Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Fatalne prowadzenie samochodu po zmianie zawieszenia, Audi S8 D2
emilus143
post Sat, 07 Nov 2020 - 10:46
Post #1


Rookie
Dołączył: Sat, 07 November 2020





Witam. wszystkich.

Opiszę problem:
Samochód (Audi S8 d2) po równej drodze, jedzie jak po sznurku, zakręty są wybierane jak dla mnie super, natomiast wpadając w koleiny czy też w dołek, robi się niespokojne, trudne do opanowania. "Myszkuje w koleinach" Wyrywa również kierownicę - skręca sama. Nie wraca również sama kiedy jest blisko punktu "0".

Stan zawieszenia:
Bez jakichkolwiek luzów, wszystkie drążki i końcówki wymienione. Wahacze które budziły wątpliwości wymienione. Maglownica świeżo po regeneracji. Geometria robiona na hunterze. Ciśnienie z przodu 2.6 bar, z tyłu 2.4 bar. Opony 19 cali, przód 245, tył 255.

Co było modyfikowane:
Nówka gwint od MTS-A + dystans 17 mm z przodu (wymiana hamulców na D3 wymusiła dodanie dystansu) + dystans 5mm z tyłu. Obniżenie względem serii, około 4 cm w dół

Z pewnością zawieszenie zamieniło swoje parametry, nastawy. Jedno co mnie martwi, to położenie przegubu kulowego w drążku kierowniczym. Po obniżeniu auta, jest on bardzo blisko na granicy pracy. Na nieszczęście, końcówka i tak jest montowana już od dołu zwrotnicy. Jak by była od góry to bym przełożył ją na dół. Czy zmiana połozenia tych elementów wpłynęła również na prowadzenie? Z tego co się orientowałem, jeśli nie jest wszystko zgrane ze sobą, to mogą się takie cuda robić z prowadzeniem.

Czy moglibyście mnie w jakikolwiek sposób naprowadzić?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sat, 07 Nov 2020 - 10:46
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
piwo
post Sat, 07 Nov 2020 - 14:07
Post #2


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





Podnieś auto o 4cm w górę jedz na geometrię i sprawdź jak się prowadzi. Wtedy będziesz miał odpowiedź. Tak poza tym. Nie ustawiłeś źle gwintu? Ile jest napięcia wstępnego na sprężynach albo czy sprężyna nie jest luźna po rozprężeniu amora? Jaka twardość amorów ustawiłeś.


--------------------
930kg+320KM+RWD+LSD+RaceTCS+lotus111r abs+semislick
1/4 2013r, 180KM: 13,806s
Tor Poznań 1m48,467s, Łódź 57,517s a052 przod, vr2 r7a(hl) tyl
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Go to the top of the page
 
+Quote Post
emilus143
post Sat, 07 Nov 2020 - 14:11
Post #3


Rookie
Dołączył: Sat, 07 November 2020





Jeśli będzie się lepiej prowadzić, to gdzie szukać przyczyny?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Sat, 07 Nov 2020 - 14:54
Post #4


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





W bump steer albo w źle ustawionym gwincie.


--------------------
930kg+320KM+RWD+LSD+RaceTCS+lotus111r abs+semislick
1/4 2013r, 180KM: 13,806s
Tor Poznań 1m48,467s, Łódź 57,517s a052 przod, vr2 r7a(hl) tyl
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Go to the top of the page
 
+Quote Post
WojtekMR
post Sat, 07 Nov 2020 - 17:04
Post #5


Forum Killer
Dołączył: Wed, 13 August 2003





a jaki negatyw - tak na szybko to szerokie opony + niskie et + negatyw = problem w koleinach


--------------------
_http://forum.mr2cp.pl/index.php
Go to the top of the page
 
+Quote Post
slonek69
post Sat, 07 Nov 2020 - 17:19
Post #6


User
Dołączył: Mon, 10 October 2005
Skąd: MARKI





Przy takich szerokościach opon, zawsze będzie wyrywało kierownicę z rąk w koleinach.

Mam podobny setup w swojej A8 i jeżdżę po "grzbietach" kolein. Sanki, miska i wydech całe:)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jarosław-LT
post Sat, 07 Nov 2020 - 19:17
Post #7


User
Dołączył: Thu, 12 March 2020





Jeśli obniżyłaś auto o 4cm rozjechały ci się koła. mimo, że geometria poprawna to w takim obnizeniu koła mają za duży kąt pochylenia i jadą wew. krawędziami. To jest powód myszkowania w koleinach, pływania w dziurach itp. przerabiałem to.
Mimo obniżenia musiałem przerobić tulejki na mimosród aby pochył kół wrócił do pochyłów kół miej niż max. fabryczny dopiero auto przestało pływać i ciągać z lewa na prawo i odwrotnie mimo, ze u mnie opony dużo szersze. Na oryg. tulejach nie dało tego się ustawić.

W audi -chyba pochylenie kół nie powinno przekraczać coś koło półtora stopnia.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
borman
post Sun, 08 Nov 2020 - 02:16
Post #8


User
Dołączył: Sat, 04 November 2017





CYTAT
Opony 19 cali, przód 245, tył 255.

jaki profil? 255 o tym samym profilu co 245 będzie mieć większą średnice i zmieli torsena

CYTAT
Nówka gwint od MTS-A + dystans 17 mm z przodu (wymiana hamulców na D3 wymusiła dodanie dystansu) + dystans 5mm z tyłu. Obniżenie względem serii, około 4 cm w dół

serio uważasz że niemieccy inżynierowie się pomylili i ty wiesz lepiej? biggrin.gif zepsułeś geometrie i damping chińskim badziewiem
zmieniłeś położenie (wirtualnego) punktu w okół którego auto się obraca przechylając się na zakrętach, zwiększyłeś promień zataczania i zmieniłeś kąt między osią wahacza i drążka kierowniczego biggrin.gif

poczytaj tutaj jak sobie poradzili:
https://functiontheory.com/2019/05/everythi...o-install-them/
i obczaj kanał użytkownika @radzio_gsi:
https://www.youtube.com/watch?v=soPejSQT7tQ...VDLZJEyAk-yxeWx
CYTAT
Jedno co mnie martwi, to położenie przegubu kulowego w drążku kierowniczym. Po obniżeniu auta, jest on bardzo blisko na granicy pracy. Na nieszczęście, końcówka i tak jest montowana już od dołu zwrotnicy. Jak by była od góry to bym przełożył ją na dół.

biggrin.gif nic nie ruszaj bo się zabijesz, kup seryjne zawieszenie albo max. -20mm i tyle, a jak chcesz grzebać to najpierw musisz się doszkolić
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Sun, 08 Nov 2020 - 08:23
Post #9


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





Zaczął bym od tego, że gwnt na ulicę to chory pomysł.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Sun, 08 Nov 2020 - 11:47
Post #10


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





Dlaczego?gwint maregulacje wysokości. Można dobrać go tak by wysokość i twardość amorów była bardzo podobna do serii przy dużo lepszych zaworach w amorach dużo większej średnicy tłoka i większej ilości oleju w środku a więc ogólnie z dużo lepszymi amorami niż w serii które się nie ugotują po dwóch skrętach. W czym amor o średnicy tłoczka 36 miałby być lepszy od tego z średnica tłoczka 46mm. No właśnie. Ale to wszystko trzeba z głową a nie byle co na palę by miało gwint w nazwie i by tylko było niżej bo ktoś sobie ubzdural że tak ladniej


--------------------
930kg+320KM+RWD+LSD+RaceTCS+lotus111r abs+semislick
1/4 2013r, 180KM: 13,806s
Tor Poznań 1m48,467s, Łódź 57,517s a052 przod, vr2 r7a(hl) tyl
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Go to the top of the page
 
+Quote Post
matteusz
post Sun, 08 Nov 2020 - 16:30
Post #11


Forum Homee
Dołączył: Thu, 18 September 2008
Skąd: Tarnobrzeg/Warszawa





Ja bym się przyjrzał dystansom, z przodu masz dużo większy niż z tyłu i IMO to też może mieć wpływ na myszkowanie w koleinach.


--------------------
'84 Opel Kadett V6 powered by Transplantz Best ET 14.975 VAG Racing 2014 - bo tak
'97 BMW 328i 233KM/282Nm by 109-Performance - na co dzień
'00 Honda Integra Type R W1 PROFI 248KM/215Nm by strojenia.pl - na tor
'05 Renault Megane RS225 274KM/383Nm powered by ECUmajster - na weekend
Go to the top of the page
 
+Quote Post
16vg60
post Sun, 08 Nov 2020 - 16:46
Post #12


Forum Killer
Dołączył: Sat, 11 June 2011
Skąd: lublin





Mts to do obniżenia się nadaje i nic więcej, jak opuszcza ta sprężyna się luzuje, tam nie ma żadnego napięcia itd., do tego jak się za bardzo zejdzie opiera się na obojach, sprezyna luźna i jest dramat

Swoją drogą jeśli masz - 40 i opony te co napisałeś to dramatu nie ma,na koleinach może ciągać ale z tym myszkowaniem nie bardzo duzo niżej samochody się opuszcza i nie ma takich objawow

Objaw taki mialem w Rs4 na kołach 10.5x20 275/25/20 jak
za duży negatyw po obniżeniu mi się zrobił i wiatru w oponach było ponad 3b, ale opony cięło od wew.i właśnie był nie spokojny jak przy dużej prędkości na jakiś syf z pobocza najechalenlm, wodę itp.

Pokaż wykres z geometrii, wydaje mi się że tu jest problem.


--------------------
GOLF MK4 R32 OEM-niuu toys
RS4 B5 SPORTEC -family cars
S3 8l ABT ,BAM ,Imola Gelb -wife car
GOLF MK2 RALLYE R32 4M...-toys
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Sun, 08 Nov 2020 - 20:21
Post #13


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





CYTAT(piwo @ Sun, 08 Nov 2020 - 11:47) *
Dlaczego?gwint maregulacje wysokości. Można dobrać go tak by wysokość i twardość amorów była bardzo podobna do serii przy dużo lepszych zaworach w amorach dużo większej średnicy tłoka i większej ilości oleju w środku a więc ogólnie z dużo lepszymi amorami niż w serii które się nie ugotują po dwóch skrętach. W czym amor o średnicy tłoczka 36 miałby być lepszy od tego z średnica tłoczka 46mm. No właśnie. Ale to wszystko trzeba z głową a nie byle co na palę by miało gwint w nazwie i by tylko było niżej bo ktoś sobie ubzdural że tak ladniej


Piszesz o zawieszeniu wartości przekraczającej opisywany samochód. Bądźmy poważni. Miałem dwa uliczne samochody na gwincie z średniej półki i nigdy wiecej. A w komfortowej limuzynie tym bardziej. To się nie sprawdza na ulicy i tyle.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leo
post Mon, 09 Nov 2020 - 06:09
Post #14


Audi. Turbo. quattro.
Dołączył: Sat, 12 October 2002
Skąd: Opalenica





Masz źle dobrany zawias i tyle.


--------------------
Audi Coupe S2 @ GT3071R
400KM 440Nm and the life goes on...
--Audi way of life--
Suzuki V-Strom DL1000
www.AudiKlub.org
Go to the top of the page
 
+Quote Post
emilus143
post Mon, 09 Nov 2020 - 11:23
Post #15


Rookie
Dołączył: Sat, 07 November 2020





No to już mam ciekawy mętlik w głowie. Oczywiście wiem, że MTS to super hiper nie jest, ale ludzie jeżdżą i jak dla amatora tak jak dla mnie jest rzekomo wystarczający. Chciałem go trochę zglebić, bo tam mi się podobało i nie sądziłem że aż tak to wpłynie na kierowanie. Oprócz wyglądu, auto ma się też prowadzić. Oczywiście D2 nigdy nie będzie mistrzem toru, bo nie do tego jest zbudowany. Cudów się nie spodziewałem, liczyłem tylko na trochę lepsze prowadzenie względem serii (eskowe zawieszenie), które w moim odczuciu było twardsze od mtsa. O bump steer czytałem w tym japońskim poradniku i najbardziej by mi to tutaj pasowało. Zastanawiałem się też nad tymi wysuniętymi przednimi kołami. Niestety montaż zacisków od D3 wymusiło zastosowanie dystansu między tarcze a piastę. Mam asa w rękawie i dorwałem zwrotnice, które wyeliminują te dystanse - wkrótce je założę. W auto włożyłem już trochę grosza, jedyna modyfikacja to jest to zawieszenie, reszta oryginalna i tak zostanie. Nie chcę iść na kompromis, tzn. podnieść auto i już po problemie. Nie o to w tym chodzi. I szczerze może mało wiem, bo dopiero liznałęm ten temat, ale wierzyć mi się nie chce że nawet MTS, którego zrugaliście może tak pogorszyć prowadzenie. Prowadziłem niestety kilka aut z wywalonymi amorami, które skakały po drodze i nie prowadziły się aż tak źle jak moje Audi. Zaburzyłem geometrię, to co kolega przesłał na rysunku i trzeba by to poprawić. Jako że jestem laikiem i nie chcę zagłębiać się w takie tematy aż tak bardzo, bo mam co innego na głowie, to mam pytanie, dość proste: Czy jest w mojej okolicy, tzn. Starachowice, woj. świętokrzyskie, godny polecenia warsztat, tuner który mógłby zbadać auto i wydać opinię co należy zmienić, przerobić? Brzmi to jak poddanie się, ale oni to zrobią w tydzień, a ja w rok.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kirpek
post Mon, 09 Nov 2020 - 11:45
Post #16


Forum Killer
Dołączył: Wed, 03 August 2011
Skąd: Szczecin





Tuleje luzowałeś po zglebieniu do nowej pozycji? Zaraz gumy pourywa. Tak tylko przypominam.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
emilus143
post Mon, 09 Nov 2020 - 11:46
Post #17


Rookie
Dołączył: Sat, 07 November 2020





Oczywiście że tak.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
scyzor
post Mon, 09 Nov 2020 - 12:41
Post #18


Frequent User
Dołączył: Sun, 21 December 2008
Skąd: Łódź





Mts...hmm. jak ktoś wcześniej pisał do góry! Dystanse na przód to słaby pomysł do dupowozu- promień zataczania. A najlepiej jak już chcesz obniżać to sprężyny eibach + bilstein b8 o ile jest do d2.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
emilus143
post Mon, 09 Nov 2020 - 13:47
Post #19


Rookie
Dołączył: Sat, 07 November 2020





Poczytałem właśnie trochę o promieniu. Rzeczywiście, zmiana o 17mm mogła narobić już biedy. Zacznę od tego, zdam relację co się poprawiło. Zapewne powtórzyć ustawienie geometrii?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Mon, 09 Nov 2020 - 14:02
Post #20


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(emilus143 @ Mon, 09 Nov 2020 - 13:47) *
Poczytałem właśnie trochę o promieniu. Rzeczywiście, zmiana o 17mm mogła narobić już biedy. Zacznę od tego, zdam relację co się poprawiło. Zapewne powtórzyć ustawienie geometrii?

Zmień felgi na seryjne. W moim dupowozie felga z ET mniejszym o 15 od serii spowodowała negatywne zjawisko ściągania na nierównościach. Ja miałem świadomość, że będzie gorzej, a mimo to jestem zaskoczony, że aż tak to działa. Do tego opona z dość twardą ścianką potęguje efekt.
Geometria, o ile nie jest totalnie skopana w stylu 1 stopień zbieżne/rozbieżne nie ma moim zdaniem aż takiego wpływu.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 13:53