Shoutbox 0 nowych PW 


4 Stron V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Syf w silniku, jak usunąć ?? - odchamianie 1.8T 20V AEB
GTO
post Fri, 24 Apr 2009 - 12:20
Post #21


Forum Killer
Dołączył: Mon, 21 October 2002
Skąd: Czechowice-Dziedzice





ja bym rozebrał całość i poskładał na nowo smile.gif

widzialem cos podobnego w jedym 1.8T z anglii, ale problemu nie było bo i tak całość poszła do rozebrania i poskładania na nowych częściach.


--------------------
DIGITUN.PL
605-443-665
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 24 Apr 2009 - 12:20
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
uki82
post Fri, 24 Apr 2009 - 17:50
Post #22


Forum Killer
Dołączył: Mon, 11 June 2007
Skąd: WG





CYTAT(GTO @ Fri, 24 Apr 2009 - 12:20) *
ja bym rozebrał całość i poskładał na nowo smile.gif



Tak się robi

Szukam zdrowego bloku do 1.8 20VT AEB, jeżeli ktoś ma na sprzedaż to proszę ofertę na pw smile.gif.


--------------------
A4 Allroad 3.0TDI
KTM 520EXC
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nosb
post Sat, 25 Apr 2009 - 15:17
Post #23


Super User
Dołączył: Fri, 17 August 2007
Skąd: Swietokrzyskie





O kutwa ale syf smile.gif U mnie po rozbiorce silnika z angola po awarii mojego bylo zlociutko i w miare czysto bez takich jaj wink.gif

A czemu szukasz bloku ? Nie lepiej podremontowac ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
uki82
post Sat, 25 Apr 2009 - 20:14
Post #24


Forum Killer
Dołączył: Mon, 11 June 2007
Skąd: WG





tuleje są zniszczone, trzeba było je robić na kolejny nadwymiar( coś wpadło do cylindrów i głębokie sznyty są na gładziach) , aby w zlikwidować rysy , ale drugi blok już kupiłem z tłokami i korbami. Po rozbiórce okazało się że najgorsza była głowica, dół był prawie czysty smile.gif


--------------------
A4 Allroad 3.0TDI
KTM 520EXC
Go to the top of the page
 
+Quote Post
uki82
post Mon, 27 Apr 2009 - 21:15
Post #25


Forum Killer
Dołączył: Mon, 11 June 2007
Skąd: WG





koniec poszukiwań bloku - już kupiłem z kompletnym dołem. Kolejne pytanie: w jaki sposób rozmontowac tłok-korba w 1.8T ?? Wystarczy podgrzac okolice sworznia i wtedy wyjmę sworzeń??


PS. mirass opróżnij skrzynkę


--------------------
A4 Allroad 3.0TDI
KTM 520EXC
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pavel
post Tue, 28 Apr 2009 - 12:36
Post #26


Moderator
Dołączył: Sat, 19 April 2003
Skąd: Kwidzyn/Grudziądz





CYTAT(uki82 @ Mon, 27 Apr 2009 - 21:15) *
Kolejne pytanie: w jaki sposób rozmontowac tłok-korba w 1.8T ?? Wystarczy podgrzac okolice sworznia i wtedy wyjmę sworzeń??


Nic nie trzeba podgrzewać- malutkim śrubokrętem wyjmujesz druciany pierścień zabezpieczjący i delikatnie wybijasz sworzeń


--------------------
zaciski hamulcowe BREMBO-renowacja-lakierowanie proszkowe-adaptery do zacisków BREMBO-serwis rajdowy RPP/RSMP/GSMP
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nosb
post Tue, 28 Apr 2009 - 12:39
Post #27


Super User
Dołączył: Fri, 17 August 2007
Skąd: Swietokrzyskie





Dokladnie tak samo robilem wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
uki82
post Tue, 28 Apr 2009 - 12:49
Post #28


Forum Killer
Dołączył: Mon, 11 June 2007
Skąd: WG





dziękówa smile.gif


--------------------
A4 Allroad 3.0TDI
KTM 520EXC
Go to the top of the page
 
+Quote Post
uki82
post Mon, 17 Aug 2009 - 21:57
Post #29


Forum Killer
Dołączył: Mon, 11 June 2007
Skąd: WG





odgrzewam kotleta, ale chciałem zakończyć temat. Usunięcie tego syfu odbyło się przez rozbiórkę silnika i cały dzień mycia za pomocą myjki ciśnieniowej na gorącą wodę i aktywnej piany. Silnik był bialutki. I kilka zdjęć po myciu:
,,,,


--------------------
A4 Allroad 3.0TDI
KTM 520EXC
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Luckystrike1979
post Tue, 18 Aug 2009 - 13:25
Post #30


Super User
Dołączył: Sun, 13 January 2008
Skąd: Poznań





Po raz kolejny czytam posta o "olejowym syfie" w motorze...i tylko czekałem , aż padnie słowo Castrol...

Bardzo często tam gdzie są tego typu problemy , lany jest Castrol, najczęsciej 10/60 ...w przypadek już dawno nie wierzę ...

Go to the top of the page
 
+Quote Post
PMT
post Tue, 18 Aug 2009 - 14:14
Post #31


User
Dołączył: Sun, 08 June 2008
Skąd: Warszawa





Sorry, może trochę odejdę od tematu, ale co jest nie tak z tym Castrolem 10w60? Bardzo dużo negatywnych opinii na jego temat słyszę, rzeczywiście robi taki straszy syf w silniku? Castrol Edge 10w60 to to samo co kiedyś nazywany Castrol RS 10w60?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
uki82
post Tue, 18 Aug 2009 - 14:46
Post #32


Forum Killer
Dołączył: Mon, 11 June 2007
Skąd: WG





ten syf w moim silniku to skutek niewymienianego oleju przez x tys km. Nie wiem na czym ten silnik jeździł wcześniej. Ja jak kupiłem samochód zalałem Castrola 5W - 40 , ale to nie jest jego wina.

Jak się oleju nie wymienia to i Motul nie pomoże.


--------------------
A4 Allroad 3.0TDI
KTM 520EXC
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Luckystrike1979
post Tue, 18 Aug 2009 - 14:53
Post #33


Super User
Dołączył: Sun, 13 January 2008
Skąd: Poznań





Zalejesz Castrol`em po robocie ? smile.gif

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mega
post Tue, 18 Aug 2009 - 19:51
Post #34


Frequent User
Dołączył: Sun, 27 June 2004
Skąd: dziesiąta/sławinek





CYTAT(uki82 @ Tue, 18 Aug 2009 - 15:46) *
ten syf w moim silniku to skutek niewymienianego oleju przez x tys km. Nie wiem na czym ten silnik jeździł wcześniej. Ja jak kupiłem samochód zalałem Castrola 5W - 40 , ale to nie jest jego wina.

Jak się oleju nie wymienia to i Motul nie pomoże.


Widzę chyba wielkiego fana Castrola już dawno po tylu niepochlebnych opiniach nie widziałem użytkownika, który dalej broniłby takiej marki...

Tak na poważnie miałem kilka lat temu Audi A3 1.8T i to nie szwajcarską świeżynkę, tylko auto które kupiłem w salonie nowe i zmieniany był olej tak jak nakazywał producent i również lany był taki olej jaki zalecał mi akuratnie ten dealer czyli akuratnie nieszczęsny Castrol.
Przy przebiegu 70-80 tyś bezawaryjnej jazdy przy mocniejszym butoowaniu wyskakiwała mi kontrolka (na czerwono) oleju. Nie wiedziałem co się dzieje stan oleju ok, wymieniliśmy olej na nowy nic to nie pomogło niestety w serwisie brakło pomysłów (jak to często bywa) co to może być...
Zmieniłem dealera na innego, który akuratnie zalewał auta Mobilem i po pierwszej zmianie problem całkowicie ustał. Do dziś nie wiadomo co było przyczyną ale wszystko na to wskazuje że to wina Castrola...
Od mojego rozstania z Castrolem minęło już sporo czasu (około 7-8 lat) i powiem Ci, że jakoś nie tęsknię cool.gif


--------------------
Audi S2 ABY/ RS6 / Porsche 911 Turbo X50 Techart kit
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tiziano
post Tue, 18 Aug 2009 - 20:14
Post #35


Frequent User
Dołączył: Sun, 09 November 2008
Skąd: Rzeszów





widzialem kiedys podobny przypadek olej niewymieniony przez 80 pare kkm po rozebraniu, wyczyszczeniu i zalaniu nowym olejem nawinal jeszcze z 250 kkm wink.gif


--------------------
Audi Turbo quattro
Audi A3 1.8T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
uki82
post Tue, 18 Aug 2009 - 20:49
Post #36


Forum Killer
Dołączył: Mon, 11 June 2007
Skąd: WG





CYTAT(Mega @ Tue, 18 Aug 2009 - 19:51) *
Widzę chyba wielkiego fana Castrola już dawno po tylu niepochlebnych opiniach nie widziałem użytkownika, który dalej broniłby takiej marki...



nie jestem wielkim fanem castrola i nie bronię go tylko ja zalewałem silnik tym olejem od momentu zakupu samochodu i nie widziałem żeby było coś nie halo z silnikiem, a na czym on wcześniej jeździł to pojecia nie mam. Nie miałem przykrych doświadczeń z castrolem, ale też nie mówię że jest zajebisty. Samochód sprowadzony był z Włoch i nie sądzę, że tam zalewali silnik dobrym olejem ( chocby nawet i castrolem), bo wszystkie opinie mówią że makaroniarze to straszni syfiarze. Od zakupu do rozebrania silnika przejechałem 20 tys km więc przez taki okres Castrol nie zasyfilby tak silnika, dlatego napisałem że to nie jego wina. Słyszałem że ludzie narzekali na tą markę oleju. Mi się wydaje że masło się z tego oleju zrobiło z powodu braku wymiany i tak hujowego oleju. Kiedys w podstawówce słyszałem, że jak się mleko długo ubija to robi się śmietana. Więc myślę, że i w tym przypadku było podobnie biggrin.gif Mój ojciec kiedyś był mechanikiem i naprawiał kombajny traktory i takie tam i nie widział takiego syfu, a te maszyny pracują w ciężkich warunkach, tylko tam olej wymienia się "co jakiś czas", a oleje też nie są wykonywane w jakiejś kosmicznej technologi.

Obecnie samochód jeździ na Mobil1 5W-50 i przejechałem nim jakieś 4 tys km i narazie wszystko jest OK. Po rozebraniu silnika mimo tego masła wszędzie obecnego to silnik wyglądał bardzo przyzwoicie, na tulejach nie było progów, tylko te nieszczęsne rysy, czopy na wale również nie były porysowane. Bardzo szkoda było mi tego bloku. W silniku wymieniłem wszystkie uszczelniacze i uszczelki , panewki, pierścienie. W tej chwili na wolnych obrotach przy temp oleju 90 - 95 stopni ciśnienie oleju wynosi 2 bary ( zegar mechaniczny).


--------------------
A4 Allroad 3.0TDI
KTM 520EXC
Go to the top of the page
 
+Quote Post
WIŚNIA
post Mon, 10 Oct 2011 - 19:47
Post #37


Rookie
Dołączył: Sat, 01 October 2011





kolego mam to samo w AJL-u też od makaroniarzy,tyle że u mnie to wygląda o wiele gorzej
Go to the top of the page
 
+Quote Post
uki82
post Tue, 11 Oct 2011 - 07:12
Post #38


Forum Killer
Dołączył: Mon, 11 June 2007
Skąd: WG





hehe, oni chyba nie wymieniają oleju. Jak zostanie zalany w fabryce tak do ostatnich dni życia silnika na jednym oleju jeżeli go nie bierze.


--------------------
A4 Allroad 3.0TDI
KTM 520EXC
Go to the top of the page
 
+Quote Post
WIŚNIA
post Tue, 11 Oct 2011 - 21:22
Post #39


Rookie
Dołączył: Sat, 01 October 2011





wyobraź sobie że u mnie więcej tego gówna jest,chciałem to wypłukać jakimś preparatem ale chyba nie ma to sensu,ide w twoje ślady i pruje silnik
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Croom
post Wed, 12 Oct 2011 - 08:06
Post #40


Forum Killer
Dołączył: Mon, 04 April 2005
Skąd: Wieliczka






Ja może dodam jeszcze jedno NAJWAŻNIEJSZE.

Ten silnik ma wadę fabryczną która nazywa się SLUDGE.

W Polsce temat sie pomija .

W tym silniku obowiązuje inny interwiał miedzy wymianowy !
W USA temat jest powszechny i kazdy wie jakie jednostki są obarczone problemem.

Olej na pewno pomógł bo to nadal najczesciej wybierana marka olejowa.
Mam podobnie w kilku jednostkach po tym oleju.

W razie pytań zaraszam na priv bo pisałem juz wieloktrotnie o problemie który w Polsce jest pomijany.


--------------------
www.zmienolej.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stron V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Tuesday, 16 April 2024 - 11:30