Shoutbox 0 nowych PW 


5 Stron V  « < 2 3 4 5 >  
Reply to this topicStart new topic
> 4ZZ-FE - Co można z tym zrobić
Onyx
post Thu, 28 Apr 2016 - 22:18
Post #61


Super User
Dołączył: Mon, 08 October 2007





Coś tam ma być generalnie jeszcze grane tongue.gif ale nie chcę zapeszać, więc na razie cicho siedzę biggrin.gif

Po weekendzie będę raczej wiedział smile.gif A później pozostanie tylko dogranie kilku szczegółów i trochę pracy.



--------------------
Almera N16 SR20VE-T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 28 Apr 2016 - 22:18
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
jarek s13.5
post Mon, 08 Aug 2016 - 00:15
Post #62


User
Dołączył: Fri, 19 April 2013
Skąd: Radzyn/ UK





i jak dzieje się coś w temacie onyx?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Onyx
post Mon, 08 Aug 2016 - 08:50
Post #63


Super User
Dołączył: Mon, 08 October 2007





Jak najbardziej tongue.gif Kwestie, które były pod znakiem zapytania zostały opanowane - czyli pełne sterowanie zapłonem smile.gif Jak wrócę z urlopu to biorę się za składanie elementów układanki. Trochę się to przedłuża, ale niestety cierpię na chroniczny brak czasu i mimo wszystko to ciężko się robi auto które praktycznie jest potrzebne codziennie. Pod koniec września może będzie up w temacie.

Na tę chwilę zmiany zaszły w skrzyni biegów. Wjechał Torsen z MR2 i dłuższy 6-ty bieg (0,725 zamiast 0,815) żeby poprawić trochę ekonomię w trasie.


--------------------
Almera N16 SR20VE-T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kras
post Mon, 08 Aug 2016 - 10:57
Post #64


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 10 April 2005
Skąd: WWA/Tripolis





Widze zrobiles moda, na ktorego ja sie czailem w Lotusie ale odpuscilem z powodu amerykanskich horror stories o wyciaganiu dyfra z tej skrzyni. Prawda to, ze sa ogromne klopoty z wyciaganiem wlasnie 6 biegu i bardzo latwo go przy tym uszkodzic? Nie zeby bylo mi to info jeszcze potrzebne, bo dalszych Lotusow nijak nie planuje ale ciekawy jestem bardzo.


--------------------
Kra$
And JDM again... :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Onyx
post Mon, 08 Aug 2016 - 11:23
Post #65


Super User
Dołączył: Mon, 08 October 2007





Horrorem można to owszem nazwać. Zwłaszcza, że musiałem to robić 2x - zaczął szczać uszczelniacz wałka sprzęgłowego (mimo że założyłem nowy). Okazało się, że jest mała nadżerka na wałku sprzęglowym - w miejscu pracy uszczelniacza. O ile stary uszczelniacz się dotarł i nie leciało to nowy nie miał chęci. Jest on na samym dnie skrzyni, więc sam rozumiesz... Więc na szybko musiałem zorganizować dawcę. Sprzedawca z allegro był miły i jak mu opowiedziałem co mnie spotkało to wydał mi tę skrzynię w niedzielę wink.gif Ale trasę 170km w jedną stronę trzeba było zrobić. Dobrze, że po jakichś 60km zajrzałem pod auto żeby się upewnić czy wszystko ok. Cieszyłem się tylko, że nie zapaskudziło mi olejem sprzęgła i nie musiałem kupować nowego.
Podczas całej operacji dezintegracji uległ jeden ściągacz, który bez problemu obsługuje łożyska kół tongue.gif Generalnie bez palnika, porządnego ściągacza, młotka i metrowej rurki nie ma co do tematu podchodzić. Pasowanie poszczególnych przełożeń i łożysk to jakaś masakra, a oprócz pasowania dochodzi wieloklin. Generalnie dawno z taką częstotliwością nie przeklinałem tongue.gif
Jak usunie się 6 bieg i tę najgorszą piastkę z dwoma synchronizatorami, to reszta idzie już w miarę spoko tongue.gif Pod nią jest ta blacha, która supportuje kolejne łożyska. Jak ją się odkręci, to już można zdemontować środkową część korpusu i oba wałki wraz z różnicówką. Same przełożenia i łożyska można bez problemów już wyciskać na prasie.
Warto szczególną uwagę zwrócić na wstępne napięcie dyfra po jego montażu (zwłaszcza, gdy podczas tej operacji zmieniamy łożyska na nim). Ogólnie w związku z tym, że to tak parszywie szło profilaktycznie wymieniłem wszystkie łożyska żeby już do tego tematu nie wracać biggrin.gif Bo licząc robotę to ogólnie wyszło tak jakbym 3 skrzynie zrobił.
Suma sumarum warto było to zrobić, bo w aucie nawet z tak małą mocą sporo daje. Zupełnie inaczej się zachowuje w zakręcie - zwłaszcza na mokrym.


--------------------
Almera N16 SR20VE-T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kras
post Mon, 08 Aug 2016 - 14:11
Post #66


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 10 April 2005
Skąd: WWA/Tripolis





Dzieki bardzo za info. Znaczy tym razem amerykanie jednak maja racje smile.gif
Chyba dobrze, ze nigdy sie za to nie zabralem.


--------------------
Kra$
And JDM again... :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Onyx
post Mon, 08 Aug 2016 - 14:27
Post #67


Super User
Dołączył: Mon, 08 October 2007





Nie taka straszna ta baba jaga wink.gif Ale trochę nerwów stracić można biggrin.gif Dobrze, że w corolli nie trzeba ściągać sanek żeby skrzynię wydobyć wink.gif

P.S. Kras a czemu już nie chcesz wracać do Lotusa? Może być PW smile.gif


--------------------
Almera N16 SR20VE-T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jarek s13.5
post Mon, 05 Sep 2016 - 17:51
Post #68


User
Dołączył: Fri, 19 April 2013
Skąd: Radzyn/ UK





a robiłeś coś może z układem hamulcowym? idzie założyć p&p wydajniejsze hamulce z innego auta/modelu?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Onyx
post Mon, 05 Sep 2016 - 18:18
Post #69


Super User
Dołączył: Mon, 08 October 2007





Tak, założyłem zaciski od D4D - są takie same jak w TS, czyli obsługują tarcze 275x25mm. Można założyć same jarzma bo zaciski są te same.
Inną opcją są zaciski od Avensisa T22, 2-tłoczkowe ale masa nieresorowalna wzrośnie jeszcze bardziej i możliwe że zaburzy się balans przód/tył.
Dla mnie opcja pierwsza hamuje wystarczająco jak na dupowóz, a zawsze można się wspomóc lepszym klockiem.


--------------------
Almera N16 SR20VE-T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Onyx
post Thu, 03 Aug 2017 - 21:59
Post #70


Super User
Dołączył: Mon, 08 October 2007





Trochę to trwało ale czas na mały up - wjechał kompresorek. Na tę chwilę dmucha ~0,48 pod odcinką. Co do kresek, to jeszcze za wcześnie na to - dopiero przedwczoraj auto zostało finalnie wystrojone - za co dziękuję Chesterowi Ecu-tune.pl
Jak zwykle robota na medal smile.gif

Jazda trochę przypomina jazdę tramwajem. Jest tak liniowo, że aż nudno biggrin.gif Ale z drugiej strony na miejski dupowóz w sam raz. Auto na pewno nie jest ultra szybkie ale jazda sprawia przyjemność smile.gif



--------------------
Almera N16 SR20VE-T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kras
post Fri, 04 Aug 2017 - 08:28
Post #71


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 10 April 2005
Skąd: WWA/Tripolis





No bardzo ladnie smile.gif
Teraz to juz tym bardziej moglbys wejsc w airbox TRD smile.gif


--------------------
Kra$
And JDM again... :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Onyx
post Fri, 04 Aug 2017 - 09:32
Post #72


Super User
Dołączył: Mon, 08 October 2007





Dzięki Kras smile.gif

Może coś by to dało, ale z drugiej strony nawet 2zz ma tę samą puszkę, więc pewnie zapas w powietrze jest smile.gif

Chwyt powietrza przeniosłem by łapał powietrze prostopadle zza grilla. W poprzednim lokalizacji łapał za dużo syfu i wody - nawet tej deszczówki rozpylonej przez opony aut przede mną. Zdecydowanie częściej filtr wymagał wymiany.


--------------------
Almera N16 SR20VE-T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kras
post Fri, 04 Aug 2017 - 09:56
Post #73


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 10 April 2005
Skąd: WWA/Tripolis





Zapas pewnie jest smile.gif Ale ladnie sie zmienia dzwiek, a przynajmniej w 2zz sie zmienil - taka troche klasyczna hondowa b-seria sie zrobila smile.gif
Glosny ten kompresor? Sa mielone koty? tongue.gif


--------------------
Kra$
And JDM again... :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Onyx
post Fri, 04 Aug 2017 - 10:01
Post #74


Super User
Dołączył: Mon, 08 October 2007





No tak ale 2zz się kręci wyżej biggrin.gif

Co do hałasu kompresora, to jest absolutna cisza. Nie słychać go ani trochę, więc o klasycznym młynku do kawy można zapomnieć biggrin.gif Trzeba się mega wsłuchiwać żeby go usłyszeć.


--------------------
Almera N16 SR20VE-T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kras
post Fri, 04 Aug 2017 - 10:14
Post #75


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 10 April 2005
Skąd: WWA/Tripolis





No to idealny mod na daily.


--------------------
Kra$
And JDM again... :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Onyx
post Fri, 04 Aug 2017 - 10:16
Post #76


Super User
Dołączył: Mon, 08 October 2007





Tak mi się wydaje wink.gif
Poprawiona elastyczność, boost dostępny od razu, bez doładowania niskie spalanie tongue.gif


--------------------
Almera N16 SR20VE-T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
culmen
post Fri, 04 Aug 2017 - 21:00
Post #77


User
Dołączył: Tue, 11 October 2011





Seryjną puszkę ma nawet 200kW 2zz od bemani więc powietrza wystarczy na bank.


--------------------
MR2 2zz sc (Janusze Tuningu)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Onyx
post Mon, 12 Feb 2018 - 12:35
Post #78


Super User
Dołączył: Mon, 08 October 2007





Auto od dłuższego czasu sobie jeździ smile.gif Jak na razie zrobione lekko ponad 16tys km w Polsce i poza granicami. Hamownia odwiedzona i taki o to jest wynik:



--------------------
Almera N16 SR20VE-T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
WojtekMR
post Mon, 12 Feb 2018 - 12:59
Post #79


Forum Killer
Dołączył: Wed, 13 August 2003





myślałem że wyjdzie więcej...
może chcesz sprawne 1zz-fe w dobrej cenie wink.gif


--------------------
_http://forum.mr2cp.pl/index.php
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Onyx
post Mon, 12 Feb 2018 - 13:06
Post #80


Super User
Dołączył: Mon, 08 October 2007





A z czego to więcej niby miało wyjść? wink.gif Przecież w to 1.4 tylko dmuchnięte 0,5 bara.

Dziękuję bardzo za propozycję, ale na tę chwilę podziękuję smile.gif Nie zamierzam na razie iść z pojemnością w górę. A 1zz po typowych bolt-ons od tego dostaje lanie.
Na ulicy jakoś zdecydowanie lepiej jedzie niż liczby z wykresu smile.gif


BTW. Wojtek, a Ty już po swapie na 2zz? Bo realne wykresy mocno rozczarowują, w stosunku do tego co deklaruje producent wink.gif


--------------------
Almera N16 SR20VE-T
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Stron V  « < 2 3 4 5 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 15:32