Shoutbox 0 nowych PW 


6 Stron V  « < 2 3 4 5 6 >  
Reply to this topicStart new topic
> 1,8T AGU ile tak na prawdę można z niego wyciągnąć
Fawor
post Wed, 18 Jan 2017 - 15:41
Post #61


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 13 August 2004
Skąd: Tuchola/Poznań





CYTAT(mlody1921 @ Wed, 18 Jan 2017 - 15:34) *
Nie może być tak że jak stary to sie ma klienta w dupie bo trzeba sie więcej narobić, starych AGU AJL i AEB jest mało ale każdego klienta trzeba szanować

ale ty nie produkujesz tych panewek tylko nimi handlujesz. Tuner produkuje cos, do czego potrzebny jest nakład finansowy i czasowy. Jesli roznica dochodu i poniesionych kosztow jest za mała to zaprzestaje się produkcji - tak działa dobrze prosperująca firma biggrin.gif A Ty jej nie możesz powiedzieć "tak nie wolno" biggrin.gif Tzn powiedzieć możesz, ale... wink.gif


--------------------
Leon 1.8T BAM 337/405 by NGS-R + MSS Performance & doriftogruz E46 330.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 18 Jan 2017 - 15:41
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
mlody1921
post Wed, 18 Jan 2017 - 16:11
Post #62


Forum Homee
Dołączył: Sun, 03 January 2010





Ale biorąc 1200-1500zł nawet robiąć to cały dzień jest to dla was zla kasa i nie opłacalna w stosunku do poniesionych nakładów ?

W sumie znajdzie sie z 3 osoby które będą z chęcią stroić starsze auta i będa miały pewnie pełno roboty smile.gif

Sam mam AJL i ciężko widze o strojenie, trzeba będzie kupić jaki SA bo na wiosne moge go już nie zrobić a to tylko dupowozik
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RasPL
post Wed, 18 Jan 2017 - 16:54
Post #63


Forum Homee
Dołączył: Sun, 28 October 2012
Skąd: Tychy





Zmienicie na me7.5 i znowu kazdy wam to wystroi, skonczcie juz biadolic. Audi sport i 70% tematow o 1.8t ktore w sporcie nie istniało.


--------------------
Golf II 2.0 16VT BW9180 4Motion DSG on emublack
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GREGOR10
post Thu, 19 Jan 2017 - 01:23
Post #64


Forum Homee
Dołączył: Mon, 20 April 2009
Skąd: Jasło





CYTAT(mlody1921 @ Wed, 18 Jan 2017 - 16:11) *
Ale biorąc 1200-1500zł nawet robiąć to cały dzień jest to dla was zla kasa i nie opłacalna w stosunku do poniesionych nakładów ?


Młody1921 - gdyby to było tak pięknie jak piszesz to sielanka i pewnie byśmy robili to dzień w dzień nie sądzisz ? Na te silniki dostaje zapytania praktycznie codziennie smile.gif

Wystroiłem różnych AEB/AJL/AGU z turbinami totalnie nie seryjnymi, jak również hybrydy k03 , k04 i inne wynalazki czy też seryjne, nie 20 nie 30 takich aut a deko więcej, wiem z czym się to wiąże, jak również wiedzą to wcześniej wspomniani uznani tunerzy w PL i nie bez powodu zrezygnowali już z tych tematów..... tak dla bezpieczeństwa klientów i swojego....

Są pewne ograniczenia , ryzyka które się podejmuje w przypadku strojenia AEB/AJL/AGU na starej elektronice i ja w tym momencie muszę powiedzieć że praktycznie większa większość (statystycznie i praktycznie) jest już niestety do generalnego remontu.... bądz z wadami ukrytymi których podstawowa diagnostyka VCDS niekoniecznie na seryjnym booscie ukazuje, a co za tym idzie - m.in z tego powodu my właśnie zrezygnowaliśmy.

Stroimy auta bezpiecznie, z kontrola o której można zapomnieć przy strojeniu na starym M3.2,M3.8.2,M3.8.3. a bezpieczeństwo setupu który otrzymuje klient po strojeniu jest dla mnie priorytetem - tak było jest i będzie.
Kolejna sprawa, diagnostyka dogłębna tych silników często już ze sporymi nalotami nie pozostawia złudzeń - prowadnice wydechowe, gniazda zaworowe, zawory, pierścienie, pompy oleju i tak dalej i tak dalej, nieudolne remonty... czy zużyty osprzęt silnika tak mocno że praktycznie cały nadaje się do wymiany na nowy , bo przecież nie wymienimy na używany - bo dlaczego używana 20letnia przepustnica z allegro miała by być w dużo lepszym stanie (statystycznie) niż obecna w strojonym samochodzie ? tak samo przeplywki, cewki, i tak dalej i tak dalej.

Z tych i innych powodów od 17r już nie stroimy AEB/AJL/AGU na starej elektronice, jedynym wyjątkiem jest AEB/AJL/AGU po swapie elektroniki na nową, która umożliwia diagnostykę silnika w dużo szybszy i dużo bardziej precyzyjny sposób. Wtedy podejmujemy się strojenia, robimy dogłębną analize stanu silnika , kompresje, ciśnienia oleju i inne testy diagnostyczne i jeśli się faktycznie nadaje... stroimy z uśmiechem na twarzy i spokojem ducha odnośnie stanu silnika smile.gif

No i jak trafnie RasPL napisał - na koniec, ja dodam że życia by brakło jak by każdy tuner stroił wszystko co tylko jeździ na świecie.... chciałoby się ale życie jest tylko jedno smile.gif

To takie moje szybkie 3 grosze od tej 'drugiej' strony dlaczego jest tak a nie inaczej w tych kwestiach.


--------------------
GREGOR10.PL ChipTuning Hamownia Modyfikacje VW AUDI BMW MERCEDES PORSCHE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Toldi
post Thu, 19 Jan 2017 - 08:45
Post #65


Forum Homee
Dołączył: Fri, 20 August 2004
Skąd: Warszawa / Mokotów





Ja moje poprzednie 1.8T AGU na seryjnym silniku i Garrecie GT28r ( plus szereg innych modyfikacji ) wystroiłem na 335KM i 410NM i lato to bezbłędnie przez długi czas w tym zawody różne. Kwestia wystrojenia - jak nie bedzie za duze EGT to silnik pojezdzi wink.gif


--------------------
Sociedad Espanola Automoviles de Turismo
był: Toledo T.U.R.B.O 1.8 20VT GT28R
VW Golf VII R Tornado Red 400/500 - Mistrz Polski Street AWD 2016
Audi RS4 B8 450HP
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fawor
post Thu, 19 Jan 2017 - 08:53
Post #66


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 13 August 2004
Skąd: Tuchola/Poznań





No tak Toldi, ale na SA smile.gif Na zewnętrznym postawisz wszystko. Mody w AGU stają się problematyczne na seryjnym sterowniku, który nie potrafi tyle co ME7.5. Bo ono notabene jest jeszcze bardziej rozbudowane w korektach zalezności niż niejedno SA. Co notabene jest często mega wcurwiające tongue.gif


--------------------
Leon 1.8T BAM 337/405 by NGS-R + MSS Performance & doriftogruz E46 330.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mlody1921
post Thu, 19 Jan 2017 - 11:01
Post #67


Forum Homee
Dołączył: Sun, 03 January 2010





Ok a czy ktoś mniej więcej może opisać jak duży jest problem i z przejściem na ME7,5 powiedzmy że mam kompa z AWT

Żeby sie nie okazało że przejście na ME7.5 będzie kosztować tyle co EMU smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GREGOR10
post Thu, 19 Jan 2017 - 12:14
Post #68


Forum Homee
Dołączył: Mon, 20 April 2009
Skąd: Jasło





CYTAT(mlody1921 @ Thu, 19 Jan 2017 - 11:01) *
Ok a czy ktoś mniej więcej może opisać jak duży jest problem i z przejściem na ME7,5 powiedzmy że mam kompa z AWT

Żeby sie nie okazało że przejście na ME7.5 będzie kosztować tyle co EMU smile.gif


M.IN
Wiązka
ECU
Przepustnica
Maf
Sonda lambda
Cewki
Pedał gazu
Map sensor
+pare pomniejszych szczegółów
i trzeba to zamontować + przystosować ecu do silnika AEB czyli ekologia off, sondy , sai-e , n249, n112,vvt itp off.


--------------------
GREGOR10.PL ChipTuning Hamownia Modyfikacje VW AUDI BMW MERCEDES PORSCHE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Augustin
post Thu, 19 Jan 2017 - 13:25
Post #69


User
Dołączył: Fri, 21 October 2016





A ja troche od innej sprawy podejdę.
Mianowicie czy AGU/AEB np. w 2010 roku miały inną elektronikę? raczej nie, czy były mniej zużyte? osobiście wątpie, jeśli bierzemy pod uwagę te jednostki które powstały 20 lat temu.
Więc jak wtedy diagnozowano stan silnika? no właśnie, czy 13 letnie AGU było ideałem salonowym a np. 18 letnie jest śmieciem?

Wg mnie nieopłaca się przekładać elektroniki i zabawa itd. lepiej jak już sprzedać auto jak zdrowe i kupić coś co ma od razu nowszą elektronikę + turbo K03s itd..np A3 1,8t 180..

Osobiście zamiast pastwić się nad AGU czy AEB zastanowiłbym się ile wytrzyma TFSI mocno pomodzone a które ma masę wad fabrycznych.
AGU sypie się bo poprzednicy to Łukasze i Sebole, którzy z syfikami robią rajdy na zimnym itd..wymieniają oleje z Tesco. Zadbane AGU jeździ i ma się dobrze.

Tunerom się nie chce babrać i w sumie nic dziwnego, tylko no dlaczego nagle klątwa i stop 2017 koniec tuningowania AGU? bo co bo 18 letnie auto jeździ gorzej niż 12 letnie? Chciałbym zobaczyć takie GTI 2,0 TFSI z 2004, które nie puszcza nigdzie oleju, nie łyka 1l/1000 km i ma 100% zdrowe turbo, sprzęgło itd..

Jak weźmiemy pod uwagę np problemy TFSI/FSI z osadzaniem się nagaru, spalaniem dużej ilości oleju oraz wersje z łańcuchowym rozrządem słabą trwałość no to okaże się że te starocie 1,8T i tak są dużo lepsze.

2.2 turbo, 2,7T, 1,8T wg mnie pomimo wieku będą i tak kultowymi jednostkami do robienia fajnych mocy, także ja bym tak nie pluł na AGU że stare, że się sypie bo poczekamy jak taki Golf GTI V będzie miał 16-17 lat czy w ogóle jeszcze jakiś będzie jeździł, albo Rka 300 konna dzisiejsza.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RasPL
post Thu, 19 Jan 2017 - 13:37
Post #70


Forum Homee
Dołączył: Sun, 28 October 2012
Skąd: Tychy





Do tego zestawienia dodaj stare poczciwe konstrukcje na 16V smile.gif


--------------------
Golf II 2.0 16VT BW9180 4Motion DSG on emublack
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fawor
post Thu, 19 Jan 2017 - 13:47
Post #71


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 13 August 2004
Skąd: Tuchola/Poznań





Ale tu nie chodzi o to, że AGU samo w sobie jest paździerzem, ale o to, że mechanicznie ma prawo być bardziej zuzyte niż nowsze jednostki, a z racji przestarzałej elektroniki jest cięższe w diagnozowaniu. Tuner nie będzie robił programu w aucie, które nie trzyma serii i po jego poswięconych godzinach nie pokaże kresek odpowiednich do żądań klienta, bo będzie jeszcze większy pojazd niż po samym usłyszeniu stwierdzenia "nie podejmuje się" - temat z off topica o tuningu 2,5tdi smile.gif Zdiagnozowanie co jest źle zajmie o wiele więcej czasu niż na ME7.5, a za owy czas nikt razem z softem zapłacić 2tys nie chce, bo to 1/5ta wartości auta. That's all.


--------------------
Leon 1.8T BAM 337/405 by NGS-R + MSS Performance & doriftogruz E46 330.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Joker
post Thu, 19 Jan 2017 - 16:06
Post #72


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 24 March 2003





CYTAT(Augustin @ Thu, 19 Jan 2017 - 13:25) *
A ja troche od innej sprawy podejdę.
Mianowicie czy AGU/AEB np. w 2010 roku miały inną elektronikę? raczej nie, czy były mniej zużyte? osobiście wątpie, jeśli bierzemy pod uwagę te jednostki które powstały 20 lat temu.
Więc jak wtedy diagnozowano stan silnika? no właśnie, czy 13 letnie AGU było ideałem salonowym a np. 18 letnie jest śmieciem?


Przeczytaj ostatni post GREGORa. Jeżeli nie zrozumiesz to przeczytaj jeszcze raz. I tak do skutku. Dziecko by zrozumiało w czym jest rzecz. Przecież sam napisał, że do końca roku robili (czyli do niedawna) i dokładnie też napisał dlaczego się od tego odchodzi, dość logicznie wytłumaczone..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Augustin
post Thu, 19 Jan 2017 - 17:05
Post #73


User
Dołączył: Fri, 21 October 2016





Kolego Joker, Ty chyba sam nie wiesz o co chodzi, przejdź się do serwisu komputerowego z kompem PC to wtedy zrozumiesz na czym polega problem. Serwis komputerowy żyje z napraw laptopów bo komputer PC ma 20% obywateli, a tunerzy z chipowania nowych silników.
Ceny Golfa V spadły i za 20kilka tys można kupić badziewiasty 1,4 TSI 170 KM, który może i ma nowsza elektronikę i "kolegi" będą zazdrościły bo ktoś się przesiadł z czwórki na piątkę no to po co komu AGU?

Niech ktoś mi wytłumaczy czy w 2011 roku elektronika w AGU/AEB byłą inna?????? czy te auta np z 1997 roku były jako 15 letnie w stanie salonowym? no nie!
I jak wtedy tunerzy je diagnozowali słucham?? Jak widzicie to się kupy nie trzyma.. za to Golf V wtedy miał wyższą cenę więc i AGU więcej jeździło.
Problemem jest tutaj nieopłacalność tunera i za duży nakład pracy a nie AGU złe czy dobre, elektronika czy jej brak.

Dla wyjaśnienia Jokerowi, napisz tylko tyle że wg słownika:
Chiptuning poleca się w silnikach doładowanych, gdzie wzrost mocy i momoentu wynosi 25%.

Także nikt nie mówi tutaj o wyciskaniu 400 koni z 1,6 mpi, ale jak znam życie prędzej ktoś się zajmie 3,2 V6 w R32 niż 1,8T AGU mimo że z tego drugiego niezłe moce można wyciskać, bo nie chce się nikomu dłubać.

Ja pamiętam czasy np. 2010 roku, sam miałem AGU, ale już sprzedany, wtedy jakoś nikt nie robił problemu, nikt nie kazał nowej elektroniki zakładać a dzisiaj gadacie bzdury że elektronika za stara - dobre!!!
A tuner? co ma powiedzieć? że by umarł z głodu? że mu się nie chce? nie opłaca się?

Jeszcze raz napisze problemem nie jest żadne AGU ani AEB tylko to że są nowsze auta a tuner tez musi mieć co do garnka włożyć. Gdyby ceny MK5 z mocnym tsi/tfsi trzymały wartość AGU nadal było by robione, a tak jest masę jednostek które też przynosza kasę i tyle.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Joker
post Thu, 19 Jan 2017 - 17:32
Post #74


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 24 March 2003





Chcesz odwrócić kierunek obrotu kuli ziemskiej? Jakieś definicje mi przyczatasz sam nie rozumiejąc słowa pisanego? Przecież opłacalność o której piszesz to nie tylko złotówki, ale i nerwy czy ponoszone ryzyko/odpowiedzialność za swoją robotę.

Szkoda mi czasu, może ktoś będzie chciał się jeszcze z Tobą dalej spierać choć Twoje ostatnie dwie linijki tekstu są bliższe prawdy i nie za bardzo rozumiem o co się gotujesz.

Po prostu mylisz pojęcia "NIE DA SIĘ/NIE POTRAFIĄ" z "NIE CHCĄ" (co logicznie uzasadnili).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Augustin
post Thu, 19 Jan 2017 - 17:57
Post #75


User
Dołączył: Fri, 21 October 2016





Ja się o to gotuje że połowa tutaj opowiada dziwne teorie że AGU jest przestarzały, zajechany i ma jałową prymitywną elektronikę. O ile to wszystko może być prawdą to...
a) przestarzały jest tak samo jak ARZ, bo nowe te auta to były w 2002 roku
cool.gif prymitywna elektronika była i 5 lat temu i 10 i teraz taka sama jest - a jednak kiedyś je robione bez problemu

i ogólnie opowieści że tuner nie będzie wszystkiego co ma 4 koła robił.

Tylko że mówimy o turbo benzynie, ponadto 1,8T AGU a 1,8T ARZ to niemal ten sam silnik, konstrukcyjnie to jest to samo, nikt tu nie porównuje do 1,8 tsi więc to jest takie dziwaczne.
Ma gość 1,8T AGU i nie może dostać wirusa bo jest za stary za rok młodszy ARZ już jest nowoczesnym autem.

No ale ja nie ganie za to tunerów tylko wyjaśniam na czym polega przyczyna, AGU jest mniej i ogólnie 1,8T jest rzadkim silnikiem, zawsze taki był bo 1.9 tdi go wyparł. Jak na 10 1,8T jest jeden AGU no to tuner nie potrzebuje się tym męczyć.
Tak to wygląda cała filozofia, tylko niech nikt nie pisze o starym silniku, zajeżdzonym czy ze starą elektroniką bo dla mnie to jest jakby powiedzieć że no zima i jest mroźno cholera co tu zrobić, pierwszy raz się z tym spotykam..
Zawsze jak jest zima to jest mróz i śnieg i każde nastoletnie auto może być zajechane nawet wg wielu nowszy ARZ czy AUM, może być zajechany bardziej niż AGU.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Thu, 19 Jan 2017 - 18:03
Post #76


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





Moim zdaniem tu chodzi przedewszystkim o temat lutowania kości... nikomu się już nie chce tego robić. Wiem z własnego doświadczenia bo mój magneti marelli też tylko da radę lutując kość i nie ma chętnych na zrobienie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
romanzlasu
post Thu, 19 Jan 2017 - 18:04
Post #77


User
Dołączył: Tue, 26 April 2016





unitronic zrobi za 2k PLN i tak wyjdzie taniej niż swap ecu + soft biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
loger80
post Thu, 19 Jan 2017 - 21:26
Post #78


Rookie
Dołączył: Wed, 02 November 2016





CYTAT(GREGOR10 @ Thu, 19 Jan 2017 - 01:23) *
Są pewne ograniczenia , ryzyka które się podejmuje w przypadku strojenia AEB/AJL/AGU na starej elektronice i ja w tym momencie muszę powiedzieć że praktycznie większa większość (statystycznie i praktycznie) jest już niestety do generalnego remontu.... bądz z wadami ukrytymi których podstawowa diagnostyka VCDS niekoniecznie na seryjnym booscie ukazuje, a co za tym idzie - m.in z tego powodu my właśnie zrezygnowaliśmy.

Stroimy auta bezpiecznie, z kontrola o której można zapomnieć przy strojeniu na starym M3.2,M3.8.2,M3.8.3. a bezpieczeństwo setupu który otrzymuje klient po strojeniu jest dla mnie priorytetem - tak było jest i będzie.
Kolejna sprawa, diagnostyka dogłębna tych silników często już ze sporymi nalotami nie pozostawia złudzeń - prowadnice wydechowe, gniazda zaworowe, zawory, pierścienie, pompy oleju i tak dalej i tak dalej, nieudolne remonty... czy zużyty osprzęt silnika tak mocno że praktycznie cały nadaje się do wymiany na nowy , bo przecież nie wymienimy na używany - bo dlaczego używana 20letnia przepustnica z allegro miała by być w dużo lepszym stanie (statystycznie) niż obecna w strojonym samochodzie ? tak samo przeplywki, cewki, i tak dalej i tak dalej.

Z tych i innych powodów od 17r już nie stroimy AEB/AJL/AGU na starej elektronice, jedynym wyjątkiem jest AEB/AJL/AGU po swapie elektroniki na nową, która umożliwia diagnostykę silnika w dużo szybszy i dużo bardziej precyzyjny sposób. Wtedy podejmujemy się strojenia, robimy dogłębną analize stanu silnika , kompresje, ciśnienia oleju i inne testy diagnostyczne i jeśli się faktycznie nadaje... stroimy z uśmiechem na twarzy i spokojem ducha odnośnie stanu silnika smile.gif

No i jak trafnie RasPL napisał - na koniec, ja dodam że życia by brakło jak by każdy tuner stroił wszystko co tylko jeździ na świecie.... chciałoby się ale życie jest tylko jedno smile.gif

To takie moje szybkie 3 grosze od tej 'drugiej' strony dlaczego jest tak a nie inaczej w tych kwestiach.


Kolego z bmw, a raczej "typie z bmw" ... napisałem celowo stereotypem tak jak i ty, który lubisz rzucać stereotypami obrażajac Sebastianów, Łukaszy czy Januszy.
Zgodnie z radą szanownych poprzedników. Przeczytaj jeszcze raz wypowiedź gregora i nie miej pretensji dla ludzi, ze nie chcą stroic zużytych silników, których tuning jest bardziej wymagający niż nowsze modele.
Piszesz, ze kiedyś były strojone ... ale kiedyś to było kiedyś i już nie wróci .....

Nie zmusisz nikogo do wystrojenia auta, ba nawet jakbys miał super perełkę w idealnym stanie i najprostszym sterowniku to tuner moze ci odmowic jej strojenia bo "nie podobasz mu sie" i żadne pieniądze czy błagania tego nie zmienią.

Wielu jest takich z 1.8t, 2.7BT czy VR6T, którzy jezdą po Polsce szukajac tunera, a wszyscy zamykają im drzwi przed nosem.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
prnit
post Thu, 19 Jan 2017 - 21:27
Post #79


Forum Homee
Dołączył: Fri, 18 October 2002
Skąd: Warszawa i okolice





Jak nie wiadomo o co chodzi to zawsze chodzi o $$$, tylko nie wiem po co pisać takie głupoty zamiast napisać prawdę, są u nas w kraju starzy wyjadacze, tunerzy którzy są na rynku xx lat i mają jakąś tam swoją renomę, nie chce im się poprostu grzebać w starych trupach i robić programy w 20 letnim AGU, po pierwsze nie skasują takiego klienta 2 czy 3K bo jego auto jest warte 2 czasem 3 razy tyle, do tego jak coś padnie w trakcie strojenia to problem ze starym trupem i tyle, a tak przyjedzie sobie nowe rs6, zrobi się program za 3 czy za 5 tysi i takie auto nie padnie w trakcie hamowni i jest spokój i takiego klienta te firmy szukają a nie Henia z 20 letnim golfem i tyle. Dlatego ja mając właśnie AGU smile.gif pojechałem do tunera pod płońskiem który mi w godzinę bez gadania wyjął komputer, zrobił bezpieczny program z zastrzeżeniem że nie odpowiada za stan silnika i robię program na własną odpowiedzialność, zrobił bezpieczny program i mnie skasował 400zł bez marudzenia, gadania i tyle. Wiedziałem że silnik to przyjmie na klatę bo przedtem była jego rewizja wraz z małym remontem i tyle. Autem przejechałem na programie 5000km, grzecznie zapindala i nie ma z nim żadnego problemu. Oleju nie bierze, ma te 7 z groszami do 100, na dupowoza idealnie. Miałem w planach grzebnięcie go mocniej ale jako iż grzebie 2,7tt sobie golfa odpusćiłem i tyle. Jak chcecie mogę podać adres do gościa, polecam. A te całe gadanie o zmianach komputera, konwersjach itd, nie wiem po co to robić..chyba jako sztuka dla sztuki, co do EGT to mozna założyć zegar, co do AFR sondę co do boostu wskaznik. P.S a co grzebania 2,7tt to w polsce jest wiele firm które chętnie zajmują się tymi starymi silnikami i robią to w normalnych pieniądzach.


--------------------
Męczennik od elektryków :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
loger80
post Thu, 19 Jan 2017 - 21:55
Post #80


Rookie
Dołączył: Wed, 02 November 2016





i tu sie bardzo mylisz. Nie chodzi o kase tylko o renome. Nie kupisz jej i tak samo nie odbudujesz po stracie.

Ty może i temu tunerowi przywiozles auto po inspekcji, MOŻĘ i nawet pretensji nie bedziesz miał do niego jak ono padnie, ale ilu jest takich, ktorzy przywożą trupa, oczekuje rekordu na AGU, a gdy coś padnie po roku to oczywiscie wina tunera bo zle wystroił. Potem 100 tematow na roznych forach i grupach o tym jaki to ten czy tamten jest zly bo jak on stroi RS6 a agu nie potrafil wystroic?!
Wstyd i hańba, na stos z nim!!!

Dalej uwazasz, ze Tobie sie nalezy strojenie u kazdego tunera do kogo pojdziesz ?smile.gif Pisz tak dalej na forum to zobaczymy co będzie. smile.gif
Jak sie tuner dowie, a ten swiat jest bardzo mały to dostaniesz smsa, ze zlenie juz jest nieaktualne bo tuner bedzie wolał odżałować sobie te pieniądze zeby nie miec problemow z niesłusznymi pomowieniami. Nie ruszaj g to nie bedzie smierdziec ... smile.gif

Dyskusje mozna zakonczyć. Ci co chca stroic agu zglosza sie do Ciebie po kontakt do twojego tunera i po sprawie.

Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 Stron V  « < 2 3 4 5 6 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 11:36