Shoutbox 0 nowych PW 


4 Stron V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Nieszablonowe auto z duszą do 90-100k, na ~2 razy w tygodniu
TofikGST
post Sun, 15 Jan 2017 - 00:07
Post #41


Frequent User
Dołączył: Wed, 25 May 2011
Skąd: KIELCE





Joe, wyrwałeś z kontekstu kilka zwrotów i próbujesz coś z tego ulepić, ja zrozumiałem coś innego z wypowiedzi Cinar'a i wiem o co mu chodzi bo mam podobne zdanie.
Cinar, podpinam się pod Twoje rozumowanie tematu. W miejscu w którym obecnie mieszkam codziennnie można spotkać M3 E92, jeździ tu tego naprawde dużo, zaryzykował bym stwierdzenie że 1/3 obecnych tu e92 to wersje M3. Może mi się to auto opatrzyło, że w zasadzie przechodzi się obok niego jak obok Passata ale jak sobie przypomnę to widząc e92 M3 w Polsce też jakoś nie przyśpieszało mi tętno. Zdaje sobie przy tym sprawę że jest to szybkie, dobrze prowadzące się auto, super wykończone w środku i mnóstwem systemów wspomagających kierowcę w wiciskaniu z niego ostatnich soków. Nie mniej jednak bardziej rusza moje serce i zmysly M3 ale e30 albo M5 e34 lub e39 i wybrał bym każde z nich zamiast e92 gdyby mi ktoś chciał darować któreś z tych aut i miałbym wybrać. Podobne odczucia mam co do Lambo. Gallardo to fajne auto, Aventador cieszy oko jak się go spotka na ulicy ale moje serce i tak nalezy do Diablo i jakbym go zobaczył kiedyś na żywo to bym się chyba pojszczał ze szczęścia smile.gif Dla mnie to jest prawdziwe Lambo z "duszą" Auto które zawsze zrobi wrażenie na ulicy, auto które wymaga od kierowcy czegoś więcej niż siedzenia w nim, auto w którym musisz mieć nogę Schwarzeneggera w mieście bo sprzęgło jest twarde jak żelki z biedronki i do tego urwie ci łeb jak nie będziesz czuł respektu. Myślę że mnie i Cinarowi właśnie o to chodzi kiedy mówimy o aucie "z duszą". Taki np Viper z pierwszej czy drugiej serii z tego co czytałem jest bardzo trudnym autem w prowadzeniu, które nie wybacza błędów i uczy pokory i mimo że niewątpliwie jest to auto z duszą to raczej nie obrażając nikogo nie trafi w ręce kogoś kto myśli o Audi s6, no to jest jednak inny świat. Myślę że jest to kwiestia tworzenia takiej więzi z autem, jego czystą mechaniką, bez wspomagaczy, asystentów hamowania, asystentów pasa ruchu, systemów stabilizacji itp. To jest wszystko fajne i pomaga na pewno w kręceniu dobrych czasów na torze ale jakoś moim zdaniem to wszystko w tych nowych elektronicznych zabawkach zabija troche tego właśnie ducha.

Cinara Ghibli to bardzo fajne auto, moim zdaniem spełnia kryteria, sam kiedyś o takim marzyłem i uważam że będzie dawało zainteresowanemu dużo frajdy z jazdy , jakieś 2 lata temu zdarzało mi się co jakiś czas trafiać takie Ghibli w kolorze grafitowym koło moich rodzinnych Kielc i zawsze odprowadzałem je wzrokiem smile.gif Także Maserati to moim zdaniem dobry wybór.
Co bym jeszcze mógł zaproponować to 911, im starsze tym lepsze chociaż nie wiem jak Porsche to robi z 911 ale cały czas nawet nowe modele mają ta "iskierkę" która rozpala zmysły. Nigdy nie pałałem jakąś ogromną miłością do Porsche ale nie mogę mu odmówić zajebistości, no może poza Cayene bo uważam że niektóre marki nie powinny robić takich aut tylko dlatego żeby podbić sprzedaż. Za to w 911, którymkolwiek, bym się widział smile.gif

Vette C4 - mega kultowe auto, nikt Ci nie może zarzucić że nie masz gustu, idealne moim zdaniem weekendowe auto. Z takim budżetem można wybierać na prawde rodzyny z rynku.

Ktoś tu wspomniał o SVX - robi robotę na ulicy, w zeszłym roku widziałem dwa razy w Olkuszu, daje radę mocno, głowa się sama odwraca chociaż w tym przypadku to bardziej ludziom którzy mają jakieś pojęcie o motoryzacji smile.gif

Zaproponował bym jeszcze NSX'a ale tutaj obawiam się że budżet musiał by być jeszcze prawie drugie tyle

Z nowszych jeszcze bym się zastanowił nad GT86, moim zdaniem ma "to coś" w sobie, może jest to spuścizna po AE ale bądź co bądź dodaje jej charakteru smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 15 Jan 2017 - 00:07
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Joker
post Sun, 15 Jan 2017 - 00:24
Post #42


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 24 March 2003





CYTAT(TofikGST @ Sun, 15 Jan 2017 - 00:07) *
Nie mniej jednak bardziej rusza moje serce i zmysly M3 ale e30 albo M5 e34 lub e39 i wybrał bym każde z nich zamiast e92 gdyby mi ktoś chciał darować któreś z tych aut i miałbym wybrać.


No właśnie - gdyby ktoś chciał Ci podarować rolleyes.gif . Oceniasz M3 z punktu widzenia kogoś, kto widzi ich 1/3 na ulicy i jest to Passat. Miałeś takie auto?

Gdzieś też piszesz, że czytałeś coś o Viperze.

M3 E92 to nie jest super auto. Ale jest to dobre auto. Daje mnóstwo wrażeń i to właśnie z tego typu auta nie chce się wysiadać. Może dlatego widzisz ich tak dużo bo ludzie których na to stać wybrali spośród wielu innych. Ch.. ich to obchodzi, że dla Ciebie i innych to Passat czy zwykła BMW serii trzy.

M5 E39 wykurwiste auto. Ale jakbyś miał $$$ to byś uderzał wyżej i pojmowanie auta "z duszą" szło by na drugi plan. Albo miałbyś w garażu i nowe ///M i np. M5 E34 - taka jest prawda.

Mój przykład - zakochany w M5 E39 szukam mimo wszystko ładnej M3 E92 na lokatę w pewnym sensie, a żeby nie budowa domu to M5 F10 mimo zacierających się motorów.

Na dobrą Vette trzeba więcej niż 100k.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cinar
post Sun, 15 Jan 2017 - 05:11
Post #43


Rookie
Dołączył: Fri, 09 September 2016
Skąd: Warszawa





Dobrze, że jest w czym wybierać i każdemu może podobać się co innego. Dla mnie bardzo miłym doświadczeniem jest widok uśmiechających się i pozdrawiających mnie ludzi, kiedy jadę Ghibli. Mnie sprawia frajdę poruszanie się tym samochodem a przy okazji daję trochę radości innym. Dla mnie osobiście m3 e92 to samochód zbyt krzykliwy, nawet ostentacyjny. Może za 10 czy 15 lat będę inaczej patrzył na taką mkę, kto wie. Podsumowując: do pokonywania dużych przebiegów na codzień coś wspólczesnego, dla czystej radości z jazdy (nie mylić ze skutecznością na torze) youngtimer! Niezależnie od tego czy budżet jest nieograniczony czy też raczej skromny zawsze można znaleźć dla siebie coś co daje dużo radości. Ja wolę cieszyć się tym co mam zamiast zamartwiać nad tym czego nie mam. Uważam, że mam duże szczęście, że żyję w takich warunkach/czasie/okolicznościach, w których za kilka/kilkanaście tysięcy pln można kupić np mx-5 i mieć świetną zabawkę a jeszcze 30 lat temu nic nie można było kupić i nie było za co. Niech każdy kupuje to co mu się podoba i na co może sobie pozwolić a na naszych drogach na pewno nie będzie nudno!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Sun, 15 Jan 2017 - 09:29
Post #44


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





CYTAT(Joe89 @ Sat, 14 Jan 2017 - 16:44) *
M3 e92 bez duszy rolleyes.gif to oprocz r8 zadne audi nie ma duszy, wszystko masówa.

Proste rozwiązanie. Założyć chińskie wąskie opony, do tego zdjąć wydech końcowy i dusza wróci. Będzie walka z autem i jeden wielki halas.


--------------------
930kg+320KM+RWD+LSD+RaceTCS+lotus111r abs+semislick
1/4 2013r, 180KM: 13,806s
Tor Poznań 1m48,467s, Łódź 57,517s a052 przod, vr2 r7a(hl) tyl
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TofikGST
post Sun, 15 Jan 2017 - 12:19
Post #45


Frequent User
Dołączył: Wed, 25 May 2011
Skąd: KIELCE





CYTAT(Joker @ Sun, 15 Jan 2017 - 00:24) *
No właśnie - gdyby ktoś chciał Ci podarować rolleyes.gif . Oceniasz M3 z punktu widzenia kogoś, kto widzi ich 1/3 na ulicy i jest to Passat. Miałeś takie auto?


Na dobrą Vette trzeba więcej niż 100k.


Napisałem rownież że w Polsce nie widywałem M3 e92 zbyt często, można powiedzieć że rzadko i też nie robiłem wielkich oczu, ot porządne, szybkie auto. Tak jak napisałem ja sobie zdaję sprawe z wszystkich jego zalet.
Majac budżet na M3 e92 czy na M3 e30 czy na M5 e39 i tak osobiście bym nie kupił żadnego z tych aut bo uważam że są jeszcze ciekawsze modele którym bliższa jest moja motoryzacyjna ideologia dlatego napisałem że jakby ktoś miał by mi PODAROWAĆ któryś z nich.

Co do Vetty to za ponad 100k to można na upartego dwie fajne C4 kupić. Akurat C4 w przyzwoitym stanie nie jest przesadnie droga. Kilka pozycji z naszego rynku na szybko:

https://www.otomoto.pl/oferta/chevrolet-cor...y-ID6yE2XB.html
http://allegro.pl/corvette-c4-super-stan-t...18.html#thumb/5
https://www.otomoto.pl/oferta/chevrolet-cor...y-ID6yIN6R.html
https://www.otomoto.pl/oferta/chevrolet-cor...r-ID6yFwUN.html

można wybierać w przedliftach, poliftach, cabrio, coupe. Za zachodnią granicą jest nie gorzej, w budżecie spokojnie można kupić zdrową sztukę.

Przy odrobinie szczęścia można nawet trafić w tych pieniądzach odrestaurowane C3.

https://www.otomoto.pl/oferta/chevrolet-cor...i-ID6yHncx.html

Ogólnie dobrze że nie każdemu się podobają te same auta bo by było bardzo nudno na ulicach smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Snara
post Sun, 15 Jan 2017 - 12:57
Post #46


Frequent User
Dołączył: Sat, 13 February 2016
Skąd: BI





Skyline GTR ? biggrin.gif


--------------------
Na codzień - Camry 2020' Corolla 2020'
Go to the top of the page
 
+Quote Post
matteusz
post Sun, 15 Jan 2017 - 13:54
Post #47


Forum Homee
Dołączył: Thu, 18 September 2008
Skąd: Tarnobrzeg/Warszawa





Nie uważacie, że to porównywanie M3 e92 vs e30, Aventador vs Diablo itp. to trochę syndrom "starych dobrych czasów"? Wszyscy byliśmy młodsi, auta tego pokroju można było zobaczyć jedynie na plakacie albo w TV a po ulicach jeździły 125p, Polonezy i tym podobne wynalazki (mowa o początku/pierwszej połowie lat 90). Teraz, nawet jeśli nas nie stać na takie auto, to są one zdecydowanie bardziej na wyciągnięcie ręki, zobaczyć w Warszawie Ferrari czy Lambo to nie jest wielki wyczyn, nawet po kilka na raz. Na pewno o wiele większym wyczynem było spotkać na ulicy 25 lat temu M3 e30 wink.gif


--------------------
'84 Opel Kadett V6 powered by Transplantz Best ET 14.975 VAG Racing 2014 - bo tak
'97 BMW 328i 233KM/282Nm by 109-Performance - na co dzień
'00 Honda Integra Type R W1 PROFI 248KM/215Nm by strojenia.pl - na tor
'05 Renault Megane RS225 274KM/383Nm powered by ECUmajster - na weekend
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jednow
post Sun, 15 Jan 2017 - 21:10
Post #48


Rookie
Dołączył: Thu, 12 January 2017





Ja po prostu nie lubie kiedy auto świeci się w srodku milionem ekranów, dotykowych przycisków itp. Niestety m3 e92 już takie jest, dlatego "odpada". Chce wsiąść od auta zobaczyć analogowe wskaźniki bez pierdyliarda okienek, ostrzeżeń "czy na pewno chcesz włączyć tryb dynamic, uważaj auto w tym trybie jest ble ble ble".

Bajery jak aktywny tempomat, asystent pasa ruchu, asystent parkownia i jakiś milion innych dodatków wole mieć w moim daily. Tak samo w moim innym "fun car" których w polsce jest ~50 sztuk.

Ps. tak umieszczenie audi na liście w pierwszym poście to był błąd.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bugalon
post Sun, 15 Jan 2017 - 22:23
Post #49


Super User
Dołączył: Mon, 29 March 2010





Ja z racji swojego skrzywienia zaproponowałbym audi A8 z silnikiem W12. Brzmienie tego motoru mnie po prostu rozwala a dodatkowo kupa bentleyów z tym motorem jeździ (nawet doladowanym). W budżecie można znaleźć całkiem świeże audi a8 D3, ale jak ma być auto z duszą to zdecydowanie szukałbym audi a8 d2 z tym motorem. Na caly swiat wyszlo tylko kilkaset sztuk wiec nie dość ze będzie frajda, oldskul, to jeszcze auto na wartości z czasem będzie zyskiwać.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Driftman
post Mon, 16 Jan 2017 - 07:43
Post #50


Forum Homee
Dołączył: Mon, 29 January 2007
Skąd: Z Mercedesów i Hond





CYTAT(Bugalon @ Sun, 15 Jan 2017 - 22:23) *
Ja z racji swojego skrzywienia zaproponowałbym audi A8 z silnikiem W12. Brzmienie tego motoru mnie po prostu rozwala a dodatkowo kupa bentleyów z tym motorem jeździ (nawet doladowanym). W budżecie można znaleźć całkiem świeże audi a8 D3, ale jak ma być auto z duszą to zdecydowanie szukałbym audi a8 d2 z tym motorem. Na caly swiat wyszlo tylko kilkaset sztuk wiec nie dość ze będzie frajda, oldskul, to jeszcze auto na wartości z czasem będzie zyskiwać.

Jeżeli znajdzie jeszcze jakąś z niepękniętym wałem to jest to "jakaś".. propozycja


Ja bym szukał mazdy rx7 fd, skyline, nsx też spoko, corvette jak najbardziej,jakiegoś old lub youngtimera.

Z nowożytych właśnie clk 55 amg, w126( przejedź się, ma mój kumpel wylizanego, auto ma klasę) w215 500/polift600,
E92 335i, maseratti sobie daruj( bo są słabo wykonane, niema do nich części, i są fajniejsze samochody, wolałbym astona)


--------------------
SONDA powstania działu Elektryka/Elektronika/Strojenie/Kodowanie/Logowanie/Diagnostyka
(Prosze wklejac link bez pierwszego znaku _)
_http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=155892&hl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomad66
post Mon, 16 Jan 2017 - 07:59
Post #51


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 March 2015





Driftman, jak auto ma jeździć max 2 razy w tygodniu to czemu nie maserati? Na pewno jest nieszablonowe i jak to włoskie auta będzie dawało dużo radości. Przy nie wielkich przebiegach rocznych nawet jak postoi miesiąc w serwisie to nie będzie tak źle. To nie daily.
A jakie podejście do tematu young timerów ma autor tematu? Fiat 124 na przykład lub Alfa Romeo Spider?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ledziu
post Mon, 16 Jan 2017 - 10:47
Post #52


Forum Homee
Dołączył: Sun, 16 October 2011





CYTAT(jednow @ Sun, 15 Jan 2017 - 21:10) *
Ja po prostu nie lubie kiedy auto świeci się w srodku milionem ekranów, dotykowych przycisków itp. Niestety m3 e92 już takie jest, dlatego "odpada". Chce wsiąść od auta zobaczyć analogowe wskaźniki bez pierdyliarda okienek, ostrzeżeń "czy na pewno chcesz włączyć tryb dynamic, uważaj auto w tym trybie jest ble ble ble".

Bajery jak aktywny tempomat, asystent pasa ruchu, asystent parkownia i jakiś milion innych dodatków wole mieć w moim daily. Tak samo w moim innym "fun car" których w polsce jest ~50 sztuk.

Ps. tak umieszczenie audi na liście w pierwszym poście to był błąd.


Ogólnie nie chcesz ekraników, bajerów itp... a odstrzeliłeś evo za pojemność moturu szkoda... nie wiesz co tracisz wink.gif
Tym bardziej że bardziej uniwersalnego zapitalacza którego możesz sobie dowolnie konfigurować nie dorwiesz... wink.gif






Go to the top of the page
 
+Quote Post
Joker
post Mon, 16 Jan 2017 - 10:52
Post #53


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 24 March 2003





Ja już trochę zaczynam rozumieć autora tematu. To coś "z duszą" to nie coś, co daje frajdę z jazdy, tylko mentalnie napawa o uśmiech, wywołuje również zainteresowanie przechodniów.

Dlatego należy zapomnieć o M3, Evo czy innych. Jakiś JAG 4.0 który jest pontonem bardziej plasuje się w oczekiwania bo chyba takie ma autor.

TofikGST tak jeszcze wracając - co innego wywoływanie wrażenia z zewnątrz a co innego od wewnątrz smile.gif Dlatego pisałem o M3 bo radość jest nisamowita, ale jeżeli patrzymy na oczy i priorytety przechodniów to co innego wink.gif

I ten wspomniany przez Ciebie Diablo SV - jeździ u nas akurat taki, huczy, przyciąga wzrok....ale wrażenie robił jednak większe na plakatach 20 lat temu a nie teraz...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jednow
post Mon, 16 Jan 2017 - 10:58
Post #54


Rookie
Dołączył: Thu, 12 January 2017





@nomad66 youngtimery są spoko ale Fiat 124 zdecydowanie "za słaby" smile.gif Raczej chciałbym coś mocnego.

@TofikGST W sumie Vette to może nie być zły pomysł...

@Driftman opinia o maserati w serwisach to coś jest na rzeczy czy tak po prostu troche urban legend? Tak jak potem napisał @nomad66 to auto do jeżdzenia sporadycznego, dla zabawy/przyjemności. Ciekawych astonów w budżecie brak raczej z tego co patrzylem.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Mon, 16 Jan 2017 - 15:29
Post #55


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





CYTAT(Joker @ Mon, 16 Jan 2017 - 10:52) *
I ten wspomniany przez Ciebie Diablo SV - jeździ u nas akurat taki, huczy, przyciąga wzrok....ale wrażenie robił jednak większe na plakatach 20 lat temu a nie teraz...

Pojechałeś dobrze teraz biggrin.gif
Życzę każdemu takiego pospolitego auta w garażu smile.gif


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jednow
post Mon, 16 Jan 2017 - 17:38
Post #56


Rookie
Dołączył: Thu, 12 January 2017





CYTAT(Joker @ Mon, 16 Jan 2017 - 10:52) *
Ja już trochę zaczynam rozumieć autora tematu. To coś "z duszą" to nie coś, co daje frajdę z jazdy, tylko mentalnie napawa o uśmiech, wywołuje również zainteresowanie przechodniów.


O samych przechodniów to akurat mniej chodzi, ale tak, chodzi o to że wsiadając do auta usmiechasz się na myśl że będziesz nim jechał a nie "O dzisiaj przejadę ten odcinek o 1sek szybciej". Po prostu coś przyjemnego w czuciu a nie do zap*** na torze. Ale jednak frajda z jazdy też ważna, niekoniecznie jednak tutaj chodzi o szybkość tej jazdy, fajny dzwięk, zadowalająca reszta też są super;)

Evo odleciało właśnie dlatego ze dla mnie Evo to właśnie taka maszynka do zapierdzielania, jeździsz nią jak normalnym "autem" bez większych różnic z innym 4 drzwiowym 4wd, a jak przyciśniesz to po prostu zapie***
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Joker
post Mon, 16 Jan 2017 - 18:34
Post #57


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 24 March 2003





CYTAT(Tommo @ Mon, 16 Jan 2017 - 15:29) *
Pojechałeś dobrze teraz biggrin.gif
Życzę każdemu takiego pospolitego auta w garażu smile.gif


Ja również każdemu życzę takiego w garażu. Tak samo jak życzę każdemu empatii.

Człowiek może mieć swoje zdanie odmienne od innych. Nie napisałem nigdzie, że jest pospolite, to egzotyk - dużo więcej nowych Lambo/Ferrari na ulicach niż takich kwiatków. Ale podtrzymuję, że mimo przyciągania wzroku nie jest taki wow - to nie tylko moje zdanie, nie mniej nie jestem tej empatii pozbawiony i szanuję Twoje.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Mon, 16 Jan 2017 - 20:46
Post #58


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





Oczywiście masz prawo do swojej opinii, tak samo jak ja mam prawo ją komentować i do niej się odnieść smile.gif
Myślę, że Twoja ocena bierze się z czysto subiektywnej analizy porównawczej parametrów technicznych do obecnych realiów. A to błąd, bo to że jest ciągły i nieprzerwany postęp technologiczny, jest zupełnie oczywiste. Ale sam ten fakt, nie może pomniejszać wyjątkowości produktów każdej sztuki użytkowej, nie tylko samochodów, których ten postęp już nie dotyczy. Dlatego każdy z omawianych tu samochodów, powinno się oceniać uwzględniając ramy czasowe w jakich był produkowany. Ktoś wcześniej napisał, że chciałby mieć w idealnym stanie, mocne e34, jako realizację swoich marzeń z dzieciństwa. Ktoś inny napisał, że to auto ma układ kierowniczy na poziomie ciągnika rolniczego. Ale być może już nie wiedział o tym, że w "swoim" czasie była to jedna z najlepiej prowadzących się limuzyn na świecie. A być może o tym wiedział, ale i tak teraz nie ma to dla niego znaczenia, skoro za rogiem w komisie bez problemu kupi auto jeszcze lepiej się prowadzące, nowsze i szybsze.

Wszystko zależy od indywidualnych preferencji i sposobu postrzegania na motoryzację. Dla jednego są to suche fakty i tabelkowe parametry, inny szuka głębszych wartości, doceniając myśl technologiczną nie tylko tę najnowszą.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
_asmo_
post Mon, 16 Jan 2017 - 22:09
Post #59


User
Dołączył: Fri, 10 December 2010





Też miałem podobne założenia niedawno, kupiłem to co mi serce podpowiedziało:
Honde S2000 i BMW Z3 Coupe.
Jeśli dysponowałbym Twoim budżetem to wybrałbym Z3M Coupe bez zastanowienia, auto jest genialne - wystarczy sie tylko przelamac, bo jest to chyba jednyne bmw, ktore jest zupelnie inne niz reszta i jesli kochasz bmw, nigdy Ci sie ta linia nie spodoba, jesli nie lubisz bmw, to jak najbardziej wink.gif
Jak cos sluze pomoca, pozdro!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Joker
post Mon, 16 Jan 2017 - 22:24
Post #60


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 24 March 2003





CYTAT(Tommo @ Mon, 16 Jan 2017 - 20:46) *
Oczywiście masz prawo do swojej opinii, tak samo jak ja mam prawo ją komentować i do niej się odnieść smile.gif
Myślę, że Twoja ocena bierze się z czysto subiektywnej analizy porównawczej parametrów technicznych do obecnych realiów. A to błąd, bo to że jest ciągły i nieprzerwany postęp technologiczny, jest zupełnie oczywiste. Ale sam ten fakt, nie może pomniejszać wyjątkowości produktów każdej sztuki użytkowej, nie tylko samochodów, których ten postęp już nie dotyczy. Dlatego każdy z omawianych tu samochodów, powinno się oceniać uwzględniając ramy czasowe w jakich był produkowany. Ktoś wcześniej napisał, że chciałby mieć w idealnym stanie, mocne e34, jako realizację swoich marzeń z dzieciństwa. Ktoś inny napisał, że to auto ma układ kierowniczy na poziomie ciągnika rolniczego. Ale być może już nie wiedział o tym, że w "swoim" czasie była to jedna z najlepiej prowadzących się limuzyn na świecie. A być może o tym wiedział, ale i tak teraz nie ma to dla niego znaczenia, skoro za rogiem w komisie bez problemu kupi auto jeszcze lepiej się prowadzące, nowsze i szybsze.

Wszystko zależy od indywidualnych preferencji i sposobu postrzegania na motoryzację. Dla jednego są to suche fakty i tabelkowe parametry, inny szuka głębszych wartości, doceniając myśl technologiczną nie tylko tę najnowszą.


Nie, to nie tak smile.gif Bardzo daleko sięgnąłeś z wnioskami na temat moich poglądów smile.gif Otóż jestem zakochany w wielu starych modelach - po prostu nie w Diablo i to by było na tyle kończąc OT wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stron V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 17:10