Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Porównanie na torze opon letnich, całorocznych i UHP
Gusiew
post Wed, 24 Jun 2020 - 08:55
Post #21


Super User
Dołączył: Sat, 29 September 2007
Skąd: Łosice





Jakby brac pod uwage przepisowa jazde to sytuacje o ktorych mowisz rozwiaze seryjny uklad ABS albo ESP. Realnie rzec biorac to sens zakladania drogich opon do miejskich pojazdow jest znikomy.Chyba ze mowimy o 2 tonowym SUVie wtedy sadze ze w lecie UHP ma sens. Ilosc powaznych wypadkow w Polsce ma przewage w okresie zimowym pazdziernik-marzec i jak tak popatrzec na ten test to wielosezonowka do predkosci przepisowych zadziala znosnie i w lecie i w zimie. Nie mowiac juz o tym ze UHP jest drogie i zwieksza zucyie paliwa. Biorac pod uwage brak obowiazku zakladania zimowki to lepiej bylo by zeby ludzie caly rok jezdzili na wielosezonowce niz na super drogich letnich UHP caly rok.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 24 Jun 2020 - 08:55
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Bio
post Wed, 24 Jun 2020 - 08:57
Post #22


Forum Killer
Dołączył: Wed, 13 August 2008
Skąd: Bratislava





CYTAT(Gusiew @ Wed, 24 Jun 2020 - 08:55) *
Jakby brac pod uwage przepisowa jazde to sytuacje o ktorych mowisz rozwiaze seryjny uklad ABS albo ESP. Realnie rzec biorac to sens zakladania drogich opon do miejskich pojazdow jest znikomy.Chyba ze mowimy o 2 tonowym SUVie wtedy sadze ze w lecie UHP ma sens. Ilosc powaznych wypadkow w Polsce ma przewage w okresie zimowym pazdziernik-marzec i jak tak popatrzec na ten test to wielosezonowka do predkosci przepisowych zadziala znosnie i w lecie i w zimie. Nie mowiac juz o tym ze UHP jest drogie i zwieksza zucyie paliwa. Biorac pod uwage brak obowiazku zakladania zimowki to lepiej bylo by zeby ludzie caly rok jezdzili na wielosezonowce niz na super drogich letnich UHP caly rok.

wg. Piwa trzeba ciągle klepać odcinkę i zapieprzać.


Powiem matce, żeby zaczęła jeździć 80km/h w mieście, aby odczuła potrzebę posiadania opon UHP.


Piwo - a a propos "durnego przykładu".
Ja - Sprawna Giulietta. Autostrada, lecę 170km/h i jakoś spokojnie (na mokrym) byłem w stanie wyhamować (z pełną kierowalnością) do korka, który jechał z prędkoscia 20km/h. Korka widac nie było, bo był za zakrętem.

A zostawianie miejsca i jazda z prędkościami dozwolonymi to wg. mnie objaw rozsądku, a nie "pa tego, kupił tanie opony i się wlecze".

I w sumie patrząc na Twój zestaw bzdur - ładnie się to wkomponowuje w m.in. opis tego jak jeździsz.


Misio - w sumie na dzień dzisiejszych do "nudnego dupowozu" dla mnie nie ma lepszej opcji niż całoroczne Bridgestone, czy Michelin. Bo inaczej po prostu... płacimy więcej, za "możliwości, któych nie wykorzystamy".


--------------------
Blog Motoryzacyjny TorquedMad mind - tqmm.pl
FB: @torquedmadmind
Insta: @tqmmpl
Twitter: @tqmmpl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Wed, 24 Jun 2020 - 08:58
Post #23


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





CYTAT(Bio @ Wed, 24 Jun 2020 - 08:55) *
Czyli gdybanie i jakieś durne założenia a nie argumenty + hiperbola do najgorszej możliwej opcji, pogorszona o dodatkowe pieprzenie. "Typowy post Piwo"

4s na torze to dla ciebie malo? to jest przepasc. przepasc wynikajaca z duzo gorszego rpowadzenia duzo gorszej trakcji duzo gorszego hamowania. gdzies te sekundy na tak krotkiej probie musialy zostac zgubione.


--------------------
930kg+320KM+RWD+LSD+RaceTCS+lotus111r abs+semislick
1/4 2013r, 180KM: 13,806s
Tor Poznań 1m48,467s, Łódź 57,517s a052 przod, vr2 r7a(hl) tyl
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Wed, 24 Jun 2020 - 09:01
Post #24


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





CYTAT(Bio @ Wed, 24 Jun 2020 - 08:57) *
wg. Piwa trzeba ciągle klepać odcinkę i zapieprzać.


Powiem matce, żeby zaczęła jeździć 80km/h w mieście, aby odczuła potrzebę posiadania opon UHP.

nie wiem w jakim miescie zyjesz. ale jest wiele takich miast w ktorych stref podwyzszenia predkosci do 80km/h jest wiele .


--------------------
930kg+320KM+RWD+LSD+RaceTCS+lotus111r abs+semislick
1/4 2013r, 180KM: 13,806s
Tor Poznań 1m48,467s, Łódź 57,517s a052 przod, vr2 r7a(hl) tyl
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Go to the top of the page
 
+Quote Post
drag_op
post Wed, 24 Jun 2020 - 10:05
Post #25


Frequent User
Dołączył: Sat, 14 February 2009
Skąd: Oborniki Śląskie





Ale to znaczy, że trzeba w każdych warunkach (nawet tych najgorszych) gnieść te 80km/h?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bio
post Wed, 24 Jun 2020 - 10:05
Post #26


Forum Killer
Dołączył: Wed, 13 August 2008
Skąd: Bratislava





CYTAT(piwo @ Wed, 24 Jun 2020 - 09:01) *
nie wiem w jakim miescie zyjesz. ale jest wiele takich miast w ktorych stref podwyzszenia predkosci do 80km/h jest wiele .

I rozumiem, że w takich strefach masz do samochodu przed Tobą tą samą odległość co przy 50km/h?

Pokaż konkrety, gdzie jadąc zgodnie z przepisami, opona UHP da Ci taką przewagę nad całoroczną. W końcu wysnułeś tezę, że to "gówno" i porównujesz do "używanych chińczyków za 10zł"

CYTAT(drag_op @ Wed, 24 Jun 2020 - 10:05) *
Ale to znaczy, że trzeba w każdych warunkach (nawet tych najgorszych) gnieść te 80km/h?

Najwyraźniej. Bo inaczej nie cieszysz się jazdą i dziadujesz.


Piwo -zdajesz sobie też sprawę, że Poza oponami UHP są też "zwykłe opony letnie i zimowe" - te osoby też "wolą chińskie gówno za 10zł"?


--------------------
Blog Motoryzacyjny TorquedMad mind - tqmm.pl
FB: @torquedmadmind
Insta: @tqmmpl
Twitter: @tqmmpl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
radzio_gsi
post Wed, 24 Jun 2020 - 11:03
Post #27


Forum Homee
Dołączył: Fri, 17 February 2006
Skąd: warszawa





Kurcze, nie sądziłem, że mój film spowoduje takie dyskusje smile.gif.
Zacznę od tego, że moim zdaniem to nie jest "aż", ale "tylko" 4 sec.
Po drugie właśnie dlatego postanowiłem nagrać ten film w duecie, żeby można zobaczyć, jakie są różnice czasowe na oponach u poszczególnych kierowców.

Dodatkowo koniecznie trzeba zauważyć, że na "zimno", czyli zazwyczaj tak jak w jeździe codziennej, różnice są bardzo małe


--------------------
www.youtube.com/radzioFLATOUT
www.youtube.com/motoLAB
www.facebook.com/radzioFLATOUT
www.patronite.pl/radzioFLATOUT
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bio
post Wed, 24 Jun 2020 - 11:09
Post #28


Forum Killer
Dołączył: Wed, 13 August 2008
Skąd: Bratislava





CYTAT(radzio_gsi @ Wed, 24 Jun 2020 - 11:03) *
Kurcze, nie sądziłem, że mój film spowoduje takie dyskusje smile.gif.
Zacznę od tego, że moim zdaniem to nie jest "aż", ale "tylko" 4 sec.
Po drugie właśnie dlatego postanowiłem nagrać ten film w duecie, żeby można zobaczyć, jakie są różnice czasowe na oponach u poszczególnych kierowców.

Dodatkowo koniecznie trzeba zauważyć, że na "zimno", czyli zazwyczaj tak jak w jeździe codziennej, różnice są bardzo małe

Jak rozumiem Kasia nie jest żadnym kierowcą wyścigowym etc?

Bo wtedy takie 1:26,8, czy 1:26,9 w stosunku do 1:26.13 (bo 1:22 zakładam że się "wjeździła", więc i znalazła dodatkowe sekundy - co było oczywiste) to była by ta "realna różnica na ulicy, podczas normalnej jazdy"


--------------------
Blog Motoryzacyjny TorquedMad mind - tqmm.pl
FB: @torquedmadmind
Insta: @tqmmpl
Twitter: @tqmmpl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
radzio_gsi
post Wed, 24 Jun 2020 - 11:44
Post #29


Forum Homee
Dołączył: Fri, 17 February 2006
Skąd: warszawa





CYTAT(Bio @ Wed, 24 Jun 2020 - 11:09) *
Jak rozumiem Kasia nie jest żadnym kierowcą wyścigowym etc?

Bo wtedy takie 1:26,8, czy 1:26,9 w stosunku do 1:26.13 (bo 1:22 zakładam że się "wjeździła", więc i znalazła dodatkowe sekundy - co było oczywiste) to była by ta "realna różnica na ulicy, podczas normalnej jazdy"


Zanim zaczęliśmy mierzyć czasy Kasia miała z 10 kółek testowych do zapoznania się z torem.


--------------------
www.youtube.com/radzioFLATOUT
www.youtube.com/motoLAB
www.facebook.com/radzioFLATOUT
www.patronite.pl/radzioFLATOUT
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bio
post Wed, 24 Jun 2020 - 11:47
Post #30


Forum Killer
Dołączył: Wed, 13 August 2008
Skąd: Bratislava





CYTAT(radzio_gsi @ Wed, 24 Jun 2020 - 11:44) *
Zanim zaczęliśmy mierzyć czasy Kasia miała z 10 kółek testowych do zapoznania się z torem.

ok, czyli raczej się "wjeżdżała jeszcze" i ten rekord bym traktował jako "anomalię" w wynikach biggrin.gif


--------------------
Blog Motoryzacyjny TorquedMad mind - tqmm.pl
FB: @torquedmadmind
Insta: @tqmmpl
Twitter: @tqmmpl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mystek
post Wed, 24 Jun 2020 - 12:50
Post #31


Super User
Dołączył: Sat, 24 September 2016
Skąd: Kraków





Do mnie też Piwo nie przemawiasz, serio. Twoje posty są na zasadzie takiej, że jak lubisz upierdalać auto na torze, to i na mieście robisz dokłądnie to samo i bijesz się o cenne sekundy jadąc na drugi koniec miasta do rodziców/dziewczyny/sklepu. Trzeba rozróżniać tor od miasta czy trasy. Tor to tor, jedziesz na maksa, ryzykujesz. Z całym szacunkiem, ale jak jadę do Biedronki po pizzę Donatello, to nie zależy mi na czasie dojazdu aż tak bardzo. Jadąc w ogóle w trasę np też jest zbyt dużo czynników losowych (korki, światła, remonty etc), żeby od samego początku zasuwać. Ba, przelatałem sporo trasę Kraków - Luton (UK) a wcześniej do Dunkierki na prom (1100km) i zawsze brałem zapasu 2-3h dla czynników losowych i... nigdy się nie spóźniłem a nie raz byłem nawet znacznie wcześniej.

Kolejna rzecz - jak jesteś dobrym kierowcą (nie, nie rekordzistą danego toru), to przewidujesz wydarzenia na ulicy, zawsze się patrzy mocno do przodu, jak jest ograniczenie do 80kmh a jest korek + ulewa, to nie jedziesz 80, tlko np 50-60 i masz spory odstęp między następnym samochodem.

W ciepły słoneczny dzień jadąc 140kmh autostradą też zachowujesz odstęp, bo masz świadomość swojej prędkości. Zbliżasz się do wzniesienia na trasie ~90kmh i też puszczasz lekko nogę z gazu zachowując ostrożność. Tak działa to podświadomie w zasadzie. Nie wiem jak Ty, ale ja nie szukam nigdy apexu jadąc na wakacje smile.gif)

Natomiast co do opon - mimo tego, że jeżdżę ostrożnie (nigdy żadnej stłuczki na drodze etc), to nie uważam, że wystarczy mi tylko chińczyk za 10zł, ale też nie potrzebuję Miśków PS4 czy innych Cupów jakiś tam.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
radzio_gsi
post Wed, 24 Jun 2020 - 13:29
Post #32


Forum Homee
Dołączył: Fri, 17 February 2006
Skąd: warszawa





CYTAT(Bio @ Wed, 24 Jun 2020 - 11:47) *
ok, czyli raczej się "wjeżdżała jeszcze" i ten rekord bym traktował jako "anomalię" w wynikach biggrin.gif


ja bym powiedział, że raczej jechała swoim bezpiecznym tempem. Na ostatnim przejeździe, może trochę bardziej "poprowadziłem za rękę" co dało większą pewność i lepszy czas.


--------------------
www.youtube.com/radzioFLATOUT
www.youtube.com/motoLAB
www.facebook.com/radzioFLATOUT
www.patronite.pl/radzioFLATOUT
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bio
post Thu, 25 Jun 2020 - 07:04
Post #33


Forum Killer
Dołączył: Wed, 13 August 2008
Skąd: Bratislava





CYTAT(radzio_gsi @ Wed, 24 Jun 2020 - 13:29) *
ja bym powiedział, że raczej jechała swoim bezpiecznym tempem. Na ostatnim przejeździe, może trochę bardziej "poprowadziłem za rękę" co dało większą pewność i lepszy czas.

to też podejrzewałem biggrin.gif


--------------------
Blog Motoryzacyjny TorquedMad mind - tqmm.pl
FB: @torquedmadmind
Insta: @tqmmpl
Twitter: @tqmmpl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Thu, 25 Jun 2020 - 08:50
Post #34


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





Odnośnie testu - dałem lajkera, ale mimo wszystko mam mieszane uczucia, co do formuły przeprowadzonego testu. Przy suchej nawierzchni, cokolwiek nie włożysz na koła, to będzie kleić. Nawet jeśli to będą 10-letnie chińczyki z bieżnikiem 1 mm biggrin.gif
Między Weather Control a Potenzą jest 5-7 sekund różnicy na okrążeniu 75-80-sekundowym - to jest jakieś 7-10%. W zwykłej jeździe nie do zauważenia, w czasówce nie ma takich odważnych, co jeżdżą na wielosezonie (a nie, znalazłby się jeden, ale on jechał Skodą Rapid wink.gif).

Do czego zmierzam - dla jakości opon prawdziwym testem są deszcz i śnieg. To tak naprawdę podczas deszczu, wpadaniu w koleiny z dużymi prędkościami jesteś w stanie powiedzieć, czy dobrą masz oponę. To samo dotyczy śniegu - spadnie 1 cm białego i od razu czujesz, czy masz problem z ruszeniem, skręcaniem, hamowaniem. Wtedy czujesz różnicę między konkretnymi oponami. Z tego względu w aucie żony mam na stałe zainstalowane zimówki - latem i tak jeździ wokół komina z prędkościami do 30-40kph, więc nie zedrze bieżnika przedwcześnie, natomiast jak przyjdzie zima, to nie trzeba stać w kolejkach do wulkanizatora. Ten wielosezon też wydaje mi się atrakcyjny, ale musiałbym poznać jego możliwości na śniegu. Na suchym asfalcie naprawdę każda opona da sobie radę.

I też nie jest tak, że jak rodzice jeźdżą wolno po mieście, to mogą śmigać na drewnianych kołach - to, o czym pisał piwo na poprzedniej stronie: przyjdzie deszczyk, musisz mocniej zahamować, a samochód sunie jak sanie. W góry pojedziesz latem, przyjdzie burza i na serpentynie się nie wyrobisz. Historia zna takie przypadki.

Może kiedyś Radziowi uda się zrobić test tych opon na mokrej nawierzchni i w śniegu. Wtedy mielibyśmy większe pole do dyskusji.


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Thu, 25 Jun 2020 - 08:54
Post #35


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





CYTAT(Maciek1234 @ Thu, 25 Jun 2020 - 08:50) *
Odnośnie testu - dałem lajkera, ale mimo wszystko mam mieszane uczucia, co do formuły przeprowadzonego testu. Przy suchej nawierzchni, cokolwiek nie włożysz na koła, to będzie kleić. Nawet jeśli to będą 10-letnie chińczyki z bieżnikiem 1 mm biggrin.gif
Między Weather Control a Potenzą jest 5-7 sekund różnicy na okrążeniu 75-80-sekundowym - to jest jakieś 7-10%. W zwykłej jeździe nie do zauważenia, w czasówce nie ma takich odważnych, co jeżdżą na wielosezonie (a nie, znalazłby się jeden, ale on jechał Skodą Rapid wink.gif).

Do czego zmierzam - dla jakości opon prawdziwym testem są deszcz i śnieg. To tak naprawdę podczas deszczu, wpadaniu w koleiny z dużymi prędkościami jesteś w stanie powiedzieć, czy dobrą masz oponę. To samo dotyczy śniegu - spadnie 1 cm białego i od razu czujesz, czy masz problem z ruszeniem, skręcaniem, hamowaniem. Wtedy czujesz różnicę między konkretnymi oponami. Z tego względu w aucie żony mam na stałe zainstalowane zimówki - latem i tak jeździ wokół komina z prędkościami do 30-40kph, więc nie zedrze bieżnika przedwcześnie, natomiast jak przyjdzie zima, to nie trzeba stać w kolejkach do wulkanizatora. Ten wielosezon też wydaje mi się atrakcyjny, ale musiałbym poznać jego możliwości na śniegu. Na suchym asfalcie naprawdę każda opona da sobie radę.

I też nie jest tak, że jak rodzice jeźdżą wolno po mieście, to mogą śmigać na drewnianych kołach - to, o czym pisał piwo na poprzedniej stronie: przyjdzie deszczyk, musisz mocniej zahamować, a samochód sunie jak sanie. W góry pojedziesz latem, przyjdzie burza i na serpentynie się nie wyrobisz. Historia zna takie przypadki.

Może kiedyś Radziowi uda się zrobić test tych opon na mokrej nawierzchni i w śniegu. Wtedy mielibyśmy większe pole do dyskusji.

Zimówka po Lecie jest do wyrzucenia więc ja nie wiem czy taki dobry mąż z Ciebie...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Thu, 25 Jun 2020 - 09:18
Post #36


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(MisioLBN @ Thu, 25 Jun 2020 - 09:54) *
Zimówka po Lecie jest do wyrzucenia więc ja nie wiem czy taki dobry mąż z Ciebie...

latem i tak jeździ wokół komina z prędkościami do 30-40kph, więc nie zedrze bieżnika przedwcześnie

pozdrawiam smile.gif


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
radzio_gsi
post Thu, 25 Jun 2020 - 09:34
Post #37


Forum Homee
Dołączył: Fri, 17 February 2006
Skąd: warszawa





CYTAT(Maciek1234 @ Thu, 25 Jun 2020 - 08:50) *
Odnośnie testu - dałem lajkera, ale mimo wszystko mam mieszane uczucia, co do formuły przeprowadzonego testu. Przy suchej nawierzchni, cokolwiek nie włożysz na koła, to będzie kleić. Nawet jeśli to będą 10-letnie chińczyki z bieżnikiem 1 mm biggrin.gif
Między Weather Control a Potenzą jest 5-7 sekund różnicy na okrążeniu 75-80-sekundowym - to jest jakieś 7-10%. W zwykłej jeździe nie do zauważenia, w czasówce nie ma takich odważnych, co jeżdżą na wielosezonie (a nie, znalazłby się jeden, ale on jechał Skodą Rapid wink.gif).

Do czego zmierzam - dla jakości opon prawdziwym testem są deszcz i śnieg. To tak naprawdę podczas deszczu, wpadaniu w koleiny z dużymi prędkościami jesteś w stanie powiedzieć, czy dobrą masz oponę. To samo dotyczy śniegu - spadnie 1 cm białego i od razu czujesz, czy masz problem z ruszeniem, skręcaniem, hamowaniem. Wtedy czujesz różnicę między konkretnymi oponami. Z tego względu w aucie żony mam na stałe zainstalowane zimówki - latem i tak jeździ wokół komina z prędkościami do 30-40kph, więc nie zedrze bieżnika przedwcześnie, natomiast jak przyjdzie zima, to nie trzeba stać w kolejkach do wulkanizatora. Ten wielosezon też wydaje mi się atrakcyjny, ale musiałbym poznać jego możliwości na śniegu. Na suchym asfalcie naprawdę każda opona da sobie radę.

I też nie jest tak, że jak rodzice jeźdżą wolno po mieście, to mogą śmigać na drewnianych kołach - to, o czym pisał piwo na poprzedniej stronie: przyjdzie deszczyk, musisz mocniej zahamować, a samochód sunie jak sanie. W góry pojedziesz latem, przyjdzie burza i na serpentynie się nie wyrobisz. Historia zna takie przypadki.

Może kiedyś Radziowi uda się zrobić test tych opon na mokrej nawierzchni i w śniegu. Wtedy mielibyśmy większe pole do dyskusji.


z śniegiem może być problem, ale stawiam członki na szali, że tylko weather control z tych 3 propozycji wjedzie pod zaśnieżoną górkę smile.gif

też mam trochę niedosyt, planowałem w ten dzień nagrać jeszcze różnice na kręgu poślizgowym, który niestety w tym dniu się zepsuł .....
jak myślicie dogrywać jeszcze drugi odcinek z testu po mokrym?
może być tak, że tabela się odwróci.


--------------------
www.youtube.com/radzioFLATOUT
www.youtube.com/motoLAB
www.facebook.com/radzioFLATOUT
www.patronite.pl/radzioFLATOUT
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Thu, 25 Jun 2020 - 10:20
Post #38


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(radzio_gsi @ Thu, 25 Jun 2020 - 10:34) *
jak myślicie dogrywać jeszcze drugi odcinek z testu po mokrym?
myślę, że jak najbardziej.

Co do tabeli, to myślę, że nie ma sensu pisać, czy się odwróci, czy nie. Ważne, żeby każdy miał do wglądu w miarę obiektywne dane i dobrał oponę 'pod siebie'. Osobiście na wielosezon nigdy się nie skuszę, bo zimą jeżdżę po górach. Ale do miejskiej dżungli, zamiast zimówek u żony, to jest ciekawa alternatywa.


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mystek
post Thu, 25 Jun 2020 - 12:42
Post #39


Super User
Dołączył: Sat, 24 September 2016
Skąd: Kraków





Jak masz opcję to dograj jako suplement do tego filmu smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
radzio_gsi
post Thu, 25 Jun 2020 - 12:44
Post #40


Forum Homee
Dołączył: Fri, 17 February 2006
Skąd: warszawa





CYTAT(mystek @ Thu, 25 Jun 2020 - 12:42) *
Jak masz opcję to dograj jako suplement do tego filmu smile.gif


zobaczymy. opony są, jak mi wypożyczalnia zrobi dobrą cenę to dogram.


--------------------
www.youtube.com/radzioFLATOUT
www.youtube.com/motoLAB
www.facebook.com/radzioFLATOUT
www.patronite.pl/radzioFLATOUT
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 18:49