Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Audi a5 vs e92, 3.0 tdi vs 330d
ciupakabra
post Sun, 06 May 2018 - 16:35
Post #1


Rookie
Dołączył: Sun, 22 November 2015
Skąd: Olkusz





Witam! Poszukuje kolejnego wozu na dłuższe trasy, raz w miesiącu 2000km +bujanka po okolicy. Czego oczekuję? Głównie bezawaryjnosci, przyzwoitych osiągów oraz niewygorowanych kosztów eksploatacji. Wiadomo dwumas turbo swoją drogą, ale oczytalem się na temat e92 jak i a5. W a5 drogie zawieszenie, rozrząd, wtryski. Natomiast zaś w bmw problemy z elektroniką, które potrafią unieruchomic auto... Co będzie bezpieczniejszym wyborem? Silniki minimum 2.5. Może jakiś mercedes?
Ktoś doradzi?
Budżet 45-50 tys.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 06 May 2018 - 16:35
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
kompot
post Sun, 06 May 2018 - 21:51
Post #2


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 17 February 2005





W Audi szokuje mnie bardzo niski komfort wybierania nierówności, nie wiem czy wszyscy mają te same spostrzeżenia, ale nawet E90 M pakiet na 19" jest znacząco lepsze Wybierałem miedzy tymi dwoma, za A5 przemawiał liftback i quattro, jednak zdecydowałem się na BMW.
Myślę, że jesli będą to w miarę świeże auto to jest szansa nie sypania się, ale nie są to pierwsze auta, które przychodzą do głowy na hasło niskie koszty eksploatacji. I szczerze mówiąc nie wiem co jest tanie, żwawe i dobre na trasy.


--------------------
E90 330d LCI
BTG 9:49 (IS200)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomad66
post Mon, 07 May 2018 - 08:27
Post #3


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 March 2015





w tym budżecie to szukałbym jc zadbanego sedana z tej samej półki. A5 głośne w środku przy dużych prędkościach jak stare BMW e36 (szyby bez ramkowe) dopiero sportback jest normalny. Ale jak miałbym jeździć często takie trasy to patrzyłbym za serią 5 lub a6.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
adamlass
post Mon, 07 May 2018 - 09:09
Post #4


Frequent User
Dołączył: Sat, 27 March 2010





Ale żeby A5 za 50k i żeby było tanie w eksploatacji? Nie widzę tego.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ciupakabra
post Mon, 07 May 2018 - 17:19
Post #5


Rookie
Dołączył: Sun, 22 November 2015
Skąd: Olkusz





To ile trzeba wydać +/- na sensowną sztukę w coupe? Jakieś inne propozycje mocnego trwałego samochodu? Bmw e60 530d? Albo Może mercedes w204 320cdi?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Mon, 07 May 2018 - 20:34
Post #6


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





CYTAT(ciupakabra @ Mon, 07 May 2018 - 17:19) *
Bmw e60 530d?

No nie wiem czy to jest tanie w eksploatacji. Zależy jakiś masz punkt odniesienia. Musisz się określić. Kolega ma warsztat i z pół roku temu był klient z 535d. Taki przegląd startowy z wymianą hamulców wyszedł 4500 zł ( i to tak naprawdę po znajomości). A turbina to rozpadła się dopiero dwa miesiące później (rozpierniczając też drugą, bo gośc przykozaczył i nie czekając na lawetę, chciał dojechać samemu do warsztatu. Skończyło się tak, że mała turbina "wyparowała" i nie udało się nam jej znaleźć wink.gif wszędzie czysto było.masakra). I cały czas coś tam robi z tym E60. Mniej jak 6000 zł rocznie to mu raczej nie wyjdzie, bo już władował łącznie 11 tys. zł wink.gif Dla jednych to dużo, dla innych zwykła eksploatacja. Musisz coś nam więcej powiedzieć na ten temat.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Malisz
post Mon, 07 May 2018 - 23:12
Post #7


Frequent User
Dołączył: Sun, 03 November 2013
Skąd: Warszawa





CYTAT(ciupakabra @ Mon, 07 May 2018 - 17:19) *
To ile trzeba wydać +/- na sensowną sztukę w coupe? Jakieś inne propozycje mocnego trwałego samochodu? Bmw e60 530d? Albo Może mercedes w204 320cdi?


W204 to kompromis między jazdą miejską a trasą. Moim zdaniem jest skrojony akurat, silnik ma fantastyczny.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Konrad20vt
post Tue, 08 May 2018 - 02:01
Post #8


Frequent User
Dołączył: Thu, 19 August 2010
Skąd: Płońsk





Ja posiadam 535d zrobione na 400km i te auto nie sprawia żadnych problemów, do tego na trasie gdzie jest tak zwany ogień piekielny pali mi 9l ale to juz cały czas gaz w podłodze a normalna trasa z prędkosciami 120-160 to 7.5l do tego te auto przy 140km/h ma około 2tys obrotów wiec jest idealne na trasy. Uważam że to lepszy wybór na trasy niż takie A5 czy E92. PS gdybyś chciał własnie E60 535d w m paku fajnie zrobioną to mógłbym Ci swoją sprzedać.

Pozdrawiam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Tue, 08 May 2018 - 07:36
Post #9


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





Co do tego, że e60 jest lepsza w trasy - pełna zgoda. Przy 140 km/h w kabinie bardzo cicho. A na tle A5 to wręcz bezszelestnie. Tylko autor musi sobie zdawać sprawę, ile kosztuje utrzymanie e60. Ja osobiście w tanie latanie e60-tką nie wierzę (poza paliwem) zwłaszcza, że mówimy o egzemplarzach z przebiegami większymi jak 200 tys. km. W nich ładuje się grubą kasę w typowo eksploatacyjne rzeczy, a powoli zaczynają wychodzić też i większe tematy. To nie jest E46 czy E39. I chcę to mocno podkreślić. Tu jest dużo drożej.

PS. Autorze, określ mniej więcej sumę rocznego budżetu na utrzymanie auta, to będzie łatwiej cos doradzić (oczywiście bez paliwa).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ciupakabra
post Tue, 08 May 2018 - 08:53
Post #10


Rookie
Dołączył: Sun, 22 November 2015
Skąd: Olkusz





Myślę że około 6-7 tys +/- mogę przeznaczyć na części eksploatacyjne rocznie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lemur
post Tue, 08 May 2018 - 19:32
Post #11


Frequent User
Dołączył: Thu, 14 August 2003
Skąd: Klucze





CYTAT(Honada @ Tue, 08 May 2018 - 07:36) *
Co do tego, że e60 jest lepsza w trasy - pełna zgoda. Przy 140 km/h w kabinie bardzo cicho. A na tle A5 to wręcz bezszelestnie. Tylko autor musi sobie zdawać sprawę, ile kosztuje utrzymanie e60. Ja osobiście w tanie latanie e60-tką nie wierzę (poza paliwem) zwłaszcza, że mówimy o egzemplarzach z przebiegami większymi jak 200 tys. km. W nich ładuje się grubą kasę w typowo eksploatacyjne rzeczy, a powoli zaczynają wychodzić też i większe tematy. To nie jest E46 czy E39. I chcę to mocno podkreślić. Tu jest dużo drożej.

PS. Autorze, określ mniej więcej sumę rocznego budżetu na utrzymanie auta, to będzie łatwiej cos doradzić (oczywiście bez paliwa).


Z tym E39 to też nie tak do końca tanio.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rufios
post Tue, 08 May 2018 - 23:08
Post #12


Super User
Dołączył: Wed, 12 November 2008
Skąd: znad morza





330d /530d zima, krótkie dystanse to 10 - 13 litrów (auto garażowane)

Żeby dać pogląd ile kosztuje utrzymanie E93 330d (po przejechaniu 200tys km można coś już powiedzieć :8) ) kupiłem jak auto miało 25tys km, teraz jest 220 tys km
Rocznie na naprawy, przeglądy, opony wydaję 8000złotych + paliwo + ubezpieczenie

Ale w odróżnieniu od niektórych posiadaczy, o samochód dbam, żeby był idealny:
- cieknący kolektor wymiana 2600 zł
- tarcze hamulcowe tylko oryginały - 2 tarcze na przód do E93 330d to 1300zł
- zawieszenie robię jak luzy, a nie gdy już puka

Generalnie samochód bezawaryjny, ale zaniedbane egzemplarze generują olbrzymie koszty.

Dla porównania ojciec przejechał 280 tys km E60 530d, utrzymanie jest droższe niż E90 - mniej trwałe i droższe zawieszenie w naprawach.

Kup zaniedbanego kapcia od handlarza,
Szybkie sumowanie:
hamulce 2000zł,
amortyzatory np Sachs 3000zł,
ze 2 opony 18''. 1200zł,
skrzynia biegów olej + miska 1600,
kolektor 2600,
coś w zawieszeniu np gumy wózka z tyłu 1400,
olej filtry 1000,
jakieś połamana osłona podwozia 500,

Wydałeś jakieś 13 tys złotych i masz w miarę sprawne auto. Wystarczy jeszcze cieknące turbo +4000 zł, jakiś lejący wtrysk, czasami EGR szwankuje.Przydaloby się jeszcze wymienić rozrząd (nawet w silnikach serii M lancuch się wyciąga) szczególnie przy przebiegach 300 - 400 tys
Kupiłeś E60 za 25-35 tys od handlarza, to dorzuć do ceny auta 15 -20 tys złotych, to powiesz że jeździsz BMW, a nie jego imitacją.

Teraz w E60 doszło przewody elastyczne hamulców. Wyjdzie jakieś)800 zł. 2 wahacze przód z robotą 1500zł. Tuleja wahacza H tył pójdzie jakieś 1000. Oraz alternator i regulator napięcia. Samochód o nowości u pierwszego właściciela. Przebieg 280 tys. i 12 lat.
Samochód będzie na dniach do sprzedania.
Fakt, komfort lepszy niż w serii E90.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pawel934
post Wed, 09 May 2018 - 00:09
Post #13


Forum Homee
Dołączył: Fri, 10 November 2006
Skąd: Warszawa WN





CYTAT(Rufios @ Tue, 08 May 2018 - 23:08) *
330d /530d zima, krótkie dystanse to 10 - 13 litrów (auto garażowane)

Żeby dać pogląd ile kosztuje utrzymanie E93 330d (po przejechaniu 200tys km można coś już powiedzieć :8) ) kupiłem jak auto miało 25tys km, teraz jest 220 tys km
Rocznie na naprawy, przeglądy, opony wydaję 8000złotych + paliwo + ubezpieczenie

Ale w odróżnieniu od niektórych posiadaczy, o samochód dbam, żeby był idealny:
- cieknący kolektor wymiana 2600 zł
- tarcze hamulcowe tylko oryginały - 2 tarcze na przód do E93 330d to 1300zł
- zawieszenie robię jak luzy, a nie gdy już puka

Generalnie samochód bezawaryjny, ale zaniedbane egzemplarze generują olbrzymie koszty.

Dla porównania ojciec przejechał 280 tys km E60 530d, utrzymanie jest droższe niż E90 - mniej trwałe i droższe zawieszenie w naprawach.

Kup zaniedbanego kapcia od handlarza,
Szybkie sumowanie:
hamulce 2000zł,
amortyzatory np Sachs 3000zł,
ze 2 opony 18''. 1200zł,
skrzynia biegów olej + miska 1600,
kolektor 2600,
coś w zawieszeniu np gumy wózka z tyłu 1400,
olej filtry 1000,
jakieś połamana osłona podwozia 500,

Wydałeś jakieś 13 tys złotych i masz w miarę sprawne auto. Wystarczy jeszcze cieknące turbo +4000 zł, jakiś lejący wtrysk, czasami EGR szwankuje.Przydaloby się jeszcze wymienić rozrząd (nawet w silnikach serii M lancuch się wyciąga) szczególnie przy przebiegach 300 - 400 tys
Kupiłeś E60 za 25-35 tys od handlarza, to dorzuć do ceny auta 15 -20 tys złotych, to powiesz że jeździsz BMW, a nie jego imitacją.

Teraz w E60 doszło przewody elastyczne hamulców. Wyjdzie jakieś)800 zł. 2 wahacze przód z robotą 1500zł. Tuleja wahacza H tył pójdzie jakieś 1000. Oraz alternator i regulator napięcia. Samochód o nowości u pierwszego właściciela. Przebieg 280 tys. i 12 lat.
Samochód będzie na dniach do sprzedania.
Fakt, komfort lepszy niż w serii E90.


Dobrze powiedziane, mogę potwierdzić.

Mój ojciec jeździ od dobrych kilku lat E60 535d. Kupił z przebiegiem 60k z hakiem, teraz ma 150k. Auto nie jest awaryjne, ale utrzymanie na poziomie nie jest tanie, szczególnie jak na aktualne ceny rynkowe tych aut. Hamulce też zakłada oryginalne i nie pamiętam kwot, ale nie są tanie (coś koło 5k komplet tarcze klocki przód tył, to jest jakieś 20% aktualnej ceny niektórych egzemplarzy tych aut). Nie jest to kupowanie ori "sztuka dla sztuki", do tego auta często ludzie polecają oryginalne hamulce i faktycznie nie ma z nimi żadnych problemów. Kolektor wymieniał na nowy przy przebiegu ok 100k profilaktycznie (zamiast jak 90% wywalać klapki). Ceny części są normalne jak na klasę auta, tyle że po kilkunastu latach większość ludzi zapomina, ze jak auto jest warte 10% ceny nowego to z częściami nie działa to w ten sam sposób. I potem większość aut jest jak E61 pana Sławka z historii Złomnika.


--------------------
"If in doubt, flat out" Colin McRae

Kilka aut wywołujących uśmiech na twarzy :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ciupakabra
post Wed, 09 May 2018 - 18:37
Post #14


Rookie
Dołączył: Sun, 22 November 2015
Skąd: Olkusz





Czyli wnioskujac tanio nie będzie. Jak już to szukać z nadzieją w miarę przyzwoicie utrzymany egzemplarz w dojczlandzie.. Ale tu zaś zabija akcyza, a wolałbym te 5-7k zamiast opłaty, wydać na pakiet startowy rzecz jasna. Może jakaś większa n/a benzyna? Na dzień dobry odpada dwumas, turbo.. Np coś pokroju w209 320 v6
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lightman
post Sat, 12 May 2018 - 18:15
Post #15


Forum Killer
Dołączył: Sun, 03 December 2006
Skąd: łódzkie





Skad wy te ceny bierzecie z Serwisu BMW? jak tak to będzie drogo całe szczęscie jest dużo cześci na rynku wtórnym i nie jest tak źle jak piszecie...tak w ogóle to brednie piszecie o kosztach chyba że tu na forum sa ludzie, którzy z kazdą pierdołą lecą do serwisu zamiast poprosic o porade wujka google i samemu coś ogarnąć...
co jest drogie? kompletna skrzynia aut. do E60 z konwerterem 1800zł drogo?
wysokie koszty eksploatacji podają ludzie, którzy nie zadają sobie trudu poszukania tańszych części
mam E60 530d i e46 330d i to są mega tanie auta(przy dzisiejszym dostępie czesci) może e60 troche więcej elektroniki...miałem S2 500km i też nie płakałem a tam niektóre czesci to same białe kruki
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rufios
post Sun, 13 May 2018 - 12:20
Post #16


Super User
Dołączył: Wed, 12 November 2008
Skąd: znad morza





Taa jasne pomysł zużyty konwerter - falujace obroty?
Uzywana skrzynia z allegro???
Tańsze zamienniki na amortzatory?
Podalem ceny na markowe zamienniki i roboty w prywatnym warsztacie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kompot
post Sun, 13 May 2018 - 12:43
Post #17


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 17 February 2005





+1
Jasne, można się bawić w używane części z rozbitków albo zajechanych aut i tanie zamienniki, ale to zwykle właśnie te trupy je mają i nimi pozostają.


--------------------
E90 330d LCI
BTG 9:49 (IS200)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ledziu
post Sun, 13 May 2018 - 15:55
Post #18


Forum Homee
Dołączył: Sun, 16 October 2011





CYTAT(lightman @ Sat, 12 May 2018 - 18:15) *
Skad wy te ceny bierzecie z Serwisu BMW? jak tak to będzie drogo całe szczęscie jest dużo cześci na rynku wtórnym i nie jest tak źle jak piszecie...tak w ogóle to brednie piszecie o kosztach chyba że tu na forum sa ludzie, którzy z kazdą pierdołą lecą do serwisu zamiast poprosic o porade wujka google i samemu coś ogarnąć...
co jest drogie? kompletna skrzynia aut. do E60 z konwerterem 1800zł drogo?
wysokie koszty eksploatacji podają ludzie, którzy nie zadają sobie trudu poszukania tańszych części
mam E60 530d i e46 330d i to są mega tanie auta(przy dzisiejszym dostępie czesci) może e60 troche więcej elektroniki...miałem S2 500km i też nie płakałem a tam niektóre czesci to same białe kruki


A ja czytam takie wypowiedzi to śmiech mnie ogarnie i przestaje sie wszystkiemu dziwić... ohmy.gif na czym chcesz zaoszczędzić na używanym parchu skrzyni z allegro jak zazwyczaj robiona jest skrzynia + konwerter i usługę masz z wymianą oleju oraz gwarancją więc wolę dać nawet 5k niż 1800zł + wymiana oliwy + robota włożenia żeby mieć 1k. taniej. A do tego Ty to nazywasz tanio ??? Hmmm... dla mnie tanio to jest skrzynka do lexusa gs300 mk2 za 600zł. w której zawsze wysiada to samo.
A tak właściwie jak pominiemy skrzynkę to na czym chcesz zaoszczędzić na zawieszeniu w zamiennikach które trzeba co 10tyś.km. robić albo na turbinie którą trzeba ruszyć ze sterowaniem skrzydełek...???
Prawda jest taka że 3,0d samych typowych dla siebie bolączek ma za około 12k. typu kolektor, turbo z vtg, skrzynia z konwerterem, koło pasowe...a cały czas rozmawiamy o aucie co ma kosztować 30k więc gdzie jeszcze serwis ? I to dla Ciebie jest norma!? Super.
Ogólnie dla mnie kupowanie BMW z tych nowszych i tłumaczenie sobie że będzie tanio jest śmieszne bo albo kupuje i czerpię fun z jazdy ale płace albo olewam temat a nie dziaduje.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Grand_
post Fri, 25 May 2018 - 02:29
Post #19


Forum Killer
Dołączył: Tue, 07 July 2009
Skąd: Kraków





Chłopaki też mam 535d, pierwsze co zrobiłem to wywaliłem klapki, kupiłem zaślepki ALU na allegro.
wnikałem w strukture wroga intensywnie nawet jeździłem z gopro pod maską żeby zobaczyć jak sterownik steruje tymi klapkami..
I wiecie co, Ci którzy kupili kolektory w ASO za jakieś chore piniądze... daliście się naciągnąć.

U mnie po wywaleniu klapek auto na hamowni pokazało prawie taki sam wykres jak przed +1koń mechaniczny.

E60 535d jest drogie whuj w utrzymaniu w cześciach plus dla panów mechaników to nadal klasa premium krezusów i pierwsza setka forbs'a i dalej za robociznę walą ceny jakby to była Tesla.

A Hamulce seryjne mają źle zaprojektowane tarcze i co byś nie kupił to i tak będą biły jak je zgrzejesz ;]


Ten silnik dużo lepiej chodzi jak się wyeliminuje całą ekoligie i zrobi podstawowy program + IC, podnosi to mocno jego sprawność spalanie spada a dynamika wzrasta.
Fakt, ja kupiłem katalizator z wyższym flow bo jednak nie pachnie za ładnie denzel na przelocie...


--------------------
E36 M50B30 sprzedana... / 191hp@250hp i 260@318Nm
E60 535d obecna / 272hp@427hp i 560@788Nm
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Fri, 25 May 2018 - 07:17
Post #20


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





CYTAT
Mniej jak 6000 zł rocznie to mu raczej nie wyjdzie, bo już władował łącznie 11 tys. zł wink.gif Dla jednych to dużo, dla innych zwykła eksploatacja.

6tys zl rocznie to chyba w klasie punto fabi sie wydaje.
mi w c2 rocznie na usterki wychodzilo cos kolo 10tys zl. wiec rzeklbym 6tys to na prawde dobre koszty na remonty roczna samochodu. chcialbym miec takie w kazdym swoim aucie.

CYTAT
wysokie koszty eksploatacji podają ludzie, którzy nie zadają sobie trudu poszukania tańszych części

czesto czesci sa tanie np simering walu w jakims aucie niech ksoztuje 5 zl. i co z tego ze jest tanio jak za wymiane tak czy siak przyjdzie zaplacic 500-1000zl? no chyba ze jestes mechanikiem, masz kanal narzedzia i wszytsko robisz sam. to wtedy tak idzie by bylo taniej. ale nie na wszystkim da sie oszczedzac. regeneracja alternatora, akumulator, linki recznego, amortyzatory itd itd, to pada co kilkanascie tys km i koszty sa stale. oczywiscie znam ludzi co sie tocza nie wciskaja gazu i hamulca i potrafia na jednych hamulcach zrobic 150tys a nie 15tys, na amorach seryjnych 200tys a nie 50tys, a na nowych oponach 100tys zamiast 20tys. itd. no ale to sa dziwne nie zrozumiale dla mnie przypadki.


--------------------
930kg+320KM+RWD+LSD+RaceTCS+lotus111r abs+semislick
1/4 2013r, 180KM: 13,806s
Tor Poznań 1m48,467s, Łódź 57,517s a052 przod, vr2 r7a(hl) tyl
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 19:52