Shoutbox 0 nowych PW 


13 Stron V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Lancer Evo 9, wierny czarnuch ;)
Chester
post Tue, 25 Nov 2014 - 07:59
Post #21


Forum Killer
Dołączył: Fri, 22 November 2002





Piękne auto, szybkie zarówno na tor jak i po ciepłe bułki niezależnie od pogody smile.gif!


--------------------
Ecu-Tune.Pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 25 Nov 2014 - 07:59
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Kajman
post Tue, 25 Nov 2014 - 08:22
Post #22


I live here !
Dołączył: Mon, 04 November 2002
Skąd: Bydgoszcz





CYTAT(bina @ Tue, 25 Nov 2014 - 05:02) *
kajman patrząc po podpisie już widzę że muszę na tego spota podjechać nie tylko czarnucha masz ciekawego
gratki


Ale nie wszystko w domu przecie, w tej chwili prawie wszystkie po warsztatach porozrzucane smile.gif

CYTAT(Chester @ Tue, 25 Nov 2014 - 07:59) *
Piękne auto, szybkie zarówno na tor jak i po ciepłe bułki niezależnie od pogody smile.gif!


Jeszcze tak, dziecko do przedszkola nawet nim czasem odwożę smile.gif Ale niestety prawdą jest, że im dalej w las, tym auto mniej cywilne się robi, są to drobne rzeczy, ale odczuwalne. No i obawiam się, że zimą będzie trudniej, skoro na mokrym już się ciężko jeździ czasem. Najbardziej cywilny setup to jednak do 430KM był (poza wydechem wink.gif )


--------------------
Evo IX 545KM/689,W215 63AMG,Delta HPE HF Evo500,W245 Sport,W166 D6S, 635csi,Ritmo 130TC Abarth
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Tue, 25 Nov 2014 - 08:37
Post #23


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(Kajman @ Tue, 25 Nov 2014 - 08:22) *
Ale nie wszystko w domu przecie, w tej chwili prawie wszystkie po warsztatach porozrzucane smile.gif



Jeszcze tak, dziecko do przedszkola nawet nim czasem odwożę smile.gif Ale niestety prawdą jest, że im dalej w las, tym auto mniej cywilne się robi, są to drobne rzeczy, ale odczuwalne. No i obawiam się, że zimą będzie trudniej, skoro na mokrym już się ciężko jeździ czasem. Najbardziej cywilny setup to jednak do 430KM był (poza wydechem wink.gif )


Masz jeszcze kontrole trakcji z BMW, moze przy 4 lapie tez zadziala ? smile.gif. Chyba,ze lancer ma fabrycznie ESP , to nie powinno byc dramatu.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Tue, 25 Nov 2014 - 08:42
Post #24


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





Do tego auta bardziej ALS pasuje, niż kontrola trakcji czy ESP.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kajman
post Tue, 25 Nov 2014 - 08:44
Post #25


I live here !
Dołączył: Mon, 04 November 2002
Skąd: Bydgoszcz





Mam ją, wciąż u kolegi co peta kupił siedzi, może pokuszę się kiedyś o montaż.
Co do wyposażenia fabrycznego lancera, nie ma on ESP, komputera pokładowego oraz nawet termometru laugh.gif
Ma za to o dziwo i na szczęście automatyczną klimę na gałkach smile.gif
ALS nie założę, bo szkoda mi motoru. Ewentualnie rozważę jeśli sie zdecyduję na SA Pectela żeby mieć jeden program wyścigowy z ALS. A tak to jest niszczenie motoru, często nadużywane przez szpanerów nawet podczas jazdy w mieście.


--------------------
Evo IX 545KM/689,W215 63AMG,Delta HPE HF Evo500,W245 Sport,W166 D6S, 635csi,Ritmo 130TC Abarth
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Tue, 25 Nov 2014 - 10:13
Post #26


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





Kajman wszystko zależy do czego chcesz używać tego auta. Używanie ALS na ulicy to debilizm, ale jak chcesz poprawić czas i wygrać zawody to ma sens jak najbardziej. Tylko jest jeszcze jeden problem. Tracisz servo wspomaganie hamulców niestety.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kajman
post Tue, 25 Nov 2014 - 10:16
Post #27


I live here !
Dołączył: Mon, 04 November 2002
Skąd: Bydgoszcz





Na pectelu chyba nie. Na razie daję radę bez i niech tak zostanie. Poza tym zawody jeżdżę przy okazji tylko, bo szkoda mi auta, ja to raczej streetracer jestem smile.gif Nie budowałem tego do wygrywania, tylko do zabawy smile.gif A że daje radę i tak, to fajnie.


--------------------
Evo IX 545KM/689,W215 63AMG,Delta HPE HF Evo500,W245 Sport,W166 D6S, 635csi,Ritmo 130TC Abarth
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Tue, 25 Nov 2014 - 11:37
Post #28


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





Nie ma znaczenia jakiego masz kompa. Przepustnica się nie zamyka całkowicie, nie ma podciśnienia w kolektorze i dupa. Trzeba zmieniać pompe i nogi na siłowni ćwiczyć smile.gif


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
noorec
post Tue, 25 Nov 2014 - 12:00
Post #29


Forum Homee
Dołączył: Mon, 08 November 2004
Skąd: Wawa/Kobyłka/Radzymin





Albo dołożyć elektryczną pompkę podciśnienia wink.gif


--------------------
Audi 80 2.2 20V turbo quattro by STREET LANE GARAGE
Holset HX35 VEMS Powered 415KM/490Nm ET 11,62 - tak było...
Holset Hybrid EMU Powered 460KM/540Nm Power Slider - YEAH BABY :D
Go to the top of the page
 
+Quote Post
deejey!
post Tue, 25 Nov 2014 - 13:06
Post #30


Forum Killer
Dołączył: Sat, 13 November 2010
Skąd: Łódź





Świetne auto, fajne modyfikacje, ilość kpl kół powala smile.gif IC też mega... smile.gif


--------------------
E46Turbo || M50TUB25 @ 1.25bar
https://www.facebook.com/E46Turbo
Go to the top of the page
 
+Quote Post
radar
post Fri, 28 Nov 2014 - 10:17
Post #31


Super User
Dołączył: Thu, 31 March 2005
Skąd: Bydgoszcz





No i zepsułeś mi humor sad.gif jadę właśnie odebrać Vette ze strojenia, a tu widzę, że jedyne co mi zostaje to wstawić ją z powrotem na parking i nie pokazywać się wieczorem na mieście..

Tak serio to gratuluję auta, bo widać, że naprawdę z głową zrobione.


Mi chyba pozostaje dołożyć jakieś nitro, w razie jakbyśmy się jednak na światłach spotkali.. choć i to pewnie nie pomoże sad.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kajman
post Fri, 28 Nov 2014 - 11:01
Post #32


I live here !
Dołączył: Mon, 04 November 2002
Skąd: Bydgoszcz





Pomoże pomoże, vette to dobry sprzęt smile.gif A jak co, to leży mi gdzieś bardzo zaawansowany system nitro do zbycia być może wink.gif


--------------------
Evo IX 545KM/689,W215 63AMG,Delta HPE HF Evo500,W245 Sport,W166 D6S, 635csi,Ritmo 130TC Abarth
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ravestation
post Fri, 28 Nov 2014 - 11:10
Post #33


User
Dołączył: Thu, 08 November 2007
Skąd: Bydgoszcz





ja mam pytanie, dlaczego jeszcze nie jechałem tym sprzętem po korekcie ?!


--------------------
Audi S3 '16
Porsche Cayman S '06
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kajman
post Wed, 25 Feb 2015 - 18:59
Post #34


I live here !
Dołączył: Mon, 04 November 2002
Skąd: Bydgoszcz





Auto przez 3 miesiące zrobiło 2000km, dorobiło się spryskiwaczy na reflektory z osobną pompką, obniżyłem mocowanie fotela kierowcy jakimiś magicznymi blaszkami AMS (przy okazji trza było mocowania pasów szelkowych i zwykłych przerabiać), pojawiła się kamera cofania dla świętego spokoju i zmieniłem radio na lepszego 9230BT.
W czasie jak auto dłubali caraudiowcy, wysłałem ECU do 4T na poprawkę softu, bo auto po spuszczeniu z wysokich obrotów gasło często. Soft poprawiono, auto poskładano i było gotowe. Potem wybrałem się 2 razy na Bednary Power Stage, całkiem fajna impreza wyścigowo-rajdowa. Po drugich okazało się, że zabite miałęm 2 łożyska tylne oraz wszystkie końcówki w wahaczach poprzecznych i wzdłużnych, wymieniłem, ustawiłem geometrię i git smile.gif
Pojawiło się trochę nowych kółek:
Michelin P2G 270/650/18, świetne gumy, wcisnąłem je na felgę 8.5" ATS cośtamlight i wyglądało to całkiem dobrze:

Szkoda tylko że po jednej rundzie bednar zniknęło 60% bieżnika

Doszły na cieplejsze dni do treningów Yoko A005 soft 250/610/17


Wrzuciłem też na ruskie kucizny Micheliny ERC01, świetne gumy:

Szkoda, że po drugiej rundzie Bednar to już tylko na wykończenie zostały, zjadło 80% bieżnika
Obecnie na te fele wrzuciłem Michelin WRC 200/650/18 DH, zobaczymy czy też będą fajne.
Na cieplejsze dni też przygarnąłem kpl Michałów N2 250/650/18 w średniej mieszance.
Różne rozmiary i różne felgi umiejscawiam jak chcę w nadkolach dzięki zestawowi dystansów, które zakupiłem w różnych grubościach i dzięki długim szpilkom stosuję prawie dowolnie smile.gif

Więc gumowo na jakąś chwilę jestem przygotowany. Czas się zabrać za naukę jazdy.

Z Bednar kilka filmów:
https://www.youtube.com/watch?v=0YsRIiUHNG4...eature=youtu.be
https://www.youtube.com/watch?v=FNOArcehKHM...eature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=uC9nuEU4v5k...eature=youtu.be
https://www.youtube.com/watch?v=9I2J3SX6vo4

i onboard:
https://www.youtube.com/watch?v=AOO502Ke8jw


Dużo nauki przede mną, ale może w tym roku nie stracę całego sezonu przez jakąś stłuczkę sad.gif Plan jest ambitny, w maju na Nurburgring, o czym zawsze marzyłem. Oczywiście nie jadę po wynik, tylko nacieszyć się autem i torem. Muszę przed tym zrobić rewizję wszystkiego żeby się nic nie wysr..ło, spiąć szpery z powrotem jak należy (na zimę tył mam rozluźniony mocno, przód trochę) i może zrobić mapę na bioetanol, kilkadziesiąt dodatkowych koni zawsze przywitam chętnie wink.gif Choć fakt, auto trzeba z większym już teraz respektem traktować, bo na wyjściach z zakrętów łatwo o spina czasem wink.gif
Aa, jak się dowiedziałem, że znajomego EX przygotowane do zawodów jak trzeba waży 1320kg, to ruszyłem swoim czarnuchem na wagę. Wynik to 1500kg ze 2/3 zbiornika paliwa. Szału ni ma, ale da się żyć.

Co do przygód....dzisiaj u kolegi byłem w warsztacie, mieliśmy fele przymierzać do 628csi a potem do evo, 6 na podnośniku, evo na podwórku z boczku stało. Jak mierzyliśmy do 6, przyszedł dziadunio szukająć żarówek do swojego punto, kolega nie miał, kazał jechać na pobliską stację i dziadzio wyszedł i pojechał. 10 minut później jak skończyliśmy z 6, wyszedłem żeby wjechać evo. Skamieniałem:


Auto było całe jeszcze przed chwilą! No zatkało mnie, ale po chwili skojarzyłem dziadzia co ledwie chodził, pewnie jeździ podobnie! :evil: tylne drzwi, próg, błotnik na dole, u góry (lusterkiem), spojler boczne mocowanie, lampa, zderzak tył przerysowane.
Szybko do auta, lecimy na stację, biedne zimówki po drodze połowę ząbków zgubiły, wjeżdżamy, stoi jakieś punto z otwartą maską, zaślepki reflektorów na silniku, drzwi przednie rozj...ne tylne przetarte, widok taki:


Dziadzio w środku przy kasie, wskakujemy z kumplem i mówimy tak grzecznie na ile się dało w tej sytuacji, że nieładnie tak przerysować komuś auto i uciec. A dziadzio głupa rżnie, że nie zauważył, cośtam lusterkiem zahaczył, ale to sobie mogę spolerować. Kur.. poniosło mnie, mniej grzecznie zaprowadziłem go do auta, pokazałem mu jego drzwi wgniecione do środka na dobre 10cm, połamane lusterko i mówię, że dzwonię po policję, bo się potem wyprze. A on że to wszystko do spolerowania, lampe można pokleić, on mi da 300zł i żebym tylko nie dzwonił na policję. Zagotowałem się, zgłosiłem na policję, przez godzinę oczekiwania na patrol staruch wciąż nagabywał mnie żeby nie zgłaszać itd itp. Kurde już mi go szkoda się robiło, ale jak sobie przypomniałem, że z premedytacją spier..lił zostawiając evo uszkodzone, to mi cała litość mijała. Po godzinie dzwoni dyżurny z policji, gdzie my właściwie stoimy, bo nas znaleźć nie mogą. Okazało się, że panna odbierająca telefon przekręciła adres i wysłała radiowóz w drugi koniec miasta, musiałem więc czekać na nich kolejne pół godziny. Potem już było sprawnie, przyjechali, zobaczyli, dziadka opier... za kłamanie w żywe oczy i tyle. Chcieli mu uprawnienia zabrać, bo widzieli że nawet przeparkowując auto zaliczył wszystkie krawężniki i prawie kolejne auto walnął, ale niestety, zdarzenie miało miejsce na terenie prywatnym i nie mogli.
Tak czy tak 3 miesiące po odebraniu auta po wjechaniu mi w d... w czerwcu mam znowu tył do malowania, nowy zderzak już nie jest nowy itd itp sad.gif Ciekawe co tym razem ubezpieczalnie wymyśli sad.gif No i muszę jeździć takim autem, bo za 1.5tyg Bednary i pewnie nie zdążyłbym z oględzinami i robotą przed, będę musiał po dopiero odstawić, przynajmniej tydzień bez auta, świetnie, znowu mi aurisa zaproponują w zastępstwo, chyba specjalnie nim na Poznań potem pojadę odreagować wink.gif Ech...


--------------------
Evo IX 545KM/689,W215 63AMG,Delta HPE HF Evo500,W245 Sport,W166 D6S, 635csi,Ritmo 130TC Abarth
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pan. B
post Wed, 25 Feb 2015 - 19:18
Post #35


Forum Homee
Dołączył: Tue, 05 May 2009
Skąd: Nowa Huta





Ała...wbrew ogólnej opinii to nie młodzież a takie dziadki tworzą większe zagrożenie. Mnie też taki dziadzio załatwiłwink.gif
Ten zderzak to faktycznie możesz spolerowaćtongue.gif
A tak całkiem serio to nie zazdroszczę utarczek z ubezpieczalnią...


--------------------
BMW...freude am fahren...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kajman
post Wed, 25 Feb 2015 - 19:21
Post #36


I live here !
Dołączył: Mon, 04 November 2002
Skąd: Bydgoszcz





Zderzak się nawet zdeformował, będą chcieli żebym pewnie naprawiał sad.gif A nowiutki był sad.gif


--------------------
Evo IX 545KM/689,W215 63AMG,Delta HPE HF Evo500,W245 Sport,W166 D6S, 635csi,Ritmo 130TC Abarth
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pan. B
post Wed, 25 Feb 2015 - 19:24
Post #37


Forum Homee
Dołączył: Tue, 05 May 2009
Skąd: Nowa Huta





Dobrze że dziadek nie pociągnął błotnika bardziej. Zderzak zmienisz na nówkę i będzie lala.


--------------------
BMW...freude am fahren...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bielawa
post Wed, 25 Feb 2015 - 19:36
Post #38


Forum Killer
Dołączył: Wed, 08 February 2012





Swoją drogą, to ale prawilny dziadek. Obcierkę zaliczył konkretną i jeszcze pojechał po głupie żarówki w miejsce, które mu wskazaliście ;-)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kajman
post Wed, 25 Feb 2015 - 19:38
Post #39


I live here !
Dołączył: Mon, 04 November 2002
Skąd: Bydgoszcz





Zderzak obawiam się dadzą naprawę sad.gif Kur... nie chcę.


--------------------
Evo IX 545KM/689,W215 63AMG,Delta HPE HF Evo500,W245 Sport,W166 D6S, 635csi,Ritmo 130TC Abarth
Go to the top of the page
 
+Quote Post
radar
post Wed, 25 Feb 2015 - 21:02
Post #40


Super User
Dołączył: Thu, 31 March 2005
Skąd: Bydgoszcz





CYTAT(Kajman @ Wed, 25 Feb 2015 - 19:38) *
Zderzak obawiam się dadzą naprawę sad.gif Kur... nie chcę.


Nie ma ch... elementy plastikowe w przypadku odkształcenia nie podlegają naprawie. Tak mówi technologia naprawy i nie ma tutaj dyskusji!!

Ja co prawda wciąż zimuję, ale jak już wyjadę na wiosnę to mam nadzieję upolować Cię gdzies na mieście... wink.gif

BTW: masz jeszcze ten zestaw podtlenku?
Go to the top of the page
 
+Quote Post

13 Stron V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 10:27