Shoutbox 0 nowych PW 


4 Stron V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Wywalenie wspomagania kierownicy - za i przeciw
MadeInPoland
post Mon, 22 Apr 2013 - 02:26
Post #41


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





i tym samym uszczelniaj na nowo silownik jak podwinie uszczelniacz. temat przyznam konkretny, owobiscie nie kupiłem do rajdów puga 205 z racji braku wspomagania, a tutaj takie twierdzenia padają wrecz rewolucyjne. po co w f1 wspomaganie dają?


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 22 Apr 2013 - 02:26
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
kontrolm
post Mon, 22 Apr 2013 - 07:36
Post #42


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



205 bez wspomy daje radę, nawet na krótkim maglu z 205 GTi bo jest lekka. Ja jeszcze dodatkowo pokryłem listwę zębatą teflonem i było jak talala.
Nawet 205 z V6 bez wspomy jedziło się znośnie na gumach R888 205/45r17
W F1 jest tak ogromny docisk przedniej osi i tak przyczepne gumy że raczej ciężko sobie wyobrazić brak tego systemu


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
k11
post Mon, 22 Apr 2013 - 21:12
Post #43


Administrator
Dołączył: Mon, 07 February 2005
Skąd: Nicaragua! Agua for my bunghole!





CYTAT(kontrolm @ Mon, 22 Apr 2013 - 08:36) *
W F1 jest tak ogromny docisk przedniej osi i tak przyczepne gumy że raczej ciężko sobie wyobrazić brak tego systemu


Do jakieś 270 stopni lock-2-lock i kierownica wielkości większego budzika.

r.


--------------------
e-trzy-sześć-przez-pięć
en-a-sześć
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SCKAPE
post Mon, 22 Apr 2013 - 23:50
Post #44


Forum Killer
Dołączył: Sat, 09 June 2012
Skąd: Stockport





ja z kolei słyszałem żeby właśnie z jakiś tam powodów zostawić olej, wywaalić całość od wspomy i zaślepić tylko otwory.


--------------------
[topic="moj projekt"]http://www.racingforum.pl/index.php?s=&showtopic=103024&view=findpost&p=1012336[/topic]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Tue, 23 Apr 2013 - 08:03
Post #45


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Każdy kto się jeździł samochodem na czas po zakrętach wie jak istotne jest przełożenie przekładni. Bezwspomaganiowe przełożenia nie pomagają w jeździe po zakrętach. Wspomaganiowe chodzą zbyt ciężko bez pompy. Nie bez powodu w F1 jest jak jest i przekładnie do imprezy czy Evo rajdowe też się od seryjnych różnią przełożeniem.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Tue, 23 Apr 2013 - 08:17
Post #46


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



wymieniłeś cieżkie wozy (oprócz F1 ale to patrz wyżej) które bez wspomy urywają łapy. natomiast 205 szczególnie w 1.3 rallye to auto które nawet mała kobietka bez wspomy poprowadzi szybko w zakretach. Ja miałem przekładnie 2.5 obrotu (własnie wspomaganiową w której wyrzuciłem wspomaganie i zaspawałem rozdzielacz) czyli naprawdę mało w 205 i jezdziłem nią na pojeżdżawki i nigdy nie przyszło mi do głowy wrzucić tam wspomaganie. Zresztą co innego jechać długi rajd a co innego pojeżdżawkę albo KJS - każdy musi sobie zdać sprawę do czego ma być auto.
Moja mama 1.5m w kapeluszu mega ciężką Nysą z merolowym dieslem z przodu i welką paką z tyłu manewrowała każdego dnia na giełdzie na Bakalarskiej kto był to wie ile trzeba sie tam fajerą nakręcić żeby dojechać do stoiska. Trzeba było sie solidnie dwoma rękami chwycić i ciągnąć żeby chciał skręcić a teraz jak w Sparku albo Matizie nie ma wspomy to faceci nie chcą go kupić ;-)


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Tue, 23 Apr 2013 - 08:27
Post #47


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





kontrolm ja piszę na podstawie swojego doświadczenia, 205 nie jeździłem na odcinkach. Obecnie w Xsarze (opony 215) wspomaganie wg mnie chodzi zbyt cieżko co nie poprawia mi humoru. Po co się siłować z kierownicą na OS? Jak wspomaganie wysiada to chłopaki dojeżdżają do końca OS czy etapu, ale nie o to chodzi wg mnie. Wyrzucenie wspomagania w samochodzie, który ma szybko jeździć jest mocno odważne i rewolucyjne podczas gdy w seriach gdzie walczy się z masą na gramy wspomaganie wszyscy mają.

P.S. Przede wszystkim chciałbym dojeżdżać do mety OS. Za dużo kręcenia kierownicą na boki nie pomaga wg mnie w kontrach. I nie chodzi o to czy potrafię czy nie potrafię używać kierownicy, po prostu czas reakcji przy kontrze ratuje czasem wszystko. Do tego fakt nieodrywania przynajmniej jednej ręki z kierownicy na lekkich łukach, podczas gdy z przekładnią bezwspomową trzeba odrywać.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Tue, 23 Apr 2013 - 08:38
Post #48


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



ja w Xsarze także nie zdecydowałbym się na wywalenie wspomagania. Za ciężkie auto, za ciężki silnik, za duże kapcie.


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Tue, 23 Apr 2013 - 08:51
Post #49


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Przód seryjnej xsary waży 750 kg, mojej 630 i nadal walczę z masą, ale kiera chodzi wg mnie zbyt ciężko, myślę nad nową pompą.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SCKAPE
post Tue, 23 Apr 2013 - 20:02
Post #50


Forum Killer
Dołączył: Sat, 09 June 2012
Skąd: Stockport





no akurat jesli chodzi o moje auto to w chwili obecnej całe waży okolo 780kg i mam kapcie 195 wiec stosunkowo lekkie auto na stosunkowo wąskich kapciach, nie mialem okazji pojeździć przez ostatni tydzień bo mam przód rozgrzebany... ale jak juz wspomniałem powyzej pewnej prędkości (ponizej ktorej raczej na powiedzmy tutejszych kjs-ach nie powinienem schodzić. W aucie chce wyrównać wage przód/tył bo dupa praktycznie nic nie waży w porównaniu do przodu, a kończą mi się pomysły, zastanawiam sie nad wywaleniem deski rozdzielczej/kokpitu (czy jak tam to zwał....) tylko muszę się upewnić czy mogę.


--------------------
[topic="moj projekt"]http://www.racingforum.pl/index.php?s=&showtopic=103024&view=findpost&p=1012336[/topic]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Tue, 23 Apr 2013 - 20:06
Post #51


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



to może pompa elektryczna ?
co do siły wspomagania to nie zawsze pompa - czasem okazuje sie ze taka siła została ustalona przez producenta a reguluje ją drążek skrętny w rozdzielaczu pompy - szczególnie ze to wersja sportowa i musi byc czucie przy dużych prędkościach. WYstarczy że pęknie i kierownica elegancko chodzi że aż czasem sam skręca ;-)


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wojtek
post Tue, 23 Apr 2013 - 22:51
Post #52


Forum Homee
Dołączył: Wed, 25 January 2006
Skąd: Krosno





Co do wywalenia wspomagania, wypuszczania plynu z ukladu itp proponuje kupic flaszke vodki i sie napic dobrze i cieszyc sie ze jeszcze zyjecie.
Do rzeczy - padlo mi w bmw wspomaganie tuz przed zawodami, wiec pompa out plyn out, krotszy pasek i jazda.
Efekt tego byl taki ze urwalo sie zlacze miedzy kierownica i przekladnia - nie jest przystosowane do takich sil. Magiel dostal luzow a krzyzaki byly zmasakorwane...
Wszystko do wymiany.
Urwalo sie na szczescie przy zawracaniu nie chce myslec co by bylo w zakrecie...
Na pewno gra nie warta swieczki, zanim jeszcze sie urwalo jak na lotnisku lapalismy boki to jak juz obrocilo autem to moglo polamac lapy kierownica...
Nie mowiac o tym ze po 15 min treningu dirftu nie bylem wstanie krecic kierownica a sily mam nie malo...


--------------------
EVO X 590/740
Cooper S R56
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CZUCZU
post Wed, 24 Apr 2013 - 10:03
Post #53


Moderator
Dołączył: Thu, 21 August 2003
Skąd: Stalowa Wola





W clio wywaliłem pompę, obspawane i wzmocnione mocowanie przekładni, a i tak daje elektrohydrauliczne z clio z klimą. Homo każe zostawić płyn przy całkowitym wywaleniu i dorobienie rurki iedzianej by płyn leciał z lewa w prawo
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jankes6
post Sat, 04 May 2013 - 22:03
Post #54


Super User
Dołączył: Thu, 19 November 2009
Skąd: Warszawa





Ja osobiscie do kjsow ma.saxo vtsa.. Teraz jechalem w niedziele kjs po szutrach.. Niestety po 2 pdcinku wysiadla.mi wspoma i mimo opon 165 i szutru kilkuktornie wyrwalo mi fajere z lap na cisnych zakretqch....nie polecam pomyslu wywalenia wspomy z samochodu w ktorym jest fabrycznie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wojtek
post Sat, 04 May 2013 - 22:51
Post #55


Forum Homee
Dołączył: Wed, 25 January 2006
Skąd: Krosno





Dokladnie - jesli tylko model wystepowal z wspoma lub bez to wtedy mozna sie pokusic o przekladke wszystkiego ale przy szerokich kapciach i tak bedzie wyrywac kiere wiec nie ma to sensu ?? No chyba ze na 1/4 mniejsze opory dla silnika.


--------------------
EVO X 590/740
Cooper S R56
Go to the top of the page
 
+Quote Post
swiety93
post Sun, 26 May 2013 - 16:22
Post #56


Frequent User
Dołączył: Wed, 14 November 2007
Skąd: Tarnów





Dlatego najlepszym wyjściem jest pozostawienie wspomagania, ew wsadzenie elektrohydraulicznej pompy z wyłącznikiem w kabinie - ja założyłem z astry 2, są 2 przewody zasilające oraz 3 cieńsze od sterowania , podaje się 2 plusy po kolei - stacyjka i ładowanie i pompa działa smile.gif Chcę wspome - włączam przycisk , nie chcę nie włączam.
Ja bym zostawił wspomę bo jeżdżę po kręciołkach i superoesach - przejechać plac ze słupkami bez wspomy masakra - trzeba na nawrotach dwoma rękami kręcić i mocno trzymać kierownicę, ze wspomą bajka - jedną ręką kręcę a drugą spokojnie mogę zmieniać biegi.


--------------------
Jest ryzyko , jest zabawa :) Polonez EFI v3 in progress
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wymiot
post Mon, 15 May 2017 - 12:47
Post #57


Frequent User
Dołączył: Sat, 23 March 2013





CYTAT(swiety93 @ Sun, 26 May 2013 - 16:22) *
Dlatego najlepszym wyjściem jest pozostawienie wspomagania, ew wsadzenie elektrohydraulicznej pompy z wyłącznikiem w kabinie - ja założyłem z astry 2, są 2 przewody zasilające oraz 3 cieńsze od sterowania , podaje się 2 plusy po kolei - stacyjka i ładowanie i pompa działa smile.gif Chcę wspome - włączam przycisk , nie chcę nie włączam.
Ja bym zostawił wspomę bo jeżdżę po kręciołkach i superoesach - przejechać plac ze słupkami bez wspomy masakra - trzeba na nawrotach dwoma rękami kręcić i mocno trzymać kierownicę, ze wspomą bajka - jedną ręką kręcę a drugą spokojnie mogę zmieniać biegi.

Która pompe wsadziłeś ? bo sa dwa rodzaje
Go to the top of the page
 
+Quote Post
swiety93
post Tue, 16 May 2017 - 00:02
Post #58


Frequent User
Dołączył: Wed, 14 November 2007
Skąd: Tarnów





ja mam taką:





--------------------
Jest ryzyko , jest zabawa :) Polonez EFI v3 in progress
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rezor
post Tue, 16 May 2017 - 08:07
Post #59


Forum Killer
Dołączył: Mon, 26 October 2015





Ciekawe smile.gif
Masz schemat tego rozwiązania? Chętnie go zaadaptuje do siebie wink.gif


--------------------
Projekt: Mustang SN95 '94 coupe 302W 280KM
Daily: 300C '05 Wagon 5.7 AWD 360KM
Praca: Rimac <TBD>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TofikGST
post Tue, 16 May 2017 - 20:18
Post #60


Frequent User
Dołączył: Wed, 25 May 2011
Skąd: KIELCE





ja mam chyba identyczną u siebie w 200sx. Ja mam z Zafiry bodaj

Rezor, podłącznie jest dziecinnnie proste, Stały plus, plus po stacyjce, masa i jeden kabel (sterowanie) pod alternator ( pod alternator jest po to żeby Ci się pompa załączała dopiero jak silnik pracuje a nie po przekręceniu zapłonu).
Do dorobienia tylko przewód wysokiego ciśnienia, banał.
Za swoją pompę dałem 50zł na szrocie, także żadne pieniądze
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stron V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 17:40