Shoutbox 0 nowych PW 


8 Stron V  « < 4 5 6 7 8 >  
Reply to this topicStart new topic
> Potwór na Nurba, 2008 Nissan 350z HR - 3.5L NA (wkrótce 3.7L)
piwo
post Wed, 03 Oct 2018 - 08:00
Post #101


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





CYTAT(GodISmE @ Wed, 03 Oct 2018 - 00:08) *
lale chyba muszę twardsze sprężyny założyć i zmiękczyć amory.

Na moje to wręcz na odwrót. Skakanie to typowy objaw za miękkiego amora i za twardej sprężyny.


--------------------
930kg+320KM+RWD+LSD+RaceTCS+lotus111r abs+semislick
1/4 2013r, 180KM: 13,806s
Tor Poznań 1m48,467s, Łódź 57,517s a052 przod, vr2 r7a(hl) tyl
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 03 Oct 2018 - 08:00
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
GodISmE
post Sat, 20 Oct 2018 - 00:48
Post #102


Super User
Dołączył: Fri, 08 April 2016





CYTAT(piwo @ Wed, 03 Oct 2018 - 08:00) *
Na moje to wręcz na odwrót. Skakanie to typowy objaw za miękkiego amora i za twardej sprężyny.


A skąd to twierdzenie, ze to typowy objaw?


--------------------
www.timeattackpoland.pl / Nissan 350z HR
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Tue, 23 Oct 2018 - 01:08
Post #103


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(GodISmE @ Sat, 20 Oct 2018 - 00:48) *
A skąd to twierdzenie, ze to typowy objaw?

A jechales kiedys autem ze zuzytymi amorami? Auto sie buja na byle nierownosci smile.gif. Tu masz to samo.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bio
post Tue, 23 Oct 2018 - 16:11
Post #104


Forum Killer
Dołączył: Wed, 13 August 2008
Skąd: Bratislava





CYTAT(GodISmE @ Sat, 20 Oct 2018 - 00:48) *
A skąd to twierdzenie, ze to typowy objaw?

bo jak sprężyna jest za twarda, a amortyzator za miękki, to ten drugi nie nadąża za tym pierwszym.


--------------------
Blog Motoryzacyjny TorquedMad mind - tqmm.pl
FB: @torquedmadmind
Insta: @tqmmpl
Twitter: @tqmmpl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Wed, 24 Oct 2018 - 11:58
Post #105


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(Bio @ Tue, 23 Oct 2018 - 16:11) *
bo jak sprężyna jest za twarda, a amortyzator za miękki, to ten drugi nie nadąża za tym pierwszym.

Nie nadąża to takie stwierdzenie "z ulicy". Amortyzator ma na celu tłumienie pracy sprężyny. Czyli gdy sprężyna magazynuje energię, to amortyzator pochłania jej część, a gdy sprężyna oddaje energię, to znowu amorek pochłania jej część. Jak amorek nie jest w stanie pochłonąć wystarczająco dużo energii, to sprężyna zmagazynuje jej bardzo dużo i za chwile ją odda i wpada w oscylacje. Amorek tę energię pochłonie dopiero przy którymś tam ruchu.

Podchodząć do tematu fizycznie - W=F*s. Praca = siła * droga. Amorek ma stałą siłę (tłumienie). Miękka sprężyna w ruchu góra/dół pokona drogę s, a twarda 1/2s (dla uproszczenia). Dlatego twarda sprężyna zabuja ,a miękka pójdzie góra /doł i koniec.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bio
post Wed, 24 Oct 2018 - 20:27
Post #106


Forum Killer
Dołączył: Wed, 13 August 2008
Skąd: Bratislava





CYTAT(jackkpl @ Wed, 24 Oct 2018 - 11:58) *
Nie nadąża to takie stwierdzenie "z ulicy". Amortyzator ma na celu tłumienie pracy sprężyny. Czyli gdy sprężyna magazynuje energię, to amortyzator pochłania jej część, a gdy sprężyna oddaje energię, to znowu amorek pochłania jej część. Jak amorek nie jest w stanie pochłonąć wystarczająco dużo energii, to sprężyna zmagazynuje jej bardzo dużo i za chwile ją odda i wpada w oscylacje. Amorek tę energię pochłonie dopiero przy którymś tam ruchu.

Podchodząć do tematu fizycznie - W=F*s. Praca = siła * droga. Amorek ma stałą siłę (tłumienie). Miękka sprężyna w ruchu góra/dół pokona drogę s, a twarda 1/2s (dla uproszczenia). Dlatego twarda sprężyna zabuja ,a miękka pójdzie góra /doł i koniec.

Tak jak zauważyłeś - moje stwierdzenie jest sporym uproszczeniem, ale pomagającym zrozumieć/zobrazować osobom totalnie nie w temacie. Ja w miarę wiem jak to działa wink.gif


--------------------
Blog Motoryzacyjny TorquedMad mind - tqmm.pl
FB: @torquedmadmind
Insta: @tqmmpl
Twitter: @tqmmpl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Wed, 24 Oct 2018 - 20:46
Post #107


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(Bio @ Wed, 24 Oct 2018 - 20:27) *
Tak jak zauważyłeś - moje stwierdzenie jest sporym uproszczeniem, ale pomagającym zrozumieć/zobrazować osobom totalnie nie w temacie. Ja w miarę wiem jak to działa wink.gif

Domyślam się, że wiesz, ale inni mogą nie wiedzieć smile.gif.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GodISmE
post Thu, 25 Oct 2018 - 16:47
Post #108


Super User
Dołączył: Fri, 08 April 2016





I dlatego pisałem że amor za twardo chyba ustawiam, bo przy hamowaniu nie tłumi pracy sprężyny. Powinienem wrzucić twardszą sprężynę, żeby ogólnie utwardzić auto a amor ustawić na bardziej miękko.

"Nie nadąża to takie stwierdzenie "z ulicy". Amortyzator ma na celu tłumienie pracy sprężyny. Czyli gdy sprężyna magazynuje energię, to amortyzator pochłania jej część, a gdy sprężyna oddaje energię, to znowu amorek pochłania jej część. Jak amorek nie jest w stanie pochłonąć wystarczająco dużo energii, to sprężyna zmagazynuje jej bardzo dużo i za chwile ją odda i wpada w oscylacje. Amorek tę energię pochłonie dopiero przy którymś tam ruchu."


--------------------
www.timeattackpoland.pl / Nissan 350z HR
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Thu, 25 Oct 2018 - 17:35
Post #109


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





Twardy amor pochłania więcej energii, czytaj szybciej stłumi wibracje, czyli skakanie.
Zresztą ja widzę że już podjąłeś decyzję. Daj znać jak auto się zachowuje z bardziej miękkimi amorami i twardszymi sprężynami. Jestem mega ciekaw.


--------------------
930kg+320KM+RWD+LSD+RaceTCS+lotus111r abs+semislick
1/4 2013r, 180KM: 13,806s
Tor Poznań 1m48,467s, Łódź 57,517s a052 przod, vr2 r7a(hl) tyl
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GodISmE
post Fri, 26 Oct 2018 - 22:23
Post #110


Super User
Dołączył: Fri, 08 April 2016





Na pewno czas na twardsze sprężyny, a czy ten uliczny STANCE SUPERSPORT amor z jedna regulacja 18/18 podoła, nie wiem. Zobacze. Jesli nie, to wymienie na KW Clubsport w przyszlym roku.


--------------------
www.timeattackpoland.pl / Nissan 350z HR
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Fri, 26 Oct 2018 - 22:37
Post #111


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





CYTAT(piwo @ Thu, 25 Oct 2018 - 16:35) *
Daj znać jak auto się zachowuje z bardziej miękkimi amorami i twardszymi sprężynami. Jestem mega ciekaw.


Nie bajeruj smile.gif już nieraz widziałeś jak fury latały po rowach czy drzewach z tego tytułu. Chłopak tworzy podstawy fizyki na nowo i trudno Ci będzie zawrócić go z tej drogi smile.gif
Sądząc po tym oporze w kilku ostatnich wpisach.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GodISmE
post Fri, 26 Oct 2018 - 22:55
Post #112


Super User
Dołączył: Fri, 08 April 2016





Moje auto nie jest na rajdy. Konrad, który wygrał TAP w tym roku ma auto beton, 20kg sprężyny z przodu a auto o pól tony lżejsze. Wy wiecie swoje, my swoje. Zobaczymy lol


--------------------
www.timeattackpoland.pl / Nissan 350z HR
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Sat, 27 Oct 2018 - 07:38
Post #113


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





No właśnie, jak będzie się zachowywał samochód jak ma za mocny amor względem zastosowanej sprężyny? Pytam o teorię a nie konkretny przypadek.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Sat, 27 Oct 2018 - 08:45
Post #114


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





W stronę za twardego amortyzatora masz tam jakieś okienko twardości sprężyny umożliwiające względną jazdę. Przy ugięciu sprężyna staje się twardsza więc radzi sobie z trochę twardszym amortyzatorem. Problem się pojawia jak amortyzator będzie zbyt 'twardy' wtedy na nierównościach tracisz skok zawieszenia ponieważ amortyzator 'skraca się' za każdym złożeniem. W efekcie masz mniejszy skok, jeździsz na 'twardszej' sprężynie, a nierzadko na odbojnikach. Zasadniczo dramat taka jazda.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Sat, 27 Oct 2018 - 10:01
Post #115


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





to jak wplywa twardosc amorow mozna zobaczyc na nowych autach gdzie ustawia sie twardosc zawieszenia typu komfort sport czy race za pomoca ustawienia twardosci amortyzatorow. sprezyny sa zawsze te same. kolejna sprawa sprezyny nie zmieniaja swej twardosci wraz z ugieciem no chyba ze sa progresywne czego w sporcie sie nie uzywa albo ktorys zwoj calkoicie przysiada i zaczyna pracowac mniej zwoi, wiec czy sa ugiete mniej czy wiecej zawsze twardosc jest ta sama a stopien ugiecia zalezy od sily na nia panujaca. nie sadze ze jest tak twardy amor zeby kilkaset kg jakie ma ugieta sprezyna nie bylo w stanie spowodowac powrotu amora do stanu rozciagnietego w ciagu bardzo niewielkeigo czasu. oczywiscie jak jest kostka brukowa i czas rekacji amora musi byc w 10tkach ms to moze cos takiego sie przytrafic ale na torze male szanse (po tarce kolo idzie strona odciazona). choc we wszystkim nalezy zachowac umiar. twarde sprezyny stosuje sie gdy przeciazenia w lukach sa bardzo duze czytaj pare G i aero mocno rozbudowane co dodatkowo powoduje ugiecie sprezyny i amor nie jest w swojej wlasciwej pozycji do pracy w gore i dol.


--------------------
930kg+320KM+RWD+LSD+RaceTCS+lotus111r abs+semislick
1/4 2013r, 180KM: 13,806s
Tor Poznań 1m48,467s, Łódź 57,517s a052 przod, vr2 r7a(hl) tyl
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Sat, 27 Oct 2018 - 11:49
Post #116


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





piwo zamiast wywracać kota ogonem weź sobie do reki jakakolwiek sprezyne scisnij cm i scisnij 5cm i porownaj twardosci (siły) i sie zastanow co napisalem wyzej. Dla mnie koniec dyskusji jesli schodzi na banialuki w stylu czym jest sprezyna o charakterystyce degresywnej, liniowej czy progresywnej o czym kazdy amator dobrze wie. Maszsuper doswiadczenia z twardymi amorami, ja mam swoje, ale niech te Twoje beda lepsze smile.gif bo widze, ze tez chcesz tworzyc fizyke na nowo twierdzac m.in., ze sprezyna zawsze poradzi sobie z amortyzatorem. Po cholere te regulacje w ogole wg Ciebie? Wystarczy na ziemi jeden amor smile.gif


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Sat, 27 Oct 2018 - 13:41
Post #117


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





sila rosnie wraz z dlugoscia scisniecia. twardosc jest okreslana przez producenta i wyrazana albo w kg/mm N/mm albo w lbs/in i jest ta wartosc stala i niezalezna od scisniecia.
sprezyna o twardosci 5kg/mm czyli 50kg/cm jak ugniemy ja ciezarem 50kg ugnie sie o 1cm, zeby ugiela sie sprezyna o kolejny 1cm potrzeba kolejnych 50kg a nie wiecej np 60kg wiec ona caly czas ma liniowa twardosc. nic tu sie nie zmienia. ugieta sprezyna o 10cm gdzie dziala na nia ceizar 500kg zeby ugiela sie o kolejny 1cm tez potrzebne jest tylko dodatkowe obciazenie 50kg a nie niewiadomo ile. dopiero jak zwoj opiera sie na zwoju twardosc sie zmienia. i jak zamiast 10 zwoi zaczyna pracowac np 5 zwoi twardosc wzrosnie z 5kg/mm na 10kg/mm i zeby ugiac sprezyne o kolejny cm potrzeba juz ciezaru 100kg.


--------------------
930kg+320KM+RWD+LSD+RaceTCS+lotus111r abs+semislick
1/4 2013r, 180KM: 13,806s
Tor Poznań 1m48,467s, Łódź 57,517s a052 przod, vr2 r7a(hl) tyl
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Sat, 27 Oct 2018 - 17:15
Post #118


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Dzięki, zamiawiałem w życiu trochę sprężyn, w tym do produkcji własnej określając żądane parametry producentom, ale już na przyszłość będę wiedział co TY rozumiesz przez pojęcie twardości sprężyny w oderwaniu od tekstu czytanego smile.gif
Wyjaśnisz też co rozumiesz przez pojęcie twardości amortyzatora? Pytam ponieważ wydawało mi się, że rozumiem co TY rozumiesz przez potoczne określenie twardości, ale skoro jesteś takim purystą językowym to warto wyjaśnić to aby się łatwiej rozmawiało. Tak jak potocznie tutaj i z kontekstu wpisów wynika twardość amortyzatora rozumiana jako jego siła tłumienia odbicia, czy tak jak potocznie wśród wielu amortyzatorowców siła tłumienia dobicia?


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Techno
post Tue, 30 Oct 2018 - 12:31
Post #119


Frequent User
Dołączył: Fri, 23 April 2010
Skąd: Kraków





ta strona to w 80% bzury, niestety ..... a dla autora wątku, zmień tylko sprężyny, potem bedziesz oceniał co z amortyzarorem no bo skas bedziesz wiedział co tak naprawdę zmieniło samochód. Nie tak się stroi zawias żeby wszystko w jednym ruch zrobić, tylko burdel z tego wyjdzie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Tue, 30 Oct 2018 - 17:19
Post #120


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





Ale on wie co jest nie tak. Auto podskakuje przez zużyte ( zamiekkie?) Amory. Na miękkich sprężynach auto by nie podkakiwalo. A co najwyżej masa (karoseria) by sobie powoli wędrowała przod tył( przy hamowaniu przyspieszaniu).


--------------------
930kg+320KM+RWD+LSD+RaceTCS+lotus111r abs+semislick
1/4 2013r, 180KM: 13,806s
Tor Poznań 1m48,467s, Łódź 57,517s a052 przod, vr2 r7a(hl) tyl
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Go to the top of the page
 
+Quote Post

8 Stron V  « < 4 5 6 7 8 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 15:01