Shoutbox 0 nowych PW 


4 Stron V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> 10 najszybszych onboardów na Torze Łódź
MadeInPoland
post Wed, 17 Jun 2020 - 11:03
Post #41


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





CYTAT(Andrzejsr @ Wed, 17 Jun 2020 - 08:57) *
Zgadza się! Ale stereotyp "bety do upalania" czy innego czołga i cięcia go z każdej strony czy skracania śrubek w nim, wciąż obowiązuje.


Tak został zbudowany exocet Jacka. Tylko cięcie przyjęło wyższy level w Polsce jeszcze mało zbadany, ale czekaj wkrótce pojawią się podobne konstrukcje oparte o inne pojazdy.
Równanie samochodów z pełnym nadwoziem do takich konstrukcji jest niepoważne.
W Polsce jeszcze nie ma podziału na klasy w tym zakresie z uwagi na fakt, że to relatywnie nowe zjawisko.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 17 Jun 2020 - 11:03
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Andrzejsr
post Wed, 17 Jun 2020 - 11:16
Post #42


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





A co za różnica z jakim nadwoziem ? równie "niepoważne" będzie zestawianie różnych pojemności, braku/ilości turbin , wielgachnego aero, kół z wielkimi slickami wystarczaającymi na jeden trackday, wydumanych przeróbek silnika tworzonych latami czy przeniesienia napędu, zawieszenia, metrów kwadratowych carbonu wstawionego zamiast blachy itd . To to samo. A że ktoś dobrze wybrał podstawę to jego plus tylko i tyle. Zmoknie w deszczu ale to jego wybór.
Jak nie ma klas to własnie się równa taka konstrukcja z nadwoziową w kategorii best lap, nie ma najmniejszego powodu żeby tego nie robić.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Wed, 17 Jun 2020 - 11:25
Post #43


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Ja nie piszę Ci, że nie należy tego robić, wręcz uważam, że właśnie należy i będzie coraz więcej takich konstrukcji i w Polsce powstaje motorsport na naszych oczach gdzie ludzie porzucają samochody dostawcze na rzecz wyścigowych o bardzo dobrym stosunku mocy do masy i zaczynają rozumieć, że jeżdżenie 1:40 na TP nie jest powodem do dumy.
Wkrótce ktoś przyjedzie bolidem F3 z mocniejszym silnikiem i nieregulaminowym aero i w tą stronę na szczęście to zmierza. I pewnie będzie to Jacek Kędzior smile.gif
Natomiast nie porównujmy do tego clio czy bmw, chociaż BMW G. Plasy ważyło 780kg bo mniej nie mogło z uwagi na regulamin, a cała rzesza chłopaków w BMW do sportu jeździ z masą 1200kg + i twierdzi, że mniej się nie da.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Wed, 17 Jun 2020 - 11:35
Post #44


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Skoro Clio czy BMW startuje i wpisuje swoje czasy w tabeli toru łódź, to będzie porównywane z tym, co tam przyjedzie. F3 czy F1 czy MEV.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Wed, 17 Jun 2020 - 11:38
Post #45


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Oczywiście, że będzie porównywane, ale nie podejmie rywalizacji. Pamiętaj, że Jacek ledwie co wyjechał po modyfikacjach i ma sporo tematów do poprawy więc ten czas należy traktować jako rozgrzewkę.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Wed, 17 Jun 2020 - 11:56
Post #46


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





Tak tylko pamiętajcie o jednym. Jeżeli ktoś wykręcił fenomenalny czas seryjnym np. M2 poniżej 59 sec. to fakt, że Jacek zrobił kilka sec mniej i jeszcze się poprawi w niczym nie umniejsza tego dokonania. Podobnie będzie z innymi.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Wed, 17 Jun 2020 - 11:58
Post #47


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Nie można umniejszać Jackowi w niczym wręcz trzeba mu dziękować za to co robi dla motorsportu i jak podnosi jego poziom w Polsce.
Nadaje ton rywalizacji i ciągnie całą stawkę za uszy ku górze. Nie jeden, ani nie dwóch grzebie teraz w garażu i myśli jak poprawić swój wóz i czas zainspirowany jego działaniami.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Wed, 17 Jun 2020 - 12:04
Post #48


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





W kategorii seryjnych M2 pewnie nie. Ale mowa jest o tym że nie ma kategorii. Więc jako ogólny czas to słaby na tle rekordów. Mógł nie przyjeżdżać M2.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Wed, 17 Jun 2020 - 12:23
Post #49


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





CYTAT(Andrzejsr @ Wed, 17 Jun 2020 - 12:04) *
W kategorii seryjnych M2 pewnie nie. Ale mowa jest o tym że nie ma kategorii. Więc jako ogólny czas to słaby na tle rekordów. Mógł nie przyjeżdżać M2.

Czyli jak ktoś przyjedzie taką dobrze ustawioną Dalarą zrobi czas 52 sec to Jackowi też powiesz, że nie ma po co Mev'em przyjeżdżać bo słaby cas zrobi? biggrin.gif Chcę powiedzieć, że dobry, świetny czas okrążenia nie musi zawsze być najlepszy z najlepszych.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Wed, 17 Jun 2020 - 12:40
Post #50


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(Tommo @ Wed, 17 Jun 2020 - 13:23) *
Czyli jak ktoś przyjedzie taką dobrze ustawioną Dalarą zrobi czas 52 sec to Jackowi też powiesz, że nie ma po co Mev'em przyjeżdżać bo słaby cas zrobi? biggrin.gif Chcę powiedzieć, że dobry, świetny czas okrążenia nie musi zawsze być najlepszy z najlepszych.

4 sekundy straty na okrążeniu mniej niż jednominutowym to prawdziwa przepaść. Ten wątek to Top Toru.

I nie trzeba Dallary, wystarczy gokart biggrin.gif

tu próbny przejazd zwykłej 125 ccm, jakieś 30KM, a czas w okolicach 1 minuty



--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Wed, 17 Jun 2020 - 12:53
Post #51


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





CYTAT(Tommo @ Wed, 17 Jun 2020 - 12:23) *
Czyli jak ktoś przyjedzie taką dobrze ustawioną Dalarą zrobi czas 52 sec to Jackowi też powiesz, że nie ma po co Mev'em przyjeżdżać bo słaby cas zrobi? biggrin.gif Chcę powiedzieć, że dobry, świetny czas okrążenia nie musi zawsze być najlepszy z najlepszych.


Ale ja nie mówię ze nie ma po co. Każdy ma swoje powody i ja w nie nie zaglądam. Ale wobec braku kategorii czas jako czas 59 jest gorszy od niecałych 56 i tyle. Jak komuś zależy na czasie to przyjedzie tym, co jest w stanie go zrobic (no i musi umieć ten pojazd poustawiać i wykorzystać). Ale może temu w M2 zależy właśnie na porównaniu z innymi M2 ? nie wiem.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alex_R53
post Wed, 17 Jun 2020 - 13:08
Post #52


Frequent User
Dołączył: Fri, 30 March 2012
Skąd: Warszawa





CYTAT(Maciek1234 @ Wed, 17 Jun 2020 - 12:40) *
I nie trzeba Dallary, wystarczy gokart biggrin.gif


Dlatego właśnie chce swoim shifterem (125ccm, 48KM, 6 biegów) przyjechać kiedyś i sprawdzić jak to wypada na tle pełnowymiarowych pojazdów smile.gif


Niedawno zrobiłem 1:00.055 seryjnym Focusem RS na slicku S8L (fakt, że wymienione klocki na DS2500 i zawieszenie na KW V3 ale geometria nieustawiona) i takie czasy jak na przykład Jacka Exocet 55.955s (chapeau bas) jest dla mojego setupu nieosiągalny ale w pewien sposób motywujący smile.gif Myślę również, że niejedna Meganka (czy to Arka czy jedna z kilku innych które są w trakcie budowy) ma chrapkę na złamanie 56s... ale nie wiem czy szumnie to nazywać "podnoszeniem poziomu motorsportu w PL" wink.gif

Winnig is winning i dlatego ten czas należy rozpatrywać w kategoriach "generalki" (a nie dzielić na klasy, pojemności, kolory nadwozia itp.) bo trzeba i dobrze wybrać bazę do modów, daleko pójść z tymi modami, odpowiednio inżynieryjnie ustawić auto i co BARDZO ważne trafić na dobre warunki pogodowe....



--------------------
KZ Kart Łódź 54.1
MX5 Łódź 58.3 / Poznań 1:47.0 / Silesia 1:54.3
Vette C5 Silesia 1:54
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cowboy
post Wed, 17 Jun 2020 - 17:03
Post #53


Administrator
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: Wawa





jest i onboard

https://www.facebook.com/ODTJTorLodz/videos/1106387833079995

i jest juz na YT



--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sadek
post Wed, 17 Jun 2020 - 21:46
Post #54


Frequent User
Dołączył: Thu, 21 December 2006
Skąd: Warszawa





Tak. Gratulacje! Widziałem na żywo.

Chcecie dzielić na klasy a może warto podzielić także względem używanych/włączonych systemów wspomagających?


--------------------
wiem
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pawel934
post Wed, 17 Jun 2020 - 22:30
Post #55


Forum Homee
Dołączył: Fri, 10 November 2006
Skąd: Warszawa WN





Wow. Nie mówię już o umiejętnościach, bo sam rekord mówi za siebie, a z resztą każdy z nas pewnie wie jak jechać na Łodzi, tylko Jacek robi to w każdym momencie lepiej o ten istotny fragment dzielący zwykły szybki przejazd od rekordu, ale prowadzenie auta robi wrażenie. Ten rekord to nie tylko umiejętności kręcenia kółkiem ale też ważna (i moim zdaniem chyba nawet trudniejsza) umiejetność zbudowania i ustawienia skutecznego auta.


--------------------
"If in doubt, flat out" Colin McRae

Kilka aut wywołujących uśmiech na twarzy :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Thu, 18 Jun 2020 - 05:52
Post #56


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





Jacek lepiej sie przyznaj sie jaka masz srednice tarcz hamulcowych. pewnie 400mm bo tylko z takimi tarczami auta sa szybkie i maja skuteczny uklad hamulcowy.


--------------------
930kg+320KM+RWD+LSD+RaceTCS+lotus111r abs+semislick
1/4 2013r, 180KM: 13,806s
Tor Poznań 1m48,467s, Łódź 57,517s a052 przod, vr2 r7a(hl) tyl
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Thu, 18 Jun 2020 - 07:58
Post #57


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(piwo @ Thu, 18 Jun 2020 - 05:52) *
Jacek lepiej sie przyznaj sie jaka masz srednice tarcz hamulcowych. pewnie 400mm bo tylko z takimi tarczami auta sa szybkie i maja skuteczny uklad hamulcowy.

Tarcze mam praktycznie maks, jakie wejdą w te felgi. Przód 255mm tył 278mm. Z.przodu można przejść na 280 i koniec.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Thu, 18 Jun 2020 - 09:28
Post #58


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





Jacek nie myślałeś skrócić magiel? No i kłowa sekwencja, koniecznie smile.gif


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Thu, 18 Jun 2020 - 09:42
Post #59


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(Tommo @ Thu, 18 Jun 2020 - 09:28) *
Jacek nie myślałeś skrócić magiel? No i kłowa sekwencja, koniecznie smile.gif

Oczywiście, że myślałem. Ale celem tego projektu było zainwestowanie określonego budżetu. Kłówka by wiele pomogła, ale mogę uzyskać podobny efekt dorzucając 50nm i 50hp, jadąc na 3-cim biegu cały tor. Z dołu jest specjalnie ograniczony moment, ten wóz może rozpędzać się przyzwoicie na od 30 do 150km/h na 3-ce.
Póki co trzeba porobić tematy, które jestem w stanie ogarnąć sam, czyli stabilizatory, sprężyny, opony, chłodzenie, ustawienie geometrii. To jest projekt rozwojowy na 5 lat, a nie wszystko w 1 roku smile.gif.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
srbenda
post Thu, 18 Jun 2020 - 13:55
Post #60


Forum Killer
Dołączył: Mon, 05 September 2005
Skąd: Katowice / Banja Luka





Jaki tam silnik siedzi?


--------------------
#włoszczyzna
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stron V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 01:52