Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Pierwszy weekendowy samochod, S4/Evo/RS6?
ppet
post Wed, 17 Jan 2018 - 10:10
Post #21


Rookie
Dołączył: Tue, 23 December 2014





A mi się teraz marzy jakieś auto z napędem 4x4. Z jednej strony moc, nie ma opcji że się nie da gdzieś wjechać czy podjechać. Z drugiej strony zwiększone koszta eksploatacji. Pytanie jak zwiększone. Podobnie jak zwiększone koszta związane z paliwem - a te jak wiadomo nie jest tanie - no chyba, że przerobiłbym na LPG, tylko pytanie, jak to będzie w praktyce funkcjonowało.
Ale 4x4 to nie tylko zalety, to także wady. Tutaj myślę, że celnie zostały zobrazowane: https://nocar.pl/blog/wady-i-zalety-napedu-4x4/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 17 Jan 2018 - 10:10
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
ledziu
post Wed, 17 Jan 2018 - 12:17
Post #22


Forum Homee
Dołączył: Sun, 16 October 2011





Panowie ale każda propozycja która ma być innością dla aut posiadanych przez autora tematu ma się nijak do evo9. I nie to żebym był jakiś ortodoksyjnym miłośnikiem akurat tego upalacza ale e9ka jako jedyna oferuje to coś czego nie ma zwykłe mocne auto.
I tak jak wspominałem jest to wyjątkowy samochód względem wad ale też i zalet dla kogoś kto lubi zapitalać.
Były wspomniane koszty użytkowania hmmm... jako były posiadacz/kierowca znaczków M/S/AMG uważam że bidy nie ma a biorąc pod uwagę możliwości upalawcze 9ki na seryjnych gratach jest bardzo dobrze. Co nie zmienia faktu że jest drogo.

p.s.

Od roku szukam auta zastępczego do evo9 chodzi o coś co miałbym równolegle tylko że bardziej kulturalnie i lipa biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
QbaqBA
post Wed, 17 Jan 2018 - 12:32
Post #23


Super User
Dołączył: Sat, 10 May 2008
Skąd: inąd





Ale zdrowej 9 za 70k nie kupi wink.gif
Może się uda 8 lub przekładana 5-7
W tej kasie łatwiej o STi

I zgadzam się, że jak już się zarazisz to nie ma alternatywy dla Evo wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Wed, 17 Jan 2018 - 13:05
Post #24


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





CYTAT(ledziu @ Wed, 17 Jan 2018 - 12:17) *
Od roku szukam auta zastępczego do evo9 chodzi o coś co miałbym równolegle tylko że bardziej kulturalnie i lipa biggrin.gif

RS3, TTRS, A45AMG, Foka RS, STI wybór jest jak chcesz coś bardziej cywilizowanego.

Evo fajne auta, niestety są to już stare kapcie niestety(5-9). Do tego ciężka eksploatacja, tuningi, fachofe przeróbki, przygody na różnych imprezach swoje zrobiły. Znalezienie choćby w miarę sensownego egzemplarza, który będzie rozsądnie kosztował, jest bardzo trudne.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ledziu
post Wed, 17 Jan 2018 - 14:27
Post #25


Forum Homee
Dołączył: Sun, 16 October 2011





CYTAT(QbaqBA @ Wed, 17 Jan 2018 - 12:32) *
Ale zdrowej 9 za 70k nie kupi wink.gif


I zgadzam się, że jak już się zarazisz to nie ma alternatywy dla Evo wink.gif



Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia... wink.gif Śledzę większość ofert evo9 w pl i temat jest prosty wszystko to co jest powyżej 80k musi być już zadbane bez potrzeby szybkiej reanimacji ale większość aut wymaga wkładu więc cena zakupowa może mocno odbiegać od ogłoszeniowej.
Zresztą dokładnie tak jak ja kupowałem swoją 9kę czyli ogłoszenie swoje a mechanik swoje... więc cena automatycznie pomniejszona.
Oczywiście na malowanki nie zwracałem uwagi było ważne żeby autko nie było przystankiem złożonym z kilku.

Ale fakt znalezienie godnej sztuki jest trudne zresztą miałem sam dziwny przypadek jak byłem na jazdach próbnych w Pruszkowie i musiałem do mechanika dojechać do Piaseczna co zrobiłem trasą s8 i ... spowodowałbym wypadek bo przy 140km/h evelinka odfrunęła zmieniając pas ruchu.

CYTAT(Tommo @ Wed, 17 Jan 2018 - 13:05) *
RS3, TTRS, A45AMG, Foka RS, STI wybór jest jak chcesz coś bardziej cywilizowanego.

Evo fajne auta, niestety są to już stare kapcie niestety(5-9). Do tego ciężka eksploatacja, tuningi, fachofe przeróbki, przygody na różnych imprezach swoje zrobiły. Znalezienie choćby w miarę sensownego egzemplarza, który będzie rozsądnie kosztował, jest bardzo trudne.


Co do kapciowatości to niestety zgodzę się... jest już coraz gorzej bo latka lecą a czasu się nie oszuka...
Dlatego trzeba się śpieszyć bo potem już może będzie za późno i nie będzie się do czego śpieszyć wink.gif

Co do moich typów to jest kilka problemów... oczywiście po zgłębieniu tematu. No ale nie będę robił OT.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Porszak
post Sat, 27 Jan 2018 - 19:25
Post #26


Forum Homee
Dołączył: Thu, 22 January 2004
Skąd: bełchatów





CYTAT(ppet @ Wed, 17 Jan 2018 - 10:10) *
A mi się teraz marzy jakieś auto z napędem 4x4. Z jednej strony moc, nie ma opcji że się nie da gdzieś wjechać czy podjechać. Z drugiej strony zwiększone koszta eksploatacji. Pytanie jak zwiększone. Podobnie jak zwiększone koszta związane z paliwem - a te jak wiadomo nie jest tanie - no chyba, że przerobiłbym na LPG, tylko pytanie, jak to będzie w praktyce funkcjonowało.
Ale 4x4 to nie tylko zalety, to także wady. Tutaj myślę, że celnie zostały zobrazowane: https://nocar.pl/blog/wady-i-zalety-napedu-4x4/

Super źródło wiedzy laugh.gif

Autor tematu moze dozbierać troche i bedzie miał wiekszy wybor nie tylko w evo, tak samo w 335i, jakichs amg itp


--------------------
„Dokładnie wiadomo, kiedy ludzie zaczęli się ścigać: gdy tylko zbudowali drugi samochód.”
-by Richard Petty NASCAR racedriver

corsa c16xe N/A 176KM/187Nm powered by corsasport.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 00:45