Shoutbox 0 nowych PW 


8 Stron V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Problemy za skrzynią biegów w 45 AMG
Piotor
post Mon, 14 Mar 2016 - 19:01
Post #21


Frequent User
Dołączył: Wed, 21 October 2015
Skąd: Warszawa





CYTAT(gucior @ Mon, 14 Mar 2016 - 17:57) *
poprosiłem znajomą z biura aby zeszła ze mną i nagrała dźwięk, stąd film w pionie i tyle widać ile widać, ważniejszy jest jednak dźwięk - Drzewo, Piotor - to takie coś?wink.gif

Dokładnie coś w tym klimacie, chociaż siedząc za kierownicą łomot u mnie jest mniejszy, taki bardziej "tępy" ale ze słyszalnym lekkim zgrzytem. Na filmie słyszymy to z zewnątrz i to jeszcze w garażu gdzie efekt strzału jest spotęgowany. Napisałeś, że u Ciebie pojawia się zawsze w takiej sytuacji a u mnie raz na jakiś czas. Poza tym potwierdzam, że oprócz tego skrzynia działa bez zarzutu.

@Joker: ja z reguły z P na R wrzucam parę minut po odpaleniu bo jeszcze po pracy zanim ruszę dopalam zasłużonego fajka biggrin.gif więc to raczej nie ten trop.

@micky: raczej nie w czasie jazdy, słabo widać ale po zatrzymaniu gucior wbija wsteczny i wtedy jest strzał czyli sytuacja analogiczna do mojej smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
micky
post Mon, 14 Mar 2016 - 19:10
Post #22


Super User
Dołączył: Tue, 17 December 2002
Skąd: Kraków





Piotor nie za wiele widać na tym filmiku - jeżeli nie macie żadnych problemów ze skrzynia po wyjeździe z garażu ,to może ten typ tak ma.
Chociaż u mnie już 28kkm na blacie i auto strzela tylko z wydechu póki co biggrin.gif


--------------------
CLA 45 AMG stage 2 Performance Package
_https://m.facebook.com/MercedesCLA45
M5 F10 710/900 było
GTR MY17 jest
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_gucior_*
post Mon, 14 Mar 2016 - 19:26
Post #23









QUOTE (micky @ Mon, 14 Mar 2016 - 19:27) *
Zaraz zaraz przecież u Guciora słychać jakiś strzał w czasie jazdy a nie jak pisze kolega Piotor przy przełączaniu z P na R !


Ten dziwny dzwiek pojawia sie tylko w jednej sytuacji:
- auto jest kompletnie zimne po postoju minimum 6-7 godzin albo i wiecej
- tylko przy przepieciu biegu z D na R tuz po odpaleniu

Nie dzieje sie to w zadnej innej sytuacji - z domu wyjezdzam z garazu na wstecznym zawsze jak i w wielu innych sytuacjach - ten "dzwiek" dzieje sie jedynie tuz po odpaleniu auta po dlugim postoju, przeturlaniu sie kilku metrow na D, zatrzymaniu i wbiciu R.

Poza tym skrzynia nigdy nie dawala zadnych oznak uszkodzenia/zmeczenia czy podobnych odglosow.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Piotor
post Mon, 14 Mar 2016 - 19:32
Post #24


Frequent User
Dołączył: Wed, 21 October 2015
Skąd: Warszawa





To wypada nam zaczekać jak zgodnie z deklaracją Drzewo wrzuci wieczorem filmik z tego diagnozowanego egzemplarza w którym ASO zakwalifikowało skrzynię do wymiany i będziemy mieli pełniejszy obraz i może mniej wątpliwości smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Drzewo
post Mon, 14 Mar 2016 - 21:48
Post #25


Super User
Dołączył: Thu, 19 April 2007





Gucior to jest taki dźwięk według mnie, zaraz wstawię film.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Piotor
post Mon, 14 Mar 2016 - 22:20
Post #26


Frequent User
Dołączył: Wed, 21 October 2015
Skąd: Warszawa





CYTAT(Drzewo @ Mon, 14 Mar 2016 - 21:48) *
Gucior to jest taki dźwięk według mnie, zaraz wstawię film.

Jesteś mistrzem budowania napięcia smile.gif
Błagam tylko pospiesz się bo tu zaraz wpadną jacyś Niemcy, zbanują nas albo co gorsze zamkną forum świadomi, że w 2015 sprzedali w PL około stu sztuk różnej maści A AMG w których trzeba będzie wymienić skrzynie biggrin.gif biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Drzewo
post Mon, 14 Mar 2016 - 22:30
Post #27


Super User
Dołączył: Thu, 19 April 2007





QUOTE (Piotor @ Mon, 14 Mar 2016 - 22:20) *
Jesteś mistrzem budowania napięcia smile.gif
Błagam tylko pospiesz się bo tu zaraz wpadną jacyś Niemcy, zbanują nas albo co gorsze zamkną forum świadomi, że w 2015 sprzedali w PL około stu sztuk różnej maści A AMG w których trzeba będzie wymienić skrzynie biggrin.gif biggrin.gif



Przepraszam, wczytywało się trochę długo wink.gif Za karę wstawię dwa.







Go to the top of the page
 
+Quote Post
Drzewo
post Mon, 14 Mar 2016 - 22:56
Post #28


Super User
Dołączył: Thu, 19 April 2007





Pomogło coś? Z tego co pamiętam te dźwięki pojawiały się na zimnym silniku, wtedy gdy przechodziło się pomiędzy r-n-d i na odwrót.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_gucior_*
post Tue, 15 Mar 2016 - 06:56
Post #29









Brzmi to chyba dosc podobnie, u mnie poglos garazu mocno zmienia odglos.
w przypadku tego bialego a45 skrzynia lomocze przy kazdym przebiciu r-d i d-r a u mnie tylko na zimnym motorze za pierwszym razem, nigdy za drugim czy trzecim.

ponagrywam w kolejnych dniach filmy swojego auta i przy wiosennej zmianie opon/oleju zostawie ta dokumentacje w MB, zobaczymy co zdecyduja
Go to the top of the page
 
+Quote Post
micky
post Tue, 15 Mar 2016 - 06:59
Post #30


Super User
Dołączył: Tue, 17 December 2002
Skąd: Kraków





Tylko ciekawy jestem czy ten metaliczny stuk kwalifikuje skrzynie do wymiany ?
Trzeba by spuścić olej i zobaczyć czy są opiłki.


--------------------
CLA 45 AMG stage 2 Performance Package
_https://m.facebook.com/MercedesCLA45
M5 F10 710/900 było
GTR MY17 jest
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_gucior_*
post Tue, 15 Mar 2016 - 07:04
Post #31









Mysle, ze dokladnie tak zrobia, zatrzymaja auto na noc, na zimno sprawdza sami efekty dzwiekowe bo inaczej zostanie im wiara na slowo a pozniej sprawdza stan oleju w skrzyni i czy cos w nim plywa.
Poki co auto podaje a gwarancji ma jeszcze na dlugie lata smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Drzewo
post Tue, 15 Mar 2016 - 07:37
Post #32


Super User
Dołączył: Thu, 19 April 2007





QUOTE (gucior @ Tue, 15 Mar 2016 - 06:56) *
Brzmi to chyba dosc podobnie, u mnie poglos garazu mocno zmienia odglos.
w przypadku tego bialego a45 skrzynia lomocze przy kazdym przebiciu r-d i d-r a u mnie tylko na zimnym motorze za pierwszym razem, nigdy za drugim czy trzecim.

ponagrywam w kolejnych dniach filmy swojego auta i przy wiosennej zmianie opon/oleju zostawie ta dokumentacje w MB, zobaczymy co zdecyduja



W tym białym od tego się zaczęło, łomotało sporadycznie, a dopiero jak auto postało parę dni to udało się wywołać ten łomot za każdym razem.

Pozostaje obserwować wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Piotor
post Tue, 15 Mar 2016 - 08:58
Post #33


Frequent User
Dołączył: Wed, 21 October 2015
Skąd: Warszawa





CYTAT(Drzewo @ Mon, 14 Mar 2016 - 22:56) *
Pomogło coś? Z tego co pamiętam te dźwięki pojawiały się na zimnym silniku, wtedy gdy przechodziło się pomiędzy r-n-d i na odwrót.

Mogę potwierdzić, to jest ten dźwięk chociaż w białym brzmi już ekstremalnie.
Zacznę to nasłuchiwać uważniej i jak będzie się nasilało to wiadomo już co robić smile.gif
Tak jak już powyżej napisano mam jeszcze wiele miesięcy na zgłoszenie bo obecnie skrzynia oprócz tego efektu dźwiękowego działa bez zarzutu.
Z tego co napisał Drzewo wynika jednak, że wątek skrzyń w 45 może się okazać na forum rozwojowy wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
micky
post Tue, 15 Mar 2016 - 10:17
Post #34


Super User
Dołączył: Tue, 17 December 2002
Skąd: Kraków





Mam nadzieje że tamat nie będzie rozwojowy - ale postanowiłem otworzyć nowy wątek.
Problemy ze stukiem przy przełanczaniu z D/N na R występują w autach po modach czy 100 % seria ?
Gucior wiem że coś ma a reszta kolegów ?


--------------------
CLA 45 AMG stage 2 Performance Package
_https://m.facebook.com/MercedesCLA45
M5 F10 710/900 było
GTR MY17 jest
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Piotor
post Tue, 15 Mar 2016 - 10:32
Post #35


Frequent User
Dołączył: Wed, 21 October 2015
Skąd: Warszawa





U mnie seria więc raczej jedno z drugim nie ma nic wspólnego.
Dodam, że u mnie najczęściej łomot pojawia się przy przełączaniu z P na R i z tego wynika, że wszystkie kombinacje są możliwe smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_gucior_*
post Tue, 15 Mar 2016 - 14:49
Post #36









dziś kolejna rejestracja, z innego miejsca, więcej widać, lepiej słychać - uderzenie jest tylko przy pierwszej przebitce po odpaleniu z D --> R. kręciłem kilkukrotnie dalej przód - tył - przód - tył i nic, cisza zupełna



Go to the top of the page
 
+Quote Post
Drzewo
post Tue, 15 Mar 2016 - 18:22
Post #37


Super User
Dołączył: Thu, 19 April 2007





QUOTE (gucior @ Tue, 15 Mar 2016 - 14:49) *
dziś kolejna rejestracja, z innego miejsca, więcej widać, lepiej słychać - uderzenie jest tylko przy pierwszej przebitce po odpaleniu z D --> R. kręciłem kilkukrotnie dalej przód - tył - przód - tył i nic, cisza zupełna




Gucior, spróbuj przełączać biegi spokojnie poprzez przejście przez neutral.

Te a45 z filmów powyżej było seryjne.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Piotor
post Tue, 15 Mar 2016 - 20:48
Post #38


Frequent User
Dołączył: Wed, 21 October 2015
Skąd: Warszawa





Dodam kolejny epizod naszego serialu-video smile.gif
Tym razem ujęcie ze środka, operator nie dostanie oscara ale w tym przypadku nie trofea były mi w głowie smile.gif
Scenariusz odcinka:
Auto zimne, odpalone po około 20 godzinnym postoju w garażu podziemnym (temperatura otoczenia 19 stopni). Zaraz po odpaleniu wrzucam R i cisza, następnie przechodzę na D i łomotozgrzyt, podjeżdżam 5 metrów i (tu zaczyna się filmik bo wpadam na pomysł, że to trzeba nagrać) przy każdej zmianie z R na D i z powrotem zgrzyt smile.gif
Po przejechaniu około 50 metrów i powtórzeniu procedury przy zmianach absolutna cisza. Następnie Wilanów-Legionowo-Wilanów i cały czas skrzynia pracuje cichutko i perfekcyjnie smile.gif

Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_gucior_*
post Tue, 15 Mar 2016 - 21:04
Post #39









brayzlijska telenowela, jutro dołoże swój epizod z maską w górze i przejście przez Z D --> N --> R smile.gif

ja postanowiłem nagrywać codziennie w tym tygodniu odcinek z różnych perspektyw i oddaje auto z tą dokumentacją do serwisu na usunięcie tej przypadłości, nie chce mi się czekać aż się to rozwinie bardziej,
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Piotor
post Tue, 15 Mar 2016 - 21:13
Post #40


Frequent User
Dołączył: Wed, 21 October 2015
Skąd: Warszawa





CYTAT(gucior @ Tue, 15 Mar 2016 - 21:04) *
ja postanowiłem nagrywać codziennie w tym tygodniu odcinek z różnych perspektyw i oddaje auto z tą dokumentacją do serwisu na usunięcie tej przypadłości, nie chce mi się czekać aż się to rozwinie bardziej,

Czyli możemy wewnętrzny konkurs "kto z nas pierwszy wymieni skrzynię" uznać za rozpoczęty smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

8 Stron V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 16:10