Shoutbox 0 nowych PW 


84 Stron V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> MERCEDES w202 DTM lightweight body - było M111.975 + hybryda Turbo A45 AMG Borgwarner B03, Obecnie 928kg - było najszybsze torowe kombi w Polsce
jackkpl
post Sat, 07 Jan 2017 - 14:11
Post #41


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





Ja w k20 z tvs1320 , jak wylaczylem pompe wody , to w pare sekund mialem 80stopni w dolocie i zaczelo mi ciac doladowanie (tak ustawione mapy). Jak jeszcze w ogole nie moalem wody w wyninniku, to na 0.3 bara doladowania bylo 75 iat (temp na dworze kolo 20). Kazdy proces sprezania generuje bardzo duzo ciepla, temperatury 120-150 za turbo przy wiekszym booscie to normalka.

A co do tego jak duzo zabiera kompresor to trzeba tez policzyc, jak duzo dlawi dolot. Ja testowalwm auto z kompresorem w dolocie ale bez napedu. Wtedy przy wot mam 90-95kpa w kolektorze (bypass 50mm dlawi) i z 220 koni na bylo jakies 180. To pokazuje, jak duzo mocy zabiera zbyt maly bypass, pomimo tego,ze kompresor nie mial napedu. Natomoast z napedem kompresora i bypassem otwartn mam 110-115kpa w kolektorze.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sat, 07 Jan 2017 - 14:11
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Pawel-2005
post Sat, 07 Jan 2017 - 18:45
Post #42


Forum Killer
Dołączył: Fri, 17 September 2010
Skąd: Płońsk





U mnie lecac na cwiartke kompresor wlaczy sie tylko przy lc (bez kompresora nawet nie idzie ruszyc) i do czasu az turbo wstanie na 1 biegu. Potem przepinam biegi z fs i kompresor nie jest mi do niczego potrzebny wiec sobie stoi nie generujac strat.
Co do dolotu to podcisnienie na turbo jest mniejsze niz 0.1 bara dlatego kompresor nie zabiera mi nawet 1km na gorze a na dole daje bardzo duzo.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Driftman
post Sat, 07 Jan 2017 - 19:16
Post #43


Forum Homee
Dołączył: Mon, 29 January 2007
Skąd: Z Mercedesów i Hond





Oczywiście kibicuje temu projektowi, nawet bardzo, ale..
Ja bym wolał założyć turbo z 45amg(praktycznie bezlagowe) i co ważne, konkretny kolektor wydechowy gięty na trzpieniówce cnc.
Może nawet stroker. Może sam tvs1320. Niż cudować turbokompresor na tor, gdzie nie używa się w praktyce tak wolnych obrotów żeby był on niezbędny. Do tego masa i skomplikowanie układu mogą przynieść więcej szkody niż pożytku.


--------------------
SONDA powstania działu Elektryka/Elektronika/Strojenie/Kodowanie/Logowanie/Diagnostyka
(Prosze wklejac link bez pierwszego znaku _)
_http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=155892&hl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Sat, 07 Jan 2017 - 19:37
Post #44


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(Driftman @ Sat, 07 Jan 2017 - 19:16) *
Oczywiście kibicuje temu projektowi, nawet bardzo, ale..
Ja bym wolał założyć turbo z 45amg(praktycznie bezlagowe) i co ważne, konkretny kolektor wydechowy gięty na trzpieniówce cnc.
Może nawet stroker. Może sam tvs1320. Niż cudować turbokompresor na tor, gdzie nie używa się w praktyce tak wolnych obrotów żeby był on niezbędny. Do tego masa i skomplikowanie układu mogą przynieść więcej szkody niż pożytku.



Dlatego do mocy 350-400hp ja wybrałem samego TVS-a. Powyżej tych mocy z 2.0 trzeba niestety zrobić turbo kompresor, albo liczyć się ze strasznym lagiem. Najgorsze są wolne tory,gdzie trzeba czasem jechać z 2500rpm na 2-ce (a na 1-ce byłoby mielone z5k rpm i brak kontroli nad momentem). Tam w 30 stopniach i słońcu turbo wstaje niemiłosiernie wolno.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
EssiRS
post Sun, 08 Jan 2017 - 08:29
Post #45


Forum Homee
Dołączył: Tue, 04 October 2005
Skąd: Warszawa





Porszak z pasami nie ma problemu, chociaż lepiej byłoby jakby były wyżej mocowania. Mniej wgniatałoby w fotel.

Paweł oczywiście jest możliwosć, że kompressor będzie za mały, ale u Ciebie to nie zagrało głównie dlatego, że celujesz w inne wartości doładowania. 1,5 bara z M62 nigdy nie osiągniesz i ja zdaje sobie sprawę z tych ograniczeń. Ja celuję w prawie o połowę mniejsze doładowanie i cały czas mam wrażenie że powinno to zagrać.

Jacek jesteś w stanie rozwinąć trochę kwestię baypassu u siebie? Jakiś schemat?

Czy na torze nie schodzi się poniżej 3000rpm? Oczywiście, że bardzo często się schodzi na nawrotach i ciasnych zakrętach. Wg mnie te turbo co montuje teraz do 4000rpm nie będzie dawało rady wcale. Czy te z A45 wstawałoby lepiej, może ale nikt jeszcze tego na tym silniku nie testował, więc jest to teoria.
Odnośnie kolektora to kombinowałem "barana", ale żadna konfiguracja się nie zmieściła. Obecny kształt jest bardzo zbliżony do konstrukcji Weisteca do tych nowych V8 Biturbo AMG. U mnie w V12 Biturbo jest też bardzo podobny. Tam to działa, to i tu powinno zadziałać (mam nadzieję).
Jak coś nie zadziała, to dopiero zacznę się martwić, jak to poprawić. Nie mam na szczęście limitu podejść do ewentualnych poprawek.

Stroker do silnika m111. Ktoś już to kiedyś zrobił? Na jakich częściach? Czy to dopiero nie jest cudowanie?

Mam nadzieję niedługo miło sceptyków zaskoczyć smile.gif Po kolejnych treningach na samym kompressorze jestem coraz bardziej o tym przekonany.
Jak to mówią starzy górale... jest potencjał.


--------------------
Warner R4 180KM 380kg, Łódź 56,3, Rozeta Wróbla 1:09,72
Mercedes w202 C230 m111 Turbo 405KM 550Nm 1150kg Poznań 1:44.8 (bez aero)
Mercedes R129 SL500 M119, 6-manual, AMG 8 tłoczków 360mm, ET 13:382, Poznań 1:55
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SAS Parts
post Sun, 08 Jan 2017 - 14:04
Post #46


Super User
Dołączył: Thu, 28 April 2016





Potencjał jest i według mnie będzie tylko lepiej. Efekt będzie jak to mój dziadek powiadał o swoim "dużym fiacie" : "jak się otworzy druga gardziel to silnik dostaje drugiego oddechu" - tak będzie w tym wypadku, jak Turbosprężarka zacznie ładować to silnik dostanie drugi oddech. Seyu powinien być bardzo przyjemny, elastyczny dzięki kompresorowi i kot na wklepanym jak do akcji wejdzie turbo.

Czekam na wrażenia z jazdy i porównanie względem tego co jest w r129 smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Sun, 08 Jan 2017 - 15:37
Post #47


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





Wieczorem cos narysuje. Na szybko to mam filtr powietrza-przepustnica-kompresor wlot - kompresor wylot-chlodnica wodna-kolektor ssacy. Bypass cyrkuluje powietrze miedzy kompresor wlot i kompresor wylot, pomijajac wszelkie chlodnice. Czyli jak bypass jest otwarty, to kompresor w zasadzie zasysa to,co wyplul.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
krzysiek251189
post Sun, 08 Jan 2017 - 17:48
Post #48


User
Dołączył: Thu, 28 April 2011





Co do kolektora to wg mnie będzie działać prawidłowo. Turbo + Kompresor to super rozwiązanie dla właśnie małych silników wystarczy zobaczyć jak jeździła B grupowa delta s4 a ona też raczej na wolnych obrotach nie latała.
Kibicuje projektowi bo ktoś jednak musi przecierać szlaki cool.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bolus1
post Sun, 08 Jan 2017 - 18:26
Post #49


Super User
Dołączył: Sun, 15 June 2014





CYTAT(jackkpl @ Sun, 08 Jan 2017 - 15:37) *
Wieczorem cos narysuje. Na szybko to mam filtr powietrza-przepustnica-kompresor wlot - kompresor wylot-chlodnica wodna-kolektor ssacy. Bypass cyrkuluje powietrze miedzy kompresor wlot i kompresor wylot, pomijajac wszelkie chlodnice. Czyli jak bypass jest otwarty, to kompresor w zasadzie zasysa to,co wyplul.



hm, a co z temperaturą w takim zabiegu? w silnikach vw starych z kompresorami co prawda innymi ale też sprężały powietrze i też generowały ciepło i też były bypassy to były One za IC czyli kompresor zasysał powietrze już schłodzone. (tam IC oczywiście tradycyjny)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RasPL
post Sun, 08 Jan 2017 - 20:03
Post #50


Forum Homee
Dołączył: Sun, 28 October 2012
Skąd: Tychy





Tez tak mam by nie grzalo powietrza i kompresora.


--------------------
Golf II 2.0 16VT BW9180 4Motion DSG on emublack
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Sun, 08 Jan 2017 - 20:58
Post #51


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





Ja bym widział diagram tak :


Ze względu na miejsce pod maską, poszedłbym w chłodnicę wodną (do chłodzenia wody w układzie) i 2 wymienniki woda/powietrze.
Chłodnica to już sam wybierzesz, zwykła chłodnica wody z jakiegokolwiek auta, byle duża smile.gif, wymienniki woda/powietrze coś z używanych audi/bmw (nowe V8 mają takie wymienniki), albo z jebaja.

http://allegro.pl/bmw-f01-f01-f15-5-0i-v8-...6655921707.html

Pompka wodna jakaś z 3.0 tfsi i gitara. Między dolotem turbo a przepustnicą będzie może 1-1.5m rurek . A przy zastosowaniu tradycyjnych icków będzie 10m rur i pod maską masakra. A na torze wiadomo, że pod maską jest ciepło, więc to wszystko będzie pięknie podgrzewać powietrze.

A co do bypassu za chłodnicą wody, to wydaje mi się , że nie ma to znaczenia. Jak sprężysz powietrze, to je rozgrzewasz, ale za chwilę ono się rozpręża, bo wraca przed kompresor, więc samo się ochłodzi smile.gif.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Porszak
post Mon, 09 Jan 2017 - 00:52
Post #52


Forum Homee
Dołączył: Thu, 22 January 2004
Skąd: bełchatów





CYTAT(EssiRS @ Sun, 08 Jan 2017 - 08:29) *
Porszak z pasami nie ma problemu, chociaż lepiej byłoby jakby były wyżej mocowania. Mniej wgniatałoby w fotel.

no wlasnie, to wciskanie w fotel zabiera troche komfortu. niby przepisowe takie mocowanie, ale srednio dziala


--------------------
„Dokładnie wiadomo, kiedy ludzie zaczęli się ścigać: gdy tylko zbudowali drugi samochód.”
-by Richard Petty NASCAR racedriver

corsa c16xe N/A 176KM/187Nm powered by corsasport.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bolus1
post Tue, 10 Jan 2017 - 19:00
Post #53


Super User
Dołączył: Sun, 15 June 2014





CYTAT(jackkpl @ Sun, 08 Jan 2017 - 20:58) *
A co do bypassu za chłodnicą wody, to wydaje mi się , że nie ma to znaczenia. Jak sprężysz powietrze, to je rozgrzewasz, ale za chwilę ono się rozpręża, bo wraca przed kompresor, więc samo się ochłodzi smile.gif.



no tak ale przy pełnym bucie czyli zamkniętym bypassie zasysa powietrze z zew. dajmy na to 25 stopni. na wyjściu z kompresora sprężone pewnie ma dajmy na to 70 stopni.
a tak jak będzie bypass otwarty to te 70 stopni powietrza wpada w zasys i nawet jeśli się schłodzi to na pewno nie do bazowych 25, a skoro zasysa powietrze o większej temp niż 25 to i na wyjściu będzie większa. chyba?
Nie znam się tylko się pytam tongue.gif bo takie są moje przypuszczenia.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Tue, 10 Jan 2017 - 19:20
Post #54


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(bolus1 @ Tue, 10 Jan 2017 - 19:00) *
no tak ale przy pełnym bucie czyli zamkniętym bypassie zasysa powietrze z zew. dajmy na to 25 stopni. na wyjściu z kompresora sprężone pewnie ma dajmy na to 70 stopni.
a tak jak będzie bypass otwarty to te 70 stopni powietrza wpada w zasys i nawet jeśli się schłodzi to na pewno nie do bazowych 25, a skoro zasysa powietrze o większej temp niż 25 to i na wyjściu będzie większa. chyba?
Nie znam się tylko się pytam tongue.gif bo takie są moje przypuszczenia.

Tak zrobili w audi 3.0 tfsi i jest ok smile.gif


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RasPL
post Tue, 10 Jan 2017 - 19:29
Post #55


Forum Homee
Dołączył: Sun, 28 October 2012
Skąd: Tychy





Tam na wylocie z kompresora masz bloki wodne wiec powietrze zostaje schlodzone wink.gif Bypass akurat w VAG zawsze byl za IC/chlodzeniem


--------------------
Golf II 2.0 16VT BW9180 4Motion DSG on emublack
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Tue, 10 Jan 2017 - 21:48
Post #56


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(RasPL @ Tue, 10 Jan 2017 - 19:29) *
Tam na wylocie z kompresora masz bloki wodne wiec powietrze zostaje schlodzone wink.gif Bypass akurat w VAG zawsze byl za IC/chlodzeniem


A juz mi sie wydawalo, ze cos tam o tych kompresorach wiesz wink.gif

strona 21
http://www.vaglinks.com/vaglinks_com/docs/...TFSI_Engine.pdf


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RasPL
post Wed, 11 Jan 2017 - 07:16
Post #57


Forum Homee
Dołączył: Sun, 28 October 2012
Skąd: Tychy





No lekka gafa z mojej strony wink.gif W tym przypadku czesc powietrza sprzed IC wraca na strone ssaca.

A w twoim ukladzie gdzie turbo jest przed kompresorem pomoze to bardziej wstać turbo czy mniej niż gdyby kompresor był 1 ?


--------------------
Golf II 2.0 16VT BW9180 4Motion DSG on emublack
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Wed, 11 Jan 2017 - 09:08
Post #58


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





Pomoze wstac, bo masz wieksza ilosc spalin przy danych obrotach.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RasPL
post Wed, 11 Jan 2017 - 09:23
Post #59


Forum Homee
Dołączył: Sun, 28 October 2012
Skąd: Tychy





Nie tylko spaliny mają pomagać, jezeli w dolot turba dmuchasz to tez pomaga wink.gif


--------------------
Golf II 2.0 16VT BW9180 4Motion DSG on emublack
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Wed, 11 Jan 2017 - 11:49
Post #60


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(RasPL @ Wed, 11 Jan 2017 - 09:23) *
Nie tylko spaliny mają pomagać, jezeli w dolot turba dmuchasz to tez pomaga wink.gif


Nie wydaje mi się, żeby majstrowanie przy "dolocie" cokolwiek zmieniało.
Turbo przy swoich danych obrotach ma pewny PR (stosunek ciśnienia wejściowego do wyjściowego). Jeśli jedziesz w góry, to turbo "słabnie" ,ale dlatego, że na wejściu masz np 0.9 baram. Turbo nadal pracuje tak samo (pomijając mniejszą ilość spalin , ze względu na mniejszą ilość powietrza).

Jeśli kompresor dasz za turbo, to turbo pracuje, jakb był silnik o większej pojemności (przechodzisz na mapie turbo w prawą stronę). Jeśli kompresor dasz przed turbo, to turbo pracuje na "tej samej pojemności" silnika, tylko na wejściu dostaje już bardziej gęste powietrze. W tej sytuacji praca turbo nie przenosi się w inny punkt mapy (tak mi się wydaje).


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

84 Stron V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 20:59