Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Nissan 200sx s13 SR20Det
carlRP
post Sat, 21 Jan 2017 - 10:43
Post #1


Rookie
Dołączył: Mon, 06 July 2009





Przedstawie krótką historie mojej Nyski którą zakupiłem w zeszłym roku i od tego czasu dość dużo się zmieniła i na nowy sezon jeszcze bardziej będzie odmieniona smile.gif

Taki setup był zaraz po zakupie :

MARKA:NISSAN
MODEL:200sx S13 1990
SILNIK: ca18det
-uszczelka głowicy Cometic
-panewki ACL
-śruby głowicy ARP
-nowe tłoki i pierścienie
-turbo t28 z S15 Silvia
-świece Denso (na zimę)
-podstawka pod filtr oleju z wyjściami na czujniki i chłodniczkę (wkręcony ale nie podpięty czujnik ciśnienia oleju)
-MBC Properfekt (1.2 bara)
-pompa paliwa DW200
-oil tank Properfekt

Moc: 271,1 KM i 308,6 Nm

NADWOZIE:
-rozpórka przód + tył
-cooling panel


UKŁAD DOLOTOWY:
-intercooler wraz z dedykowanym orurowaniem
-sztywny układ dolotowy
-filtr powietrza K&N

UKŁAD WYDECHOWY:
-równoodległościowy kolektor wydechowy
-ukł. wydechowy downpipe +frontpipe 2,5 cala, cat-back oryginalny Japoński Apexi 3 cale na 2 tłumikach

UKŁAD HAMULCOWY:
-hamulce z wersji poliftowej, klocki Ferrodo, tarcze nacinane Mikoda

UKŁAD NAPĘDOWY:
-szpera z S14
-sprzęgło EXEDY

ZAWIESZENIE:
-zawieszenie gwintowane JIC Magic (Japan)
-regulowane drążki reakcyjne
-poliuretan na tylnym stabilizatorze

FELGI & OPONY:
-felgi Atura Wheels 17x8 z oponami 215/40/17 - LATO
-dystanse przekręcane: przód 30mm, tył 28mm
-felgi OEM 16x7.5 z oponami 205/55/16 - ZIMA

WNĘTRZE:
-fotel kierowcy kubełkowy OMP
-fotel pasażera kubełkowy Sparco
-dedykowane mocowanie fotela kierowcy do S13
-pasy kierowcy TAKATA
-naba MOMO
-sportowa kierownica
-turbotimer HKS
-wskaźniki temp. wody, temp. oleju, ciśnienie doładowania











Po prawie rocznym pobycie w moim posiadaniu , setup wygląda tak :

Silnik : SR20det
- większa miska oleju
- lekkie koła pasowe
- nowa pompa paliwa DW
- regulator ciśnienia paliwa
- MBC Properfekt (1.2 bara)
- oil tank Properfekt
- turbo t28 z S15 Silvia ( po regeneracji )
- komp NISTUNE + strojenie BORI PROJEKT 86

Moc : nie mierzona ( ok. 270~280 km ) po zmianie wtrysków napewno pęknie 300

UKŁAD HAMULCOWY:
- przednie zaciski 4 tłoczkowe z 300ZX

Dodatki :
- wskaźnik EGT










Tak nysa wyglądała w sezonie 2016 .
W tej chwili przeprowadzany jest kompleksowy remont blacharski i lakierniczy , do tego będzie montowane body Rocket Bunny V2 z maly modyfikacjami tyłu , również całe zawieszenie zostało zdemontowane do piaskowania i malowania proszkowego i zostanie uzbrojone w poliuretany . Udało się zakupić nowy gwint DriftWorks CS2 !
Co do silnika to jestem na etapie wyboru większych wtrysków , jeśli trafi się w dobrej cenie turbina z Evo to też wpadnie wtedy myślę że granica 350km będzie osiągalna smile.gif

A tak wygląda nysa na dzień dzisiejszy biggrin.gif





Wszelkie sugestie i podpowiedzi z waszej strony mile widziane!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sat, 21 Jan 2017 - 10:43
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
ledziu
post Sun, 22 Jan 2017 - 00:59
Post #2


Forum Homee
Dołączył: Sun, 16 October 2011





CYTAT(carlRP @ Sat, 21 Jan 2017 - 10:43) *
jeśli trafi się w dobrej cenie turbina z Evo to też wpadnie wtedy myślę że granica 350km będzie osiągalna smile.gif

Wszelkie sugestie i podpowiedzi z waszej strony mile widziane!


Temat sr-a i t od e9 podobno średnio się sprawdził. Musisz pogadać z kimś kto konkretnie próbował zapodać takie rozwiązanie... jak nie zapomnę to się popytam.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pylu Drift
post Sun, 22 Jan 2017 - 15:11
Post #3


User
Dołączył: Sun, 18 December 2016
Skąd: Polska





Fajna s13-tka smile.gif Poznaje cię z forum Nissantech...
Świetny pomysł z turbo od evo tylko że pomyśl o hybrydzie...ten setup robi sie bardzo popularny i jest to najlepsza opcja ( moc, nm, eksploatacja )
Kojarzysz Jaca z forum Nissantech...on swoją s14a przecierał szlaki z turbinami...
Polecam przeczytać jego projekt...na hybrydzie z Evo X...450KM i 700nm robi wrażenie smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ledziu
post Sun, 22 Jan 2017 - 22:28
Post #4


Forum Homee
Dołączył: Sun, 16 October 2011





CYTAT(Pylu Drift @ Sun, 22 Jan 2017 - 15:11) *
Polecam przeczytać jego projekt...na hybrydzie z Evo X...450KM i 700nm robi wrażenie smile.gif


Ja bym akurat tym co dają te turbinki w e9/10 za bardzo się nie sugerował... bo sr troszku jest w tyle przy w/w motorowniach.
A co do Xki o której piszesz to (tematu nie czytałem) ale pewnie jest po sporych modach i nie zdziwił bym się jak byłby po stroku a hybryda byłaby którymś stage bo raczej nie w jedynce wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Chester
post Sun, 22 Jan 2017 - 23:31
Post #5


Forum Killer
Dołączył: Fri, 22 November 2002





Pylu, spokojnie z tymi wynikami smile.gif. U Jacka jest jeszcze kilka modow kolektory, przepustnica, walki, ale przede wszystkim to wynik na etanolu wink.gif.

Co do samej turbiny to w Sr wyglada to podobnie jak na ori 2871 ar64


--------------------
Ecu-Tune.Pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pylu Drift
post Mon, 23 Jan 2017 - 03:52
Post #6


User
Dołączył: Sun, 18 December 2016
Skąd: Polska





Tak Ledziu nie mówie o stage 1...lecz o 3+ smile.gif

Chester...u mnie ten setup bedzie sie składał tylko kolektor i przepustnica pozostaje seria...więc wtedy ocenie smile.gif
No podobnie ale 50KM różnicy zawsze coś i dużo więcej Nm smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ledziu
post Mon, 23 Jan 2017 - 13:53
Post #7


Forum Homee
Dołączył: Sun, 16 October 2011





CYTAT(Pylu Drift @ Mon, 23 Jan 2017 - 03:52) *
Tak Ledziu nie mówie o stage 1...lecz o 3+ smile.gif

Chester...u mnie ten setup bedzie sie składał tylko kolektor i przepustnica pozostaje seria...więc wtedy ocenie smile.gif
No podobnie ale 50KM różnicy zawsze coś i dużo więcej Nm smile.gif


Ogólnie z mojego punktu widzenia a jeździłem sr-ami w kilku set-up ach nawet przez pewien czas używałem jednocześnie sr-a red i evo9 które na tą chwilę objechałem też w różnych wariantach czyli z hybrydami, z wałkami, bez wałków, strokami, dużymi t, małymi t ... i nie pchałbym się tak na 100% w to turbo bo stage3 zapewni Ci większą moc ale i późniejsze wstawanie do tego Nm wcale tak ochoczo nie pojawia się już nie mówiąc że bedzie później... do tego trzeba rozkminić jak długo będzie utrzymywany... następna sprawa to kolektor pod t z e9 będzie już tylko pod t z e9 a potem jakaś zmiana ze stage3 to już tylko FP 3kolory no i konkret hajs. A jak były np: gt2871R to znudziłby Ci się zrobiłbyś jakąś podmiankę do kolektora i sporo kosztów odpada.

W srku masz podstawowy problem że ten silnik nie buduje nm jak z e9/10 więc nawet jak Ci więcej wyskoczy pałera to i tak może się okazać że jego przydatność ma największe znaczenie na forum laugh.gif

Ogólnie przy sr-ku wyżej dupy nie podskoczysz a niestety do motorowni z e9 nie umywa się.

p.s.

Dobrze jak ktoś by trafił konkretne info od kogoś kto montował takie cuś w sr-ku...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jacof4i
post Tue, 24 Jan 2017 - 10:56
Post #8


User
Dołączył: Fri, 07 December 2012
Skąd: Schlesien - Imielin





1. Zacznijmy od budżetu, bo w cenie gareta mamy zdrowe turbo evo + customowy kolektor , który zawsze bedzie wart swojej kasy.
2. Sprężarki mhi latają na seryjnym doładowaniu 1.2 bara + i przebiegi 100 tys czasem nie robią na nich wrażenia . Garet latając na męskim doładowaniu często po 20 tys zaczyna sie rozsypywać a zakup wkładu na kulce do jakieś 3 koła
3. spoolem seria gt nie ma podejścia do td05 ts

W dziale wykresy na nissantechu wrzuciłem z 3 SRy zrobione na różnych turbinach evo a obecnie gotowe jest 5 kolektorów twin scrool do SRa i różne set upy , które do wiosny wyjadą i wszystkie będą strojone na hamowni tak wiec wykresy również będą


--------------------
Nissan Silvia SR20VET
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Joe89
post Tue, 24 Jan 2017 - 14:46
Post #9


Super User
Dołączył: Sat, 19 June 2010
Skąd: PL





CYTAT(ledziu @ Mon, 23 Jan 2017 - 13:53) *
Ogólnie z mojego punktu widzenia a jeździłem sr-ami w kilku set-up ach nawet przez pewien czas używałem jednocześnie sr-a red i evo9 które na tą chwilę objechałem też w różnych wariantach czyli z hybrydami, z wałkami, bez wałków, strokami, dużymi t, małymi t ... i nie pchałbym się tak na 100% w to turbo bo stage3 zapewni Ci większą moc ale i późniejsze wstawanie do tego Nm wcale tak ochoczo nie pojawia się już nie mówiąc że bedzie później... do tego trzeba rozkminić jak długo będzie utrzymywany... następna sprawa to kolektor pod t z e9 będzie już tylko pod t z e9 a potem jakaś zmiana ze stage3 to już tylko FP 3kolory no i konkret hajs. A jak były np: gt2871R to znudziłby Ci się zrobiłbyś jakąś podmiankę do kolektora i sporo kosztów odpada.

W srku masz podstawowy problem że ten silnik nie buduje nm jak z e9/10 więc nawet jak Ci więcej wyskoczy pałera to i tak może się okazać że jego przydatność ma największe znaczenie na forum laugh.gif

Ogólnie przy sr-ku wyżej dupy nie podskoczysz a niestety do motorowni z e9 nie umywa się.

p.s.

Dobrze jak ktoś by trafił konkretne info od kogoś kto montował takie cuś w sr-ku...



Konkretne info rolleyes.gif przeciez nikt w Polsce nie robil SR + TD05... biggrin.gif
Zreszta nie od dzis wiadomo ze slaby tuner jestes i esery 400hp i rbki 500+ bez kucia to dla Ciebie abstrakcja haha


--------------------
JZA80
Go to the top of the page
 
+Quote Post
carlRP
post Tue, 24 Jan 2017 - 14:55
Post #10


Rookie
Dołączył: Mon, 06 July 2009





Dzisiaj udało się kupic turbo z Evo 8 w dobrej cenie smile.gif
Dokładnie jest to TD05HR-16G6-9.8T

Tutaj pozwole Sobie wkleić wykres z hamowni który dostałem od znajomego - seryjne sr20det + TD05HR-16G6-9.8T



Teraz tylko wykonać kolektor wydechowy pod to turbo i wpadną większe wtryski , no i będzie można było się wybrać na wiosne na hamownie smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ledziu
post Tue, 24 Jan 2017 - 16:15
Post #11


Forum Homee
Dołączył: Sun, 16 October 2011





CYTAT(Joe89 @ Tue, 24 Jan 2017 - 14:46) *
Konkretne info rolleyes.gif przeciez nikt w Polsce nie robil SR + TD05... biggrin.gif
Zreszta nie od dzis wiadomo ze slaby tuner jestes i esery 400hp i rbki 500+ bez kucia to dla Ciebie abstrakcja haha


To zaprezentuj nam sr w hybrydzie stage3 z evo... chętnie zobaczę zresztą jak każdy kto interesuje się sr-em...
Co do reszty wypowiedzi za bardzo nie zrozumiałem o co Ci biega no ale... jest karnawał smile.gif

CYTAT(jacof4i @ Tue, 24 Jan 2017 - 10:56) *
1. Zacznijmy od budżetu, bo w cenie gareta mamy zdrowe turbo evo + customowy kolektor , który zawsze bedzie wart swojej kasy.
2. Sprężarki mhi latają na seryjnym doładowaniu 1.2 bara + i przebiegi 100 tys czasem nie robią na nich wrażenia . Garet latając na męskim doładowaniu często po 20 tys


Zasugerowałem się rozmową pylu apropo evo X/9 i hybrydą w s3 co w sumie parę złoty wyjdzie ale fakt jak policzymy sobie serie bez przeróbek z 8ki to kasowo jest ok.
Co do trwałości też się zgodzę że będzie o wiele lepiej z mhi niż z garetem no ale już po hybrydzie nie byłbym taki pewny...

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Snara
post Tue, 24 Jan 2017 - 16:21
Post #12


Frequent User
Dołączył: Sat, 13 February 2016
Skąd: BI





Jeszcze fajną opcją zdaje się być turbo z A45 AMG - Borg Warner B03 w takich 1.8 - 2.0 na okolice 400km.

Ale TD05HR-16G6-9.8T też spoko opcja, kolega robi teraz s14a @ TD05HRA-16G6-9.8T. Zobaczymy co wyjdzie biggrin.gif


--------------------
Na codzień - Camry 2020' Corolla 2020'
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 15:36