Shoutbox 0 nowych PW 


14 Stron V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Idealny tor jazdy w zakrętach gokartem, Zaznacz prawidlowy tor jazdy na rysunku
Taffarel
post Fri, 29 May 2009 - 22:22
Post #21


Forum Homee
Dołączył: Wed, 18 May 2005
Skąd: znienacka





ja mialem na imoli technike na najkrotsza droge, imponujacych wynikow nie osiagalem... a co myslicie o czyms takim ??



--------------------
BMW
m6, 135i, 550ix, 550i, x5, x6
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 29 May 2009 - 22:22
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
raW
post Sat, 30 May 2009 - 02:19
Post #22


Frequent User
Dołączył: Thu, 22 September 2005





Szczerze mówiąc jak dla mnie takie tam rysowanie nie ma większego sensu z kilku powodów (tym bardziej przez ludzi, którzy nigdy po nim nie jeździli).
Po pierwsze jak ktoś już słusznie zauważył indoor kartingi są to tory zmienne w czasie. Dzisiaj sobie jeździłem w bydgoszczy na podobnym torze i muszę powiedzieć, że od pierwszego do ostatniego okrążenia zaszły w nim dość zauważalne zmiany dzięki kreatywności moich kolegów tongue.gif
Po drugie różnie to bywa z nawierzchnią takiego toru oraz z samym prowadzeniem się gokarta, nie mówiąc już o delikatnych różnicach w stylu jazdy.
Jeżeli jest tam jakaś tabliczka, która pokazuje Ci czas ostatniego okrążenia i masz wystarczająco cierpliwości to popróbuj różne warianty i sprawdź, który z nich jest najszybszy. Jeżeli nie ma czegoś takiego, to albo znajdź sobie kogoś kto kręci podobne czasy i umówcie się aby jeden jechał za drugim na zmianę. Wtedy wyjdzie kto gdzie jest szybszy i dlaczego.
A jeżeli nie masz takiej osoby to cóż pozostaje analiza tego co sam robisz na wyczucie. W sumie może to być trochę trudniejsze niż doskonalenie się w jednym samochodzie na normalnym torze, który przynajmniej nie zmienia swoich granic i ma jakieś tam azymuty punktów hamowania, ale jak jesteś uparty to pewnie się uda w końcu. Skoro tracisz 0,5 s do rekordu to pewnie doskonale zdajesz sobie sprawę co taki gokart spowalnia w zakrętach i jak temu zapobiegać, także jedyna dobra rada to ćwiczyć i ćwiczyć aż wyjdzie smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bartus
post Mon, 01 Jun 2009 - 15:31
Post #23


Frequent User
Dołączył: Thu, 10 February 2005
Skąd: Szczecin





przed pierwszymi jazdami też sobie niby ułożyłem w głowie tor jazdy żeby jechać jak autem czyli zakręty od zewnatrz-wewnętrzna-szeroko wyjście, ale to nie zdaje egzaminu.
Patrząc na tor Taffarela to ja jeździłem inaczej:
1: wejście ze środka i wyjście szeroko pod bandą
2: trochę szerzej wejście i zdecydowanie szerzej wyjście
3 i 4 to chyba wszyscy tak samo.


0,5s to moim zdaniem wcale nie jest tak mało na tym torze.
i popieram, że jazda po 10min z przypadkowymi ludźmi jest bez sensu.


--------------------
BMW - Freude am Fahren
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ZiG
post Fri, 05 Jun 2009 - 00:17
Post #24


Frequent User
Dołączył: Sat, 19 November 2005
Skąd: Szczecin





http://www.youtube.com/watch?v=hcnUfndw5QQ Przez przypadek taki film z toru znalazlem.
Widać mniej wiecej jak szybko się jedzie, i jak wyglądają zakręty. Ostatnio jechałem 2 razy pod rząd i rożnica była 1.1 między najlepszymi przejazdam (34.8 lepszy). Tor przejazdy miałem praktycznie ten sam, zmienił się kart. Są bardzo nierówne!


--------------------
Uzależniony od motoryzacji, techniki i rajdów :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_żeli_*
post Fri, 05 Jun 2009 - 19:21
Post #25









Przy okazji widać jak są zakręty przesunięte happy.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
raW
post Sun, 07 Jun 2009 - 00:03
Post #26


Frequent User
Dołączył: Thu, 22 September 2005





Jaka nawierzchnia jest na tej imoli?
btw. dzisiaj byłem sobie pojeździć w bydgoszczy. Z 10 okrążeń spędziłem na dopasowywaniu sobie zakrętów biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
niC
post Sun, 07 Jun 2009 - 13:17
Post #27


User
Dołączył: Sat, 11 December 2004
Skąd: BYdgoszcz





raW mógłbyś mi napisać na PW gdzie i za ile można w bdg, pojeździć ?

Sory za OT smile.gif


--------------------
GG: 3315342
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Fri, 24 Jul 2009 - 17:28
Post #28


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



gdy był jeszcze jak dla mnie najlepszy tor w Wawie czyli Geant na połczyńskiej to tez był tam taki nieosiągalny czas i dowiedziałem sie od własciciela ze to podobno mechanik który juz i tak ma niezłe czasy wyregulował gokarta, zalał go paliwkiem AvGAS i wtedy wyjezdził ten czas...czyli mówiąck krótko - praktycznie nieosiagalne dla innych a ja miałem tam bodajze 0,3 sek straty i za uja nie umiałem potem odjąc...


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ogien
post Wed, 20 Oct 2010 - 18:48
Post #29


Rookie
Dołączył: Wed, 13 October 2010







A co powiecie o tym torze?
To jest tor na Okeciu w Warszawie.
Trasa narysowana przeze mnie, wiec na pewno bardzo sie rozni od oryginalu, ale niestety nigdzie nie moge znalezc ukladu petli w sieci. Jak Wam sie wydaje, jaki jest najlepszy tor jazdy?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
*Sajmon
post Wed, 20 Oct 2010 - 19:17
Post #30


Forum Homee
Dołączył: Tue, 08 June 2004
Skąd: Cov





To jest tor z Racing Center Warsaw. Bardzo słabo go odwzorowałeś i moim zdaniem nawet nie ma sensu pokazywać na nim poprawnej linii jazdy, bo w kilku miejscach to co narysuje się na Twoim szkicu, będzie zupełnie mijać się z rzeczywistością.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cowboy
post Wed, 20 Oct 2010 - 19:39
Post #31


Administrator
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: Wawa





a ma ktos idealne lub bardziej prawdziwe odwzorowanie toru RCW ?

przy okazji ile na tym torze moze wynosic róznica w czasie jesli róznica w wadze kierowników to około 20kg ? np 75 vs 95


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
*Sajmon
post Wed, 20 Oct 2010 - 20:05
Post #32


Forum Homee
Dołączył: Tue, 08 June 2004
Skąd: Cov





Tutaj po rozgrzaniu opon śmiem twierdzić, że linia jest dość poprawna wink.gif Nie wiem jaki czas.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
mile
post Wed, 20 Oct 2010 - 20:41
Post #33


Forum Killer
Dołączył: Thu, 02 December 2004
Skąd: Warszawa





Jakie czasy robicie na RCW ?


--------------------
Zamiast na siłę ulepszać samochód lepiej ulepszyć kierowcę...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cowboy
post Wed, 20 Oct 2010 - 21:00
Post #34


Administrator
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: Wawa





CYTAT(*Sajmon @ Wed, 20 Oct 2010 - 20:05) *
Tutaj po rozgrzaniu opon śmiem twierdzić, że linia jest dość poprawna wink.gif Nie wiem jaki czas.

niezły czas, orientacyjnie wg zegara na filmiku cos koło 57,5-58 sek jak popatrzylem na kilka kółek
rekord toru to 55,94




--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
*Sajmon
post Wed, 20 Oct 2010 - 21:22
Post #35


Forum Homee
Dołączył: Tue, 08 June 2004
Skąd: Cov





CYTAT(mile @ Wed, 20 Oct 2010 - 20:41) *
Jakie czasy robicie na RCW ?

Na razie 58.16 na ostatnim kółku (systematycznie schodziłem w dół z czasem), za drugim razem.
Ostatnio byłem w niedzielę, ale tor był tak zimny, że ciężko było dogrzać przednie opony i gokart był mocno podsterowny - znacząco odczuwało się różnicę na szybkich łukach. Znajomi porobili też zresztą czasy znacznie gorsze od swoich rekordów (średnio o ponad 0,5 sek.), mi się udało 58.25.
Patrząc teraz na ten filmik, mam co najmniej dwa miejsca, w których jest trochę do nadrobienia wink.gif (pierwszy szeroki nawrót - brałem go bardzo wąsko, co ma duży wpływ na czas, bo potem akurat następuje długi odcinek z gazem w podłodze; i pierwszy ciasny zakręt - ten sam błąd, za ciasno).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lelon
post Thu, 21 Oct 2010 - 00:14
Post #36


Super User
Dołączył: Sun, 12 June 2005
Skąd: Warszawa





na RCW jeszcze nie byłem ale wybieram się niedługo, dam znać co mi się udało wykręcić

a ktoś był w Kart Arena w Baniocha? miałem tam 38,83s po 30min jazdy przy 88kg wagi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cowboy
post Fri, 22 Oct 2010 - 16:26
Post #37


Administrator
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: Wawa





ciekaw jestem jak mocno wpływa waga na czas ale na pewno przekłada się na przyspieszenie, to ma tylko chyba 8KM wink.gif
czy jak są turnieje to jest jakoś wyrownywana waga karta z kierownikiem za pomocą balastu ?

ja na RCW pierwszy raz w zyciu jechalem gokartem wink.gif i w ogole byłem tam 2 razy i każdym razem 2 sesje po 10-11 kółek ... za kazdym razem poprawiajac sie o sekunde wink.gif teraz mam 1:00,15.... ale jeszcze przejade nastepne 4 sesje i rekord bedzie mój smile.gif LOL
problem jest jak jedzie z 15 osób na raz to praktycznie ciezko o czysty przejazd bez wyprzedzeń, no chyba że grupa reprezentuje podobny poziom ...

a poważnie tez za ciasno jeżdżę w nawrotach, (ja co dziwne mam problemy z nadsterownością ) musze sie wybrac w koncu zdrowy i moze sie uda zrobić jakieś niskie 59 sekund a moze i wysokie 58 (95kg żywej wagi)
pytanie czy trzymanie gazu cały czas w podłodze (tzn nieodpuszcanie gazu w momencie hamowania) ma wpływ na osiągi ?

mapka toru znaleziona w necie na forum subaru:



--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
*Sajmon
post Fri, 22 Oct 2010 - 18:17
Post #38


Forum Homee
Dołączył: Tue, 08 June 2004
Skąd: Cov





CYTAT(cowboy @ Fri, 22 Oct 2010 - 16:26) *
pytanie czy trzymanie gazu cały czas w podłodze (tzn nieodpuszcanie gazu w momencie hamowania) ma wpływ na osiągi ?


Stąd się właśnie bierze Twoja nadsterowność smile.gif
Ja podczas hamowania czasem lekko trącam gaz żeby wymusić minimalną nadsterowność. Każdy uślizg kół w tym gokarcie to strata czasu.

Mapka całkiem spoko, ale pomocna tylko jeśli chodzi o numerację zakrętów. Gdyby ktoś chciał na niej wyznaczyć optymalną linię to niestety... wystarczy obejrzeć onboard żeby zobaczyć jak bardzo różni się wyprofilowanie niektórych zakrętów. Swoją drogą to dosyć dziwne, że RCW nie ma jeszcze swojej strony (bynajmniej nie znalazłem) i mapki z prawdziwego zdarzenia na niej. Wystarczyłoby cyknąć kilka zdjęć z góry i polepić. A dach mają całkiem wysoko więc fajnie by to wyszło.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cowboy
post Fri, 22 Oct 2010 - 20:15
Post #39


Administrator
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: Wawa





ale ja odpuszczam całkowice gaz... tak mi kazali z obsługi toru smile.gif ale jezdził syn "chyba, bo mówil junior do niego" Roberta Herby to kumpel przyczail ze chyba nie odpuszcza gazu
pomyslałem że moze szybciej sie bedzie zbierał niz po odpuczeniu gazu

rcw ma stronke ale kiepską www.rcw.waw.pl
np mala monza we Wrocku gdzie kolega jezdził ma fajnę stronke www.malamonza.pl

co do nadtserowności to moze jeszcze bardziej odsune fotel, bo np zakret 13 nie da sie przejechac bez odpuszczania bo mi chce driftowac kart, zresztą koles z forum subaru (co robi 56 cos tam) tez pisze ze nie da sie przejechac bez odpuszczania - jak szukalem mapki toru to poczytałem co tam piszą smile.gif

zdjecia z góry nie da sie zrobić z poziomu kibli, trzeba by na ten barak wejsć wink.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
*Sajmon
post Fri, 22 Oct 2010 - 22:15
Post #40


Forum Homee
Dołączył: Tue, 08 June 2004
Skąd: Cov





CYTAT(cowboy @ Fri, 22 Oct 2010 - 20:15) *
ale ja odpuszczam całkowice gaz... tak mi kazali z obsługi toru smile.gif ale jezdził syn "chyba, bo mówil junior do niego" Roberta Herby to kumpel przyczail ze chyba nie odpuszcza gazu
pomyslałem że moze szybciej sie bedzie zbierał niz po odpuczeniu gazu


Uu, a to już niech mądrzejsi się wypowiedzą smile.gif

CYTAT
co do nadtserowności to moze jeszcze bardziej odsune fotel, bo np zakret 13 nie da sie przejechac bez odpuszczania bo mi chce driftowac kart, zresztą koles z forum subaru (co robi 56 cos tam) tez pisze ze nie da sie przejechac bez odpuszczania - jak szukalem mapki toru to poczytałem co tam piszą smile.gif

Podeślij linka, chętnie poczytam temat smile.gif

Co do zakrętu 13go - mi też bez odpuszczania się nie udało. Na początku lekko hamowałem i ogniem przez szczyt. Teraz doszedłem do wniosku że lepiej chyba minimalnie odpuścić gaz i ewentualnie zwolnić minimalnym poślizgiem. Uwielbiam za to następny zakręt - 14, w który wchodzi się pełnym ogniem, do zewnątrz, mocne dohamowanie i nawrót w 15 smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

14 Stron V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 11:19