Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Lekkie koło zamachowe, Poznajmy granice
MadeInPoland
post Sat, 18 Apr 2020 - 09:26
Post #1


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Składam jeden wózek i się zastanawiam czy nie pojechałem zbyt grubo z masą koła w dół.
Poradzi ktoś coś czy robil/widział podobne i wyrobiło czy się rozpadło? Zrobiłem już trochę lekkich kół, ale teraz mnie poniosło że im częściej na to patrzę tym mam więcej wątpliwości. Liczę się z tym, że może się poddać jak w każdej modyfikacji. Ktoś podzieli się doświadczeniem?
https://youtu.be/Iqz3ZuSYnz4


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sat, 18 Apr 2020 - 09:26
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
piwo
post Sat, 18 Apr 2020 - 09:51
Post #2


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





Odchudzanie zamachu jest jak zmniejszanie tarczy hamulcowej. Pojemność cieplna spada i tarcza sprzęgła może się przegrzewać i ślizgać a koło zamachowe dostać mikropęknięć i zrobić się fioletowe.


--------------------
930kg+320KM+RWD+LSD+RaceTCS+lotus111r abs+semislick
1/4 2013r, 180KM: 13,806s
Tor Poznań 1m48,467s, Łódź 57,517s a052 przod, vr2 r7a(hl) tyl
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Sat, 18 Apr 2020 - 10:05
Post #3


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Temat chłodzenia oczywiście też jest problemem i grubość pod tarcza mam taką jak przy poprzednich wykonanych kołach więc jestem o to względnie spokojny. Bardziej się martwie o przeniesienie momentu między płaszczyznami przez te szprychy.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomad66
post Sat, 18 Apr 2020 - 12:23
Post #4


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 March 2015





są filmiki jak koło zamachowe "wyjeżdża" ze skrzyni, przy okazji raniąc lub zabijając osoby postronne, myślę, że trzeba być z tym mocno ostrożny.
Do tego złożoność wytrzymałości: strzał ze sprzęgła na wyższych obrotach wraz z wibracjami z napędu.
Jak chcesz urwać masę to może pomyśleć o jakimś małym 3-tarczowym sprzęgle? Powierzchnia cierna może być dużo mniejsza średnicowo, a robocza może być równie duża.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Sat, 18 Apr 2020 - 12:37
Post #5


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Urywam wszędzie masę i też mam wielotarczowe sprzęgła.
Tutaj będzie jednotarczowe.
Wiem jak pęka koło bo mi kiedyś seryjne peklo dlatego do każdego samochodu robię koła z dobrej stali jak najlzejsze i o takiej konstrukcji żeby nie cieło jak piła.
Moje koło jeszcze mi nigdy nie pękło ale faktem że każde kolejne jest lżejsze. Mimo iż do ultra lekkich kół po 1.5kg jeszcze mi daleko to jednak pytam kto ma jakie doświadczenia że stalowymi kołami. Żeliwne seryjne wiadomo że pękają względnie szybko.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
przema72
post Sun, 19 Apr 2020 - 10:02
Post #6


Forum Killer
Dołączył: Mon, 25 September 2006
Skąd: włoszczowa





niewiem po co robić te szprychy chyba tylko dla wyglądu , przecież odchudzanie tak blisko osi obrotu nic nie zmieni , ja osobiście bałbym sie ze po nagrzaniu tego sprzęgła , powycinane szprychy gdzieś sie odksz

widziałem w tym miejscu wiercone 4 czy 6 dużych otworów , ale nigdy aż tak delikatnego punktu mocowania
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Sun, 19 Apr 2020 - 10:14
Post #7


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





4, 8 czy 10 dużych otworów już mam przetestowane w poprzednich kołach. Jak pisałem każde kolejne koło wychodzi lżejsze więc tym razem takie szprychy. W poprzednich kołach miałem w tym miejscu mniej materiału (grubość) teraz zostawiłem więcej i zrobiłem szprychy. Zysk netto masy dla mnie zadowalający.
Przyłożyłem do tego statycznie ponad 2000Nm i ani drgnie zobaczymy jak wyjdzie w praniu. Silnik nie powinien mieć więcej niż 800Nm, strzałów ze sprzęgła nie będzie z uwagi na 8 cyl i sporą dawkę momentu. To koło oraz żelazko nie służą do startów ze sprzęgła.
Kolejne koło robię teraz pod doładowany silnik 1000Nm+ i już tylko płaskie sporo lżejsze od tego i pod wielotarcz.




--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Skiba
post Sun, 19 Apr 2020 - 10:39
Post #8


Forum Killer
Dołączył: Wed, 14 July 2004
Skąd: Rz





z ciekawości, do jakch obrotów to się kręci ?


--------------------
Quality means doing it right when no one is looking.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Sun, 19 Apr 2020 - 11:10
Post #9


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





7500, ale z krzywej momentu wynika, że mały sens kręcić powyżej 7k, a nawet 6,5k.
Żeliwne ciężkie pękło mi przy 9200.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 18:33