Shoutbox 0 nowych PW 


8 Stron V  « < 3 4 5 6 7 > »   
Reply to this topicStart new topic
> CLK 63/55 AMG W209 vs. C63 AMG W204
cudak
post Tue, 11 Jun 2019 - 08:45
Post #81


Rookie
Dołączył: Sat, 01 January 2011
Skąd: Rzeszów





miło czytać, że wszystko okej! biggrin.gif


--------------------
z33
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Joker
post Tue, 11 Jun 2019 - 22:53
Post #82


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 24 March 2003





Brakowało 0.6 oleju w skrzyni a teraz ok? smile.gif

Tam są dwa tematy - to co pisałeś o temperaturze w dolocie i wpadanie w tryb, jakby nie miał kompresora to właśnie pompa IC - przypadłość znana dla V8 na kompresorze w MB.

Co do skrzyni - nie chcę Cię straszyć, ale trzeba uważać na chłodnicę oleju, tam jest jakiś wspólny obieg a te chłodnice też trafiał szlag (w 400 CDI też tak się działo), przez co płyn dostawał się do oleju w skrzyni biegów i może klęknąć.

To takie "stałe" tematy w 5.5K AMG.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rkarcz
post Wed, 12 Jun 2019 - 15:05
Post #83


Frequent User
Dołączył: Tue, 01 January 2019





Jest ok. Chodzi lepiej niż przed zmianą. Choć wg AutoWawer najlepiej zalewać oryginalny olej MB.
Dzisiaj dostałem kilka odpowiedzi na bolączki, sporą część robię od ręki.
Między innymi ta nieszczęsna pompa IC, zawór grzania wentylacji, wycieki spod dekli, pasek wielorowkowy z kołami, poduchy pod silnikiem i kilka innych mniejszych rzeczy.
Magiel podobno jest ok, zero luzów od koła kierownicy do kół przednich, także chociaż to ok. smile.gif
Muszę się przestawić z nowego widłowoza VW na używanego MB. smile.gif

Ta chłodnicą oleju się zainteresuję w takim razie, dzięki za info.

Dzisiaj ustaliłem że roletę zamontuje mi spec od Distronic'a, który dokładam bo jednak mam coś takiego w widłowozie i się na pewno przydaje.
Udało mi się też wyrwać tarcze Girodisc przód i tył w dość okazyjnej cenie + klocki Stoptech Sport na przód i Street na tył.
Bo k...rwa nic nie ma. Żadnych DS2500.. Macie jakieś propozycje klocków poza padłem ATE, TRW itp.?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jakub1t
post Thu, 27 Jun 2019 - 14:47
Post #84


Forum Killer
Dołączył: Thu, 12 April 2007
Skąd: Karczew





Ja do swojego w204 też nie mogłem dostać ferodo, zakupiłem hawki hps5.0. Niezłe , zrobiłem już 17 tys i jeszcze trochę ich zostało. Zwykłe ate to 10tyś max. Ciche mniej pylą no i hamują, nigdy nie zawiodły. Za to tarcze co prawda tanie nawiercane już do wyrzucenia. Dosyć spore pęknięcia.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rkarcz
post Fri, 28 Jun 2019 - 08:40
Post #85


Frequent User
Dołączył: Tue, 01 January 2019





CYTAT(jakub1t @ Thu, 27 Jun 2019 - 14:47) *
Ja do swojego w204 też nie mogłem dostać ferodo, zakupiłem hawki hps5.0. Niezłe , zrobiłem już 17 tys i jeszcze trochę ich zostało. Zwykłe ate to 10tyś max. Ciche mniej pylą no i hamują, nigdy nie zawiodły. Za to tarcze co prawda tanie nawiercane już do wyrzucenia. Dosyć spore pęknięcia.


Miałem tylko raz nawiercane w BBKicie i były marne. Pęknięcia, nierówne zużycie tarczy.
Wymieniłem BBKa z 330 na 355 ale tarcze nacinane i od razu inne zużycie. Choć fakt że były głośniejsze.
Najbardziej chciałbym gładkie, ale w tym rozmiarze tarcza musi wyglądać "sportowo".
Obecnie w Arteonie mam DBA 4000 nacinane. I są ekstra, zaliczyłem przełęcz Bernarda dość dynamicznie.
Zero problemów, ale przy hamowaniu nr 3-4 z 200+ w Niemeczech pojawia się jakiś "rezonans".
Także działanie super, komfort taki sobie...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rkarcz
post Tue, 09 Jul 2019 - 10:14
Post #86


Frequent User
Dołączył: Tue, 01 January 2019





Wieści z frontu ciąg dalszy.
W końcu serwis przyznał że z maglownicą coś jest nie tak. Ewidentnie puka przy skręcie w lewo.
Poszła to sprawdzenia i okazało się że nie nadaje się do regeneracji. Pozostało kupienie TRW.
Nie chcę regenerowanej w PL u "Kazika" bo już raz miałem regenerowaną i oczywiście skończyło się demontażem i reklamacją.
Także h..j, wydam więcej ale zakładam że będzie to jednak zrobione jak należy.

Udało mi się samemu ustalić przyczynę problemów z klimą - jak ktoś ma w220 lub w215 to jest to chyba częsta przyczyna:
https://youtu.be/g7Y_bFqlIKM
Czujnik nie jest wymienny, a cała lampka podsufitowa z ASO to bagatela 4k PLN brutto.
Kupiłem za 50 PLN cokolwiek, akurat nie pasujące do mojego ale sprawdziłem i to ten czujnik.
U mnie była oczywiście uszkodzona nóżka czujnika. To termistor NTC 4.7k lub 10k za 1,5PLN brutto. smile.gif
Następnym razem poza sezonem zbadam co dokładnie tam siedzi i sobie zmienię na nówkę nieśmiganą.

Poza tym pasek napędów ze wszystkimi rolkami, poduszki pod silnikiem, pompa IC z całym płynem,
elastyczne przewody hamulcowe, nowy akumulator bo mój nie przetrwał tygodnia bez ruszania auta. smile.gif
Powoli zbliżam się do kwoty na jaką został ubezpieczony, a po heblach pewnie ją przekroczę..
Chyba zweryfikuję coroczny budżet na utrzymanie. smile.gif
A tak się prezentuje po zmianie kół na 19.


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rkarcz
post Sun, 14 Jul 2019 - 14:59
Post #87


Frequent User
Dołączył: Tue, 01 January 2019





Distronic dołożony, na razie nie mam grilla z tym specjalnym znaczkiem więc działa jak działa a przy wyższej prędkości zdarza się mu wyłączyć.
Największy problem mam ze zbieżnością. Odebrałem z szanowanego serwisu samochód mega zbieżny. Znajomy diagnosta zwrócił mi na to uwagę i faktycznie widać było jak koła stoją do środka. Każda nierówność była wyczuwalna na kierownicy. Ustawił ile się dało na pośrednim położeniu ABC. 3 koła są ok, ale prawe przednie ma trochę za duży kąt pochylenia, piczy kłak poniżej kąta prawidłowego ale jednak. Skończyła się regulacja śruby wahacza. I minimalnie ściąga w prawo.
Żeby było wesoło pojechałem na wyważanie na Huntera i wyszło, że 2 nowe Micheliny PS4 przód i tył mają bicie ok. 12 kg. Normalnie jest 4-5, maks to 10.5 bodajże. Jeden przód wymienili mi na gwarancji od ręki ale tył Michelin może dostarczyć na 28.08 (jakiś kurwa żart), także kupuję nową 275/35/19 w tym serwisie. Który polecam bo pewnie szukałbym przyczyny drgań a tak wiem co było przyczyną i od ręki miałem decyzję o wymianie na gwarancji. Zakład SerwisGum na Okaryny w Wwie. Wymiana tylko przedniej opony dała wielką poprawę, jeszcze zobaczymy jak będzie po wywaleniu tylnej.
I na koniec heble. Zmiana na Girodisc i klocki StopTech zrobiła robotę. W końcu nie boje się szybciej jeździć. smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Sun, 14 Jul 2019 - 16:11
Post #88


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Jeśli pasuje grill z w209 to mam na zbyciu. Sporo roboty z dołożeniem distro? Masz włącznik w kabinie?


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rkarcz
post Sun, 14 Jul 2019 - 19:32
Post #89


Frequent User
Dołączył: Tue, 01 January 2019





Dzisiaj zamówiłem grilla od CLa.
Gościowi zajęło to 4-5h. Jeszcze mi wymieniał roletę tylnej szyby więc ciężko mi powiedzieć ile dokładnie zajęło mu dołożenie Distronic'a.
Mam, ale schowany pod popielniczką. Na razie ustawione wszystko na maksa bo nie działa jakoś stabilnie przez grill.
Ale jak już będę miał docelowy grill to przedstawię na minimum i pójdzie z powrotem pod popielniczkę. Koszt wycięcia dziur pod przycisk to 700 PLN i tydzień czekania. Może w zimę się zdecyduję. Zobaczę jak to działa. Bo w sumie w Arteonie czy wcześniej w Maździe 6 zawsze miałem minimum i odległości nie zmieniałem przez kilka lat. I zakładam że tu będzie tak samo. Dźwięk ostrzeżenia zostawiam bo w sumie to jakaś tam wartość dodana i jednak jak się zagapię to coś ostrzeże. Bo działa to bardzo ładnie. Zbyt często na mój "styl" przemieszczania się ale obstawiam, że jak zmienię odległość to będę to dokładnie wtedy "pikać" kiedy będzie taka realna potrzeba.

Edit:
Wracają z montażu distronic'a musiałem ostro zahamować do zera - rowerzyści wjechali mi na przejście.
Po takim manewrze i zatrzymaniu od razu zapalił się check i silnik deko nierówniej pracował.
Po 20-30 km check zgasł i generalnie nie odczułem żadnej różnicy w pracy formanki.
Wczoraj pierwszy raz dałem się przejechać żonie i też zanim coś tam szybciej to miała sprawdzić że hamuje.
I co? I znowu check. Kolejne 20-30 km i dzisiaj już zgasł. smile.gif
Wyszło to:
P0106: Manifold Absolute Pressure/Barometric Pressure Sensor Circuit Range/Performance
MAP sensor, aby wymienić trzeba wyjąć kompresor bo jest przejebany dostęp. No nic, do zimy poczeka.. smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
xen
post Tue, 16 Jul 2019 - 12:56
Post #90


User
Dołączył: Thu, 01 March 2007





przed edycją postu pisałeś coś chyba o aktywacji konta w ramach jakiejś apki / narzędzia do diagnozowania i odczytu kodów. mógłbyś coś więcej napisać? kto to oferuje, na jakiej zasadzie działa (kabel i komputer czy przez telefon / tablet) i czy ogólnie jesteś zadowolony? I czy to jest bardziej w kierunku MB czy jakaś ogólna apka do odczytu błędów z wszystkich aut?

fajnie, że opisujesz co się z autem dzieje i jak krok po kroku doprowadzasz do stanu satysfakcjonującego wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rkarcz
post Tue, 16 Jul 2019 - 13:41
Post #91


Frequent User
Dołączył: Tue, 01 January 2019





Forscan strona bodajże forscan.org. Używałem tego w Maździe 6 GJ do kodowania modułów uruchamiających różne opcje. Piszą że niby tylko Mazda, Ford i coś tam jeszcze. Mi zależało tylko na odczycie błędów bo moduł na BT do telefonu gdzieś posiałem a mam tylko na kablu USB ELM327. Ale za długo czekałem na aktywację i użyłem jakiegoś OBD Auto Doctor dla Windows 7. Błąd zczytany (nie kasuję żeby nie umknęło) i wiem co go boli. Check sam zgasł.

Opisuję bo może się komuś przyda. Póki co robię na bieżąco to pamiętam, później będzie gorzej. A polskiego forum gdzie byłby ten model nie ma.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
chyzio_vr6
post Tue, 16 Jul 2019 - 22:51
Post #92


User
Dołączył: Thu, 24 February 2011
Skąd: Warszawa





Jezeli ten check zapala sie przy mocnym hamowaniu to sprawdzilbym przewody i zaworki zwrotne miedzy kolektorem ssącym a serwem hamulcowym. Mialem tak w W209 - zaworek sie rozpadl od temperatury i starości . Silnik to zwykly 1.8 kompressor, ale zasada dzialania taka sama w kazdym wozie. Jezeli jest jakas nieszczelnosc to bedzie walilo wlasnie błedem z map sensora
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rkarcz
post Wed, 17 Jul 2019 - 00:23
Post #93


Frequent User
Dołączył: Tue, 01 January 2019





Dzięki za pomoc.
Po 27.07 samochód trafia do nowych speców od MB.
Mam dla nich kolejną listę uaterek także będą działali akurat jak gnojowozem pojadę na urlop.
CL na tegoroczne wakacje mimo sporych nakładów i wielkich chęci się nie nadaje.
Zrobiłem raptem 3kkm a jak rozwiązało się jedno to pojawia się drugie jak ten check.
Nie są to jakieś kluczowe problemy ale jednak mam swoje obawy że wyjdzie coś grubego a to wczasy i wolę nie tracić czasu i nerwów na samochód.
Do zrobienia zostało:
- wyciek z uszczelniacza silnika - przy okazji wymiana poduszek skrzyni
- wyjaśnienie przyczyny P0106.
- mam jakiś rezonans i delikatne wycie w kabinie przy 1400-1600 obrotach. Ewidentnie związane z obrotami silnika.
- przy skręcie kołami słychać jakieś piski po lewej z przodu, za to bujając samochodem jest trzeszczenie oo prawej z przodu
- wymiana wszystkich osłon amortyzatorów ABC.
- sprawdzenie układu powietrznego - nie działa domykanie drzwi lewych
- wentylacja fotela kierowcy
Także poza tym Map sensorem i układem pneumatycznym (nieszczelności chyba zarzynają dość droga sprężarkę) nic pilnego już nie zostało. wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
przemek530d
post Thu, 18 Jul 2019 - 10:05
Post #94


Super User
Dołączył: Fri, 21 January 2011
Skąd: a-chów/ b-b





jak na auto z japonii z raczej niewielki przebiegiem, uzbierało się tego na praktycznie pierwszy serwis,
a mogłoby się wydawać 100 przelotu to niewielki serwis i będzie jeździć, w moich oczach mit prawie nieużywanego auta z japonii właśnie został obalony


--------------------
S4 i X11, było 330d+ 303@705
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rkarcz
post Thu, 18 Jul 2019 - 10:15
Post #95


Frequent User
Dołączył: Tue, 01 January 2019





Mi wygląda na to że źle trafiłem. Znajomy nie miał tyle. Klima działała, pompa IC też, pasków nie ruszał, roleta działa, czy heble kupił ATE.
Mój Japończyk jak widać miał wyjebane. Na wszystko. I pewnie zbierał to 2-3 lata i wyszła mu taka kwota do naprawy że nie miało to dla niego sensu.
Kwestia też fantazji i chęci doprowadzenia auta do stanu prawie zero.
Patrząc na ceny na Mobile sorry ale nadal jestem poniżej ceny "niemieckiej" i wiem co mam a nie, że lista może za chwilę być taka sama.
A sam lakier i wnętrze sorry ma 110 kkm a nie 350 kkm. No i mając czas można większość było naprawić gdziekolwiek a nie w drogim serwisie.
Pośpiech mnie niepotrzebnie kosztował. Chciałem jechać na urlop i i tak się nie wyrobiłem. I to każdemu polecam.
Sprowadzasz to zostaw sobie 6-8 miesięcy na spokojne naprawy. Wydasz 2-3 razy mniej. Mnie dopadła sraczka i mam za swoje. smile.gif

Mały edit.
Samochód stoi w Gdańsku na diagnostyce zawieszenia i kilku drobnych rzeczach bo i tak jadę na urlop widłowozem VW.
Lista spraw jakie wyszły po serwisie w Wwie jest jak dla mnie masakrą:
- "nowa" regenerowana maglownica TRW puka po lewej stronie - do reklamacji
Był niedokręcony przewód płynu, trochę się sączyło.
- nowa końcówka drążka kierowniczego jebnięta młotkiem miała rozciętą gumę - do wymiany
- nowe wahacze podpierają "wybite" tuleje w piaście (po prawej mocno, po lewej luz jest minimalny ale jest)
nie wiem dokładnie jak to jest zbudowane i o co chodzi ale to było chyba powodem problemów z kątami w geometrii.
Ze sworzni na tych dolnych wahaczach schodzą gumy, być może pójdą do reklamacji bo to niby OEM.
- łącznik wału z tyłu jest rozjebany choć mówiłem że wyczuwam luz przy dodawaniu, puszczaniu gazu
Tak mi samochód oddano w Wwie + gratisowo z ewidentnie zjebaną geometrią i waleniem w kierownicę nawet na nierówności a nie dziurze w jezdni..
- z rzeczy pozytywnych nie cieknie z wału - to prawdopodobnie płyn hydrauliczny z niedokręconego węża maglownicy

Wnioski proste, sprowadzasz auto tak wiekowe to nie miej sraczki jak ja.
Oddawaj na 2-3 rzeczy i obserwowuj jak to zrobią, bo jak widać nie ma co wierzyć panom mechanikom.
Moi z Wwy to jacyś malarze pokojowi albo traktorzyści. Brak słów jaka tandeta za mega cenę..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rkarcz
post Wed, 14 Aug 2019 - 22:42
Post #96


Frequent User
Dołączył: Tue, 01 January 2019





Samochód naprawiony w jakimś tam zakresie..
Już prawie nic nie czuję z drogi, podejrzewam że po wymianie maglownicy będzie cisza i spokój.
Byle to jak geometrię zrobią spece w Wwie poprawić w Gdańsku. smile.gif
Odłączono przewód powietrzny do zamka kierowcy.
Rozwalony jest akumulator ciśnienia, ze Stanów płynie nowy. Póki co otwieram drzwi kierowcy kluczykiem.
Pojawił się nowy problem, przy ostrym ruszaniu na 1 biegu i trochę na 2 słychać ryk z okolic grodzi + minirezonans.
Jak jest uślizg kół na mokrym asfalcie jest cisza. Dzieje się tak tylko przy maksymalnym "bucie".
A tak samochód lata jak malina. smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lincoln e30ix
post Thu, 15 Aug 2019 - 12:17
Post #97


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 February 2009
Skąd: Pomorze





Także jestem pełen podziwu za zapał. Auto bardzo fajne, ale na początek za dużo rzeczy jak na tak rozsądny przebieg do robienia, choć faktycznie dużo poprawek. Albo ja szczęśliwie kupiłem niewiele wolniejsze rwd, bo przez 7 lat w nie musiałem tyle rzeczy ogarniać przy przebiegu x2.5
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rkarcz
post Thu, 15 Aug 2019 - 15:36
Post #98


Frequent User
Dołączył: Tue, 01 January 2019





Mam kumpla który ma takiego samego z przebiegiem 92kkm obecnie. Ostatnio jechaliśmy i porównaliśmy. Okazało się, że ma także rozjebaną pompę IC. smile.gif Dlatego z tymi kosztami to jest tak że albo coś chcesz naprawić albo mówisz sobie że ci to nie przeszkadza bo samochód jeździ i po co w niego ładować kasę. Ja mam pecha mieć roczny samochód i mając odniesienie coś tam mnie od razu wkurwia. Choć na wiele rzeczy już się wyluzowałem i czekają do następnej puli serwisowej w 2020 roku. smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elspasoo
post Fri, 23 Aug 2019 - 09:59
Post #99


User
Dołączył: Fri, 23 August 2019
Skąd: Okolice Świebodzina





Rkarcz, jak sam wspomniałeś nie ma się co śpieszyć. Warto chwile obserwować auto i jego zachowanie ,żeby nie wpuścić się w zbędne koszty, warsztaty typu wymieniacze chętnie to wykorzystują. Wszelkie błędy check engine ,które kasują się po wyłączeniu i włączeniu stacyjki to zazwyczaj są pierdoły, które trzeba spokojnie zdiagnozować. Mały przebieg też nie służy bezawaryjności. Odpukać, moj CLS W219 55 AMG , też Japan przelot 96kkm - puki co bez awarii, ale też muszę kilka dupereli poprawić np pozbyć się Radia, NTG. Przekodowałem licznik na wersje EU, to samo światła. Mam swoje SD ,więc większość rzeczy staram się ogarniać sam.
Jeśli mogę coś zaproponować to pieczołowicie dbaj o serwis zawieszenia ABC w tym wymiana płynu, reszta to raczej wyjątkowo tanie rzeczy jak na klasę i moc pojazdu, rolki osprzętu są np. wspólne do zwykłego M113, których wyprodukowano pierdyliard.
Zobacz jaką masz pompę do IC, w pierwszym okresie były stosowane mało wydajne, później to poprawili na Bosch 010, amerykańce tez mają swoją tez propozycje w tej materii.
Sprawdź podwójną rolkę na osprzęcie silnika + kompresora - ta wewnętrzna wykonana jest z mniej trwałego materiału. Generalnie silnik i skrzynia na markowych czy oryginalnych częściach ,to koszty jak w zwykłym kompakcie. Wiele cześć w tym elektronika, stosowana jest zamiennie z innymi bardzo popularnymi modelami MB.
U mnie dla przykładu budżetowy komplet tarcz i klocków ATE na całe auto jest poniżej 2K smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rkarcz
post Fri, 23 Aug 2019 - 10:48
Post #100


Frequent User
Dołączył: Tue, 01 January 2019





No właśnie tego ABC bałem się najbardziej a poza zmianą płynu, wymianą osłon amorów tylnych i koniecznością wymiany osłon przednich na całe szczęście cisza.
Najwięcej problemów i kosztów miałem z zawieszeniem "mechanicznym" i maglownicą tak naprawdę. Na szczęście 1900 kaucji za maglownicę mam do zwrotu, więc koszt wyniósł 3000.
A i tak jest do reklamacji bo jak pisałem wcześniej puka po lewej stronie.
Znakomita większość nakładów to fanaberie - Distronic 4,5k, felgi 19' 4k, heble Girodisc 13k czy stacja MM,most światłowodowy i kamera cofania kolejne 4,5k.
I heble, distronic i felgi mogłem sobie odpuścić w 1 roku i spokojnie zrobić na wiosnę ale dostałem sraczki z podwójnym wyjazdem do Włoch.
Który i tak mimo sporych nakładów odbył się widłowozem. Same naprawy to ok 25k, z czego gdyby nie były robione w Wwie wyniosłyby pewnie 15k.
A i spokojnie część rzeczy poczekałaby na nowy budżet serwisowy 2020. Drobne wycieki, paski, rolki itp. smile.gif

Na razie mam problem z wyciem z okolic grodzi, czy komory silnika gdy startuję z gazem w podłodze. Ryczy coś jakbym nie miał tłumika... smile.gif
Cały wydech sprawdzony, jakaś opaska przepuszczała i została wymieniona i... dalej ryczy. Pali wachy tyle samo, nic nie cieknie, nie widać przedmuchu.
Ciągnie równiutko, skrzynia pracuje tak samo jak zawsze. HGW, hydrozagadka.
W następnym tygodniu prawdopodobnie znowu postawię samochód w Gdańsku bo w Wwie strach gdziekolwiek stawiać cenowo..
Podjechałem do jednego speca w Piastowie to terminy na koniec września. Super że facet ma robotę trochę gorzej że samochód na koniec października idzie do garażu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

8 Stron V  « < 3 4 5 6 7 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 21:01