Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V  < 1 2 3  
Reply to this topicStart new topic
> Sprzęglo 1.9 jtd 16V, Sprzeglo ok 450Nm
bolus1
post Mon, 29 May 2017 - 19:36
Post #41


Super User
Dołączył: Sun, 15 June 2014





CYTAT(addam24 @ Sun, 28 May 2017 - 22:24) *
Widocznie vw musial mi wlozyc sprzeglo od jawy250

Albo "Janusz" który serwisował to auto kiedyś.... tongue.gif bo VW nie wkładał jednomasu do arl'a
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 29 May 2017 - 19:36
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
bolus1
post Mon, 29 May 2017 - 20:03
Post #42


Super User
Dołączył: Sun, 15 June 2014





CYTAT(Pablo155 @ Sun, 28 May 2017 - 22:16) *
bo skrzynia w Oplu, jeśli masz M32, rozpada sie sama z siebie, i jednomas to tylko przyspieszy
Jeśli natomiast masz F40, to śmiało montuj jednomas.


Dzięki za info konkretne smile.gif
______________________________________
przepraszam za dwa posty. Ach te telefony..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Mon, 29 May 2017 - 20:34
Post #43


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





CYTAT(156_sw @ Sat, 27 May 2017 - 11:24) *
Tarcza jest obita w taki sam sposob jak seryjna:) generalnie nke da sie jej scisnax bardziej. To tylko taki efekt. Przy zasprzęgleniu to jest wszystko scisniete pasywnie.

Dzieki za odpowiedz

Jest obita jak seryjna, ale widocznie zestaw jest bardziej ściśnięty albo docisk mniej odsuwa się i taki efekt, że ciągnie.
Przy zasprzęgleniu i tak jest ściśnięta, więc to mało istotne.
Weź zestaw na prasę i zobacz czy tarczę obrócisz po ściśnięciu, według mnie obicie tarczy tak, by okładziny były na sztywno do siebie pomoże, piszę z doświadczenia.


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
156_sw
post Mon, 29 May 2017 - 22:18
Post #44


User
Dołączył: Sun, 13 July 2014





Ale okładziny sa scisniete sztywno. One sa mimo wszystko dosc elastyczne i ta pofalwana po zewnętrznej krawędzi blacha te okladzkny tak rozpycha. Ogladałem seryjna tarcze i jest tak samo da się to scisnąc w palcach. Po prostu ta tarcza tak ma wink.gif jest widocznie zbyt gruba

Dzięki za odpowiedz smile.gif pozdro
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Mon, 29 May 2017 - 22:43
Post #45


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





CYTAT(156_sw @ Mon, 29 May 2017 - 22:18) *
Ale okładziny sa scisniete sztywno. One sa mimo wszystko dosc elastyczne i ta pofalwana po zewnętrznej krawędzi blacha te okladzkny tak rozpycha.

Jak na prasie okaże się, że tarcza nie obraca się luźno po naciśnięciu docisku no to obij tak, by ta pofalowana blacha była ściśnięta na płasko przez okładziny, da się tak.



--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
EcuLab
post Tue, 30 May 2017 - 23:19
Post #46


Frequent User
Dołączył: Sun, 15 September 2013
Skąd: Warszawa





To jest docisk ciągniony. Więc trochę kiepsko sprawdzać naciskając smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
156_sw
post Wed, 31 May 2017 - 14:12
Post #47


User
Dołączył: Sun, 13 July 2014





Dwumasa zostala przetoczona dodatkowe0.7mm i zachowuje sie juz względnie normalnie. Tzn. Do wysprzęglenia potrzeba 7mm ruchu słoneczka i sily rzedu 270kilogramów.

A bylo 11mm i 340kg ohmy.gif stad cały problem jak mysle.

Zdam relacje co i jak smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anwi
post Wed, 31 May 2017 - 16:44
Post #48


Frequent User
Dołączył: Sat, 14 November 2009





0.7 mm? to takie różnice mają wpływ na działanie?



--------------------
Elise s2 2zzge 880kg
Miata NC 2.5 1100kg
Galant 2.5V6 AWD SingleT
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Damzzii
post Wed, 31 May 2017 - 17:53
Post #49


Super User
Dołączył: Thu, 27 February 2014





Oczywiście, zauważ jaka jest różnica między nową tarczą a "zużytą" ślizgającą się.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
156_sw
post Wed, 31 May 2017 - 18:52
Post #50


User
Dołączył: Sun, 13 July 2014





No sam jestem w szoku jak te wartosci się przekładają. Grubosc tarczy w stosunku do odleglosci potrzebnej by wysprzęglić nie jest 1:1

Ciągnięte dociski sa dziwne
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fzhut
post Fri, 02 Jun 2017 - 20:01
Post #51


Frequent User
Dołączył: Tue, 20 December 2011





Przetoczenie dwumasy z pewnością przyspieszy jej zużywanie się. Jej powierzchnia styku z tarczą jest utwardzana.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
156_sw
post Sun, 04 Jun 2017 - 08:10
Post #52


User
Dołączył: Sun, 13 July 2014





Nie jest utwardzana. Bylem widzialem, macałem patrzyłem jak toczą wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
156_sw
post Mon, 05 Jun 2017 - 21:57
Post #53


User
Dołączył: Sun, 13 July 2014





Witam. Auto poskładane. Wysprzęgla na samym koncu gdzie bieg wchodzi na farcie...

Rusza juz po 5mm uchylenia pedała.
Myslę, że to się zaraz poprawi gdy zestaw się dotrze i troche tez wytrze tarcza (?)

Vo zrobic by ten pedał z tym podwojnym sloneczkiem chodzil lzej ? Bo az takiego oporu to się nie spodziewałem ohmy.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek 1980
post Sat, 29 Jul 2017 - 12:40
Post #54


Forum Killer
Dołączył: Wed, 16 September 2009





Witam, panowie, ja też chciałem zapytać o sprzęgło.
Pacjent to audi a4 b5 z 1,9tdi AFN. Seryjnie siedział tam dwumas z LUKa. Nie było jeszcze żadnych objawów padającego dwumasu, tylko sprzęgło brało już przy samej górze i dość ciężko chodził już pedał sprzęgła.
Więc zapadła decyzja montujemy sztywne koło z poczciwego audi 80 1,9tdi 1Z. Zakupiliśmy cały zestaw, jednak koleś który maił ten zestaw, upaćkał tarczę olejem silnikowym. Więc trzeba było nabić nową okładzinę na tarczę sprzęgła. W planach na razie niema większych mocy więc właściciel odpuścił kevlar i została nabita zwykła okładzina firmy LUK.
Podjechaliśmy do firmy która zajmuje się obijaniem tarcz sprzęgłowych, która była najbliżej, bo zależało nam na czasie i to był, pierwszy błąd. Fachowiec "Czesio", potraktował nas jak powietrze, ale nie o tym.
Poszperał w tych okładzina i dobrał średnicę, jednak nie podobało mi się, że nie dobierał grubości okładziny, ale stwierdziłem, że to nie ja jestem tu znawcą tematu, tylko on i to był następny błąd, że nie zwróciłem mu uwagi, że to chyba się mierzy, jakąś miarką ? wink.gif
Stara tarcza z okładzinami miała jakieś 9,2mm grubości i była o jakieś 2mm większa na średnicy. No ale nic, bo koleś wie co robi.
Nowa tarcza ma jakieś 8,1-8,2mm.
Poskładaliśmy wszystko do kupy i sprzęgło bierze na samej górze, jak było na zużytej tarcz i dwumasie, dodatkowo coś rzęzi, tak jakby w skrzyni biegów, ale według mnie to chyba, jest wina tarczy sprzęgła SACHS, która ma tylko cztery pojedyncze sprężyny. Dodatkowo, żeby było ciekawiej, zaraz po odpaleniu jest dobrze, a po kilku krotnym wciśnięciu i puszczeniu sprzęgła, lub po przejechaniu kawałka, zaczyna być słychać to rzężenie. Nie wiem, czy po zgaszeniu i odpaleniu silnika jest spokój ?
Dziś jeszcze sprawdzę, czy po odpaleniu zimnego silnika będzie ok.

Panowie, wiem, na pewno, że została nabita za cienka okładzina, ale doradźcie, czy aby na pewno to rzężenie może być spowodowane małą ilością sprężyn w tarczy sprzęgłowej?
Dodam, jeszcze, że sprawdzałem na dwóch różnych dociskach, bo pierwotnie zmontowałem to wszystko na docisku i tarczy z tego samego zestawu, czyli SACHSa, a obecnie jest zapodany docisk z LUKa, a tarcza ta sama, co wyżej z SACHSa.
Kolega ma taki sam zestaw w takim samym audi z taką samą skrzynią biegów (tylko o innym kolorze karoserii tongue.gif ) z LUKa, gdzie tarcza ma w sumie 8-em sprężyn, cztery duże i cztery małe (w środku) i u kolegi zjawisko rzężenia lub, jak to tam nazwać nie występuje.
Przepraszam, za tak długi opis, ale może ktoś coś doradzi, jak ugryź ten temat.
Trzeba było jechać dalej do sprawdzonej firmy i była by dobrana odpowiednia grubość okładziny. sad.gif
Polak mądry po szkodzie. blush.gif
Pozdrawiam.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V  < 1 2 3
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 09:59