Shoutbox 0 nowych PW 


10 Stron V  « < 6 7 8 9 10 >  
Reply to this topicStart new topic
> Audi 80 B4 Quattro VR5 Turbo - nowe turbo Pulsar, Rally car project
racesupport
post Sat, 22 Oct 2022 - 11:12
Post #141


Super User
Dołączył: Mon, 31 August 2009
Skąd: Wisła





Jeśli chodzi o spływ to myślę, że jest ok, wpada od góry do miski



--------------------
Audi 80 B4 Competition Vr5T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sat, 22 Oct 2022 - 11:12
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Mis
post Sat, 22 Oct 2022 - 15:36
Post #142


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Wina wysokości spływu to nie jest widać elegancko. wink.gif


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
racesupport
post Sat, 22 Oct 2022 - 19:18
Post #143


Super User
Dołączył: Mon, 31 August 2009
Skąd: Wisła





Kurde no ja mam nadzieję że tak to może zostać tylko muszę w tej misce w nyplu powiększyć średnicę bez ściągania miski biggrin.gif najlepiej mega ostre wiertło i jeden wiór jakby poszedł haha. Są jakieś sposoby na to? Jak to robią goście którzy gaz zakładają w alu kolektorach? biggrin.gif bo najczęściej nie ściągają biggrin.gif


--------------------
Audi 80 B4 Competition Vr5T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Sat, 22 Oct 2022 - 20:31
Post #144


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





CYTAT(racesupport @ Sat, 22 Oct 2022 - 19:18) *
Kurde no ja mam nadzieję że tak to może zostać tylko muszę w tej misce w nyplu powiększyć średnicę bez ściągania miski biggrin.gif najlepiej mega ostre wiertło i jeden wiór jakby poszedł haha. Są jakieś sposoby na to? Jak to robią goście którzy gaz zakładają w alu kolektorach? biggrin.gif bo najczęściej nie ściągają biggrin.gif

mają w du... co sie stanie z wiórkami smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nanab
post Sat, 22 Oct 2022 - 21:58
Post #145


Frequent User
Dołączył: Tue, 28 December 2021





CYTAT(racesupport @ Sat, 22 Oct 2022 - 19:18) *
Jak to robią goście którzy gaz zakładają w alu kolektorach? biggrin.gif bo najczęściej nie ściągają biggrin.gif

Kolektorów nie ściągają tylko partacze robiące szybki wrzut pod maskę i do żyda, dzięki takim powstają opinie "gaz niszczy silnik, zamontowali mi to stracił kompresję, zaczął brać olej i wypaliło zawory".
Jak chcesz rozwiercać to bez ściągania miski się raczej nie obędzie. Najważniejsze będzie chyba wyprostowanie turbiny i ew poprawa restryktora jest jest wstawiony za duży.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Driftman
post Sat, 22 Oct 2022 - 23:50
Post #146


Forum Homee
Dołączył: Mon, 29 January 2007
Skąd: Z Mercedesów i Hond





Są gwintowniki tak zwane z wiórem do góry, maszynowe. Mają kulisty skrętny kształt i są jednostopniowe. Bardzo dobre.
https://www.google.com/search?q=gwintownik+...=shSh_txeowttvM

Wpuszczajác stałe ciśnienie do danej części można spróbować takiego numeru. Tak się robi podczas naprawy gwintów śmieć zapłonowych i świec żarowych, ale decyzja należy do Ciebie. Ja bym chyba dmuchał na "letnie"


Piękne Audi i świetny wybór silnika.


--------------------
SONDA powstania działu Elektryka/Elektronika/Strojenie/Kodowanie/Logowanie/Diagnostyka
(Prosze wklejac link bez pierwszego znaku _)
_http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=155892&hl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mlody1921
post Tue, 25 Oct 2022 - 12:44
Post #147


Forum Homee
Dołączył: Sun, 03 January 2010





Ja tam sie nie znam u mnie hx35 spływ miał 16 albo 18mm w srodku, a kolega miał właśnie spływ za nisko w misce pod lustrem oleju i puszczała mu bąki, dał nad lustro i średnice 18 w srodku i po problemie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Tue, 25 Oct 2022 - 17:00
Post #148


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





Można dać i spływ 10mm jak turbo jest na kulce ale musi być krótki i bez syfonów. Można też dać spływ pod lustrem oleju i odpowietrzenie przy samej turbinie i też będzie działać normalnie ale to oczywiście komplikacje. Ja mam spływy 12mm pod lustrem oleju+ "puszki" odpowietrzające zaraz przy turbinach, zwykły trójnik odpowiednio ustawiony pewnie też dałby radę.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
racesupport
post Thu, 27 Oct 2022 - 11:39
Post #149


Super User
Dołączył: Mon, 31 August 2009
Skąd: Wisła





Turbo do mnie wróciło, spływ przerobiony na 13mm, poskładane i wygląda na to, że jest ok smile.gif Dzisiaj przejechałem 25km na próbę, z czego 10km podjazdu na 80% mocy więc i egt i olej się pięknie pobudził, potem już przy zjeździe na spokojnie, ostatnim razem po takiej akcji po chwili zaczynało kopcić a dziś nic także myślę, że będzie już ok.

https://youtube.com/shorts/Vrzt-7U79dE

Edit: 20:30 - Przepałowałem fure na ALS i niestety znów to samo, spróbuje jeszcze zrobić spływ na 16mm na wąż zwykły i obrócę ten coras żeby było zasilanie i spływ w pionie, will see.


--------------------
Audi 80 B4 Competition Vr5T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
djkompot
post Fri, 28 Oct 2022 - 07:11
Post #150


User
Dołączył: Fri, 25 June 2010





Pięknie to wygląda smile.gif. Turbo może tak być wręcz zaleca się żeby było pochylone w kierunku wydechowym. Ja tu strzelam w układ odmy. W VR6 w pokrywie jest taki układ który bez podciśnienia nie działa poprawnie. Jeśli tu jest to samo i zostało to w oryginale to bez podciśnienia nie odpowietrzy motoru i wywali ci olej przez turbo. Miałem taki przypadek u jednego klienta... tyle że zdążył już 2x turbo robić zanim do mnie trafił biggrin.gif. Stosując odmę w powietrze układ trzeba wywalić.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
racesupport
post Fri, 28 Oct 2022 - 20:55
Post #151


Super User
Dołączył: Mon, 31 August 2009
Skąd: Wisła





W sensie wywalić ten separator spod dekla ? Nie wiem właśnie jak ugryźć temat tej odmy. W sumie jedno podciśnienie grube mi zostanie po wspomaganiu hamulców bo już nie używam serwa, tam jest krócieć 10mm chyba i mogę go wykorzystać, lub przerobić dekiel na 2 króćce ? Widziałem takie zabiegi ale nie bardzo wiem o co w tym wszystkim chodzi


--------------------
Audi 80 B4 Competition Vr5T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
djkompot
post Sat, 29 Oct 2022 - 07:52
Post #152


User
Dołączył: Fri, 25 June 2010





Klient wywalił to calkiem z pokrywy.

Ja mam vr6t na ori ecu i mam klasycznie odme za przepływka i wszystko działa jak powinno. (Stożek>przeplywka>odma>turbo)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
racesupport
post Sat, 29 Oct 2022 - 08:42
Post #153


Super User
Dołączył: Mon, 31 August 2009
Skąd: Wisła





Oezu, no przecież, odmę wpina się przed turbo a nie do dolotu biggrin.gif może ktoś doradzi co zrobić w vrt

Widzę u cowboy'a ze ma praktycznie tak samo odmę puszczoną i u Niego chyba to działa... Pytanie co pod deklem ma


--------------------
Audi 80 B4 Competition Vr5T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Sat, 29 Oct 2022 - 14:26
Post #154


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(Nanab @ Sat, 22 Oct 2022 - 21:58) *
Kolektorów nie ściągają tylko partacze robiące szybki wrzut pod maskę i do żyda, dzięki takim powstają opinie "gaz niszczy silnik, zamontowali mi to stracił kompresję, zaczął brać olej i wypaliło zawory".
Jak chcesz rozwiercać to bez ściągania miski się raczej nie obędzie. Najważniejsze będzie chyba wyprostowanie turbiny i ew poprawa restryktora jest jest wstawiony za duży.

Ja tam ostatnio wierciłem kolektor dla siebie, nie odkręcałem. Po wierceniu wydmuchałem większość wiórów przez przepustnicę sprężonym powietrzem.
A jak wiórek z aluminium ma uszkodzić stalowy zawór czy gniazdo to dla mnie ciekawostka. Rozumiem, jakby komuś wpadła śruba M6 , wtedy narobi bałaganu smile.gif.

Co do wiercenia w misce, to wiertło całe w smarze i na niskich obrotach ostrym wiertłem powinno się udać wywiercić bez wpuszczania syfu do środka.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
racesupport
post Sat, 29 Oct 2022 - 14:59
Post #155


Super User
Dołączył: Mon, 31 August 2009
Skąd: Wisła





Temat wiercenia już ogarnięty, zrobiłem 13mm ale nadal jest problem więc będę musiał pójść w 16mm, obrócić coras do pionu i te odmę poprawić... Myślę że po zrobieniu tych 3ech rzeczy problem ustąpi. Jak nie to już nie wiem


--------------------
Audi 80 B4 Competition Vr5T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nanab
post Sat, 29 Oct 2022 - 18:50
Post #156


Frequent User
Dołączył: Tue, 28 December 2021





CYTAT(jackkpl @ Sat, 29 Oct 2022 - 14:26) *
A jak wiórek z aluminium ma uszkodzić stalowy zawór czy gniazdo to dla mnie ciekawostka.

Bezpośrednio nie uszkodzi, wiadomo że to plastelina w porównaniu do zaworu albo pierścienia, ale może się wcisnąć gdzieś, przyblokować pierścień albo wpaść między zawór a gniazdo powodując nieszczelność, a jak nie wyleci stamtąd to będzie stopniowo wypalać gniazdo. Szansa mała, w większości wypadków po prostu przemieli i wypluje przez wydech, ale w jednym na tysiąc przypadków może narobić szkód.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Sat, 29 Oct 2022 - 20:06
Post #157


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(Nanab @ Sat, 29 Oct 2022 - 18:50) *
Bezpośrednio nie uszkodzi, wiadomo że to plastelina w porównaniu do zaworu albo pierścienia, ale może się wcisnąć gdzieś, przyblokować pierścień albo wpaść między zawór a gniazdo powodując nieszczelność, a jak nie wyleci stamtąd to będzie stopniowo wypalać gniazdo. Szansa mała, w większości wypadków po prostu przemieli i wypluje przez wydech, ale w jednym na tysiąc przypadków może narobić szkód.

Ja tam się nie bawię w takie tematy. Taki wiórek aluminium to paznokciami przecinasz smile.gif.
Mam trochę głowic w zapasie, aż sprawdzę z ciekawości, jak będzie wyglądał ten wiór po starciu z gniazdem. No i bierzmy pod uwagę, że "sprytni" gaziarze odpalają furę z gazem w podłogę smile.gif.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
racesupport
post Sat, 29 Oct 2022 - 20:29
Post #158


Super User
Dołączył: Mon, 31 August 2009
Skąd: Wisła





Ja spuściłem olej, gęstego smaru na wiertło i elegancko poszło, dodatkowo wziąłem narzędzie do odsysania oleju i wyssałem tam co się dało chociaż nic tam nie widziałem


--------------------
Audi 80 B4 Competition Vr5T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
racesupport
post Fri, 11 Nov 2022 - 07:56
Post #159


Super User
Dołączył: Mon, 31 August 2009
Skąd: Wisła





Coras obrócony, teraz jest pionowo, jedynie pochylony jest w stronę dp ale to myślę że już nie powinno robić problemu, spływ 16mm. Będzie próba, póki co na postoju kopcił nadal ale na jalowych nawet jak załapie olej temp to mi chyba tego oleju nie wypali z wydechu jak był zarzygany? Nie miałem czasu się tym przejechać ale jakoś nie wydaje mi się że problem się rozwiązał...

Tak miałem dotychczas ustawiony core



Tak jest teraz





EDIT Pojeździłem i wygląda na to, że jest ok smile.gif Gdzieś na fb wyczytałem, że chinole nie lubią zbyt wydajnego smarowania (czyt. wysokiego ciśnienia oleju) i wyrzucają przez wydech właśnie. Obecnie jeżdżę na restryktorze 0.5mm, jeśli problem powróci zainwestuje w regulator ciśnienia oleju.


--------------------
Audi 80 B4 Competition Vr5T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wujek_
post Wed, 21 Dec 2022 - 10:49
Post #160


Frequent User
Dołączył: Wed, 27 May 2009
Skąd: Lublin





Ja pamiętam taki problem z gt28 że bez restryktora na wejściu do turbo ciśnienie zatrzymywało wirnik na wolnych . Dopiero restryktor i zaczęło działac jak należy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

10 Stron V  « < 6 7 8 9 10 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Wednesday, 24 April 2024 - 07:12