Shoutbox 0 nowych PW 


24 Stron V  « < 2 3 4 5 6 > »   
Reply to this topicStart new topic
> S8 D2 Turbo totalnie amatorski projekt
kkkacper
post Mon, 25 Dec 2017 - 22:38
Post #61


Forum Killer
Dołączył: Fri, 31 December 2010
Skąd: pomorskie





CYTAT(pinin @ Mon, 25 Dec 2017 - 22:08) *
No że tak powiem, nie da się kupić z pewniejszego źródła niż u mnie wink.gif Możesz mieć pewnych pośredników, ale ja pracuję w źródle wink.gif


Ojjj mocno bym sie z tym spieral, nawet nie wiesz jak mocno.. ale zaraz zacznie to wygladac jak mierzenie kutasow takze chyba odpuszcze w tym miejscu skoro zyjesz w takim przeswiadczeniu wink.gif


--------------------
Szukasz wtrysków? Zapraszam ;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 25 Dec 2017 - 22:38
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
pinin
post Mon, 25 Dec 2017 - 22:55
Post #62


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 24 November 2004
Skąd: Warszawa - Wawer





CYTAT(kkkacper @ Mon, 25 Dec 2017 - 22:38) *
Ojjj mocno bym sie z tym spieral, nawet nie wiesz jak mocno.. ale zaraz zacznie to wygladac jak mierzenie kutasow takze chyba odpuszcze w tym miejscu skoro zyjesz w takim przeswiadczeniu wink.gif


Jasne, więc oferta wewnętrzna u mnie w firmie dla pracowników, w której jak wół stoi towar i obok cena to bzdura? biggrin.gif

Spoko, odpuszczam.


--------------------
| Pinin Racing | Warsaw Speed Team | Prorace | TheTechGuy |
'96 CaliforniaCento

www.facebook.com/dragracingsafety
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Thu, 28 Dec 2017 - 11:02
Post #63


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





A co z tym stukiem? nie połamie mi półek przy strojeniu?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Sun, 07 Jan 2018 - 19:19
Post #64


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Może połamie, a może nie połamie.


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Sun, 07 Jan 2018 - 20:26
Post #65


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





a coś więcej? jakczęsto się to zdarza? przy jakim doładowaniu ponad serię itp? ja dalej cofam zapłon... coś w okolicach 5k rpm chyba musi się obijac bo mam już 5 stopni i ciągle sporadycznie mam niby stuk i tylko w okolicach 5k rpm. myślałem że to zmienna długość dolotu ale przestawiłem przełączanie z 4700 na 4500 i raczej tyle nie zajmuje przełączenie długości. ewentualnie max moment w tych okolicach jest isilnik na poduszkach się wychyla. choera wie... będe walczył dalej.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Thu, 11 Jan 2018 - 12:32
Post #66


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Może masz inny kąt, niż 5 stopni w rzeczywistości.
W takim ABZcie nawet na seryjnym stopniu sprężania przy 1b nie powinno stukać na PB98 przy 5000rpm przy sensownym AFR.


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Mon, 29 Jan 2018 - 12:14
Post #67


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





Jest ewidentny problem z zapłonem. Silnik mi trzęsie na wolnych obrotach a pod obciążeniem nie chodzi na wszystkich jak wejdzie boost, wypadają zapłony pod obciążeniem, czasem całkowicie to ustaje i chodzi pięknie a czasem niestety dzieją się cuda... mam wszystkie nowe cewki, 2 nowe moduły zapłonowe co tam za cholera jeszcze może siedzieć? Świece? Oglądałem je ostatnio wyrywkowo i wyglądają ok z reszta mają może 2tys km przebiegu. wydaje mi się że coś jest nie tak z masami czy cholera wie z czym... Podjechał znajomy A8 totalny szrot kupiony za 4 tysiące i nie da się nawet wyczuć jak silnik pracuje a u mnie go ciągle trzęsie. Miałem tak przed remontem silnika a nawet jeszcze przed montażem EMU, zwalałem to na rozrząd/nierówną kompresję/awarię sterownika ale tak naprawdę wszystko wyeliminowane więc o co tu chodzi? Zmieniać cewki na 2.0 tfsi? Szkoda mi moich rocznych teraz bo jak je sprzedam to max po 40zł/sztuka... Nie jest to problem nie równo lejących wtrysków, robiłem korekty każdego cylindra osobno +25% i -25% i nic to nie zmienia. Na benzynie jest trochę lepiej niż na gazie chociaż różnie z tym bywa czasem jest odwrotnie. Najgorzej jak sie silnik mocno rozgrzeje co sugeruje cewki ale kurcze nie chce mi sie wierzyć, że tak szybko padły. Znalazłem tez miejsce gdzie muszla turbo obija mi się o podłużnicę i to może byc problem że silnik niby stuka, będę robił rozpórkę kielichów z mocowaniem na poduszce do głowic żeby ograniczyć mu trochę wychyły.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
siewcu
post Mon, 29 Jan 2018 - 13:57
Post #68


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 04 December 2007
Skąd: Wrocław





To tylko elektronika, mogły zdechnąć. Spróbuj pożyczyć od kolegi na chwilę, przynajmniej wyeliminujesz jeden z możliwych czynników.


--------------------
www.time4rally.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Al Ed Upek
post Mon, 29 Jan 2018 - 19:48
Post #69


Super User
Dołączył: Tue, 11 January 2011





Jakie masz świece obecnie?


--------------------
Z pozdrowieniami,
Szymon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Tue, 30 Jan 2018 - 16:09
Post #70


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





http://allegro.pl/swieca-zaplonowa-lpg-gaz...7138792442.html coś takiego
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Tue, 30 Jan 2018 - 16:46
Post #71


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





Kompresja sprawdzona?


--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Tue, 30 Jan 2018 - 17:05
Post #72


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





Nie mierzyłem jeszcze ale odpinając wtryski kręciłem rozrusznikiem (wiem, że to nie pomiar ale jak jest mocno źle da sie zauważyc) i wydaje sie równo, wcześniej miałem nagar na pierścieniach na jednym z cylindrów miałem kompresję od 14 do14,7 a na jednym garze było 12 i było to słyszalne i odczuwalne przy kręceniu rozrusznikiem więc uznałem chwilowo że to nie kompresja, jak będzie ciepło w sobotę to wezmę się za grube sprawdzanie cewek, mas modułów, zmierzę kompresję jak nic nei znajdę to już nie wiem gdzie szukać... Jak to w ogole możliwe że podjeżdża szrot z niewiadomym przebiegiem rorządem ustawiaym na mazaki świecami z odzysku i chodzi idealnie równo a silnik który teoretycznie ma cały układ zapłonowy nowy, nowe głowice nowe pierścienie rozrząd ustawiony co do 1 stopnia i chodzi raz dobrze raz jak ciągnik go telepie... tak mnie to irytuje że masakra...
Jak dostanie trochę w palnik to czasem potrafi chodzić dość ładnie przez jakies 30 sekund na wolnych czyli trochę jakby świece? Sam już nie wiem...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Linarr
post Tue, 30 Jan 2018 - 19:42
Post #73


Forum Killer
Dołączył: Sun, 25 January 2015
Skąd: Żyrardów





ja mam wolne obroty 1000-1050 bo poniżej też cyrki były.. ale nie wiem czy to nie kwestia przepustnicy (dbw)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Al Ed Upek
post Tue, 30 Jan 2018 - 21:02
Post #74


Super User
Dołączył: Tue, 11 January 2011





Bez oznaczenia świecy nic nie stwierdzimy. Jeśli są za ciepłe to będzie wypadać zapłon w nadciśnieniu. Odnośnie biegu jałowego, może to kwestia dostrojenia? Nie jest to tak banalne jak się wydaje.


--------------------
Z pozdrowieniami,
Szymon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Wed, 31 Jan 2018 - 18:07
Post #75


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





Jest to 100% wina zapłonu, w ogóle pojeździłem trochę wczoraj na benzynie bez LPG i to co myślałem że lambda guard to przeładowanie wali ponad bara przy 4tys jeśli auto chodzi na 100%PB, turbo dużo lepiej wstaje i nie wypadają tak zapłony, przynajmniej tak nie czuć, jestem teraz jeszcze bardziej utwierdzony w tym że to zapłon i mam kolejny problem bo nie chciałem ładować więcej niż 1b. Dodatkowo przebadałem kilka logów ze stukiem i zawsze stuka tylko jedna strona event 1,8 i 3 czyli cylinder 1,2 i 4 ten ostatni wywala nawet jak nie podaje paliwa, w ogóle to 1 i 8 są po sobie więc mam podejrzenie, że coś z tym jednym czujnikiem jest nie tak albo coś się obiło. Tak czy inaczej zmierzę kompresję jak będę miał chwilę, żeby wykluczyć kolejną rzecz.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Al Ed Upek
post Wed, 31 Jan 2018 - 19:59
Post #76


Super User
Dołączył: Tue, 11 January 2011





Jaki masz czas ładowania cewek? Jutro postaram się zaproponować jakieś sensowne świece bo nie mam katalogów w domu.


--------------------
Z pozdrowieniami,
Szymon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kogutos
post Wed, 31 Jan 2018 - 20:15
Post #77


Super User
Dołączył: Sun, 13 November 2011
Skąd: lbn





Czy do Twojego silnika można założyć zwykłe świece a nie irydowe? Pytam,bo w 2017 roku na własnej skórze miałem trzy przypadki wadliwych/uwalonych irydówek w trzech różnych pojazdach i silnikach. W samochodzie (nadtopiona tylko na pierwszym cylindrze), w swoim motocyklu (odpalił i zgasł) i małym silniku 2T 50ccm z modelu samolotu (przebicia do masy po rozgrzaniu). Wszystkie problemy rozwiązały się po wymianie świec na zwykłe i wszystkie silniki chodzą idealnie. W swoim aucie gdzie dmuchane jest 1,5b też mam zwykłe beru po 10zł/szt. W momencie gdzie gwałtownie rośnie boost toleruje zapłon 14-15st bez stuku.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
farmer91
post Wed, 31 Jan 2018 - 20:48
Post #78


Forum Killer
Dołączył: Sun, 24 April 2011
Skąd: wlkp





Kup na początek ngk bkr6e, 8zł sztuka także nie majątek, a masę aut z turbo na takich jeździ i jest ok. Tylko zmniejsz przerwę im na 0,5-0,6mm.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Al Ed Upek
post Wed, 31 Jan 2018 - 22:22
Post #79


Super User
Dołączył: Tue, 11 January 2011





Ja bym tu celował w siódemki z ngk albo piątki boscha, może jakieś fr5ki czy coś podobnego.


--------------------
Z pozdrowieniami,
Szymon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Thu, 01 Feb 2018 - 15:28
Post #80


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016






widac wszystko, przy pełnym bucie ok 2,7ms mam czas ładowania co i tak jest podobno sporo więcej niż w oryginale ale nie zmienia nic zwiększenie nawet do 3ms.
Do mojego silnika stosuje się chyba w oryginale zwykłe świece, kupiłem irydówki bo chciałem lepiej tongue.gif
Al Ed Upek fajnie by było gdybyś coś doradził tylko u mnie świece są bez podkładek na stożkach.
Podmieniłem też cewki na stare i jest jeszcze gorzej...
Go to the top of the page
 
+Quote Post

24 Stron V  « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Tuesday, 23 April 2024 - 20:42