Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> MID-CORNER UNDERSTEER!
GodISmE
post Mon, 27 May 2019 - 23:35
Post #1


Super User
Dołączył: Fri, 08 April 2016





No to zagadka i wyzwanie! Co teraz zmieniac? Katy, zbieżność, staby, sprężyny, aero? wink.gif Auto wyjeżdża z zakrętu po dodaniu gazu, również przy wyjściu jest podsterowne ale już nie tak samo duzo na wejściu - zakładam wiec ze ma to coś wspólnego z transferem wagi na tył. Ale od czego zacząć?!


--------------------
www.timeattackpoland.pl / Nissan 350z HR
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 27 May 2019 - 23:35
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
piwo
post Tue, 28 May 2019 - 05:19
Post #2


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





za miekkie sprezyny z tylu za twarde z przodu. mozna tez sile odbicia z przodu zwiekszyc amorow i sile dobicia z tylu. ale twardsze sprezyny na tyle i mieksze na przodzie zalatwia sprawe. auto za bardzo ci przysiada po dodaniu gazu.


--------------------
930kg+320KM+RWD+LSD+RaceTCS+lotus111r abs+semislick
1/4 2013r, 180KM: 13,806s
Tor Poznań 1m48,467s, Łódź 57,517s a052 przod, vr2 r7a(hl) tyl
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Techno
post Tue, 28 May 2019 - 09:51
Post #3


Frequent User
Dołączył: Fri, 23 April 2010
Skąd: Kraków





jak auto wyglada na wagach, jakie masz sprężyny, jaka sztywność stabów, na jakich amotryzatoach jeżdzisz /ile mają regualcji/ ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
radzio_gsi
post Tue, 28 May 2019 - 10:19
Post #4


Forum Homee
Dołączył: Fri, 17 February 2006
Skąd: warszawa





Gdzieś czytałem ze masz sprężyny 14/6kg. Nie wiem w którym miejscu masz podczepiona tylna sprężynę, ale tak czy inaczej jak na tak ciężka lochę sprężyna wydaje się być biedna w porównaniu do przedniej


--------------------
www.youtube.com/radzioFLATOUT
www.youtube.com/motoLAB
www.facebook.com/radzioFLATOUT
www.patronite.pl/radzioFLATOUT
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GodISmE
post Tue, 28 May 2019 - 16:28
Post #5


Super User
Dołączył: Fri, 08 April 2016





Waga 1343kg z 1/3 paliwa. 56% z prozdu teraz. Tak, sprezyny 14/6. Mialem kiedys 14/9 ale bylo nadsterowne i snap oversteer sie robil w zakretach - choc wtedy nie mialem jeszcze szpery i moze to robil ten smieszny VLSD, nie zdziwilbym sie!

Kąty -3,6/-2,4, zbieżność 0/0.10mm na koło, staby dość grube Hotchkisa - przód na 3/4 od najsztywniejszego, tył 1/3 od najsztywniejszego czyli najmiększe. Więc teraz się zastanawiam co zrobić, co zminiać.
Sprężyny dalej mam, więc mogę je wrzucić na tył, ale pewnie wtedy będę musiał rozłączyć w ogole staba z tyłu. Mogę też kąt zmniejszyć z tyłu lub obniżyć przód/podwyższyć tył... no albo tylko utwardzić stab z tyłu/zmiękczyć z przodu, Za dużo opcji! sad.gif
PS. Amory już i tak są z przodu na maxa sztywno, z tyłu prawie na maksa.


--------------------
www.timeattackpoland.pl / Nissan 350z HR
Go to the top of the page
 
+Quote Post
radzio_gsi
post Tue, 28 May 2019 - 18:15
Post #6


Forum Homee
Dołączył: Fri, 17 February 2006
Skąd: warszawa





CYTAT(GodISmE @ Tue, 28 May 2019 - 16:28) *
Waga 1343kg z 1/3 paliwa. 56% z prozdu teraz. Tak, sprezyny 14/6. Mialem kiedys 14/9 ale bylo nadsterowne i snap oversteer sie robil w zakretach - choc wtedy nie mialem jeszcze szpery i moze to robil ten smieszny VLSD, nie zdziwilbym sie!

Kąty -3,6/-2,4, zbieżność 0/0.10mm na koło, staby dość grube Hotchkisa - przód na 3/4 od najsztywniejszego, tył 1/3 od najsztywniejszego czyli najmiększe. Więc teraz się zastanawiam co zrobić, co zminiać.
Sprężyny dalej mam, więc mogę je wrzucić na tył, ale pewnie wtedy będę musiał rozłączyć w ogole staba z tyłu. Mogę też kąt zmniejszyć z tyłu lub obniżyć przód/podwyższyć tył... no albo tylko utwardzić stab z tyłu/zmiękczyć z przodu, Za dużo opcji! sad.gif
PS. Amory już i tak są z przodu na maxa sztywno, z tyłu prawie na maksa.


ja bym zrobił tak:
-obniżył tył,
-założył twardsze sprężyny z tyłu,
-seryjny stabilizator lub bez
-zwiększył zbieżność na tylnej osi zmniejszył pochylenie.
-dorzucił koksu w silniku smile.gif


--------------------
www.youtube.com/radzioFLATOUT
www.youtube.com/motoLAB
www.facebook.com/radzioFLATOUT
www.patronite.pl/radzioFLATOUT
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GodISmE
post Tue, 28 May 2019 - 18:43
Post #7


Super User
Dołączył: Fri, 08 April 2016





To wiecej bys jeszcze podsterownosci dodal wink.gif Zwlaszcza obnizajac tyl i zbieznosc z tylu dodajac lub wywalajac calkiem staba.

Pytanie czy przod staba zmiekczyc czynz tylu dodawac. Zdajsie gdzies czytalem ze adresuje sie te strone auta ktora zle jedzie, wiec w tym przypadku przod bo plozy?


--------------------
www.timeattackpoland.pl / Nissan 350z HR
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kompot
post Tue, 28 May 2019 - 21:32
Post #8


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 17 February 2005





Na początek zmiękczyłbym stabilizator przód, ewentualnie dokorygował tyłem.
Czy masz jakąś lotkę z tyłu? Jeśli tak to przy prędkościach grubo ponad >100 km/h może brakować balansu aero jeśli nie masz mega splittera i kanarów.


--------------------
E90 330d LCI
BTG 9:49 (IS200)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
radzio_gsi
post Tue, 28 May 2019 - 22:41
Post #9


Forum Homee
Dołączył: Fri, 17 February 2006
Skąd: warszawa





CYTAT(GodISmE @ Tue, 28 May 2019 - 18:43) *
To wiecej bys jeszcze podsterownosci dodal wink.gif Zwlaszcza obnizajac tyl i zbieznosc z tylu dodajac lub wywalajac calkiem staba.

Pytanie czy przod staba zmiekczyc czynz tylu dodawac. Zdajsie gdzies czytalem ze adresuje sie te strone auta ktora zle jedzie, wiec w tym przypadku przod bo plozy?


Zrobisz jak uważasz. Ale wydaje mi się ze fail zbyt miękka sprężyna pudłujesz wszystkim innym dookola


--------------------
www.youtube.com/radzioFLATOUT
www.youtube.com/motoLAB
www.facebook.com/radzioFLATOUT
www.patronite.pl/radzioFLATOUT
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GodISmE
post Thu, 30 May 2019 - 16:22
Post #10


Super User
Dołączył: Fri, 08 April 2016





Wyglada na to ze to jednak za miekkie sprezyny z tylu. Auto siada przy dodawaniu gazu i robi sie "lift" z przodu. Troche pochylenia do przodu by sie tez przydalo, tzw. rake. No i kanardsy jakies moze.





--------------------
www.timeattackpoland.pl / Nissan 350z HR
Go to the top of the page
 
+Quote Post
radzio_gsi
post Thu, 30 May 2019 - 21:14
Post #11


Forum Homee
Dołączył: Fri, 17 February 2006
Skąd: warszawa





CYTAT(GodISmE @ Thu, 30 May 2019 - 16:22) *
Wyglada na to ze to jednak za miekkie sprezyny z tylu. Auto siada przy dodawaniu gazu i robi sie "lift" z przodu. Troche pochylenia do przodu by sie tez przydalo, tzw. rake. No i kanardsy jakies moze.





toż przecież mówię smile.gif że za miękkie. tym bardziej z takim skrzydłem. jak jesteś z wawy to wpadaj do mnie coś podumamy.
by the way, canradsy dadzą Ci max 20 kg docisku co przy 14kg sprężynach szału nie zrobi. Bardziej bym szedł w hardcorowy splitter i zabudowę zderzaka


--------------------
www.youtube.com/radzioFLATOUT
www.youtube.com/motoLAB
www.facebook.com/radzioFLATOUT
www.patronite.pl/radzioFLATOUT
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 20:41