Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> W211 E55 AMG
Joe89
post Mon, 29 Feb 2016 - 20:12
Post #1


Super User
Dołączył: Sat, 19 June 2010
Skąd: PL





Witam.
Kolega zastanawia się nad tym autkiem. Jak wygląda kwestia modyfikacji? Po wywaleniu zwężki to piszą że 500 jest, po zmianie kółek i wydechu jakie przyrosty mogą być?
Jest opcja na 550-600 koni?
Jak skrzynia by to znosiła przy semislikach? I jakich realnych osiągów można się spodziewać?


--------------------
JZA80
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Joker
post Tue, 01 Mar 2016 - 13:54
Post #2


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 24 March 2003





Z tego co wiem 550-560 robią standardowo kółkiem. Skrzynia jest pancerna o ile 5b, a czy wytrzyma semi to tak jak ze wszystkim, jak się upala to ryzyko istnieje zawsze.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
doktor1981
post Thu, 03 Mar 2016 - 23:29
Post #3


Frequent User
Dołączył: Mon, 19 August 2013





sam sie zastanawiam nad tym autem smile.gif
z rozeznania w necie optymalnie do ceny wychodzi ok 600KM tylko nalezy zadbac o lepsze chlodzenie kompresora, najlepiej odzielny uklad bo innaczej puchnie latem po 3 butach.
popatrz na stronce eurocharged co oferuja i jak samemu bys kompletowal graty to wychodzi 1/2 ceny wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Joe89
post Fri, 04 Mar 2016 - 19:57
Post #4


Super User
Dołączył: Sat, 19 June 2010
Skąd: PL





CYTAT(doktor1981 @ Thu, 03 Mar 2016 - 23:29) *
sam sie zastanawiam nad tym autem smile.gif
z rozeznania w necie optymalnie do ceny wychodzi ok 600KM tylko nalezy zadbac o lepsze chlodzenie kompresora, najlepiej odzielny uklad bo innaczej puchnie latem po 3 butach.
popatrz na stronce eurocharged co oferuja i jak samemu bys kompletowal graty to wychodzi 1/2 ceny wink.gif


Pisałem właśnie z użytkownikiem Matka z forum w211.
Co do modyfikacji to koło pasowe dolne 180mm, inne koło pompy wody, dodatkowy napinacz paska, wtryski, większy wymiennik ciepła, pompka elektryczna wody bardziej wydajna no i program - powinno dojść około 100 koni.
Ciekawe ile będą kosztowały wtryski i pompa wody bo z resztą to nie powinno być problemu.
PS.
Rozważasz jeszcze nad jakimś autem? Zastanawiam się jaka byłaby alternatywa do 50k pln o podobnych osiągach i najlepiej w manualu.


--------------------
JZA80
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mbtech
post Fri, 04 Mar 2016 - 22:09
Post #5


User
Dołączył: Sun, 01 January 2012





CYTAT(doktor1981 @ Thu, 03 Mar 2016 - 23:29) *
sam sie zastanawiam nad tym autem smile.gif
z rozeznania w necie optymalnie do ceny wychodzi ok 600KM tylko nalezy zadbac o lepsze chlodzenie kompresora, najlepiej odzielny uklad bo innaczej puchnie latem po 3 butach.
popatrz na stronce eurocharged co oferuja i jak samemu bys kompletowal graty to wychodzi 1/2 ceny wink.gif


Jak czytam takie opinie poczytaj na stronie Eurocharged, mam ochotę napisać idź-kup-spróbuj. Tam na dole jest chyba post o kółku 180mm, wtryskach i magii z nich wynikającej, chce ktoś zobaczyć kółko 180mm z eurocharged dam fotę.

W dużym skrócie koszt bezawaryjnego modu m113k na 580-600KM to około 30-35k. Rusz koło pasowe w tym silniku to porozmawiamy, a jeżeli wymienisz je na 180 to wrócę chętnie do rozmowy. Chętnie również zobaczę te m113k z przebiegami 100-200k+, które generują seryjne wartości momentu i mocy.


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Joe89
post Fri, 04 Mar 2016 - 22:46
Post #6


Super User
Dołączył: Sat, 19 June 2010
Skąd: PL





O k_rwa blink.gif cena zaporowa ...
C32 łatwiej było zmodzić - kółko na CNC, dolot i remap i 390 było


--------------------
JZA80
Go to the top of the page
 
+Quote Post
doktor1981
post Sat, 05 Mar 2016 - 18:51
Post #7


Frequent User
Dołączył: Mon, 19 August 2013





nie rozumiem po co ruszac kolo pasowe jak mozna kupic mniejsze kolko kompresora, gdzie wymiana jest banalna i pelno filmow na fejsie jak to zrobic
nikomu nie kaze z Eurocharged cos kupowac jedynie zobaczec co mniej wiecej potrzebne na jakies tam zakladane moce

Joe89 mam namiar na nowki wtryski z gotowymi wiazkami pod e55 za polowe ceny tego co wolaja w eurocharged
pompe wody dajesz p&p boscha wydajniejsza( nie pamietam teraz numeru ale gdzies mam) i do tego osobny uklad chlodzenia do kompresora odseparowany od chlodzenia silnika
wymiennik ciepla tez mozna kupic za duzo mniejsze pieniadze niz sie cenia w USA wink.gif
co do napinacza dodatkowego na pasek.. tzw belt wrap kit to od kolegi z USA bede mial dokladne wymiary wszystkiego tak wiec tez mozna samemu cos duzo taniej zrobic.
przepustnice na 82mm mozna przerobic z poliftowego w211 v8, dolot to juz formalnosc i tez bez jakis mega kosztow
jedynie kolektory moga zabolec po kieszeni

i nie wiem za co tu ma niby wyjsc 35 tys... chyba ze odstawiasz auto firmie i odbierasz gotowe, ja wszystko robie w aucie sam jedynie za program daje zarobic.
czesci tez mozna duzo taniej kupowac...
bez przesady ze +100KM za 35 tys w 5,5 litrowym doladowanym silniku ... ale nikomu nie bronie smile.gif

Joe89 a co do zamiennika ciezko cos sensownego i za 50 tys, w sumie za 50 raczej nawet nie kupisz zadbanego e55... 60 w gore
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mbtech
post Sat, 05 Mar 2016 - 19:47
Post #8


User
Dołączył: Sun, 01 January 2012





CYTAT(doktor1981 @ Sat, 05 Mar 2016 - 18:51) *
nie rozumiem po co ruszac kolo pasowe jak mozna kupic mniejsze kolko kompresora, gdzie wymiana jest banalna i pelno filmow na fejsie jak to zrobic
nikomu nie kaze z Eurocharged cos kupowac jedynie zobaczec co mniej wiecej potrzebne na jakies tam zakladane moce

Joe89 mam namiar na nowki wtryski z gotowymi wiazkami pod e55 za polowe ceny tego co wolaja w eurocharged
pompe wody dajesz p&p boscha wydajniejsza( nie pamietam teraz numeru ale gdzies mam) i do tego osobny uklad chlodzenia do kompresora odseparowany od chlodzenia silnika
wymiennik ciepla tez mozna kupic za duzo mniejsze pieniadze niz sie cenia w USA wink.gif
co do napinacza dodatkowego na pasek.. tzw belt wrap kit to od kolegi z USA bede mial dokladne wymiary wszystkiego tak wiec tez mozna samemu cos duzo taniej zrobic.

nie wiem za co tu ma niby wyjsc 35 tys... chyba ze odstawiasz auto firmie i odbierasz gotowe, ja wszystko robie w aucie sam jedynie za program daje zarobic.
czesci tez mozna duzo taniej kupowac...
bez przesady ze +100KM za 35 tys w 5,5 litrowym doladowanym silniku ... ale nikomu nie bronie smile.gif


Aktualnie na rynku jest czwarta wersja kół na kompresor, również jest wadliwa. Jeżeli masz ochotę na wtryski 0280158117 pod które Jerry klepie programy, mam dwa komplety pod ręką z adapterami, oddam taniej niż za 50% ceny. Zrobić górę pod te wtryski to już wyzwanie.
Pamiętaj proszę, że te wtryski nie dają grama mocy, tylko zwiększają bezpieczeństwo, oryginalne wtryski w tych silnikach z lat 2002-2007 jak i 2008-2012 mają olbrzymi zapas.
Pompy wody nie wymieniasz, tylko rolkę na niej, to groszowe sprawy.
Belt wrap kit, to fajna sprawa, ale kosztem szybszego niszczenia pasków i większych szarpnięć + oczywiście moment obrotowy w dół. Na co dzień powoduje dyskomfort. Samemu tych rolek nie zrobisz, to jest nieopłacalne, łożyska do nich też są drogie.
Separacja układu chłodzenia ok, ale nawet trunk tank kit nie da Ci możliwości utrzymania tej mocy dłużej niż kilka sekund, IAT moduł w MB działa inaczej niż w innych markach. Więc pozostaje Meth kit, lub duże doświadczenie żeby pozbyć się tego ciepła które ten silnik generuje.

Podkreślam zrób, opisz koszty i przejedź tym 10k bez bólu głowy. Wtedy napisz, jakie są ceny napinaczy, jak te oszczędności wytrzymuje oryginalne koło pasowe (wersja kiedy zakładamy mniejsze kółko na kompresor). Ile kosztuje podwójna rolka, która jest nie do kupienia poza ASO do tego silnika ile pasków wymieniłeś i co się wysypało.

Zgodzę się z jednym u Ziutka w garażu można zrobić wszystko, ale jaki będzie efekt, tego już nie wiem, nie testowałem.

Generalnie silnik polecam, musi być zdrowa baza, a potem życia nie oszukasz, mimo że pięknie i kolorowo to wygląda, nie wiem czy przy obecnym kursie USD i Euro 35k starczy, śmiem wątpić. Kiedy pierwszy raz coś się urwie wróci dylemat.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
doktor1981
post Sat, 05 Mar 2016 - 20:17
Post #9


Frequent User
Dołączył: Mon, 19 August 2013





tak to te wtryski smile.gif
a o pompe wody chodzi mi o ta elektryczna w eurocharged proponuja johnsona cm30
kolega wlasnie robi taki projekt, jak ukonczy dam napewno znac smile.gif
tzn ciagle idzie w moc, zaczal od kolka, kolektorow, wtryskow, chlodzenia, dolot, przepustnica, i program z EC - autem jezdzi juz rok i poki co poza klockami nic nie zmienil, to jego daily i nawet zima tym smiga... smile.gif i odpukac nic sie nie popsula jak dotad, a wszystkie czesci gdzies z ebaya albo forum po kosztach

tak jak mowisz zdrowa baza podstawa,, bo pozniej same schody
co do "mietka" w garazu potwierdzam, ale ja mietkiem nie jestem i cala mechanike robie sam i wiem ze jest to zdobione dobrze bez cisnien i pospiechu i chociazby tutaj mi sporo gotowki zostaje w kieszeni smile.gif

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Joe89
post Sat, 05 Mar 2016 - 20:33
Post #10


Super User
Dołączył: Sat, 19 June 2010
Skąd: PL





doktor1981, można wiedzieć jakie parametry ma auto Twojego kolegi obecnie? I +- ile pieniędzy pochłonęło tongue.gif
W tych autach jest seryjnie normalna szpera?


--------------------
JZA80
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mbtech
post Sat, 05 Mar 2016 - 20:38
Post #11


User
Dołączył: Sun, 01 January 2012





CYTAT(Joe89 @ Sat, 05 Mar 2016 - 20:33) *
doktor1981, można wiedzieć jakie parametry ma auto Twojego kolegi obecnie? I +- ile pieniędzy pochłonęło tongue.gif
W tych autach jest seryjnie normalna szpera?


Nie ma szpery seryjnie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
doktor1981
post Sat, 05 Mar 2016 - 20:50
Post #12


Frequent User
Dołączył: Mon, 19 August 2013





mbtech o ta podwojna rokle chodzi?
http://www.eurocharged.com/products/merced...pulley-set.html
podejrzewam ze na ebay mozna za 1/2 ceny wyrwac smile.gif

Joe89
prosze oto wykaz... na nasze ~~10 tys zł mu wyszlo (mam ladne wykazy co i jak ale prosil abym nie upublicznial) wiec z grubsza lista
- program ECU + TCU
- kolektory
- odseparowane chlodzenie kompresora z dodatkowym duzym zbiornikiem
- pompa bosh 010
- wtryski
- wymiennik ciepla
- belt wrap kit
- przepustnica 82mm (przerobiona z wersji poliftowej w211 v8 - 380KM jakos?? ) + caly dolot home made
- swiece zimniejsze

i auto na tym setupie smiga juz rok, teraz kolekcjonuje graty na kolejny stejdz wink.gif
dodam ze cala robocizne robi tak jak ja.. czyli sam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Joe89
post Sat, 05 Mar 2016 - 22:10
Post #13


Super User
Dołączył: Sat, 19 June 2010
Skąd: PL





Eh to jak oni wypuszczali te auta prawie 500 koni na tylnej osi i bez szpery tongue.gif

A jak osiągi? Mierzyliście może?


--------------------
JZA80
Go to the top of the page
 
+Quote Post
doktor1981
post Sat, 05 Mar 2016 - 23:27
Post #14


Frequent User
Dołączył: Mon, 19 August 2013





auto bedzie mialo jeszcze kilka drobnych poprawek zwiazanych z chlodzeniem i na poczatku kwietnia ma skoczyc na hamownie co z tego wszystkiego wyszlo:)

osiagow zmierzyc nie ma czym kolega, ale jak cos napewno bedzie jakies info w swoim czasie:)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mbtech
post Sun, 06 Mar 2016 - 10:07
Post #15


User
Dołączył: Sun, 01 January 2012





CYTAT(doktor1981 @ Sat, 05 Mar 2016 - 20:50) *
mbtech o ta podwojna rokle chodzi?
http://www.eurocharged.com/products/merced...pulley-set.html
podejrzewam ze na ebay mozna za 1/2 ceny wyrwac smile.gif

Joe89
prosze oto wykaz... na nasze ~~10 tys zł mu wyszlo (mam ladne wykazy co i jak ale prosil abym nie upublicznial) wiec z grubsza lista
- program ECU + TCU
- kolektory
- odseparowane chlodzenie kompresora z dodatkowym duzym zbiornikiem
- pompa bosh 010
- wtryski
- wymiennik ciepla
- belt wrap kit
- przepustnica 82mm (przerobiona z wersji poliftowej w211 v8 - 380KM jakos?? ) + caly dolot home made
- swiece zimniejsze

i auto na tym setupie smiga juz rok, teraz kolekcjonuje graty na kolejny stejdz wink.gif
dodam ze cala robocizne robi tak jak ja.. czyli sam


Pokazałeś same rolki, miałem na myśli kompletny zestaw.
Te elementy przy dobrym zakupie, może faktycznie da się za tyle kupić, tylko na tym nie ma nadal szans zrobić 600KM.
Jeżeli uda się wam zrobić soft do tych wtrysków to pochylę głowę. Te wtryski ostatni raz testowałem ponad 3lata temu, ale już wtedy jasne było, że nie da się ich ustawić na oryginalnym sterowniku.

Dam Ci cytat z korespondencji z 2013r. kiedy wspierałem się chyba najlepszym tunerem od m113k. Nie mogłem zrozumieć, że nie da się ich ustawić.

"Ok those are Bosch EV14 which I cannot stand I have had more issues with
those then I hate to admit and will not use them any more.…"

AFR zawsze lądował na 9,5-9,7 nie ważne co robiłeś, wtedy już wszyscy od nich uciekali. Teraz ten silnik to już stary temat, więc tajemnic z tego wielkich nie trzeba robić.

Wstaw proszę jakieś zdjęcie komory silnika, gratulacje że ktoś w PL grzebie ten temat, ale ta lista to dla mnie bardziej koncert życzeń żeby to dobrze jeździło. EC do dzisiaj nie poprawił softu do przepustnic 82, bo porzucili rozwój tego silnika.

Co do dodatkowego zbiornika chłodzącego, to pompy uruchomiliście w szeregu?
Jak skrzynia znosi ten mod TCU? bo było kilka grubych spraw odnośnie ich softu.

Nie licząc robocizny, to przykładowe graty do prawidłowego montażu przepustnicy 82, to 4-6k. Nawet jak sam grzebiesz to parę dobrych godzin na to zejdzie,a jak już masz kompresor rozebrany do połowy, to wtedy już warto łożyska w nim wymienić, tak widzę pracę nad takim modem, ale można inaczej. Uszczelek można też nowych nie kupować, nie chcę skłamać, ale zestaw uszczelek do przepustnic i dolotu, które są jednorazowe to już 500zł+/-. Tam chyba jeszcze odmy nie pasują, tak mi świta.

Daj jakieś szczegóły to łatwiej będzie innych przed błędami chronić, bo tylko o to tu chodzi.

P.S. w tym silniku 530-550KM jest na wyciągnięcie dłoni i wszystkim, którzy o modach do niego myślą tyle polecam.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
doktor1981
post Sun, 06 Mar 2016 - 10:38
Post #16


Frequent User
Dołączył: Mon, 19 August 2013





jak kolega skonczy to zapewne sie zgodzi na upublicznienie jakis zdjec, a poki co nie moge smile.gif
akurat to nie w polsce jest to tuningowane tylko w USA, cel setupu to + 100KM, ile wyjdzie to mam nadzieje pokaze w kwietniu smile.gif

co do softu TCU to nie pochodzi z EC tylko jakiejs innej firmy, bodajrze LogicLab o ile pamietam, nie jest tak drastyczny jak ten z EC, skrzynia smiga bez zarzutow od roku, nie ma jakiegos mega przeskoku jesli chodzi o szybkosc jej dzialania... jest po prostu ciut lepiej
jesli jest mozliwosc wyjecia wsadu tego softu ze skrzyni STAREm to kolega moze to zgrac, ale nie wie jak i czy wogle jest taka opcja.

co do pomp i dodatkowego zbiornika tez czekam na skonczony efekt bo sam jeszcze takowej informacji nie otrzymalem, mowi tylko ze nie ma problemu ze auto traci moc
mysle ze jak juz skonczy wszystko co tam zamieza i shamuje to w kwietniu to bede mogl powrzucac jakies fotki
szkoda tylko ze serii nie shamowal i nie bedzie porownania, wiec odnosnik beda dane fabryczne

a do do modzenia tego w Polsce.. to chcem taki kupic i dzialac, ale kolego mnie widze zniechecasz wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mbtech
post Sun, 06 Mar 2016 - 10:56
Post #17


User
Dołączył: Sun, 01 January 2012





Kwiecień niebawem więc może coś ciekawego zobaczymy, w USA można taki mod zrobić faktycznie taniej.

Doktor, nie zniechęcam Cię, patrzę tylko realnie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
doktor1981
post Sun, 06 Mar 2016 - 11:04
Post #18


Frequent User
Dołączył: Mon, 19 August 2013





a masz jakies doswiadczenie ze STAR DIAGNOSIS ? idzie wsad z TCU wyjac?
kolega powiedzial ze udostepni wsad jesli sie tym da go wyciagnac
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mbtech
post Sun, 06 Mar 2016 - 12:36
Post #19


User
Dołączył: Sun, 01 January 2012





Nie da się tego softem zrobić, trzeba rozebrać sterownik. Sterowniki się różnią, bez przebudowy skrzyni nie ruszaj raczej TCU.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
doktor1981
post Sun, 06 Mar 2016 - 13:14
Post #20


Frequent User
Dołączył: Mon, 19 August 2013





http://otomoto.pl/oferta/mercedes-benz-55-...j-ID6yahZb.html
a czy ktos kojarzy tego merca?
fajny rocznikowo, przebieg mily, tylko zderzak chyba nie orginalny
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 23:51