Shoutbox 0 nowych PW 


18 Stron V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Dziennik budowy KOZMO
BlueComb
post Mon, 06 Aug 2012 - 20:39
Post #41


Rookie
Dołączył: Mon, 09 May 2011





Dobry Boże... talent, wiedza, samozaparcie i cierpliwość... Pełny szacunek smile.gif Dopiero co dostałem się na mechanikę na PG, a już teraz wiem czym zajmują się inzynierowie mechaniki po godzinach(mam nadzieję że jednak warto było zostawić komputery tongue.gif). Szczerze gratuluję i życzę ukończenia projektu smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 06 Aug 2012 - 20:39
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
swiety93
post Mon, 06 Aug 2012 - 21:48
Post #42


Frequent User
Dołączył: Wed, 14 November 2007
Skąd: Tarnów





Życzę ukończenia projektu, jako fan polskiej motoryzacji mam nadzieję że uda się projekt dokończyć smile.gif szkoda że mieszkam kawałek od warszawy bo chętnie bym coś pomógł


--------------------
Jest ryzyko , jest zabawa :) Polonez EFI v3 in progress
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Boris86
post Mon, 06 Aug 2012 - 22:56
Post #43


Super User
Dołączył: Sat, 25 December 2004
Skąd: Łódź





Świetna inicjatywa, w mojej opinii szkoda trochę że nie poszedłeś w coś bardziej supercarowego. Praca na dobrą sprawę ta sama, a na dzień dzisiejszy ceny uzywanych V8 które nie boją się doładowań są śmieszne a wychodzisz z 250-300KM. Ale i tak gratuluję ogromu pracy, wiedzy i efektów.


--------------------
RX-7 FD3s // Viper // Soarer // JZS147 // 325i // 523i // 323 BG 2,5V6 // Kadett C QP
Go to the top of the page
 
+Quote Post
k11
post Mon, 06 Aug 2012 - 23:54
Post #44


Administrator
Dołączył: Mon, 07 February 2005
Skąd: Nicaragua! Agua for my bunghole!





Tomcat, prawda jest taka, że natychmiast powinienem Ci wlepić dożywotniego banana, bo jak dokończysz to auto i je opiszesz, to ten dział będzie można zamknąć. No chyba że wpadnie tu ktoś z Veno i opisze Fuja... znaczy Hussaryę wink.gif

CYTAT(Boris86 @ Mon, 06 Aug 2012 - 23:56) *
Świetna inicjatywa, w mojej opinii szkoda trochę że nie poszedłeś w coś bardziej supercarowego. Praca na dobrą sprawę ta sama, a na dzień dzisiejszy ceny uzywanych V8 które nie boją się doładowań są śmieszne a wychodzisz z 250-300KM. Ale i tak gratuluję ogromu pracy, wiedzy i efektów.


Ale zastanowiłeś się nad tym choć chwilę? Około 600kg, mid-engined, niewielki rozstaw osi. Idę o zakład, 200KM wystarczy do zabrudzenia zbroi, jeśli kierowca pojedzie wszystko, co to auto potrafi.

r.


--------------------
e-trzy-sześć-przez-pięć
en-a-sześć
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Boris86
post Tue, 07 Aug 2012 - 00:47
Post #45


Super User
Dołączył: Sat, 25 December 2004
Skąd: Łódź





Zastanowiłem. Wydaje Ci się to przypadkiem, że wszelkie wynalazki Pagani, Koeniggseg czy mniej egzotycznych Lambo czy Ferrari nie mają 600kg i 200km? Gwarantuje Ci że nie jest to spowodowane jedynie marketingowym patrzeniem na ilość KM w katalogu. Przypadkiem też nie jest to że jesli wielcy celują w stosunek masy do mocy 2-3 kg na 1 km to jednak ich pojazdy są mega płaskie, szerokie i posadzone na bardzo szerokiej gumie, pod którą jest jeszcze słuszniejszych wymiarów hamulec. Przy pewnych prędkościach jakaś masa, i kawał gumy jednak jest przydatny żeby mieć stabilność. Autko z wyglądu i gabarytów wygląda mi raczej na pocketa typu mazda AZ-1. I z początkowym silnikiem, nawet po modach będzie pewnie gdzieś w tym segmencie, nieobecnym na naszym rynku, się poruszać.

Myślę że nastawianie się na osiągi supersamochodu w przypadku takiego autka to nie najrosądniejsze i broń boże nie sądzę że to było celem projektu. Miało być własnoręcznie zbudowane auto, a nie superauto. I jest. I Super. I naprawdę szczerze gratuluję. Nie wątpię że marzenie zostało spełnione. Napisałem jedynie ze w tym samym budżecie można by zbudować pewnie jeszcze bardziej pożądaną rzecz. No chyba że ja jako jedyny tutaj wolę V8 w supercarze od silniczka seicento w małym autku.

Nigdzie nie czytamy pod jakie docelowo moce, przeciążenia, prędkości zostało to wszystko projektowane. Ale na pewno inżynierowie koncernu fiat złapali by się za głowę słysząc że komponenty zawieszeniowe i hamulcowe fiata seicento mają być używane w aucie które osiągami ma się zblizyć do aut na F czy na M, które są największa chlubą tegoż koncernu.

Tak więc jeszcze raz nie ujmując ani grama z ogromnego szacunku jakim pałam do założyciela tematu. Gratuluję ogromnie, ale proszę nie oczekujmy od zgrabnego rodzimego poketa od razu osiągów supercara. Jeśli ma to być zarejestrowane i jeździć po drogach to musi być bezpieczne a, 3kg/1km przy takich gabarytach i komponentach układu jezdnego nie będzie.


--------------------
RX-7 FD3s // Viper // Soarer // JZS147 // 325i // 523i // 323 BG 2,5V6 // Kadett C QP
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Div
post Tue, 07 Aug 2012 - 01:06
Post #46


Frequent User
Dołączył: Fri, 30 October 2009
Skąd: Kraków





A ja stwierdzam że ktoś tu nie umie zauważyć kiedy plan samochodu powstał i co to wtedy było, a nie teraz. gdzie wiemy co znosi V8, jak jest z dostępnością inne ceny itp itd. Zapewniam Kolegę z postu wyżej, że podzespoły użyte do projektu są teraz kilku krotnie tańsze niż te kilka dobrych lat temu!

Patrzysz na ten projekt z perspektywy tego roku, a nie początków!

Szacunek, choć samo zostawienie gołej blachy nawet do testów, nie przypada mi do gustu....

A dwa, jak sam autor napisał, miał nadzieję na B1. Więc gdzie cholera jasna niby v8 i startowanie z okolic 300km!!!!!!


--------------------
"Połączenie teorii i praktyki: nic nie działa, nikt nie wie dlaczego..."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TomcatT4
post Tue, 07 Aug 2012 - 06:14
Post #47


Frequent User
Dołączył: Wed, 15 April 2009
Skąd: Wrocław/Warszawa





Chłopaki, nie kłóćcie się ;-) To szkodzi zdrowiu.
Wymyśliłem takie małe autko bo faktycznie celowałem w B1 a poza tym 5-6 lat temu projektując je i 4 lata temu zaczynając budowę uznałem, że na autko z małymi silnikami fiata stać mnie będzie, a na budowanie dużego auta z V8 nie. Tymbardziej, że wtedy dużo siedziałem na forum centomanii a tam chłopaki właśnie uturbiali mocno 1,1 i 1,2. A teraz mamy T-Jeta z potencjałem do 230 KM więc nie ma czego żałować wink.gif Choć teraz widzę, że wyszło by na jedno. Ale i tak to byłby ciągle kit-car z V8 a nie supercar. A ściemniać ludzi nie będę. I tak muszę powoli pomyśleć o zmianie hasła usuwając "dozwolony od 16. roku życia" sad.gif


--------------------
Tomasz "Tomcat" Ferdek

www.KOZMO.pl
www.facebook.com/kozmo.cars
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Warpi
post Tue, 07 Aug 2012 - 08:51
Post #48


Super User
Dołączył: Mon, 17 May 2004
Skąd: LBI





a niby czemu masz usuwać hasło ? trzeba się dostosować do nowych przepisów i tyle, zrobić wersje na B1 z możliwością upgrade do B


--------------------
CCWA i ARX
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rafciu
post Tue, 07 Aug 2012 - 08:56
Post #49


Forum Killer
Dołączył: Tue, 31 August 2010
Skąd: okolice wawy





Pięknie. Jestem w szoku że Ci się chciało to wszystko niemal samemu dłubać, szczególnie ten styropian, kleje i gips. Na prawdę ogromny szacunek!!
P.S odnośnie tego b1, to nie przeszedł by patent ze zdławieniem takiego silnika do wymaganej mocy? Patent identyczny jak w motorowerach żeby uzyskać homologację. Z resztą teraz z quadami robią tak samo. Yamaha Gryzzly 700, a w dowodzie 15kW smile.gif


--------------------
Chcesz mi pomóc? Przeczytaj poniższy link i podaruj 1% podatku
http://www.fsr.pl/portal/fsr/695/5528/Kurach_Rafal.html?search=58898
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TomcatT4
post Tue, 07 Aug 2012 - 09:40
Post #50


Frequent User
Dołączył: Wed, 15 April 2009
Skąd: Wrocław/Warszawa





Przede wszystkim teraz B1 będzie oznaczało "czterokołowiec" a nie "samochód osobowy" o masie do 550 kg i mocy silnika do 15 kW.
Jeszcze nie zagłębiłem się w temat różnic między czterokołowcem a samochodem osobowym i nie umiem odpowiedzieć na pytanie czy dałoby radę przystosować KOZMO do nowego B1. Ale tak czy siak 20 kW do takiego auta - hmm... śmiesznie by to wyglądało. Więc raczej odpuszczę temat B1 a skupię się na przygotowaniu topowego T-Jeta i pomyśleniu o specyfikacji torowej pod ewentualny puchar wyścigowy.
Do tej pory pomysł był taki, że na B1 miała być wersja 1100 o masie 550 kg a po uzyskaniu pełnego B miało być można zmienić silnik na mocniejszy, w tym nawet 1,4 T-Jet, bez większych problemów.


--------------------
Tomasz "Tomcat" Ferdek

www.KOZMO.pl
www.facebook.com/kozmo.cars
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kosiarz
post Tue, 07 Aug 2012 - 10:43
Post #51


Forum Killer
Dołączył: Wed, 18 February 2004
Skąd: MIASTO MOCY... WROCŁAW





fajne autko ale szkoda ze takie małych gabarytów ale pomysł fajny trzymam kciuki kiedyś miłem okazje oglądać jakieś plany itp rzeczy autka na paprotnej w pewnym warsztacie we wrocku


--------------------
Fuel Games Part I am 21.05.2011 Rothenburg 1/4 ET 13,6 SCIERWOLOT
https://picasaweb.google.com/112471818709940932677/SIERRACOSWORTHKOSIARZ
http://www.youtube.com/user/Kosiarzzz

http://tnij.org/cosworth Mój projekt
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomp
post Tue, 07 Aug 2012 - 12:10
Post #52


Forum Homee
Dołączył: Wed, 23 July 2003
Skąd: Katowice





Pytanie tylko czy specyfika silnika doladowanego bedzie optymalna do tego samochodu. Wiem, ze wszystkie nowe silniki zgodnie z zasada downsizingu sa doladowane ale mysle, ze na rynku znalazloby sie jeszcze cos w miare nowoczesnego, o solidnej mocy w NA. Pisze nowoczesnego, bo domyslam sie, ze nie chcesz stosowac czegos starego


--------------------
"The smarter you play, the luckier you'll be"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TomcatT4
post Tue, 07 Aug 2012 - 12:34
Post #53


Frequent User
Dołączył: Wed, 15 April 2009
Skąd: Wrocław/Warszawa





CYTAT(tomp @ Tue, 07 Aug 2012 - 12:10) *
Pytanie tylko czy specyfika silnika doladowanego bedzie optymalna do tego samochodu. Wiem, ze wszystkie nowe silniki zgodnie z zasada downsizingu sa doladowane ale mysle, ze na rynku znalazloby sie jeszcze cos w miare nowoczesnego, o solidnej mocy w NA. Pisze nowoczesnego, bo domyslam sie, ze nie chcesz stosowac czegos starego


Ja się uparłem się na tym, że auto dawca to fiat seicento bo nasze krajowe i tanie z możliwością łatwego uturbienia lub wsadzenia innych silników fiata. Prototyp zbudowałem na seicento myśląc kilka lat temu o uturbieniu 1,1 lub 1,2 wykorzystując doświadczenia zdobyte przez centomaniaków. Później pojawił się T-Jet, który pasuje do sejowej skrzyni biegów i już go chłopaki wsadzają do sejów. Łatwiej mi zaplanować mocowania silnika i skrzyni, wiązkę elektryczną pod jedną konkretną rodzinę silników. Do tego zależało mi na silniku o dość niskiej masie. Wszelkie mocne dwulitrówki odrzuciłem chociaż miejsca ma silnik jest tyle ile w Civicu Type-R.
Myślałem też o silnikach motocyklowych ale to ewentualnie w specyfikacji torowej bo do auta ulicznego taki silnik nie nadaje się.



--------------------
Tomasz "Tomcat" Ferdek

www.KOZMO.pl
www.facebook.com/kozmo.cars
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kosiarz
post Tue, 07 Aug 2012 - 12:37
Post #54


Forum Killer
Dołączył: Wed, 18 February 2004
Skąd: MIASTO MOCY... WROCŁAW





Dzis wybralem sie do sklepu po bułki i oto patrze a tu reklama Kozmo

Uploaded with ImageShack.us


a poźniej jeszcze widziałęm na Citroenie Xsra tez reklame autka Kozmo smile.gif normalnie dzien z Kozmo miałem biggrin.gif


--------------------
Fuel Games Part I am 21.05.2011 Rothenburg 1/4 ET 13,6 SCIERWOLOT
https://picasaweb.google.com/112471818709940932677/SIERRACOSWORTHKOSIARZ
http://www.youtube.com/user/Kosiarzzz

http://tnij.org/cosworth Mój projekt
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TomcatT4
post Tue, 07 Aug 2012 - 12:45
Post #55


Frequent User
Dołączył: Wed, 15 April 2009
Skąd: Wrocław/Warszawa





CYTAT(Kosiarz @ Tue, 07 Aug 2012 - 12:37) *
Dzis wybralem sie do sklepu po bułki i oto patrze a tu reklama Kozmo

Uploaded with ImageShack.us


a poźniej jeszcze widziałęm na Citroenie Xsra tez reklame autka Kozmo smile.gif normalnie dzien z Kozmo miałem biggrin.gif


Hehe, trzeba się promować ;-) Impreza jest najmłodszego brata (oblatywacza) - aktualnie do sprzedania.
srebrna Xsara hatchback średniego brata a srebrna Xsara kombi przyjaciela, który będzie robił elektroniczne wskaźniki do KOZMO:



--------------------
Tomasz "Tomcat" Ferdek

www.KOZMO.pl
www.facebook.com/kozmo.cars
Go to the top of the page
 
+Quote Post
s13owner
post Tue, 07 Aug 2012 - 15:40
Post #56


Super User
Dołączył: Tue, 03 January 2012





W***eb na maksa! Piękny projekt, bardoz łądna karoseria, super zbudowany! Bardzo dobrze że to małe zwinne autko! Supercar z v8? Na polskie warunki?! no proooooooosze... Już jednego "próbują" zrobic... Tym się wjedzie wszędzie i będzie 120% funu. Tańsza ekplatacja,części, sam pojazd. Tak, tak i jeszcze raz TAK!

Takei lekkie, małe auta mają to do siebie że bardzo duzo dają a mało potzebują jeśli chodzi o dosłownie wszystko!

Bedę przyciągał żeby to auto weszło do produkcji i zębym mógl je kiedys kupić bo jest naprawde światne! Gratuluje talentu w projektowaniu i zdolności inżynieryjnych!

Bardzo mi się podoba, ma tone charakteru i jak to będzie latać z t-jet'em to kosmos! Mam buggy 2.3 turbo waga koło 600kg, silnik z tyłu rzecz jasna i fun jest tak ogromny że banan zostaje 3 dni po jeździe... ale i tak żałuje ze tak ciężki silnik wybrałem, gdybym mial ejszcze raz taką zabawke robić to właśnie fiatowskie małe turbo(zresztą taki był plan, ale drogie były te silniki... a u mnie cały saab na swap kosztował 1500zł).

Powodzenia!

Mam pytanie-jaki blach uzyłes do zrobienia podłogi? wydają sie bardzo grube? Z grubości rur w wersji produkcyjnej tez dało by się chbya zejść?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TomcatT4
post Tue, 07 Aug 2012 - 18:05
Post #57


Frequent User
Dołączył: Wed, 15 April 2009
Skąd: Wrocław/Warszawa





CYTAT(s13owner @ Tue, 07 Aug 2012 - 15:40) *
W***eb na maksa! Piękny projekt, bardoz łądna karoseria, super zbudowany! Bardzo dobrze że to małe zwinne autko! Supercar z v8? Na polskie warunki?! no proooooooosze... Już jednego "próbują" zrobic... Tym się wjedzie wszędzie i będzie 120% funu. Tańsza ekplatacja,części, sam pojazd. Tak, tak i jeszcze raz TAK!

Takei lekkie, małe auta mają to do siebie że bardzo duzo dają a mało potzebują jeśli chodzi o dosłownie wszystko!


Wielkie dzięki ;-)
Otóż to. Mały, silnik, mniejsze koła, mniejsze hamulce to mniejsze koszty a fun powinien być porównywalny, jeśli nie większy niż w EVO ;-)

CYTAT
Bardzo mi się podoba, ma tone charakteru i jak to będzie latać z t-jet'em to kosmos! Mam buggy 2.3 turbo waga koło 600kg, silnik z tyłu rzecz jasna i fun jest tak ogromny że banan zostaje 3 dni po jeździe... ale i tak żałuje ze tak ciężki silnik wybrałem, gdybym mial ejszcze raz taką zabawke robić to właśnie fiatowskie małe turbo(zresztą taki był plan, ale drogie były te silniki... a u mnie cały saab na swap kosztował 1500zł).

Właśnie też mieliśmy z bratem do czynienia z buggy z ciężkim silnikiem (przerobiony szayowóz z centralnie wstawionym jakimś starym silnikiem z VW) - to był kolejny głos za wyborem małych silników fiata. Do tego silnik fiata można nowy kupić za jeszcze rozsądne pieniądze - a to ważny czynnik w przypadku ewentualnej produkcji gotowych aut a nie kit-carów.

CYTAT
Mam pytanie-jaki blach uzyłes do zrobienia podłogi? wydają sie bardzo grube? Z grubości rur w wersji produkcyjnej tez dało by się chbya zejść?

Zwykła blacha o grubości 1 mm. Docelowo zastąpię ją albo aluminium albo zrobię taką jakby wannę z laminatów.


--------------------
Tomasz "Tomcat" Ferdek

www.KOZMO.pl
www.facebook.com/kozmo.cars
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TomcatT4
post Tue, 07 Aug 2012 - 18:11
Post #58


Frequent User
Dołączył: Wed, 15 April 2009
Skąd: Wrocław/Warszawa





To może cytat z dziennika budowy z dzisiaj ;-)

"Prace nad modelem nadwozia - dzień 84,25. (138,25.)
7.08.2012 r.
Bardzo lubię takie dni jak dzisiejszy. To chyba był ostatni dzień szlifowania gipsu - wszystko co mogłem wykończyć gipsem wykończyłem. W weekend zawiozę Kozmo do lakiernika, który pokryje model nadwozia szpachlą natryskową i swoją doświadczoną ręką wyprowadzi wszystkie kształty normalną szpachlą samochodową. Zanim jednak oddam auto lakiernikowi, spasuję mocowania budki wskaźników wycięte z deski rozdzielczej fiata seicento do modelu mojej deski rozdzielczej. Dzisiaj wstępnie udało mi się przymierzyć wskaźniki od fiata seicento. W miejsce oryginalnych cyferblatów będą umieszczone elektroniczne wskaźniki."














I na koniec jeszcze kilka dodatkowych słów.
Na razie deska rozdzielcza trochę koślawo wychodzi (chodzi mi o dużą środkową konsolę) i nie jestem z niej za bardzo zadowolony ale póki co zostawię taką. Koszt przygotowania kolejnej deski rozdzielczej wynosi poniżej 1 % kosztów całości projektu więc zawsze będę mógł zrobić inną wink.gif
Poniżej jeden z projektów elektronicznej deski rozdzielczej jeszcze na diodach i trzech wyświetlaczach OLED B&W 128x64 pikseli. Chociaż elektronik, który to będzie robił ostatnio wspominał coś o LCD 5,3 cala 720p wink.gif



--------------------
Tomasz "Tomcat" Ferdek

www.KOZMO.pl
www.facebook.com/kozmo.cars
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tcharec
post Tue, 07 Aug 2012 - 21:09
Post #59


Forum Killer
Dołączył: Mon, 23 May 2005
Skąd: Gliwice





Nie chciałem tu samych "ochów" i "achów" wypisywać, chociaż naturalnie podzielam wszelkie głosy zachwytu jakie zostały wyrażone przez wszystkich w tym temacie. Również uznaję za doskonały pomysł, aby zbudować, jak ja to nazywam, małe popierdaladełko.
Ale jak tak patrzę na foty to mi się jedno pytanie nasuwa - czy nim Ty to skończysz to nie zeżre tego rdza?


--------------------
'91 Sierra kombi 24V (BOA)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TomcatT4
post Tue, 07 Aug 2012 - 21:25
Post #60


Frequent User
Dołączył: Wed, 15 April 2009
Skąd: Wrocław/Warszawa





CYTAT(Tcharec @ Tue, 07 Aug 2012 - 21:09) *
Nie chciałem tu samych "ochów" i "achów" wypisywać, chociaż naturalnie podzielam wszelkie głosy zachwytu jakie zostały wyrażone przez wszystkich w tym temacie. Również uznaję za doskonały pomysł, aby zbudować, jak ja to nazywam, małe popierdaladełko.
Ale jak tak patrzę na foty to mi się jedno pytanie nasuwa - czy nim Ty to skończysz to nie zeżre tego rdza?


Spokojnie wink.gif To tylko delikatny nalot rdzawy, który tylko źle wygląda na zdjęciach.


--------------------
Tomasz "Tomcat" Ferdek

www.KOZMO.pl
www.facebook.com/kozmo.cars
Go to the top of the page
 
+Quote Post

18 Stron V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 15:15