Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Szkolenia doskonalenia techniki jazdy, Czy warto?
behbeh
post Wed, 05 Feb 2020 - 22:32
Post #21


Frequent User
Dołączył: Mon, 15 October 2018





nie wiem jakie ceny sa w wawie, ale np w krakowie kupujac karnet mozna jezdzic na dobrych torach (nie zeby bylo ich wiele smile.gif) po 16-25 zl ;p Zaloze sie ze i w wawie i wszedzie indziej sa sensowne miejsca gdzie da sie jedzic za 30 zl max za 8 min. A pewnie i mniej. Super tor w szczecinie gdzie rozgrywane byly mistrzostwa swiata w halowce ma przy karnetach ceny kolo 35 zl za 10 min. Wiec da sie taniej.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 05 Feb 2020 - 22:32
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
radzio_gsi
post Wed, 05 Feb 2020 - 23:48
Post #22


Forum Homee
Dołączył: Fri, 17 February 2006
Skąd: warszawa





CYTAT(behbeh @ Wed, 05 Feb 2020 - 22:32) *
nie wiem jakie ceny sa w wawie, ale np w krakowie kupujac karnet mozna jezdzic na dobrych torach (nie zeby bylo ich wiele smile.gif) po 16-25 zl ;p Zaloze sie ze i w wawie i wszedzie indziej sa sensowne miejsca gdzie da sie jedzic za 30 zl max za 8 min. A pewnie i mniej. Super tor w szczecinie gdzie rozgrywane byly mistrzostwa swiata w halowce ma przy karnetach ceny kolo 35 zl za 10 min. Wiec da sie taniej.


ach ta stolica smile.gif


--------------------
www.youtube.com/radzioFLATOUT
www.youtube.com/motoLAB
www.facebook.com/radzioFLATOUT
www.patronite.pl/radzioFLATOUT
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Thu, 06 Feb 2020 - 07:19
Post #23


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





A co ze niby symulatory takie tanie?
https://www.superprezenty.pl/symulator-wysc...orsport-capsule


--------------------
930kg+320KM+RWD+LSD+RaceTCS+lotus111r abs+semislick
1/4 2013r, 180KM: 13,806s
Tor Poznań 1m48,467s, Łódź 57,517s a052 przod, vr2 r7a(hl) tyl
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Thu, 06 Feb 2020 - 07:59
Post #24


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(radzio_gsi @ Wed, 05 Feb 2020 - 20:11) *
szczerze, wydaje mi się, że karty tak bardzo dużo Cie nie nauczą. Oczywiście raz na jakiś czas można pójść zamiennie dla "piwka z ziomkami, jednak jeżeli planowałbyś chodzić bardziej regularnie to sumarycznie też będą kosztowne.
najgorsze, co można zrobić. Chyba, że ktoś lubi przegrywać na torze z 6-latkami jeżdżącymi połowę słabszymi kartami laugh.gif

Jeśli traktować karting halowy jako trening, to tylko na ostro, czyli dużo treningu i regularnie. To jest chyba jedyny sport motorowy, gdzie następuje weryfikacja prawdziwych umiejętności. Wózki te same, trasa ta sama, na zawodach doważanie do jednakowej masy - o wyniku decydują tylko aktualne umiejętności, a nie sprzęt, co oczywiście wielu się nie podoba, bo lepiej wydać od razu 100k na torówkę i robić najlepsze czasy, niż mozolnie urywać dziesiątki, czy setne sekundy.


CYTAT(behbeh @ Wed, 05 Feb 2020 - 21:57) *
Nawet modny ostatnio Miko zaczynal od kartow halowych i bardzo je poleca z tego co widzialem.
zaczynał, to małe słowo - on 'mieszkał' na hali laugh.gif

CYTAT(radzio_gsi @ Wed, 05 Feb 2020 - 23:09) *
ja znam ceny na poziomie 59zl/8min sesja...
ceny jak idziesz z ziomkami. Jak kupujesz karnet długoterminowy, to ceny znacząco rosną. W innych miastach, 59pln/8min sesja dotyczy najmocniejszych kartów (13KM). W dalszym ciągu tanio nie jest, ale trackdaye wychodzą drożej (w Łodzi za 3 sesje 10 minutowe na torze płacisz 150 zeta plus twoje paliwo, twoje opony, twój sprzęt - na Silesii płacisz 200-250 zeta za sesję 20 minut plus paliwo etc).

Wg mnie, to bardziej kwestia oczekiwań. W kartingu masz rywalizację bezpośrednią na torze, wszystko leży w twoich rękach, nogach i d.pie. W Superoesach dochodzi bardzo ważna kwestia sprzętu i serwisu - jak ktoś lubi grzebać przy aucie, to będzie bardziej zadowolony.


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
behbeh
post Thu, 06 Feb 2020 - 08:12
Post #25


Frequent User
Dołączył: Mon, 15 October 2018





CYTAT(piwo @ Thu, 06 Feb 2020 - 07:19) *


no jezdzac w takich miejscach na pewno nie. Ale tak jak juz na tym forum bylo pisane, zeby sensownie poupalac w domu wiele nie trzeba. Kierownica typu t300 + 2-3 gry to nie jest majatek, szczegolnie dla osob ktore mysla o jezdzie na trackday-e. Komp tez nie musi byc hiper, bo grafiki nie trzeba miec w ultra a takie iracing w nizszych detalach nie potrzebuej tak wiele. Nie trzeba tez hiper kierwnicy, zeby miec dobre wyniki, uczyc sie i miec fun. Bez riga da sie tez zyc. Ja jezdze regularnie na kierownicy dokrecanej do biurka, fotel biurowy na kolkach i wstydu nie ma.

Serio, przy ogolnie "sporcie" motorowym, simracing to grosze.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Thu, 06 Feb 2020 - 08:16
Post #26


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





CYTAT(Maciek1234 @ Wed, 05 Feb 2020 - 13:10) *
Jak komuś pomoże wywalenie tysiaka za kurs, jak siedzieć i jak kręcić kierownicą, to niech płaci

To jest bzdura. Jest cała masa ćwiczeń gdzie na bieżąco instruktor tłumaczy i pokazuje błędy. To jest bardzo ważne, wiedzieć gdzie robi się błędy a tych jest cała masa u nowicjusza-amatora.

Co takiemu amatorowi da cały dzień jeżdżenia po super torze na track dayu, skoro robi masę błędów nie będąc nawet tego świadomym? To jest dopiero marnowanie czasu i pieniędzy.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Thu, 06 Feb 2020 - 08:33
Post #27


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





CYTAT(behbeh @ Thu, 06 Feb 2020 - 08:12) *
no jezdzac w takich miejscach na pewno nie. Ale tak jak juz na tym forum bylo pisane, zeby sensownie poupalac w domu wiele nie trzeba. Kierownica typu t300 + 2-3 gry to nie jest majatek, szczegolnie dla osob ktore mysla o jezdzie na trackday-e. Komp tez nie musi byc hiper, bo grafiki nie trzeba miec w ultra a takie iracing w nizszych detalach nie potrzebuej tak wiele. Nie trzeba tez hiper kierwnicy, zeby miec dobre wyniki, uczyc sie i miec fun. Bez riga da sie tez zyc. Ja jezdze regularnie na kierownicy dokrecanej do biurka, fotel biurowy na kolkach i wstydu nie ma.

Serio, przy ogolnie "sporcie" motorowym, simracing to grosze.

Szczerze jeździłem na kilku kierownicach na kompie i wolałem jazdę strzałkami na klawiaturze bo kierownicą nie dało się jeździć. Przeciąganie gumy i zero realności. Nic co można by porównać do jazdy autem czy gokartem. I to że asfalt wąski a obraz mija jakbyśmy 800km/h jechali. Realizm super.
Jedyne gry ktore miło wspominam to te które obsługiwałem z klawiatury ewentualnie z pada na pleya. Ale co to niby miałoby dać.


--------------------
930kg+320KM+RWD+LSD+RaceTCS+lotus111r abs+semislick
1/4 2013r, 180KM: 13,806s
Tor Poznań 1m48,467s, Łódź 57,517s a052 przod, vr2 r7a(hl) tyl
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Go to the top of the page
 
+Quote Post
error.
post Thu, 06 Feb 2020 - 08:45
Post #28


Super User
Dołączył: Fri, 02 December 2016





Byłeś słaby i tyle.
Z całym szacunkiem, ale wolałbym rywalizować na wirtualnym Spa z Lando Norrisem czy Verstappenem, niż z piwem dookoła trzepaka.

Chociaż i tak zdecydowanie wyżej stawiałbym karting, to obecne simy stoją na "nieco" innym poziomie niż twoje pogrywanie w Gran Turismo na padzie. smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
behbeh
post Thu, 06 Feb 2020 - 09:03
Post #29


Frequent User
Dołączył: Mon, 15 October 2018





CYTAT(piwo @ Thu, 06 Feb 2020 - 08:33) *
Szczerze jeździłem na kilku kierownicach na kompie i wolałem jazdę strzałkami na klawiaturze bo kierownicą nie dało się jeździć. Przeciąganie gumy i zero realności. Nic co można by porównać do jazdy autem czy gokartem. I to że asfalt wąski a obraz mija jakbyśmy 800km/h jechali. Realizm super.
Jedyne gry ktore miło wspominam to te które obsługiwałem z klawiatury ewentualnie z pada na pleya. Ale co to niby miałoby dać.



Nie wiem jakie kierownice, ale na tych tanich raczej bedzie daremnie, to prawda. Do tego mniej popularne gry potrafia miec kijowy force feedback, czasami ustawienia defaultowe sa zle itd itp.
Jest wiele rzeczy ktore dobrze jest wiedziec, zeby wyciagnac max z kierownicy ktora sie ma, w jednych grach jest latwiej, w innch gorzej, ale nie jest to wiedza tajemna i pare prostych hasel w google rozwiazuje problemy.
Popularne gry jak asseto corsa czy iracing, wg mnie maja bardzo fajny feedback. Jasne, wymaga przywykniecia, ze dupa nic nie czuje. Jednym zejdzie 15 min, pewnie komus 5h, ale jak sie przebije przez to, to naprawde dobrze mozna wyczuc co sie z autem dzieje.


Co do odczucia predkosci, jest cos takiego jak FOV, czyli field of view. w zaleznosci od odleglosci monitora od oczu i jego wielkosci ustawia sie to w danej grze (sa kalkulatory na www) i patrzysz jak w realnym swiecie. To akurat geometria i prosta fizyka. Maly myk jest taki, ze erkan nie moze byc za daleko od oczu, inaczej musial by byc na cala sciane smile.gif To jedna z wazniejszych rzeczy robiaca duza roznice. Na poczatku moze sie wydawac dziwne, ale potem nie da sie wrocic smile.gif
Jasne, ze to nadal gra i nie masz pelnego pola widzenia, ale w ostatecznosci sa jeszcze google VR. Tak dobre kosztuja, ale bez nich da sie grac, bo czlowiek i tak realnie patrzy bardzo wasko, wiec nawet nie wspominalem o VR

Nie chce Cie przekonywac, po prostu odpowiadam na rzeczy ktore simracingowi wytykasz.
Dla mnie uzywanie simracingu to prosta przewaga nad osobami ktorego go nie uzywaja. Nie zebym sie scigal, autami bo mnie na to nie stac (jazdy po TD a i owszem), ale nawet majac duzo wieksze mozliwosci nadal bym go uzywa, bo sam jestem przykladem jak duzo on daje i ile uczy. Tak, ja jestem jakims randomem z forum, ale popatrz na Lando, Maxa, Albona, Sainza, czy nawet okazjonalnie Kubice... pierwszych 4ech mozesz regularnie spotkac w iracing (i nie tylko), w tym w wyscigach 24h. Z kazdym tarfilem na sesje w practice, z lando nawet mi sie wyscig trafil. A oni maja i kase i mozliwosci, zeby se pojezdzic na zywo. Chociazby kartami zawodowymi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
radzio_gsi
post Thu, 06 Feb 2020 - 09:10
Post #30


Forum Homee
Dołączył: Fri, 17 February 2006
Skąd: warszawa





CYTAT(piwo @ Thu, 06 Feb 2020 - 07:19) *


To jest cena u pośrednika. Oficjalna na ten moment to jest 100zl/h. Jeździłem w capsuli i kartach, jak miałbym przepierdzielac hajs to wolałbym na capsule. Ale tak naprawdę mówiąc o simie miałem na myśli kupno kierki za max 1500 i tyle.

CYTAT(Tommo @ Thu, 06 Feb 2020 - 08:16) *
To jest bzdura. Jest cała masa ćwiczeń gdzie na bieżąco instruktor tłumaczy i pokazuje błędy. To jest bardzo ważne, wiedzieć gdzie robi się błędy a tych jest cała masa u nowicjusza-amatora.

Co takiemu amatorowi da cały dzień jeżdżenia po super torze na track dayu, skoro robi masę błędów nie będąc nawet tego świadomym? To jest dopiero marnowanie czasu i pieniędzy.


So true.

Od siebie bym zaproponował następująca drogę.

1. Kupno kierki i np pykanie w dirta
2. Pojechanie seryjnym autem na track day. Aczkolwiek mając wielka pokorę w sercu i głowie. Bardziej z zamiarem „sprawdzenie jak to jest”
3. Kurs doskonalenia techniki jazdy. Dlaczego po trackdayu i simie? Bo już będziesz mógł formułować konkretne pytania do instruktorów i więcej z tego wyciagniesz


--------------------
www.youtube.com/radzioFLATOUT
www.youtube.com/motoLAB
www.facebook.com/radzioFLATOUT
www.patronite.pl/radzioFLATOUT
Go to the top of the page
 
+Quote Post
behbeh
post Thu, 06 Feb 2020 - 09:15
Post #31


Frequent User
Dołączył: Mon, 15 October 2018





CYTAT(radzio_gsi @ Thu, 06 Feb 2020 - 09:10) *
Od siebie bym zaproponował następująca drogę.

1. Kupno kierki i np pykanie w dirta



Rajdy sa fajne, ale wg mnie nie ucza tak szybko skad sie bierze predkosc. Wg mnie jazda po torze daje duzo wiecej, bo wiecej rzeczy mozna zrobic swiadomie, bo jest wiecej powtorzen smile.gif Wiec ja akurat proponowal bym jezdzic w jakiess asseto czy iracing niz dirt rally, szczegolnie na poczatku. Albo chociaz mieszac te swiaty biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
waldek.
post Thu, 06 Feb 2020 - 09:19
Post #32


Rookie
Dołączył: Mon, 03 February 2020





Przede wszystkim chciałem się przywitać. Od jakiegoś czasu czytam to forum bo są tutaj ciekawe tematy i w końcu założyłem konto.
Mamy w domu symulator, kierownica Logitech G27 + Gran Turismo i da się na tym trenować. Oczywiście że nie jest to to samo co jazda po torze ale zachowanie, prowadzenie samochodów jest bardzo realistyczne jak na domowy symulator. Gdy jadę BMW to auto zachowuje się tak jak na drodze, a że jeżdżę tym autem to mam porównanie. Poza tym symulator pomaga poznać tor, nauczyć się zakrętów. Przykład: Nürburgring, bez ćwiczeń na symulatorze jadąc tam nawet na weekend to nie da się pojechać szybko. Gdy samochód wpada w poślizg to kierownicą trzeba kręcić jak na drodze. Jeszcze jedna sprawa, dobra kierownica + realistyczna gra, tylko taki zestaw działa. Jest dużo gier gdzie każdy samochód jedzie tak samo. Tak samo zapomnijcie o tanich kierownicach, szkoda kasy.

Jeszcze jedna sprawa, orientujecie się ile kosztuje w Polsce weekend wyścigowy w kartingu na torze?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
radzio_gsi
post Thu, 06 Feb 2020 - 09:24
Post #33


Forum Homee
Dołączył: Fri, 17 February 2006
Skąd: warszawa





CYTAT(behbeh @ Thu, 06 Feb 2020 - 09:15) *
Rajdy sa fajne, ale wg mnie nie ucza tak szybko skad sie bierze predkosc. Wg mnie jazda po torze daje duzo wiecej, bo wiecej rzeczy mozna zrobic swiadomie, bo jest wiecej powtorzen smile.gif Wiec ja akurat proponowal bym jezdzic w jakiess asseto czy iracing niz dirt rally, szczegolnie na poczatku. Albo chociaz mieszac te swiaty biggrin.gif


Uczą dwóch rzeczy. Jak kręcić kierka, oraz jakie siły działają w samochodzie, ze np do skręcania nie służy tylko kiera ale również gaz i hamulec


--------------------
www.youtube.com/radzioFLATOUT
www.youtube.com/motoLAB
www.facebook.com/radzioFLATOUT
www.patronite.pl/radzioFLATOUT
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Thu, 06 Feb 2020 - 12:37
Post #34


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(radzio_gsi @ Thu, 06 Feb 2020 - 10:24) *
Uczą dwóch rzeczy. Jak kręcić kierka, oraz jakie siły działają w samochodzie, ze np do skręcania nie służy tylko kiera ale również gaz i hamulec

Z tym kręceniem kierownicą to bym polemizował. Normalna kierownica to +330 mm, a to w ogólnodostępnych kierownicach to może 250 mm. A jak zmienisz sobie na normalną, to tracisz jakieś 30% niewielkiego seryjnie feedbacku (mowa o ogólnodostępnych kierownicach typu G25/27/29).

Do tego pedały na sprężynach...

Jako zabawka, jak najbardziej. Nawet żonie można wcisnąć kit: Wiesz kochanie, bo ja to teraz przygotowuję się do Superoesu. - brzmi to wiarygodnie, a i żona nie marudzi, bo inaczej mąż upalałby samochód z dala od domu biggrin.gif I nie trzeba prać ciuchów przesiąkniętych zapachem benzyny i spalin laugh.gif

Jako pewnego rodzaju uzupełnienie, to pewnie się symulator przyda (a to, żeby poznać tor, a to, żeby rozwinąć refleks). Natomiast stawianie na symulator jako podstawowy element szkolenia w rzeczywistej jeździe jest zwyczajnie absurdem. Chyba, że całkowicie przestawić się na wirtualny świat i tylko tam się ścigać. Na pewno wyjdzie taniej niż w realu, wszyscy mają jednakowe szanse (pomijając cheaterów), tak naprawdę nawet nie trzeba inwestować w kierownicę, bo myszką jeździ się równie dobrze (a nawet lepiej, bo pełne wychylenie koła kierowniczego realizowane jest jednym, szybkim przesunięciem).



--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Thu, 06 Feb 2020 - 12:47
Post #35


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





No do tego jednak lepiej przywykać (sterowania gazem) na torze gdzie jest miejsce na wypad w razie przesadzenia ze sterowaniem gazem gdy się odejmie za dużo w łuku, a nie jakieś słupy ze stogami siana, drzewa czy inne przepusty przy trasie przejazdu. I zmienna nawierzchnia.

A co do pytającego - to chyba jesteś już poza etapem Igo czy II go stopnia SJS. Z Twojego pytania wynika że potrzebujesz całego dnia sam na sam z instruktorem (wyłapywanie błędów o których się nie wie itp.) . SJS zdaje się to także oferuje, ale nie tylko, TJS organizowany na Kielcach też gdy ogłasza trening czasem podaje że będzie instruktor, na treningach na Jastrzębiu jest / są (ale na cały dzień to raczej wcześnej trzeba bo jest rozchwytywany), i pewnie wieeeelu z indywidualnymi praktykami do umówienia się.

A poza torem to sporo literatury czy porad instruktorów jest powszechnie dostępnych , bo co z jeżdżenia w kółko cały dzień po TD jak nie ma konkretnego celu - jakiegoś elementu do ćwiczenia i nie wiadomo co tak naprawdę na zmianę czasu z kółka na kólko wpływa .
(mi się podoba całe www.sepeedsecrets.com z podejściem i umiejętnością przekazywania wiedzy przez prowadzącego R . Bentley'a, materiały ogólnodostępne przedstawia, na YT sporo fajnych krótkich speedsekretów, czy płątne webinar'ia , na YT zresztą masa jest, np fajny kanał SAFEisFAST z konkretnymi tematami i troszkę odsłonięciem kuchni przez różnych kierowców.

No i symulatory to wiadomo, mus i to za free w zasadzie.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Driver
post Thu, 06 Feb 2020 - 13:06
Post #36


Frequent User
Dołączył: Wed, 30 January 2019





CYTAT(Maciek1234 @ Thu, 06 Feb 2020 - 12:37) *
Z tym kręceniem kierownicą to bym polemizował. Normalna kierownica to +330 mm, a to w ogólnodostępnych kierownicach to może 250 mm. A jak zmienisz sobie na normalną, to tracisz jakieś 30% niewielkiego seryjnie feedbacku (mowa o ogólnodostępnych kierownicach typu G25/27/29).

Do tego pedały na sprężynach...

Jako zabawka, jak najbardziej. Nawet żonie można wcisnąć kit: Wiesz kochanie, bo ja to teraz przygotowuję się do Superoesu. - brzmi to wiarygodnie, a i żona nie marudzi, bo inaczej mąż upalałby samochód z dala od domu biggrin.gif I nie trzeba prać ciuchów przesiąkniętych zapachem benzyny i spalin laugh.gif

Jako pewnego rodzaju uzupełnienie, to pewnie się symulator przyda (a to, żeby poznać tor, a to, żeby rozwinąć refleks). Natomiast stawianie na symulator jako podstawowy element szkolenia w rzeczywistej jeździe jest zwyczajnie absurdem. Chyba, że całkowicie przestawić się na wirtualny świat i tylko tam się ścigać. Na pewno wyjdzie taniej niż w realu, wszyscy mają jednakowe szanse (pomijając cheaterów), tak naprawdę nawet nie trzeba inwestować w kierownicę, bo myszką jeździ się równie dobrze (a nawet lepiej, bo pełne wychylenie koła kierowniczego realizowane jest jednym, szybkim przesunięciem).


Ale się uśmiałem, zwłaszcza z tą myszką biggrin.gif Kolejny co nic nie wie o sim racingu a się wypowiada wink.gif

Takie g29 to ma tyle pary że osobiście używam max 50% siły a i tak kręci się ciężej niż w prawdziwym aucie (Ale z pewnych względów tak już zostawiam)

pedał hamulca też jest oparty na solidnym kawałku gumy a nie na żadnej sprężynie, że wciśnięcie 100% zakresu wymaga więcej siły niż w jakim kol wiek aucie którym jeździłem. Przy odpowiednich ustawieniach martwych stref i linearności, można całkiem nieźle zasymulować działanie prawdziwego hamulca, gdzie będziemy kasować wstępny luz na pedale i dawkować hamulec siłą nacisku na pedał a nie jego skokiem.

Na temat myszki mi się nawet nie chce wypowiadać wink.gif

Mistrzostwo świata to by było zorganizować spot na jakimś track day, gdzie były by dwie grupy, sim racerów i przeciwników. ciekawe która grupa by sobie ogólnie lepiej radziła z torem i opanowaniem samochodu wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Thu, 06 Feb 2020 - 13:22
Post #37


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





The Driver , z tym hamulcem to faktycznie coś trzeba porządnie ustawiać, muszę poszukać co i jak . Bo z moich skromnych doświadaczeń symulatorowych to aktualnie największa wada - za duży skok (Logitech G25 czy 27, nie pamiętam) i trochę zgadywania strefy zakresu ruchu gdzie działa. No i działa właśnie skokiem a nie "ciśnieniem" jak w aucie.
Ale mimo to nawet na takim marnym pedale można do upadłego ćwiczyć sobie nb bardzo głęboki trailbraking na symulatorze i odpuszczanie hamulca bez destabilizacji widząc ile to w czasie jazdy daje (predictive laptime ) , powodzenia przy tylu samych próbach w realu i zbieraniem kawałków wozu po nieudanych (dla amatora to kilkumiesięczna przerwa w "treningach" przynajmniej) czy ocenie czy to co się faktycznie zmieniło w pokonywaniu danego zakrętu wpływa / jak na czas całego okrążenia. No może następnego dnia z zapisów jakiegoś racechrono itp. Ale ilu to robi tak naprawdę?


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
behbeh
post Thu, 06 Feb 2020 - 13:24
Post #38


Frequent User
Dołączył: Mon, 15 October 2018





CYTAT(Maciek1234 @ Thu, 06 Feb 2020 - 12:37) *
Jako pewnego rodzaju uzupełnienie, to pewnie się symulator przyda (a to, żeby poznać tor, a to, żeby rozwinąć refleks). Natomiast stawianie na symulator jako podstawowy element szkolenia w rzeczywistej jeździe jest zwyczajnie absurdem. Chyba, że całkowicie przestawić się na wirtualny świat i tylko tam się ścigać.



coz, nie kazdego stac nawet na jade po trackdayach. Jasne, ze w realu tez trzeba swoje wyczuc, ale dla osoby ktora bedzie dobra w simach, wejscie do relanego auta i pojechanie na tor nie bedzie zadnym problemem i bardzo szybko bedzie konkurencyjny. Mowie z doswiadczenia. Moja szkola byl simy i gokarty. Simow z oczywistych wzgledow duzo, duzo wiecej i to one nauczyly mnie w wiekszosci tego co potem od razu moglem przelozyc na tor (niestety karty nie maja zawieszenia tongue.gif) A nie wierzysz mi, to w sieci jest pare przykladow osob dla ktorych simy byly glownym elementem szkolenia i ktore po wsadzeniu do realnej wyscigowki radzily sobie mega dobrze. Ot, ostatni przyklad polaka i testu w gt3 ;p

w sumie to nie wiem czemu probuje ludzi przekonac, ze to swietne narzedzie. Moze dlatego, ze moge zrozumiec, ze ktos nie lubi, tylko nie umiem tych argumentow, ze to nie wiele albo nic nie daje :/

Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Driver
post Thu, 06 Feb 2020 - 14:00
Post #39


Frequent User
Dołączył: Wed, 30 January 2019





CYTAT(Andrzejsr @ Thu, 06 Feb 2020 - 13:22) *
The Driver , z tym hamulcem to faktycznie coś trzeba porządnie ustawiać, muszę poszukać co i jak . Bo z moich skromnych doświadaczeń symulatorowych to aktualnie największa wada - za duży skok (Logitech G25 czy 27, nie pamiętam) i trochę zgadywania strefy zakresu ruchu gdzie działa. No i działa właśnie skokiem a nie "ciśnieniem" jak w aucie.
Ale mimo to nawet na takim marnym pedale można do upadłego ćwiczyć sobie nb bardzo głęboki trailbraking na symulatorze i odpuszczanie hamulca bez destabilizacji widząc ile to w czasie jazdy daje (predictive laptime ) , powodzenia przy tylu samych próbach w realu i zbieraniem kawałków wozu po nieudanych (dla amatora to kilkumiesięczna przerwa w "treningach" przynajmniej) czy ocenie czy to co się faktycznie zmieniło w pokonywaniu danego zakrętu wpływa / jak na czas całego okrążenia. No może następnego dnia z zapisów jakiegoś racechrono itp. Ale ilu to robi tak naprawdę?


Nie pamiętam już jakie było czucie hamulca w g25/27 ale zawsze można patentować podkładając coś pod pedał żeby tworzył się wyraźny opór dużo przed końcem zakresu. W g920 paradoksalnie wiele ludzi narzeka na te pedały, że za twarde i nie idzie wcisnąć do oporu, ale jak pisałem wcześniej, daje to możliwość przy odpowiednich ustawieniach dużo lepszego czucia hamowania.

W Assetto za nieliniowy zakres pedału hamulca odpowiada brake gamma, i możliwe że możesz regulować to z panelu Logitecha w ustawieniach pedałów, przynajmniej da się na g29



Ogólnie z symulatorami jest jeden wielki problem, standardowe ustawienia force feedbacku zawsze są tragiczne biggrin.gif i na takich często się ciężko jeździ albo wręcz się nie da jeździć. poustawianie całego force feedbacku i wszystkich zakresów dla pedałów to są grube godziny na ustawianiu i testowaniu jak się jeździ. I tu pojawia się problem, jeśli nie mamy pojęcia jak się jeździ w rzeczywistości i jak sie zachowuje samochód i kierownica, to nie bardzo mamy jak to wszystko poustawiać biggrin.gif

A w necie ciężko znaleźć dobre ustawienia, testowałem wiele i finalnie wszędzie ustawiam już sobie sam i to z niezłym skutkiem bo już nie jednej osobie odmuliłem kierownice, ale gdybym nie ogarniał w jakimś stopniu aut w realu to bym nigdy chyba tego nie ustawił do takiego poziomu jak obecnie biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Thu, 06 Feb 2020 - 14:14
Post #40


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





CYTAT(The Driver @ Thu, 06 Feb 2020 - 14:00) *
...W g920 paradoksalnie wiele ludzi narzeka na te pedały, że za twarde i nie idzie wcisnąć do oporu, …...


Ja na początku ustawienia wg zaleceń któregoś z for symulatorowych zrobiłem i nie narzekam na kierownicę , później tylko trochę prób i jest raczej ok, może trafiłem na jakieś przyzwoite ustawienia od razu przez co się nie zraziłem .
A co do pedałów - dzięki za sugestie ! to co o pedale w g920 piszesz, to ja podobnie narzekałem na pedał w realnym aucie bez wspomagania z krótkim skokiem i potrzebną dużą siłą vs wszystkie cywilne ze wspomaganiem i przez to wielkim skokiem i słabą siłą nacisku wymaganą. A ten pierwszy lepszy po prostu, tylko drzemią w nas przyzwyczajenia różne.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 06:44