Shoutbox 0 nowych PW 


367 Stron V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> JAKI OLEJ DO SILNIKA
PTK86
post Fri, 12 Jan 2007 - 16:13
Post #41


Frequent User
Dołączył: Wed, 27 September 2006
Skąd: Łódź





505.01 5W-40 jest dla aut bez filtra czastek stalych wiec do twojego auta ktore ten filtr posiada lepszy bedzie Motul Specific 504.00/507.00 SAE 5W-30
Ale niech sie jeszcze inni wypowiedza.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 12 Jan 2007 - 16:13
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Boroweq
post Fri, 12 Jan 2007 - 18:29
Post #42


User
Dołączył: Tue, 30 December 2003
Skąd: Rzeszów





Ja nigdzie nie znalazłem informacji o oleju Valvoline Vr1 Racing 5W-50 i z tego powodu dosłownie przed chwilą zalałem do swojego TDI ASV Motula 8100 X-Cess 5W-40. Jak narazie nie dostrzegłem żadnej różnicy w szybkości nagrzewania się oleju. Motula tak jak i poprzedni olej (Mobil1 TurboDiesel 0W-40) tak samo szybko można nagrzac do temperatury lekko powyżej 90 stopni (w aucie mam wskaźnik temperatury oleju). Zastanawiam się tylko czy podczas agresywnej eksploatacji samochodu vr1 racing 5W-50 nie byłby lepszy od X-cessa 5W-40.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_bezduszny_*
post Fri, 12 Jan 2007 - 20:27
Post #43









CYTAT("Proof":1gpmz9b7)
A który Motul wlać do nowego 2.0 TDI 170KM?Też 505.01 5W40?


A co na ten temat pisze w instrukcji obsługi ?


CYTAT
dosłownie przed chwilą zalałem do swojego TDI ASV Motula 8100 X-Cess 5W-40. Jak narazie nie dostrzegłem żadnej różnicy w szybkości nagrzewania się oleju. Motula tak jak i poprzedni olej (Mobil1 TurboDiesel 0W-40) tak samo szybko można nagrzac do temperatury lekko powyżej 90 stopni (w aucie mam wskaźnik temperatury oleju).

Ale zawsze możesz sie pochwalić, że masz Motula

CYTAT
Zastanawiam się tylko czy podczas agresywnej eksploatacji samochodu vr1 racing 5W-50 nie byłby lepszy od X-cessa 5W-40.

Oczywiście, że będzie lepszy... do tego został stworzony.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Proof
post Sat, 13 Jan 2007 - 10:46
Post #44


User
Dołączył: Tue, 12 December 2006
Skąd: Kraków





CYTAT("PTK86":36d93oq4)
505.01 5W-40 jest dla aut bez filtra czastek stalych wiec do twojego auta ktore ten filtr posiada lepszy bedzie Motul Specific 504.00/507.00 SAE 5W-30
Ale niech sie jeszcze inni wypowiedza.

Dokładnie tak potwierdzili w ASO,do FAPa ma być 507.00 a więc taki Motul http://www.rpmotorsport.pl/motul-specif ... fbccbc15e9


--------------------
Audi A4 Avant AVF TDI Quattro
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tominator
post Sat, 20 Jan 2007 - 01:44
Post #45


Forum Killer
Dołączył: Wed, 04 October 2006
Skąd: Wrocław





Ja mam Ibize 98r 1.9 TDI 110@128KM i 245@324NM 193tkm przebiegu i leje Texaco Vavoline 10W40 - temperatura oleju przy max pałowaniu jak dotąd nie była wyższa niż 106 stopni. Jak będę miał kiedyś okazję zalać Motula to porównam temperature oleju i podam wyniki.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cowboy
post Sat, 20 Jan 2007 - 16:58
Post #46


Administrator
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: Wawa





ja powiem tak mam zachipowanego AFNa
jeżdze na Mobil 1 5w50, wymieniam co 10kkm
po wymianie przy stałej predkości 140km/h temp oleju (mam custom wskaźnik) wynosi około 85 st. C
przepracowany olej w tych samych warunkach temp około 90 st C

czyli ważne żeby często zmieniać olej - przy pałowaniu udało mi się zagrzac olej do 107 st C

może warto obserwowac temp oleju, byc może Motul się wolniej nagrzewa i kierownik sobie może wiecej poszaleć bo na poslednim Mobilu 1 szybko mu się olej gotuje ? i to taka główna różnica...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jaras
post Mon, 22 Jan 2007 - 01:47
Post #47


User
Dołączył: Fri, 24 November 2006
Skąd: Sosnowiec





Posty w tym wątku wprowadzają taką psychozę, że juz łańcuch w rowerze strach naoliwić czymś innym niż motulem;-)

Wszystko wpadło do jednego wora.
Wszyscy chyba jesteśmy zgodni, że do silników dłubniętych +50% i więcej mocy najbezpieczniej wybrać motula. Jedna jak ktoś dłubną tak motor to pojęcie o oliwie ma.
Do silnika n/a rodzinnego dupowozu, kazdy syntetyk w tej samej klasie bedzie działał podobnie.
To chyba najprostrza recepta i wszyscy spierający się z tym zgodzą, bo temt na każdym forum przypomina wojne Pawlaka z Kargulem;-)

Ja mam przy okazji takie pytania:
1) czy IC jest pewny co do oryginałów?
2) wiem, że prawie wszystko w markecie jest specjalnie dla marketu robione (taniej, gorzej), czy olej tez? Bo pojawiły się opinie, że to shit.


BEZDUSZNY Jak się sprawdza oryginalność produktu telefonicznie w kilka minut? Z pozimu detalisty to juz chba ciężko?
Dobre ceny masz tylko dla oponentów czy dla neutralnych też:->?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_bezduszny_*
post Fri, 02 Feb 2007 - 00:30
Post #48









CYTAT
BEZDUSZNY Jak się sprawdza oryginalność produktu telefonicznie w kilka minut? Z pozimu detalisty to juz chba ciężko?
Dobre ceny masz tylko dla oponentów czy dla neutralnych też:->?


Dość prosto się sprawdza... o ile jesteś z branży i inetesujesz się troche tym.

Jeżeli widzisz, że mały punkt sprzedaje jakiś produkt w cenie np.: katalog -25% gdzie górny próg upustów dla dużego dystrybutora hurtowego jest na poziomie -27% to są dwie opcje...

1. towar kradziony
2. podróbka

W przypadku takich producentów jak TOTAL, Statoil, TEXACO, Fuchs wystarczy jeden telefon do regionalnego PH czy centali polskiej i na drugi dzień jest ich człowiek... i sprawdza.

Można też zadzwonić do np. TOTAL Polska i zapytać, czy firma X jest z nimi związana handlowo bo ma ich towar po dziwnie niskiej cenie...

Co do cen tak... są dla wszystkich o ile mam towar konfekcionowany w 1 czy 4 litrówkach.
Firmy z mojej branży nie zajmują się sprzedażą konfekcji mniejszej niż "beczka".
Niestety, czasem koncerny robią tzw."akcje promocyjne" i obowiązkowo wciskają po palecie konfekcji (fakt, że w dobrej cenie) z którą nie wiadomo co zrobić, bo nie ma się na to rynku. Wysprzedaje się więc to gdziekolwiek po kosztach... aby nie mrozić gotówki.


Dodatkowo na nasz rynek wchodzą oleje blendowane na Ukrainie (lub tylko przez ukraine idą do Polski). Ciężko je odróżnić (a czasem jest to wręcz niemożliwe) od tych "krajowych" szczególnie wtedy, kiedy dana marka nie ma w Polsce oficjalnego przedstawicielstwa (tylko samych wiekszych lub mniejszych importerów) i nie ma jak tego zweryfikować.

CYTAT
Posty w tym wątku wprowadzają taką psychozę, że juz łańcuch w rowerze strach naoliwić czymś innym niż motulem;-)


Trafna uwaga
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Glenn
post Sun, 04 Feb 2007 - 19:35
Post #49


Rookie
Dołączył: Sat, 16 July 2005





Witam,
ciekawy wątek ciekawy.
A czym zalewać 2.5 Tdi z V70 o przebiegu (prawdziwym) 319kkm?
Od momentu gdy mial 18kkm bym zalewany mobilem 5w40 z beki
Pewnie powiecie zeby nie tykac
Pzdr
Luca
LII 2.0T Grandtour
V70 Tdi czarna chmura
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_bezduszny_*
post Sun, 04 Feb 2007 - 19:40
Post #50









Jeżeli nie bierze oleju na tyle dużo, by dolewać go między wymianami to..... "nie tykać".
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tominator
post Sun, 04 Feb 2007 - 21:33
Post #51


Forum Killer
Dołączył: Wed, 04 October 2006
Skąd: Wrocław





Hej bezduszny
Mam takie pytanie - kupiłem ostatnio płyn hamulcowy Motul 5.1 w cenie 85zł za 3 butelki 0,5l.Jak sprawdzić czy te płyn jest oryginalny?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_bezduszny_*
post Sun, 04 Feb 2007 - 22:28
Post #52









Tominator... nie mam bladego pojęcia jak w przypadku tej marki się to robi.

Może wypowie się ktoś kto to sprzedaje....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mammoth
post Mon, 05 Feb 2007 - 02:11
Post #53


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 December 2004
Skąd: Wrocław





CYTAT("bezduszny":1dk6ixlw)
Może wypowie się ktoś kto to sprzedaje....


naprzyklad kupujac produkty Motul'a od sprzedawcy ktory ma podpisana wspolprace z dystrybutorem w Niemczech a nie w Polsce (bo ten ma duze narzuty...)



--------------------
_ MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ _
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BadBoy112
post Mon, 26 Mar 2007 - 16:19
Post #54


Rookie
Dołączył: Mon, 26 March 2007





Witam , chciałem się zapytac jaki olej powinienem zalac do silnika 1.5CRDi (Hyundai/Renault)?? Zaznacze że auto jest po chiptuningu na 98KM (seria 82KM). Nie mam pojęcia jaki olej jest w nim poniewaz autko jest sprowadzone.
Pozdrawiam BadBoy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_bezduszny_*
post Mon, 26 Mar 2007 - 16:23
Post #55









CYTAT("BadBoy112":ykvumk3z)
Witam , chciałem się zapytac jaki olej powinienem zalac do silnika 1.5CRDi (Hyundai/Renault)?? Zaznacze że auto jest po chiptuningu na 98KM (seria 82KM). Nie mam pojęcia jaki olej jest w nim poniewaz autko jest sprowadzone.
Pozdrawiam BadBoy


Jaki przebieg ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BadBoy112
post Mon, 26 Mar 2007 - 16:33
Post #56


Rookie
Dołączył: Mon, 26 March 2007





38000km
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_bezduszny_*
post Mon, 26 Mar 2007 - 18:01
Post #57









to tylko pełny sysntetyk 5W-40
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BadBoy112
post Mon, 26 Mar 2007 - 23:23
Post #58


Rookie
Dołączył: Mon, 26 March 2007





Dziękuje serdecznie za pomoc, a mozna wiedziec jaki olej polecali byście?
PS> Nie musi byc tani, ma byc dobry
Pozdrawiam BadBoy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_bezduszny_*
post Mon, 26 Mar 2007 - 23:26
Post #59









Taki co spełnia aprobaty producenta, pochodzi ze znanego i pewnego źródła..... no i nie ma na opakowaniu... Made in EU.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
bobo-1
post Tue, 27 Mar 2007 - 08:09
Post #60


Rookie
Dołączył: Tue, 27 March 2007





Witam
Kupiłem Toledo TDI z 2000r. i muszę wymienić olej.
Nie wiem, co było wcześniej lane i mam dylemat czy lać syntetyk czy półsyntetyk??

Na liczniku ma 132tyś. ale w dzisiejszych czasach to nic pewnego
Go to the top of the page
 
+Quote Post

367 Stron V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 14:49