Shoutbox 0 nowych PW 


4 Stron V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> M5 F10, czy do końca mina?
Joker
post Mon, 19 Mar 2018 - 20:48
Post #21


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 24 March 2003





CYTAT(pawel934 @ Mon, 19 Mar 2018 - 18:38) *
Śledzę na fb profil firmy wymiensilnik.pl, może podpytaj u nich jakie mają doświadczenia/statystyki, specjalizują się w wymianach silników w zwykle relatywnie świeżych autach, dopiero co wrzucali wymianę właśnie w M5 F10.


Myślałem o tym - dzięki za przypomnienie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 19 Mar 2018 - 20:48
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
kontrolm
post Mon, 02 Apr 2018 - 20:27
Post #22


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



CYTAT(Lincoln e30ix @ Sun, 18 Mar 2018 - 07:32) *
Nie, dotyczy to wersji wysokoobrotowych (czyt. przekraczających 8k obrotów), S14, S38, S50, S55, S62, S63 nie mają tego problemu.


Oprócz wysokoobrotowego S85 ;-)



--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommi029
post Mon, 02 Apr 2018 - 21:57
Post #23


Rookie
Dołączył: Sat, 30 March 2013





Tak się składa że serwisuje jedno e60 M5. Na belce zamka maski jest fabryczna naklejka żeby zmieniać olej co 2000MIL/3000km 10w60 racing.
W liczniku/MMI za to odlicza jakw zwykłym 2.0D-30000km.
Ma ktoś F10?? niech wrzuci zdjęcie tej naklejki z olejem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lincoln e30ix
post Tue, 03 Apr 2018 - 11:03
Post #24


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 February 2009
Skąd: Pomorze





CYTAT(kontrolm @ Mon, 02 Apr 2018 - 20:27) *
Oprócz wysokoobrotowego S85 ;-)


Przecież wymieniłem silniki których problem nie dotyczy (czyli większości) i nie ma tam S85.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Tue, 03 Apr 2018 - 11:20
Post #25


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





Pomijająć techniczne aspekty silników BMW, to akurat olej 0w30 czy 5w50 może tak samo dobrze działać w silniku. Wszystko zależy od luzów na panewkach i tego, jak gruby film olejowy ma się utrzymać.
DOdatkowo jeśli układ chłodzenia jest w stanie utrzymać temperaturę oleju przy 100 stopniach na torze, to 0w30 w zupełności wystarczy. Olej dobiera się do silnika (konstrukcja) i wymagań użytkowych. Zalewanie na pałę do DD 10w60, bo czasem ktoś jedzie 30s z gazem w podłogę to chory pomysł.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek evo
post Tue, 03 Apr 2018 - 14:54
Post #26


Forum Killer
Dołączył: Thu, 19 August 2004
Skąd: Sosnowiec





Racja ale trzeba wziąć pod uwagę jeden ważny aspekt mianowicie spadek lepkości oleju zarówno w wyniku jego "normalnego" zużycia jak i na skutek jego ewentualnego rozrzedzenia paliwem co przy problemach z wtryskami może mieć duże znaczenie. Jeśli mamy silnik konstrukcyjnie przeznaczony do oleju 0W30 to jak najbardziej można (a nawet trzeba) taki olej stosować jednak po pierwsze podstawa są częste wymiany a po drugie wysoka jakość tego oleju. A z tym niestety bywa bardzo różnie. Producenci wprowadzają tryb LL i eko-normy dla olejów i o ile w autach zupełnie cywilnych normalnie jeżdżonych to jeszcze przejdzie to w autach "usportowionych" nie należy do tego podchodzić bezkrytycznie. Proponuje zbadać sobie olej przy przebiegu x (koszt podstawowego badania to ok 100,00 zł) i wtedy będzie wiadomo co i jak bo można się bardzo zdziwić.


--------------------
sygnatury komercyjne są dostępne dla kont PRO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rob-555
post Tue, 03 Apr 2018 - 20:20
Post #27


Frequent User
Dołączył: Mon, 03 October 2005
Skąd: Gdansk





W moim 420i po przebiegu 30.000 km zlalem olej i dalem do badania znajomemu...a podobno przy 20.000 byl on zmieniany w ASO (taka mam notatke).
Olej w stanie dramatycznym, wyraznie napisane :nie nadaje sie do uzytkowania w silniku benzynowym tongue.gif
A a jeszcze ponad 10tys km komputera mialem czasu do zmiany tongue.gif


--------------------
TUNE-UP - Tuning Serwis Gdansk

AUTOHOLICY - Nowy kanał moto na YouTube
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Wed, 04 Apr 2018 - 06:41
Post #28


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





Olej trzeba zmieniać co 10k km lub raz na rok i tyle. Ja jak jeżdżę na LPG, to zmieniam co 15k km (gaz nie przenika do oleju jak benzyna). Nie badałem go nigdy - barwa przy zlewaniu jest jak w dieselu po 300km od wymiany smile.gif.
Inna sprawa, że jak ktoś ma "zacięcie", to nawet wymieni olej przez bagnet nie wchodząć pod auto - często filtr oleju też jest gdzieś wysoko. Koszt oleju i filtra to 200zł - równowartość 1 baku paliwa.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Frolik
post Wed, 04 Apr 2018 - 09:52
Post #29


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





Myslę, że kluczową informację dla tego wątku, jak i pewnie wielu innych dotyczących trwalosci silnikow, napisał powyżej Tommi029. A troszkę rozszerzył to tomek evo.
Ta naklejka na M5 e60 o 2000 mil nie znalazła się tam przypadkiem. Myślę, że każdy swiadomy użytkownik auta powinien to sobie wbić w głowę. Oczywiście można zmieniac co 20-30 tys km. Tylko wiadomo czym to skutkuje przy mocnych BMW czy Subaru.
W mocno wysilonym aucie (nawet seryjnym DD, ale mocnym turbo, czy wysokoobrotowym wolnossaku) mysle ze 5 tys km jest granicą rozsądną. Mowię tu o zwyklej codziennej eksploatacji po miescie, pewnie przy długich (ale spokojnie jechanych) trasach można by ten interwal wydlużyc.
Czymze jest te 200-300 zl na olej przy wartości Waszych aut? Przy kosztach naprawy silnikow?

Ja wolę oszczędzić na myjni, ładnej feldze, nawet wole auto porysowane i poobijane - ale olej musi być najwyższej możliwej jakości i często zmieniany. Do oszczednosci na oleju nigdy nie dopuszczam. Nigdy w mocnych autach typu Subaru turbo czy BMW serii M nie zmieniałem oleju rzadziej niż co 5000 km.
Zrobilem w zyciu jakies 700 tys. km około 20-toma autami - nigdy nie rozsypał mi się silnik.
Oczywiście w autach niezbyt wysilonych, używanych w długich trasach czasami przebieg miedzy zmianami dochodził do 15 tys. km , ale to już absolutny MAX. I to w przypadku gdy producent zalecal co 30 tys km lub dwa lata (benzyniaki grupy PSA).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Wed, 04 Apr 2018 - 10:48
Post #30


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





5000 km to trochę przesada przy założeniu sprawnego silnika i dobrego oleju
10.000 km jest sensowne
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Wed, 04 Apr 2018 - 11:41
Post #31


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Znam teorię o tej zmianie lepkości oleju pod wpływem rozcieńczania go paliwem. Mam też doświadczenie z silnikami, w których olej nie był wymieniany chyba przez nawet 100 000 km i ten olej wtedy to była smoła wręcz, lepkość ogromna.
Z drugiej strony wiem, że temperatura wrzenia benzyny jest sporo niższa niż temperatura pracy silnika. Więc możecie mi wytłumaczyć te paradoksy? Pytam serio bez ironii.
Każdy może sobie pisać co tam chce o wymianie oleju po ilu km, ale tak naprawdę tylko Ci, którzy oleju nie wymieniają wiedzą czy ma to destrukcyjny wpływ na silnik. Tak, jak tylko Ci, którzy upalają na torze na 0w40 wiedzą, że można. Ci którzy leją 20w60 nie mają doświadczenia z 0w30 i ich opinie są mało wartościowe.

P.S. Pewnie znacie kontrowersyjną wypowiedź de Groota, ale przypomnę:
http://porscheclub.pl/forum/byly-dyrektor-...odza-t1733.html


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jakub1t
post Wed, 04 Apr 2018 - 12:04
Post #32


Forum Killer
Dołączył: Thu, 12 April 2007
Skąd: Karczew





Ja metodę grota stosuje w jednym moim samochodzie, tyle że 1l na 1000 dolewam. W sporcie na pewno się to nie sprawdza. Kiedyś nikt mi nie powiedział że traktując samochód wyczynowo trzeba olej częściej zmieniać. I tak po 15tyskm bez zmiany załatwiłem panewki.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Wed, 04 Apr 2018 - 12:13
Post #33


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





jakub1t miałeś tam pomiar temperatury oleju gdzie załatwiłeś panewki?
Ile już zrobiłeś w tym Twoim jednym?


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Wed, 04 Apr 2018 - 12:16
Post #34


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





CYTAT(MadeInPoland @ Wed, 04 Apr 2018 - 11:41) *
Z drugiej strony wiem, że temperatura parowania benzyny jest sporo niższa niż temperatura pracy silnika. Więc możecie mi wytłumaczyć te paradoksy? Pytam serio bez ironii.

prosta sprawa
benzyna bardzo dobrze miesza się z olejem (rozpuszcza się) i od razu obniża jego lepkość kinematyczną

Jeżeli ilość dostającej benzyny jest jednorazowa to z czasem "częściowo odparuje" z oleju.
Jeżeli benzyna jest stale dostarczana do oleju, to nie zdąży odparować po rozpuszczeniu.

Można się bawić menzurkami: woda+benzyna i olej + benzyna.
Wystarczy je mieszać albo podgrzewać.... a wnioski same się pojawią.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Wed, 04 Apr 2018 - 12:47
Post #35


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Hexx 2 moje pytanie jest konkretne i jak możesz to odpowiadaj konkretnie. Filozoficzne tematy zostaw filozofom.
Z jakiego powodu benzyna w postaci gazu rozpuszcza się w rozgrzanym powyżej temperatury jej wrzenia oleju? Dlaczego teoria ładnie brzmi, a oleje po sporym przebiegu mają wyższą lepkość. Oczywiście wytrącają się osady soli, ale dlaczego nie spada lepkość wbrew tej pięknie brzmiącej teorii?


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Wed, 04 Apr 2018 - 12:53
Post #36


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





Potwierdzam to , co pisze MIP. Upalałem k20 na Motulu 8100 5w40 bez chłodnicy oleju przez 1.5 sezonu. Olej zmieniałem raz do roku, na wiosnę. Silnik poległ na szybkich lewych na Poznaniu, gdzie po prostu 3s bez smarowania uwaliło jedną panewkę i to dopiero, jak osiągnął temperaturę ponad 130 stopni. Mniejsze obiekty, gdzie olej odpływał spod smoka na 1-2s nie spowodowały ubytków na panewkach. Gdyby nie Poznań, to jeźdzłbym nadal po kartodromach z ciśnieniem oleju 0bar na lewych zakrętach i silnik by chodził smile.gif.

Po poprawie usterki w nowym silniku nadal 5w40 Motula bez chłodnicy oleju i Poznań bez problemów.

@MIP - a co do benzyny w oleju - nie wiem z czego to wynikało, ale u mnie olej zawsze w tej Maździe smierdział benzyną przy wymianie. Może benzyna po mieszaniu się z olejem nie jest już czystą benzyną i temperatura wrzenia jest wyższa?


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Wed, 04 Apr 2018 - 12:57
Post #37


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





jackpl z tego co tutaj czytam:
http://petropower.pl/dokumenty/karta-pb.pdf

to część składników benzyny ma wyższą temperaturę wrzenia.
Jednak obserwacja tych olejów po mocno przegiętych przebiegach nie gra z tą historią o rozpuszczaniu oleju bo zwykle to ma lepkość jak smoła.
Kiedyś kupiłem taki samochód w UK co miał przebieg 200 000 i po przyjechaniu tym do PL okazało się, że tam chyba był olej od nowości nie zmieniany ponieważ lepkość była taka, że można było tym papę kleić zamiast lepiku.
Silnik był w bardzo dobrym stanie i mi później służył w różnych projektach bardzo dzielnie.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Wed, 04 Apr 2018 - 13:01
Post #38


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(MadeInPoland @ Wed, 04 Apr 2018 - 12:57) *
jackpl z tego co tutaj czytam:
http://petropower.pl/dokumenty/karta-pb.pdf

to część składników benzyny ma wyższą temperaturę wrzenia.
Jednak obserwacja tych olejów po mocno przegiętych przebiegach nie gra z tą historią o rozpuszczaniu oleju bo zwykle to ma lepkość jak smoła.

A na czym polega różnica między olejem 0w30 a 10w60 w produkcji? Nie jest to efekt jakichś dodatków zmniejszających lepkość, które z czasem też odparowują lub degradują?
Guma w oponach ma podobnie - dzięki dodatkom jest miękka. Z wiekiem dodatki się starzeją/odparowują i guma twardnieje.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Wed, 04 Apr 2018 - 13:03
Post #39


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





CYTAT(MadeInPoland @ Wed, 04 Apr 2018 - 12:47) *
Hexx 2 moje pytanie jest konkretne i jak możesz to odpowiadaj konkretnie. Filozoficzne tematy zostaw filozofom.
Z jakiego powodu benzyna w postaci gazu rozpuszcza się w rozgrzanym powyżej temperatury jej wrzenia oleju? Dlaczego teoria ładnie brzmi, a oleje po sporym przebiegu mają wyższą lepkość. Oczywiście wytrącają się osady soli, ale dlaczego nie spada lepkość wbrew tej pięknie brzmiącej teorii?

benzyna w czasie wtryskiwania nie jest gazem
jeżeli układ zasilania w paliwo jest sprawny, to ilości jakie dostają się do oleju są marginalne
jeżeli układ paliwowy nie jest sprawny, to źle źle rozpylone paliwo w postaci płynnej (duże krople) nie spala się całkowicie i dostaje się do oleju, "rozpuszcza się w nim" ... i przez to obniża jego lepkość


Oleje ze sporym przebiegiem mają wyższą lepkość, bo jedną z funkcji oleju jest "zbieranie zanieczyszczeń".. a te głównie powodują zwiększenie lepkości.

chyba teraz już wystarczająco łopatologicznie ? smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Wed, 04 Apr 2018 - 13:07
Post #40


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





CYTAT(jackkpl @ Wed, 04 Apr 2018 - 13:01) *
A na czym polega różnica między olejem 0w30 a 10w60 w produkcji? Nie jest to efekt jakichś dodatków zmniejszających lepkość, które z czasem też odparowują lub degradują?

wiskozatory i depresatory lepkości
ale nie tylko one odpowiadają za określona lepkość
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stron V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 19:45