Shoutbox 0 nowych PW 


4 Stron V  « < 2 3 4  
Reply to this topicStart new topic
> Co zabiło silnik?
Michorspowr
post Tue, 02 Jun 2009 - 22:02
Post #61


Frequent User
Dołączył: Wed, 03 October 2007
Skąd: pomorskie





CYTAT(Gr00bY @ Tue, 02 Jun 2009 - 21:14) *
Czy wał był mierzony? Bo wały od eagle'a czasami przychodzą krzywe sad.gif Było już pare przypadków.


nie wał nie był mierzony,ale byl wyważany w usa z kołem i balancerem,ciekawe jak to wyważyli skoro wał krzywy? no chyba że ten sam chinczyk co go robił to go wyważał laugh.gif nie jestem pewien czy był robiony w Chinach.....chociaż większość części na naszym rynku to chinszczyzna!
a jak wygląda sprawa z firma SCAT jest sporo tańsza od Eagle ale czy gorsza? miał ktoż do czynienia z ich produktami?


--------------------
mustang 94r. 5.0 GT nitrous.
ET 11.89@199,5km/h Ełk 2012
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 02 Jun 2009 - 22:02
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Jaqo
post Tue, 02 Jun 2009 - 23:15
Post #62


Forum Killer
Dołączył: Sat, 14 August 2004
Skąd: Łomianki





Mialem doczynienia z ich czesciami (do dragowych garbow) i takie rzeczy jak np. korby sa dobre, trzymaja wymiary i jezdza bez problemow.
Generalnie da sie uzywac
Go to the top of the page
 
+Quote Post
!markos
post Tue, 02 Jun 2009 - 23:31
Post #63


prawie jak integra
Dołączył: Mon, 29 December 2003
Skąd: waw





nie wiem jak scat, ale np. korby probe (ta sama odkuwka co eagle, ale inna obrobka) nadawaly sie do poprawki. kazda miala inne luzy na sworzniu tloka rolleyes.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michorspowr
post Sat, 06 Jun 2009 - 09:39
Post #64


Frequent User
Dołączył: Wed, 03 October 2007
Skąd: pomorskie





wynika z tego wszystkiego,że lepiej jednak pozostac przy Eagle,zamawiając takie części.Ciekawy jestem czy np. wał kuty będzie lepszej jakości od odlanego tej samej firmy czy tylko mocniejszy?

Wywnioskowałem z tego wszystkiego co tu napisano i sam zaobserwowałem, że powodem rozpadnięcia się mojego silnika było;
-krzywy wał który zaraz po pierwszym uruchomieniu silnika szlifował sobie panewkę przez co powstał luz na wale poziomy 0.65mm!,w ten sposób przesuwając się w kierunku przodu silnika pchany dociskiem sprzęgła,lub i bez jego "pomocy" powodowało to,że korbowody nie były idealnie w osi z środkiem tłoka,w momencie suwu pracy siła działająca na tłok powodowała jego "przeginanie" w kierunku podcięć zaworów w tłokach gdzie były popękane półki między pierścieniami,oraz dziura w gładzi jednego z cylindrów?

-lub, stopki mocowania wału w bloku z jakiegoś powodu były poprzeginane,co spowodowało luz wału,a dalej już to samo co wyżej....

nie umiem inaczej wytłumaczyć sobie luzu na wale,bo przecież nawet złe pasowanie tłoków,spalanie stukowe, czy zbyt wysokie sprężanie nie mogło w taki sposób wytrzeć panewki?!!

blok


--------------------
mustang 94r. 5.0 GT nitrous.
ET 11.89@199,5km/h Ełk 2012
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hz10
post Sat, 06 Jun 2009 - 10:00
Post #65


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 18 December 2006
Skąd: TST





1. krzywy wał powoduje co najwyżej uszkodzenie panewek głównych a nie tłoków. rozbierałem kilka silników 2.9 ze sprintera w których wał sie skrzywił i jedynym znistem były obrócone panewki główne. poza tym krzywy wał po skręceniu w bloku nie daje sie obrócić,
2. źle spasowane tłoki , puchnące , krzywe (niepotrzebne skreślić) noszą wyraźne ślady zacierania (u ciebie tych śladów brak), spotkałem sie kiedyś z przypadkiem odwrotnego założenia tłoków czego efektem były stuki w silniku a po rozbiórce wyraźne ślady tarcia płaszcza tłoka o cylinder.
3. wytarte pierścienie ustalające mogły by świadczyć o zbyt ciasnym pasowaniu wału lub niedostatecznym smarowaniu.
jedyne co mi przychodzi do głowy w twoim wypadku to spalanie stukowe lub/i za wysokie egt
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michorspowr
post Sat, 06 Jun 2009 - 10:34
Post #66


Frequent User
Dołączył: Wed, 03 October 2007
Skąd: pomorskie





CYTAT(hz10 @ Sat, 06 Jun 2009 - 10:00) *
1. krzywy wał powoduje co najwyżej uszkodzenie panewek głównych a nie tłoków. rozbierałem kilka silników 2.9 ze sprintera w których wał sie skrzywił i jedynym znistem były obrócone panewki główne. poza tym krzywy wał po skręceniu w bloku nie daje sie obrócić,
2. źle spasowane tłoki , puchnące , krzywe (niepotrzebne skreślić) noszą wyraźne ślady zacierania (u ciebie tych śladów brak), spotkałem sie kiedyś z przypadkiem odwrotnego założenia tłoków czego efektem były stuki w silniku a po rozbiórce wyraźne ślady tarcia płaszcza tłoka o cylinder.
3. wytarte pierścienie ustalające mogły by świadczyć o zbyt ciasnym pasowaniu wału lub niedostatecznym smarowaniu.
jedyne co mi przychodzi do głowy w twoim wypadku to spalanie stukowe lub/i za wysokie egt

EGT na wskażniku nie było wyższe nigdy jak 800*c i to przy sporym obciążeniu,przy normalnej jeżdzie 500-650*c

rozumiem,że spalanie stukowe mogło uszkodzić w ten sposób silnik,ale nie rozumiem dlaczego wytarło tak tą panewkę? co innego jak nie przekoszony wał,lub przegięte stopki jego mocowania?

Teraz, jestem prawie pewien,że panewkę "skrobało" już po pierwszym odpaleniu motoru,ponieważ koło zamachowe po wciśnięciu sprzęgła szorowało o metalową osłonę zamontowaną między kołem a blokiem silnika,więc zanim zaczęłem jeżdzić zdjęłem skrzynie i wyprostowałem w.w. osłonę i przestało tak robić,wcześniej nie szorowało nic ponieważ wraz ze strokerem założyłem miskę olejową większą, która przesunięta była dalej w kierunku koła zamachowego wymuszała podgięgie metalowej osłony.


mam nadzieję pod koniec sezonu zabrac się ponownie za robienie tego samego strokera,nie odpuszczę sobie tego,było za przyjemnie podczas jazdy rolleyes.gif mam już nawet cały "nowy" silnik V8 z kutymi tłokami (były seryjnie)... o większej mocy niż mój wyjściowo, ale i tak chodzi mi tylko o sam blok,resztę sprzedam...co powinno zwrócić mi koszt jego zakupu smile.gif
ale do tego czasu muszę sie upewnić co było ostatnio ŻLE


--------------------
mustang 94r. 5.0 GT nitrous.
ET 11.89@199,5km/h Ełk 2012
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jedenasty
post Sat, 06 Jun 2009 - 12:26
Post #67


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 28 April 2008
Skąd: Drag Racing Strip





ja jednak bym stawiał na krzywy blok a nie stroker, mój zestaw składał się dokładnie z takich samych gratów, dodatkowo wał zaliczył upadek z 4 schodów, pojechał na sprawdzenie i był idealny dalej, więc albo krzywy blok albo złe spasowanie tłoków jak na mój gust

pzdr


--------------------
American Muscle.

Pontiac Firebird Esprit '77 z LS1
Go to the top of the page
 
+Quote Post
brt
post Mon, 08 Jun 2009 - 00:39
Post #68


Forum Killer
Dołączył: Thu, 30 January 2003
Skąd: Warszawa





Ten silnik zabilo spalnie stukowe.


--------------------
TOMARACING - ul. Sloneczna 157a Lesznowola
Serwis, modyfikacje, strojenia, chiptuning, hamownia.
Zapraszamy!
5o4 oo8 238
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michorspowr
post Mon, 08 Jun 2009 - 05:03
Post #69


Frequent User
Dołączył: Wed, 03 October 2007
Skąd: pomorskie





CYTAT(brt @ Mon, 08 Jun 2009 - 00:39) *
Ten silnik zabilo spalnie stukowe.


może jakieś konkrety? po czym kolega to tak zdecydowanie i pewnie wywnioskował?!


--------------------
mustang 94r. 5.0 GT nitrous.
ET 11.89@199,5km/h Ełk 2012
Go to the top of the page
 
+Quote Post
brt
post Mon, 08 Jun 2009 - 10:15
Post #70


Forum Killer
Dołączył: Thu, 30 January 2003
Skąd: Warszawa





CYTAT(Michorspowr @ Mon, 08 Jun 2009 - 05:03) *
może jakieś konkrety? po czym kolega to tak zdecydowanie i pewnie wywnioskował?!



Tzn spalanie stukowe to malo konkretnie? Mam Ci napisac czy miales za szybki zaplon czy za malo paliwa czy co?

Wywnioskowalem po zdjeciach ktore wkleiles, popekane tloki typowo od stuku.


--------------------
TOMARACING - ul. Sloneczna 157a Lesznowola
Serwis, modyfikacje, strojenia, chiptuning, hamownia.
Zapraszamy!
5o4 oo8 238
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kisielisodd
post Mon, 08 Jun 2009 - 14:29
Post #71


Forum Homee
Dołączył: Tue, 14 January 2003
Skąd: krakow





Też mi się tak wydaje, na ostatnich zdjęciach tłoków nie jestem w stanie rozpoznać czy nierówności przy zaworze ssącym to nagar, czy taka zorana powierzchnia tłoka. Ale jak pisał BRT uszkodzenia na to wskazują sad.gif


--------------------
Pozdrawiam
A.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marewel
post Tue, 09 Jun 2009 - 23:07
Post #72


Rookie
Dołączył: Sun, 07 June 2009





Skad niby mialo sie wziac to spalanie stukowe?Przecize to bylo by slychac ze z silnika dochodza odglosy ala diesel.
Jedyne co mnie zastanawia to dlaczego po wkreceniu na 5tys/obr wywalilo olej odma.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
brt
post Tue, 09 Jun 2009 - 23:44
Post #73


Forum Killer
Dołączył: Thu, 30 January 2003
Skąd: Warszawa





CYTAT(marewel @ Tue, 09 Jun 2009 - 23:07) *
Skad niby mialo sie wziac to spalanie stukowe?Przecize to bylo by slychac ze z silnika dochodza odglosy ala diesel.
Jedyne co mnie zastanawia to dlaczego po wkreceniu na 5tys/obr wywalilo olej odma.



Czemu bylo spalanie stukowe oraz co bylo slychac podczas jazdy, tego sie niestety ze zdjec nie dowiemy.


--------------------
TOMARACING - ul. Sloneczna 157a Lesznowola
Serwis, modyfikacje, strojenia, chiptuning, hamownia.
Zapraszamy!
5o4 oo8 238
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fawor
post Wed, 10 Jun 2009 - 00:53
Post #74


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 13 August 2004
Skąd: Tuchola/Poznań





CYTAT(marewel @ Wed, 10 Jun 2009 - 00:07) *
Skad niby mialo sie wziac to spalanie stukowe?

chociażby z tego, iż właściciel kilka stron temu zeznał, że silnik przed docieraniem nie był w żaden sposób strojony.


--------------------
Leon 1.8T BAM 337/405 by NGS-R + MSS Performance & doriftogruz E46 330.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jedenasty
post Wed, 10 Jun 2009 - 09:48
Post #75


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 28 April 2008
Skąd: Drag Racing Strip





CYTAT(Fawor @ Wed, 10 Jun 2009 - 00:53) *
chociażby z tego, iż właściciel kilka stron temu zeznał, że silnik przed docieraniem nie był w żaden sposób strojony.



i to spowodowało że zaczęło stukać w trakcie i /lub po strojeniu rolleyes.gif nie żebym negował fakt wystąpienia stuku bo takowy mógł wystąpić ale amerykańskie V8 mają tak zaprojektowane ECM i knock-sensory że jeśli tylko zaczną wyłapywać jakikolwiek stuk a są w tym dobre, to tak rozjadą zapłony że szybciej zgaśnie ci motor niż od stuku dostaniesz efekt okazany na zdjęciach

pzdr


--------------------
American Muscle.

Pontiac Firebird Esprit '77 z LS1
Go to the top of the page
 
+Quote Post
brt
post Wed, 10 Jun 2009 - 10:11
Post #76


Forum Killer
Dołączył: Thu, 30 January 2003
Skąd: Warszawa





Ten motor nie ma czujnikow stuku.


--------------------
TOMARACING - ul. Sloneczna 157a Lesznowola
Serwis, modyfikacje, strojenia, chiptuning, hamownia.
Zapraszamy!
5o4 oo8 238
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jedenasty
post Wed, 10 Jun 2009 - 11:36
Post #77


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 28 April 2008
Skąd: Drag Racing Strip





WHOOPS to mnie się silniki pomieszały blush.gif


--------------------
American Muscle.

Pontiac Firebird Esprit '77 z LS1
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marewel
post Wed, 10 Jun 2009 - 22:26
Post #78


Rookie
Dołączył: Sun, 07 June 2009





Przypuszczam ze tlok miedzy pierscieniami strzelil wczesniej,stad to wywalenie oleju odma.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stron V  « < 2 3 4
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Monday, 29 April 2024 - 19:16