Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Wymiary FMIC do 1.8T
Kunio
post Wed, 20 Jun 2007 - 09:13
Post #21


Forum Killer
Dołączył: Sat, 13 August 2005
Skąd: MMZ





łatwo przyszło, łatwo poszło Co tu liczyć, będzie nizszy, będzię się szybciej napełniał
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 20 Jun 2007 - 09:13
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
pavel
post Thu, 28 Jun 2007 - 16:47
Post #22


Moderator
Dołączył: Sat, 19 April 2003
Skąd: Kwidzyn/Grudziądz





[url=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=97209d4b6918ddaf:1o12q1ko][/url:1o12q1ko]

taki dośc spory FMIC siedzi w mojej rajdówce


--------------------
zaciski hamulcowe BREMBO-renowacja-lakierowanie proszkowe-adaptery do zacisków BREMBO-serwis rajdowy RPP/RSMP/GSMP
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kenet
post Tue, 16 Oct 2007 - 20:30
Post #23


Forum Killer
Dołączył: Tue, 27 July 2004
Skąd: Warszawa





Witam, proszę o radę. Kolega zabiera się właśnie za swap w Ibizie 1.4 '01, wkłada 1.8T (silnik zamówiony, ale nie wiadomo czy będzie to 150 czy 180). Który FMIC będzie bardziej odpowiedni do silnika 1.8T, którego moc początkowa ma wynieść ok. 200 KM, a docelowa 260+ (obydwa IC nowe) :

1. 700 x 140 x 65 mm

2. 700 x 180 x 65 mm

Różnica tylko w wysokości. Wymiary rdzenia mieszczą się w przedziale jaki podał Elberoth. Czy te dodatkowe 4 cm w drugim znacząco wpłynie na laga ? Jest to niewiele w sumie, ale ten pierwszy mniej zasłaniałby chłodnicę. Czy będą jeszcze jakieś odczuwalne różnice w działaniu tych dwóch IC ?

I pytanie dodatkowe: jakie wymiary ma wspomniany wyżej IC od EVO ?

Przepraszam, że odgrzebuję ale szukajka pokazuje wiele tematów a mi chodzi o różnicę jaką opisałem wyżej.

Pozdrawiam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pavel
post Wed, 17 Oct 2007 - 01:44
Post #24


Moderator
Dołączył: Sat, 19 April 2003
Skąd: Kwidzyn/Grudziądz





Kenet ja nie zastanawiałbym sie ani chwili i z tych dwóch wybrałbym ten wyższy IC bo problem z lagiem bedzie niezauważalny w stosunku do tego niższego a w razie potrzeby wymienić chłodnicę wody w Ibizie na większą to żaden problem. Zobacz fotkę frontu mojej rajdówki dwa posty wyżej- IC zasłania w stu proc chłodnicę wody, a ta mimo że została seryjna z vw 1.8 8V 98KM spokojnie daje rade wychłodzić ekstremalnie eksploatowane 260KM/400Nm.
Poza tym szukałbym na miejscu Twojego kolegi IC o mniejszej grubości tak aby stosunek powierzchni natarcia do objętości IC był jak największy- mój big IC ma ok. 40mm grubości, co przy takim stosunku powierzchni (foto) do objetości daje bezpieczne 260KM przy stałym doładowaniu 0.6-0,7 bara z k04 a nie jak u wielu kolegów z gorszymi IC przy 0,9-1,1 bara.

Pozdr


--------------------
zaciski hamulcowe BREMBO-renowacja-lakierowanie proszkowe-adaptery do zacisków BREMBO-serwis rajdowy RPP/RSMP/GSMP
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Stf1
post Wed, 17 Oct 2007 - 09:47
Post #25


Forum Killer
Dołączył: Sat, 03 June 2006
Skąd: WA





pavel tylko weź pod uwagę jeszcze możliwość dolotu powietrza w ibizie. lepszym rozwiązaniem może okazać się cooler niższy grubszy odsłonięty niż wysoki cienki w 60% przysłonięty zderzakiem i atrapą. Osobiście dorzucę tylko, że u mnie przy wymiarach rdzenia ok. 570x190x73 nie odczułem znaczącej różnicy w stosunku do serii, no może przesunięcie z 200obr w górę. Jednak fakt 260km na k04 przy 0,6 bara =>

PS. Z tych dwóch wybrałbym wyższy.


--------------------
2.0t
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dżordżyk
post Wed, 17 Oct 2007 - 18:59
Post #26


Forum Homee
Dołączył: Thu, 29 March 2007
Skąd: Tarnowskie Góry-Sląskie





Witam! panowie kolejna wasza ciekawa dyskusja,że aż żal nie zabrać głosu .Niedawno dostałem rade jeśli chodzi o niską cene i w miare dobrą sprawność aby poszukać sobie coolera z sprintera:
[url=http://imageshack.us:2o8dul6v][/url:2o8dul6v]

Ja jednak przeglądałem allegro i natrafiłem na inne coolery które według mnie moga nawet lepiej spełniać swoją role.Boki intercoolera spełniają też jakąś role i pewnie to ma znaczenie czy są plastikowe czy metalowe.Nie bez powodu w rs4 są metalowe,również tuningowe firmowe mają metalowe boczki.Jakby nie było to dodatkowa powierzchnia chłodząca.Przy prędkości 100km/h metal chłodzi o wiele lepiej niż plastik.Według mnie to dobre intercoolery które mogą nadawać się do tuningu. Cooler ten ma bardzo przyjazne i uniwersalne wyprowadzenia do podłączenia.

Renault Megane,Scenic 2,2DCi:
[url=http://imageshack.us:2o8dul6v][/url:2o8dul6v]

Mercedes Vito:
[url=http://imageshack.us:2o8dul6v][/url:2o8dul6v]

Renault Espace,Laguna-wielki intercooler:

[url=http://imageshack.us:2o8dul6v][/url:2o8dul6v]

Co o tym myślicie?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Poza tym jest dużo możliwości, są one ograniczone tylko wyobraznią.

Renault Master:

[url=http://imageshack.us:2o8dul6v][/url:2o8dul6v]

Opel Vivaro:

[url=http://imageshack.us:2o8dul6v][/url:2o8dul6v]


--------------------
Audi 20V Turbo Quattro
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kunio
post Wed, 17 Oct 2007 - 20:58
Post #27


Forum Killer
Dołączył: Sat, 13 August 2005
Skąd: MMZ





kolega ostatnio kupil fajny IC na allegro za 500zl. Do tego sam dorobil orurowanie i calosc kosztowala go ok 1000zl pewnie. Nie baw sie w zadne uzywki tylko kup nowy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Stf1
post Wed, 17 Oct 2007 - 21:38
Post #28


Forum Killer
Dołączył: Sat, 03 June 2006
Skąd: WA







Ps po dłuższym bucie na krótkich odcinkach nie udało mi się go zagrzać więcej niż w 50-60%


--------------------
2.0t
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kenet
post Wed, 17 Oct 2007 - 22:19
Post #29


Forum Killer
Dołączył: Tue, 27 July 2004
Skąd: Warszawa





CYTAT("Stf1":1oeb3oav)
pavel tylko weź pod uwagę jeszcze możliwość dolotu powietrza w ibizie. lepszym rozwiązaniem może okazać się cooler niższy grubszy odsłonięty niż wysoki cienki w 60% przysłonięty zderzakiem i atrapą.


Dzięki za pomoc. IC na pewno bedzie fabrycznie nowy. Decyzja już zapadła, że będzie to ten większy, o którym pisałem wyżej. Zderzak jest nieseryjny. Posiada na środku otwór o wymiarach rdzenia tego wyższego IC, może 2 cm mniej na wysokości. Obecnie wypełnia go dość gęsta siateczka metalowa, średnica "otowru" to jakieś 5 mm. Jest sens ją wyjmować aby nie przeszkadzała w przepływie powietrza, czy zostawić jako ochronę przed kamieniami itp. ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
the.wolf
post Thu, 18 Oct 2007 - 10:03
Post #30


EJ205 USER
Dołączył: Sat, 21 June 2003
Skąd: WuWuA-WaWeR





@ dżordżyk- szukaj alu boczków i wyjscia/wejscia na boki nie do tyłu.


--------------------
W205 OM654 Daily
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kunio
post Thu, 18 Oct 2007 - 11:19
Post #31


Forum Killer
Dołączył: Sat, 13 August 2005
Skąd: MMZ





zostaw lepiej jako ochrone. Sam mialem kiedys akcje w czasie deszczu i zeby nie kratki to IC bylby dziurawy na wylot.
P.S. Z wegrowa jestes? Kto robi tą ibize?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dżordżyk
post Thu, 18 Oct 2007 - 17:39
Post #32


Forum Homee
Dołączył: Thu, 29 March 2007
Skąd: Tarnowskie Góry-Sląskie





CYTAT("the.wolf":1v964c1v)
@ dżordżyk- szukaj alu boczków i wyjscia/wejscia na boki nie do tyłu.


Wejscie i wyjscie może być do tyłu pod warunkiem że IC jest dłuższy od chłodnicy wody chyba,że się myle i nie wziąłem pod uwage jakis przeszkód jeśli chodzi o 1.8T i bude B5 w A4.


--------------------
Audi 20V Turbo Quattro
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kunio
post Thu, 18 Oct 2007 - 17:55
Post #33


Forum Killer
Dołączył: Sat, 13 August 2005
Skąd: MMZ





to wez pod uwage i zajrzyj pod zderzak
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nosb
post Thu, 18 Oct 2007 - 21:42
Post #34


Super User
Dołączył: Fri, 17 August 2007
Skąd: Swietokrzyskie





Zabudowane tam w cholere jest :



Zeby na taki jak u mnie wypuscic rury tez trzeba wycinac dziury pod nie we wzmocnieniach przodu...

Tak jak planujesz nie da rady (łapy zderzaka)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dżordżyk
post Fri, 19 Oct 2007 - 22:55
Post #35


Forum Homee
Dołączył: Thu, 29 March 2007
Skąd: Tarnowskie Góry-Sląskie





Macie racje Dobrze,że mnie uswiadomiliście zanim kupiłbym jakis szrot Czyli do budy B5 tylko wyjscia z boku.Takich to już jest chyba naprawde mało.Ale jak będe miał chwile czasu to znów poszperam na allegro i jak coś znajde co by się nadawało to wkleje zdjęcia


--------------------
Audi 20V Turbo Quattro
Go to the top of the page
 
+Quote Post
the.wolf
post Sat, 20 Oct 2007 - 00:37
Post #36


EJ205 USER
Dołączył: Sat, 21 June 2003
Skąd: WuWuA-WaWeR





jesli chcialbys drutowac, czyli isc po lini najnizszego kosztu, to zawsze mozesz zostawic seryjny IC i podlaczyc FMIC pod orurowanie juz istniejace. koszt FMICa wyniesie wtedy od 600 do 1000 zł, zaleznie od zrodla i mozliwosci spawalniczych.


--------------------
W205 OM654 Daily
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nosb
post Sat, 20 Oct 2007 - 07:27
Post #37


Super User
Dołączył: Fri, 17 August 2007
Skąd: Swietokrzyskie





Mozna tez zrobic tak ze kupic jak najtaniej taki nawet z bokami plastikowymi - te wywalic i nadspawac nowe scianki cos np jak u mnie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dżordżyk
post Fri, 26 Oct 2007 - 19:27
Post #38


Forum Homee
Dołączył: Thu, 29 March 2007
Skąd: Tarnowskie Góry-Sląskie





Fakt faktem, że FMiC ma swoją cene.O ile idzie coś taniego wyszarpać na allegro-mowa o samym Coolerze,to tyle orurowanie kosztuje drugie tyle.Sam FMiC to dopiero połowa kosztów.Myle się,prawda czy fałsz Chyba,że ma się zdolności spawalnicze dobrą wyobraznie i dostep do kwasówki wtedy ta robota to sama poezja.Chyba naucze się spawać Tego jeszcze nie potrafie szczerze


--------------------
Audi 20V Turbo Quattro
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kunio
post Fri, 26 Oct 2007 - 20:38
Post #39


Forum Killer
Dołączył: Sat, 13 August 2005
Skąd: MMZ





orurowanie sam sobie zrob, a zamiast spawac to zapunktuj i oddaj do kogos zeby pospawal tigiem. Koszt materialow to ok 300zl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dżordżyk
post Fri, 26 Oct 2007 - 22:04
Post #40


Forum Homee
Dołączył: Thu, 29 March 2007
Skąd: Tarnowskie Góry-Sląskie





CYTAT("Kunio":34vj02om)
orurowanie sam sobie zrob, a zamiast spawac to zapunktuj i oddaj do kogos zeby pospawal tigiem. Koszt materialow to ok 300zl

Myśle,że mam na tyle wyobrazni, że dam rade.To będzie sama przyjemność Zrobic sobie dolot.Jak znajde troche czasu to rozejrze się za materiałami,gdzie co można w mojej okolicy dostać i za ile.Z jakiej blachy najlepiej to zrobic??
A tak wogóle to fajnie byłoby widzieć jak mniej więcej wygląda takie orurowanie zrobione przed profi tunera.Ma ktoś jakieś wyrazniejsze fotki??


--------------------
Audi 20V Turbo Quattro
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 15:43