Shoutbox 0 nowych PW 


24 Stron V  « < 19 20 21 22 23 > »   
Reply to this topicStart new topic
> S8 D2 Turbo totalnie amatorski projekt
Driftman
post Fri, 29 Jul 2022 - 06:04
Post #401


Forum Homee
Dołączył: Mon, 29 January 2007
Skąd: Z Mercedesów i Hond





CYTAT(siewcu @ Thu, 28 Jul 2022 - 20:35) *
Ja wiem, ale jak na dzień dobry będziesz wiedział, że wychodzisz poza ten zakres to chyba bez sensu na to patrzeć w ogóle... Tym bardziej, że wybór jest spory. A co do G to ja słyszałem, że dobrze moce kręci i ładnie wstaje, no ale z opiniami zawsze tak samo... Byle tylko chinoli nie brać, bo nie wstają laugh.gif

Czyli masz doświadczenie w dobieraniu sprężark. To co tam widzisz w mapach tych dwóch sprężarek ?


--------------------
SONDA powstania działu Elektryka/Elektronika/Strojenie/Kodowanie/Logowanie/Diagnostyka
(Prosze wklejac link bez pierwszego znaku _)
_http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=155892&hl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 29 Jul 2022 - 06:04
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
nomaster
post Fri, 29 Jul 2022 - 08:28
Post #402


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





Wcześniej wyliczenia robiłem dla tych GTXów które miałem (oczywiście biorąc pod uwagę oryginalne nie chińskie a miałem chińskie) tzn mieściłem się w idealnym zakresie na 1 sprężarce od 1500rpm do około 3800rpm po otwarciu drugiej idealnie do końca. W praktyce wyszło, że chinol wstawał z dołu dość fajnie około 0,5b przy 2krpm ale bardzo leniwie i zdychał powyżej 3300 gdzie 3300 to dość nisko jak na 2 takie chińczyki ale ratowało je to, że silniki już był na doładowaniu więc jechało to dość fajnie. Jak są otwarte 2 na raz to wstaje grubo powyżej 3k bliżej 4, dodatkowo ta jedna szt przy około 4k to juz totalnie padała mimo doładowania samochód nie jechał. Wydaje mi się, że część ssąca tej sprężarki jest zrobiona dobrze natomiast sama turbina chyba nie do końca bo backpressure generują spore. Albo po prostu od początku była ta jedna sztuka wadliwa. To jak? Miał ktoś te 2 sprężarki w rękach żeby porównać wielkościowo (Borg vs GTX)?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Sat, 20 Aug 2022 - 13:52
Post #403


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





Mam już Ori GTX2871r ale martwi mnie pasowanie wirnika turbiny, jest strasznie duży luz, spokojnie 1mm większy wirnik by tu wszedł, czy tak ma być? w żadnej turbinie nie widziałem takiej szpary. Część ssąca jest normalnie ciasno spasowana. Wszystko jest oryginalne od garretta, kupione od pewnej osoby. Możliwe, że tak ma być? Wchodzi bez problemu papierek 0,8mm miedzy wirnik a obudowę.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Sun, 21 Aug 2022 - 14:43
Post #404


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Żeliwo dobrze z korasem skręcone?


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Sun, 21 Aug 2022 - 18:46
Post #405


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





Tak, luz dokładnie wynosi 1,4mm (0.7mm na stronę) i dziwnie to wygląda... W chińczykach nigdy tyle nie widziałem, spodziewałem się tutaj bardzo ciasnego pasowania z racji oryginalnej turbosprężarki a tu taki klops. Ale może tak ma być? Jakiś materiał wirnika że strasznie puchnie?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ziuzio
post Sun, 21 Aug 2022 - 23:52
Post #406


Forum Killer
Dołączył: Sun, 19 October 2003
Skąd: krakooff





CYTAT(nomaster @ Sun, 21 Aug 2022 - 19:46) *
Tak, luz dokładnie wynosi 1,4mm (0.7mm na stronę) i dziwnie to wygląda... W chińczykach nigdy tyle nie widziałem, spodziewałem się tutaj bardzo ciasnego pasowania z racji oryginalnej turbosprężarki a tu taki klops. Ale może tak ma być? Jakiś materiał wirnika że strasznie puchnie?


Normalne pasowanie na wydechu w Garrettcie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Mon, 22 Aug 2022 - 22:40
Post #407


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





Czyli trzeba zakładać, najgorsze jest to, że muszla ssąca jest dużo większa niż się spodziewałem i zapewne będą mega problemy żeby to wepchać... pewnie nie obejdzie się bez przeróbek. Mam nadzieję, że da to jakiś efekt a nie tylko wydane pieniądze i włożony czas.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Tue, 23 Aug 2022 - 22:41
Post #408


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Oj już tak nie narzekaj, nikt Ci nie kazał tego budować, przy takim projekcie 80% Twojej radości powinna wynikać z ciągłych komplikacji i przeróbek i działań.


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dany_47
post Tue, 23 Aug 2022 - 22:59
Post #409


Forum Killer
Dołączył: Sat, 12 November 2016
Skąd: Stolica





CYTAT(Mis @ Tue, 23 Aug 2022 - 22:41) *
Oj już tak nie narzekaj, nikt Ci nie kazał tego budować, przy takim projekcie 80% Twojej radości powinna wynikać z ciągłych komplikacji i przeróbek i działań.


Przy dysproporcji ilości grzebania do ilości jazdy można się irytować...


--------------------
Sleeper R30T 744KM 789Nm
0-100 2.99 100-200 5.8
ET 10.539
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Wed, 24 Aug 2022 - 08:28
Post #410


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





To jest projekt bez końca, lista rzeczy które chcę zrobić zamiast się skracać tylko rośnie. Co nie zmienia faktu, że ostatnio mam bardzo mało czasu i oczywiście zakończenie każdego z etapów daje satysfakcję ale ten brak czasu powoduje we mnie coś w rodzaju irytacji w stylu "czemu to jeszcze nie jest zrobione". Ogólnie auto jeździ i ma się dobrze no poza tą turbiną bo wstaje to teraz dopiero przy 4k a jedzie tak sobie (porównując jak jechało)
Tak w skrócie:
wymiana listwy paliwowej (mam zrobioną i przygotowaną pod złącza AN6 w teflonie)
wymiana przewodu paliwowego od zbiornika na alu 12mm (wszystko mam)
wycięcie kratek w masce
naprawa pękniętego pasa przedniego - zimowa przygoda, wjechałem w hak holowniczy.
wymiana turbo
wymiana oleju w skrzyni
posprzątanie bagażnika (wożę tam 50kg przeróżnych gratów)
poskładanie wnętrza do końca.
Już nie wspomnę o tym, że trzeba cały samochód pomalować po przygodach w HTG i wypolerować przednią szybę bo chyba szpadlem ją skrobali...
Niby nie dużo a nie mogę się za to zabrać, może jak będzie chłodniej to wezmę się za wymianę turbo.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bird13
post Thu, 25 Aug 2022 - 14:52
Post #411


User
Dołączył: Sat, 14 June 2014





Jakiej długości jest Twoja skrzynia?, całkowitej lub od osi przedniego dyfra? Nie mogę napisać PW więc piszę tutaj.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Wed, 02 Nov 2022 - 17:39
Post #412


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





CYTAT(bird13 @ Thu, 25 Aug 2022 - 14:52) *
Jakiej długości jest Twoja skrzynia?, całkowitej lub od osi przedniego dyfra? Nie mogę napisać PW więc piszę tutaj.

Sorry, że tak długo ale dopiero miałem okazję ją zmierzyć. długość korpusu mierzona od dzwona do końca torsena (aluminiowa obudowa) to około 100cm, jakieś 8-10cm wystaje przedni dyfer za dzwon.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Tue, 14 Mar 2023 - 09:23
Post #413


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





Heja, Do tej pory od wymiany sterownika skrzyni auto jeździło bez większych problemów. Aby nie było, że bez żadnych bo problemy są choćby ze skrzynią które na dniach będę próbował rozwiązać (kolizja pod koniec zmiany biegu przy dużych momentach obrotowych). Podejrzewam płytę separacyjną. Natomiast ogólnie samochód przechodzi lekką modernizację, z racji problemów ze wstawaniem jednej z turbosprężarek postanowiłem ją wymienić na ori garretta, kupiłem więc GTX2871r gen1 i okazało się, że nie wejdzie muszla ssąca, z początku chciałem dać muszlę do przetoczenia (z chińczyka) ale później z obawy, że to zostanie spieprzone kupiłem GTX2867r gen2. Turbiny leżały sobie kilka miesięcy bo nie miałem motywacji do rozbierania samochodu (jeździł normalnie). W pewnym momencie pojawił się wyciek z zasilania dolnego turbo, najpierw to dokręciłem i było jakiś czas ok ale zaczęło lecieć znów i to co raz mocniej. Wtedy zapadła decyzja, że już czas.

Auto już prawie poskładane, zostały lampy, zderzak i intercooler.
Co zostało/zostanie zmodernizowane w tym tygodniu:
- nowe turbosprężarki GTX2871r jako druga, GTX2867r gen2 jako pierwsza - gotowe
- nowy aktuator zaworu do odcinania turbosprężarki nr2 (możliwość płynnego sterowania) - gotowe
- przeróbka IC (zaczepiam rurami silikonowymi o krawężniki, wspawam kolanka alu. - czekam na kolanka
- sporo modyfikacji układu chłodzenia turbosprężarek (odsuwam wszystkie połączenia elastyczne od źródeł ciepła) - gotowe
- zmienione spływy turbosprężarek - gotowe
- "uszczelnienie" wentylatorów chodnicy - gotowe
co jest na przyszłość - mam kupione części:
wtryski bosch 980cc
Walbro F90000285

Ciekawi mnie jak te turbo będzie wstawać z dołu, na chińczyku miałem 0,5-0,7 b przy 2,2krpm ale dość leniwie to działało - reakcja na gaz była słaba. Teraz po przegazowaniu jest taki podmuch, że mam czystą podłogę smile.gif. Turbosprężarki mimo, że mają takie same oznaczenia AR to jednak ewidentnie widać że ori garretty mają mniejsze muszle wydechowe. Foty:
https://ibb.co/fpbpnmV
https://ibb.co/W6nnHp1
https://ibb.co/zsBBW52
https://ibb.co/tBb95kP
https://ibb.co/mqBRjkS
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Tue, 14 Mar 2023 - 09:38
Post #414


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



no czuję że będzie grubo laugh.gif


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Thu, 16 Mar 2023 - 16:51
Post #415


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





Szczerze mówiąc doznałem szoku... niestety nie pozytywnego. Auto w ogóle nie chce generować mocy na górze, dół rzeczywiście jest teraz potężny ale po dołączeniu drugiej sprężarki nie ma żadnego szału... na chinolach jak otworzyła się druga turbina to samochód dostawał dosłownie strzał z nitra. GTX2867 spisuje się nieźle, nie puchnie nawet powyżej 4k gdzie chinol już zdychał ale GTX2781r to jakaś kupa, zastanawiam się czy nie wrzucić znów chinola. Może to też wynikać z problemów z zaworem otwierającym te turbo bo jednak grucha od 1.9tdi wymaga bardzo dużego podciśnienia do pełnego otwarcia i jedyna nadzieja tutaj. Serio jest tragedia, przy 1b ewidentnie czuć że auto puchnie i nie chce jechać, dodatkowo backpressure zrywa mi wąż do jego pomiaru gdzie na chinolach nigdy się to nie zdarzyło. Ogólnie jestem wkurwiony bo poszła kupa kasy i w sumie auto jest słabsze niż było... jedynie lepiej wstaje. Dodatkowo te turbiny generują kupę hałasu tzn syczą jakby miały wessać całe miasto i walą fluttery itp. To to akurat mam w dupie ale to że to puchnie przy takim doładowaniu to porażka. Kurwa mać.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Thu, 16 Mar 2023 - 20:51
Post #416


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





No dobra, nie rozumiem o co chodzi, zawór otwierający turbo działa dobrze, jak całkiem zamknę tą turbinę to auto lepiej jedzie, też puchnie ale mniej, jak ją otworzę to jest jakaś chujnia, tzn backpressure 3 bary a doładowania 0,7. Nie rozumiem, jakie tam zjawiska zachodzą, że po otwarciu tej turbiny jest tragedia a jak się ją zostawi zamkniętą to powiedzmy, że ujdzie? Czy to nie kwestia źle dobranej dupy o której pisałem wcześniej(duży luz między wirnikiem a żeliwem)?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Thu, 16 Mar 2023 - 22:03
Post #417


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





Jak masz to podłączone? Narysuj jakiś schemat smile.gif.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Thu, 16 Mar 2023 - 22:12
Post #418


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Ten projekt jest przekombinowany, nie mogło być inaczej. sad.gif

Sto razy już dawno jeździłoby to na singlu typu Precision albo Xona albo Garrett Gxx albo EFR nie mówiąc o prostocie, ewentualnie biturbo dwie takie same bez żadnej pneumatyki pod maską przepinania srania. smile.gif

Objawy brzmią jak zbyt wysokie backpressure, musisz się zainteresować dlaczego tak się dzieje, chinol mógł mieć luźniejsze żeliwo/spas i to ratowało.


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Fri, 17 Mar 2023 - 08:24
Post #419


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





Miś ja doskonale wiem, że to jest przekombinowane i rozumiem o czym mówisz. Ale ten samochód to coś w rodzaju autorskiego eksperymentu, co można zrobić, jak itp. Zobacz, że wiele z tych rozwiązań które zastosowałem jest dosłownie pierwsze na świecie. I serio na chinolach to zapierdalało pięknie tylko turbo zaczęło coraz gorzej wstawać i puchnąć bardzo szybko, stąd pojawił się pomysł założenia markowego turbo jako pierwsze (jeszcze poprawić spool z dołu) ale okazało się, że GTX2871r nie wejdzie mi na miejsce chinola (za duża muszla) więc kupiłem używkę GTX2867 i te turbo rzeczywiście jest spoko bo wstaje ładnie, szybko i brutalnie, 2500rpm mam bez problemu 1b. Nie rozumiem natomiast o co chodzi z drugą turbiną która w ogóle nie generuje doładowania tylko świst i jeszcze dokłada backpressure. Zastanawiam się , czy to nie jest kwestia jednak tej dupy która jest strasznie luźna (0,7-1mm luzu na stronę między żeliwem a wirnikiem. Jak to nic nie da to zakładam z powrotem chinola który robił moc i zbijał backpressure od razu po otwarciu. Na szczęście te turbo jest na górze więc dojście jest po wyjęciu lampy jako takie.
Schemat w paincie
https://ibb.co/PT6d2DQ
na dolocie też jest zawór zwrotny z 3.0tdi przy samej turbinie. Może on się zaciął? Zerwało mi wężyk od blow offa i może tak go wcisnęło, że się zablokował, sprawdzę to też dzisiaj.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Fri, 17 Mar 2023 - 10:08
Post #420


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





Spaliny z lewej głowicy lecą przez jedno turbo i albo lecą do wydechu, albo przez zawór do drugiego turbo, razem ze spalinami z prawej głowicy?


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

24 Stron V  « < 19 20 21 22 23 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Tuesday, 16 April 2024 - 08:25