Shoutbox 0 nowych PW 


6 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Honda Civic FN2 Turbo
Lukipol
post Thu, 19 May 2022 - 21:55
Post #1


User
Dołączył: Thu, 05 August 2021





Witam
Chciałbym zaprezentować państwu Civic FN2 Type r.

MODEL:
Honda Civic FN2
Przebieg: 270 000km

SILNIK:
-K20Z4
-Turbo twin scroll A45
-tłoki k20a6
-przepustnica zdx 80mm
-wtryski 730cc
-pompa oleju k20a2
-kolektor ssący rbc z powiększonym otworem pod 80mm

UKŁAD NAPĘDOWY:
-Szpera+6 bieg civic si
-wstępny plan DSG dg250

UKŁAD DOLOTOWY:
-custom pod turbo własnej roboty

UKŁAD WYDECHOWY:
-Kolektor custom własnej roboty
-środkowy custom
-końcowy na przepustnicy custom

UKŁAD HAMULCOWY:
-Porsche 6 tłoczek
-stalowy oplot

ZAWIESZENIE:
-seryjny amor + eibach -40

ELEKTRONIKA:
-seryjny komputer
-komputer gazu
-komputer ecu master

BODY-KIT:
-Pełny pakiet mugena
-kamera cofania
-3 stop c-hr
-oklejenie gray satin
-maska carbon
-błotniki mugen

KOŁA:
-Setup letni - W fazie poszukiwań 19 cali bo heble za duże i ledwo wchodzą
-Setup zimowy - Tomason

WNĘTRZE:
-gaugery (temp.wody/olej i boost)
-radio 2din
-kierownica carbon

CAR-AUDIO:
-pełne wygłuszenie
-głośniki przód/tył
-tuba
-radio kenwood dmx7018bts

MOC/MOMENT OBROTOWY:

Moc około 380KM pomiar będzie po finalnym strojeniu (poprzednie turbo td04 wykazało 345km)









Turbo:


Komputery:


Czarna podsufitka przerobiona z szarej:


Nowa kierownica:




Heble porsche:










Szpera:








Trzeci stop:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 19 May 2022 - 21:55
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
siewcu
post Thu, 19 May 2022 - 22:28
Post #2


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 04 December 2007
Skąd: Wrocław





Ten trzeci stop to jak pięść do oka pasuje... Dobrze widzę, że silnik praktycznie seryjny? Jaki CR wychodzi na tych tłokach? I po co Ci dwa ecu? Nie wiem czy emu samo ogarnia lpg, ale nie dało się jakoś tego ogarnąć z pominięciem ori kompa? Albo zostawiając tylko jego. Chociaż ja osobiście wpakowałbym Hondatę Kpro i zapomniał o temacie...


--------------------
www.time4rally.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lukipol
post Thu, 19 May 2022 - 23:33
Post #3


User
Dołączył: Thu, 05 August 2021





CYTAT(siewcu @ Thu, 19 May 2022 - 22:28) *
Ten trzeci stop to jak pięść do oka pasuje... Dobrze widzę, że silnik praktycznie seryjny? Jaki CR wychodzi na tych tłokach? I po co Ci dwa ecu? Nie wiem czy emu samo ogarnia lpg, ale nie dało się jakoś tego ogarnąć z pominięciem ori kompa? Albo zostawiając tylko jego. Chociaż ja osobiście wpakowałbym Hondatę Kpro i zapomniał o temacie...


Kpro było w ep3 tu jedynie hondata flashpro ja chciałem coś więcej pod możliwe przyszłe mody np dsg które seryjny komp nie ogarnie. Zwykły komp został tylko po to by nie wyrzucało błędów abs,tempomat itd. Tak silnik praktycznie seryjni ale z rolkami i grubsza uszczelka CR wychodzi jakoś 9.5 seryjnie bodajże 11.7 nie było sensu nic więcej kombinować jak sam silnik wytrzymuje do 500KM.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Fri, 20 May 2022 - 13:49
Post #4


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Fabryczne ecu Keihin+EMU+turbo+Stag lpg+większe wtryski+większa przepustnica+DSG brzmi całkiem prosto i sensownie czyli jak dożywotnie problemy z kulturą pracy/szarpaniem/reakcją na pedał/zmianami biegów.


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lukipol
post Fri, 20 May 2022 - 15:59
Post #5


User
Dołączył: Thu, 05 August 2021





CYTAT(Mis @ Fri, 20 May 2022 - 13:49) *
Fabryczne ecu Keihin+EMU+turbo+Stag lpg+większe wtryski+większa przepustnica+DSG brzmi całkiem prosto i sensownie czyli jak dożywotnie problemy z kulturą pracy/szarpaniem/reakcją na pedał/zmianami biegów.



Być może jak na razie jeździło wszystko jak należy nie było szarpań silnik pracuje jak należy .Zobaczymy co z dsg na tą chwile to tylko taki pomysł ,chodź są już projekty w fn2 z dsg na ecu masterze i śmigają całkiem dobrze. Muszę pogadać z gościem co stroi auto on też wkładał dsg i nie narzeka
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Fri, 20 May 2022 - 16:02
Post #6


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





CYTAT(Lukipol @ Fri, 20 May 2022 - 15:59) *
Być może jak na razie jeździło wszystko jak należy nie było szarpań silnik pracuje jak należy .Zobaczymy co z dsg na tą chwile to tylko taki pomysł ,chodź są już projekty w fn2 z dsg na ecu masterze i śmigają całkiem dobrze. Muszę pogadać z gościem co stroi auto on też wkładał dsg i nie narzeka

Gdzie stroisz ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
done4
post Fri, 20 May 2022 - 17:04
Post #7


Forum Killer
Dołączył: Sat, 03 July 2010





CYTAT(Lukipol @ Thu, 19 May 2022 - 23:33) *
Kpro było w ep3 tu jedynie hondata flashpro ja chciałem coś więcej pod możliwe przyszłe mody np dsg które seryjny komp nie ogarnie. Zwykły komp został tylko po to by nie wyrzucało błędów abs,tempomat itd. Tak silnik praktycznie seryjni ale z rolkami i grubsza uszczelka CR wychodzi jakoś 9.5 seryjnie bodajże 11.7 nie było sensu nic więcej kombinować jak sam silnik wytrzymuje do 500KM.

Znam przypadek gdzie przy 400KM złamała się seryjna korba, po zbudowaniu nowego silnika z kutymi korbami przy 400KM posypał się tłok.
Właściciel też czytał że w hameryce ,,500HP no problem''.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Fri, 20 May 2022 - 19:49
Post #8


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





Ja ostatnio oglądam.amerykanskiego gościa który testował już chyba wszystko w LSach i też z przymrużeniem oka.patrze na te wykresy. 550hp z fabrycznego silnika 5.8 z zajebista charakterystyka po samej wymianie wałka. Trochę mi to wałkiem jedzie tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lukipol
post Fri, 20 May 2022 - 21:09
Post #9


User
Dołączył: Thu, 05 August 2021





Wiadomo różnie piszą itd ,ale jest sprawdzone ze 0.7b bogata przyjemniej wiec tak jak chce okolice 400 a potem jak braknie będziemy kuc itd
Go to the top of the page
 
+Quote Post
agressor
post Fri, 20 May 2022 - 22:38
Post #10


Super User
Dołączył: Tue, 15 January 2008





Fajny bodykit, czy kierownica jest wygodna?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lukipol
post Fri, 20 May 2022 - 23:29
Post #11


User
Dołączył: Thu, 05 August 2021





CYTAT(agressor @ Fri, 20 May 2022 - 22:38) *
Fajny bodykit, czy kierownica jest wygodna?


Kierownica w ch&j wygodna ,a bodykitu nie ma tylko pakiet Mugena chodź muszę coś wymyślić z sierpami bocznymi bo to dramat.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piotrek11086
post Sat, 21 May 2022 - 07:48
Post #12


User
Dołączył: Sat, 22 September 2018
Skąd: Tomaszów Maz.





Witam.

A po co jest seryjny ECU, skoro jest EMU? EMU coś nie umie obsłużyć?
A co do LPG to już tak na bogato robisz, to zainteresuj się sterownikiem KME NEVO-SKY MAX. Tam można robić cuda, jak na EMU.

P.S.: Ten URSUS C-330 też robi robotę smile.gif

Pozdrawiam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lukipol
post Sat, 21 May 2022 - 11:36
Post #13


User
Dołączył: Thu, 05 August 2021





CYTAT(piotrek11086 @ Sat, 21 May 2022 - 07:48) *
Witam.

A po co jest seryjny ECU, skoro jest EMU? EMU coś nie umie obsłużyć?
A co do LPG to już tak na bogato robisz, to zainteresuj się sterownikiem KME NEVO-SKY MAX. Tam można robić cuda, jak na EMU.

P.S.: Ten URSUS C-330 też robi robotę smile.gif

Pozdrawiam


Ponoć ciężko w emu ustawić abs tempomat i pozostałe czujniki itd by na zegarach błędów nie wywalało i tylko dla tego został. Lpg już było a jest to duża oszczędność bez utraty mocy wiec została tak jak jest tylko wymieni się reduktor albo 2 dołoży i większe wtryski i dalej będzie działać jak powinna.
C-330 wciąż na chodzie smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piotrek11086
post Sat, 21 May 2022 - 13:23
Post #14


User
Dołączył: Sat, 22 September 2018
Skąd: Tomaszów Maz.





CYTAT(Lukipol @ Sat, 21 May 2022 - 11:36) *
Ponoć ciężko w emu ustawić abs tempomat i pozostałe czujniki itd by na zegarach błędów nie wywalało i tylko dla tego został. Lpg już było a jest to duża oszczędność bez utraty mocy wiec została tak jak jest tylko wymieni się reduktor albo 2 dołoży i większe wtryski i dalej będzie działać jak powinna.
Możliwe, że EMU BLACK dałby radę. Spróbuj skontaktować się z producentem, w końcu to nasz.
A LPG to wiadomo że oszczędność, ale dzięki KME to naprawdę można cuda robić. Poczytaj. Dla mnie STAG to prymityw, do prostych, nieskomplikowanych samochodów.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lukipol
post Sat, 21 May 2022 - 14:33
Post #15


User
Dołączył: Thu, 05 August 2021





CYTAT(piotrek11086 @ Sat, 21 May 2022 - 13:23) *
Możliwe, że EMU BLACK dałby radę. Spróbuj skontaktować się z producentem, w końcu to nasz.
A LPG to wiadomo że oszczędność, ale dzięki KME to naprawdę można cuda robić. Poczytaj. Dla mnie STAG to prymityw, do prostych, nieskomplikowanych samochodów.



Można na pewno emu black do dsg będzie potrzebny jak narazie puki komputery się nie gryzą mogą zostać 2 w niczym to nie przeszkadza ,a z lpg pomyślimy jeszcze
Go to the top of the page
 
+Quote Post
done4
post Sat, 21 May 2022 - 16:43
Post #16


Forum Killer
Dołączył: Sat, 03 July 2010





Jak działa ci LPG, przy pełnym obciążeniu przełącza się na benzynę?
Największe wtryski gazowe to chyba coś koło 80Km na cylinder.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lukipol
post Sat, 21 May 2022 - 19:40
Post #17


User
Dołączył: Thu, 05 August 2021





CYTAT(done4 @ Sat, 21 May 2022 - 16:43) *
Jak działa ci LPG, przy pełnym obciążeniu przełącza się na benzynę?
Największe wtryski gazowe to chyba coś koło 80Km na cylinder.


Tak 80Km dlatego daje się podwójnie 2x4wtryski przy większych obrotach jest do trysk benzyny ,wcześniej było ze do 5k sam gaz a później na benzynę się przełączał ale to zero oszczędności było i zrobiłem ze do 9.4K obr chodzi faz i od 5.5/6k obr dotrysk benzyny
Go to the top of the page
 
+Quote Post
siewcu
post Sat, 21 May 2022 - 22:22
Post #18


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 04 December 2007
Skąd: Wrocław





To co piszesz brzmi jak prosta droga do ubicia motoru i brak logiki. Obrotami w turbo to sobie możesz sterować chyba boostem co najwyżej, a i tak jest zmienna w postaci pedału gazu... A powiedz jeszcze, co Ty masz tam za skrzynię, że non stop deptasz? Bo to wygląda tak, jakbyś albo napierdalał non stop, albo nie umiał jeździć, albo miał bezsensownie krótkie przełożenie w skrzyni.


--------------------
www.time4rally.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lukipol
post Sun, 22 May 2022 - 00:07
Post #19


User
Dołączył: Thu, 05 August 2021





CYTAT(siewcu @ Sat, 21 May 2022 - 22:22) *
To co piszesz brzmi jak prosta droga do ubicia motoru i brak logiki. Obrotami w turbo to sobie możesz sterować chyba boostem co najwyżej, a i tak jest zmienna w postaci pedału gazu... A powiedz jeszcze, co Ty masz tam za skrzynię, że non stop deptasz? Bo to wygląda tak, jakbyś albo napierdalał non stop, albo nie umiał jeździć, albo miał bezsensownie krótkie przełożenie w skrzyni.


Nom stop nie jest deptane tylko jak trzeba ,a turbina sterowanie mam z westgate i MAC sensor. Skrzynia seryjna tylko 6 bieg dłuższy z Civic si plus szpera
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Sun, 22 May 2022 - 08:54
Post #20


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





Dotrysk benzyny to super sprawa, jeśli wtryski LPG są sprawne i leją równo to nie ma obaw. Ubija się silniki zazwyczaj zapchanym wtryskiem LPG (pomijam chujowe strojenie naszych magików od LPG). Też mam u siebie zrobiony dotrysk i gdyby nie to to kończy mi się paliwo przy 1b/7krpm a tak mogę załadować więcej.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 21:54