Shoutbox 0 nowych PW 


8 Stron V  « < 4 5 6 7 8 >  
Closed TopicStart new topic
> Tesla 3 rozwala SuperOES Łódź
Nanab
post Sat, 01 Apr 2023 - 18:15
Post #101


Frequent User
Dołączył: Tue, 28 December 2021





CYTAT(Andrzejsr @ Fri, 31 Mar 2023 - 23:19) *
Jakie pod prąd? Elektryki w obecnej formie nachalności ich wciskania na siłę to mainstream z najwyższej półki, poprawność jakiej nigdy nie było.

Kiedyś coś tam skomentowałem na fb i teraz algorytm zaczął mi podrzucać pełno artykułów w tej tematyce. 8/10 artykułów to propaganda antyev, kłamliwe, manipulowane "testy", prześmiewcze artykuły albo clickbaity grające na emocjach(hit to "biedne dzieci w kopalni kobaltu", to złe jak wydobywają kobalt do baterii, ale jak te same dzieci, w tej samej kopalni wydobywają ten sam kobalt do odsiarczania ropy naftowej to już ok). Podobnie z komentarzami, większość to coś w stylu "niech się palą", "elektrośmieć", "elektryczne gówno" i podobne na podobnym poziomie. Mainstream to hejtowanie elektryków za wszelką cenę, nawet bezwstydnymi kłamstwami typu "pożar elektrycznego autobusu" a na filmie 20m miotacz ognia z autobusu na cng, albo "blok w warszawie do wyburzenia po wybuchu samochodu elektrycznego w garażu podziemnym"-a jako wrak "elektryka" od którego się zaczął pożar pokazują wrak samochodu z dieselem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sat, 01 Apr 2023 - 18:15
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
prnit
post Sat, 01 Apr 2023 - 19:59
Post #102


Forum Homee
Dołączył: Fri, 18 October 2002
Skąd: Warszawa i okolice





Poczytaj sobie to forum. Jest przecież dokładnie tak samo.


--------------------
Męczennik od elektryków :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Sun, 02 Apr 2023 - 00:03
Post #103


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Ja nie wiem co algorytmy facebooka mówią.
Widzę co się dzieje wokół w realnym świecie, nie wirtualnym. Widać gdzieś dopłaty do spalinowych ? Zero akcyzy na większe pojemności? Uprzywilejowanie spalinowych ? Uprzywilejowanie samochodów robiących tysiąc km rocznie - więc realnie nie trujących ? Ot nachalna reklama skody na baterie rzekomo dającej radę w górskich zimnych wymagających warunkach służącej TOPROwi? (To już szczyt , są testy tej skody z realnym jej zasięgiem żałosnym gdy się ogrzewanie włączy, nie mówiąc o czymkolwiek na dachu czy o zgrozo przyczepce wielkości Niewiadowa, ale dzielnie pnie się w mrozie pod górę).
Mainstream jest jednoznaczny.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
prnit
post Sun, 02 Apr 2023 - 07:07
Post #104


Forum Homee
Dołączył: Fri, 18 October 2002
Skąd: Warszawa i okolice





laugh.gif laugh.gif Proponuję dopłaty do 1.9 TDI. Najlepiej tych z od razu z wyciętym katem.


--------------------
Męczennik od elektryków :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Sun, 02 Apr 2023 - 10:46
Post #105


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





To byłoby faktycznie "pod prąd" i nie- mainstreamowe.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Sun, 02 Apr 2023 - 11:57
Post #106


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





Ale te doplaty wlasciciele mogliby przeznaczyc w nowe wtryskiwacze dpf czy turbine..dobry pomysl. Mocno eko.
Kazde auto ktore dymi i syfi fajnie jakby na stacji diagnostycznej dostawalo bon na wymiane uszkodzonych czesci. To by bylo pro eko a nie udawanie ze problemu nie ma i jak cie nie stac to kombinuj.


--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
prnit
post Sun, 02 Apr 2023 - 13:43
Post #107


Forum Homee
Dołączył: Fri, 18 October 2002
Skąd: Warszawa i okolice





wy niestety nadal nie rozumiecie jednej rzeczy, auta spalinowe to juz przeżytek, koncerny przestały w nie inwestować pieniądze i będą one tylko wygaszane, nikt juz nie bedzie inwestować w rozwój spalinówek, cała kasa idzie teraz na elektryki i na hybrydy, są gigantyczne inwestycje w ładowarki na całym świecie a wszystkie koncerny będą miały więcej elektryków niż aut spalinowych w ofercie, juz dzisiaj koncerny reklamują prawie wyłącznie elektryki, nie mozna kupić np. juz normalnego małego auta volvo bo ich nie ma, zostały na ich stronie tylko promowane elektryki, a mamy 23 rok..za 5 lat aut spalinowych nie będzie już zupełnie w ofercie tych firm, zostaną może jakieś hybrydy, i tak będzie czy wam sie to podoba czy nie i jakie opinie w internecie by nie były, po prostu, nigdzie nie pisze czy to dobrze czy zle, mi to wszystko jedno i nie mam z tym zadnego problemu bo takim autem juz jezdze i uwazam że żadna tragedia sie nie dzieje.


--------------------
Męczennik od elektryków :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Sun, 02 Apr 2023 - 13:52
Post #108


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





CYTAT(prnit @ Sun, 02 Apr 2023 - 13:43) *
...koncerny przestały w nie inwestować pieniądze i będą one tylko wygaszane, nikt juz nie bedzie inwestować w rozwój spalinówek, cała kasa idzie teraz na elektryki i na hybrydy, są gigantyczne inwestycje w ładowarki na całym świecie a wszystkie koncerny będą miały więcej elektryków niż aut spalinowych w ofercie, juz dzisiaj koncerny reklamują prawie wyłącznie elektryki, nie mozna kupić np. juz normalnego małego auta volvo bo ich nie ma, zostały na ich stronie tylko promowane elektryki,...


No właśnie opisałeś główny nurt z którym płyniesz, a rzekomo idziesz "pod prąd" .


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Sun, 02 Apr 2023 - 13:59
Post #109


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





CYTAT(prnit @ Sun, 02 Apr 2023 - 13:43) *
wy niestety nadal nie rozumiecie jednej rzeczy, auta spalinowe to juz przeżytek, koncerny przestały w nie inwestować pieniądze i będą one tylko wygaszane, nikt juz nie bedzie inwestować w rozwój spalinówek, cała kasa idzie teraz na elektryki i na hybrydy, są gigantyczne inwestycje w ładowarki na całym świecie a wszystkie koncerny będą miały więcej elektryków niż aut spalinowych w ofercie, juz dzisiaj koncerny reklamują prawie wyłącznie elektryki, nie mozna kupić np. juz normalnego małego auta volvo bo ich nie ma, zostały na ich stronie tylko promowane elektryki, a mamy 23 rok..za 5 lat aut spalinowych nie będzie już zupełnie w ofercie tych firm, zostaną może jakieś hybrydy, i tak będzie czy wam sie to podoba czy nie i jakie opinie w internecie by nie były, po prostu, nigdzie nie pisze czy to dobrze czy zle, mi to wszystko jedno i nie mam z tym zadnego problemu bo takim autem juz jezdze i uwazam że żadna tragedia sie nie dzieje.

A ty nie rozumiesz ze wystarczy nie kupowac volvo by te upadlo. To ludzie decyduja czego chca a nie rzadzacy.


--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
prnit
post Sun, 02 Apr 2023 - 14:45
Post #110


Forum Homee
Dołączył: Fri, 18 October 2002
Skąd: Warszawa i okolice





volvo upadło? laugh.gif ale to co vw tez upadnie? audi? porsche też? wszystko upadnie bo się polaczkom elektryki nie podobają tylko musi być passat w dieslu? nikogo to nie obchodzi, twoje zdanie sie tutaj nie liczy, nie chcesz jezdzic elektrykiem to za kilka lat nie bedziesz miał wyboru i nie kupisz zadnego nowego auta i tyle. Mnie to zupełnie nie boli, mam to w pompce kompletnie a nawet uważam ze super bo nie będą auta już smrodziły jak pisałem wczesniej, a co elektryków to rynek bardzo dynamicznie sie rozpędza mimo tych wpisów i waszego zdania o elektrykach, byłem oglądać vw buzza i sie przejechać, gosciu mi powiedzial ze auta idą jak swieze bułeczki i on juz nawet nie ma mi co zaproponować jakbym chciał kupić, mimo ze cena to ok 300-350 tysi laugh.gif laugh.gif wszystko sprzedane na pl rynku, zagranicą jest na to szał, wykupoywane są od razu auta z fabryki i trzeba na auta czekać bo popyt jest większy niż podaż, w tesli? w PL szaleństwo, na placu w ząbkach czegos takiego jak teraz to nie widzialem nigdy, setki aut na placu, w salonie ludzie czekają na odbiór, pod salon podjezdzają co i raz lawety z kolejnymi teslami, ludzie mają w du*@* wasze opinie i te auta idą jak swieze bułeczki, ja gdyby miał dzis do wyboru kupno passata i takiej tesli to tez bym tesle wybrał bo kosztują te same pieniądze, jak ludzie mają gdzie takie auto naładować i kosztuje ich 100km 10 czy 15zł zamiast 50 czy 80zł to się 5 minut nie zastanawiają, do tego mają jazde buspasem, nie płacą za parkowanie itd itd. do tego jak ktoś bierze leasing to wlasciwie takim autem jezdzi prawie za darmo bo to co by wydał na paliwo do spalinowca jak sobie podliczy różnice w paliwie to mu wychodzi ze jezdzi elektrykiem za darmo, i w dup39# ma opinie ze się palą, ze sie zepsują i ze baterie będą do wymiany bo tam na baterie i silnik jest 7 czy 8 lat gwarancji i za tyle to oni juz nie beda mieli tego auta, kto potrafi liczyć i nie robi dziennie tras po 800 kilometrów to bierze juz elektryka, takie są fakty czy sie to komus podoba czy nie, elektryki to przyszlosc, spalinówki przeszłość.


--------------------
Męczennik od elektryków :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Sun, 02 Apr 2023 - 18:26
Post #111


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





CYTAT
a co elektryków to rynek bardzo dynamicznie sie rozpędza mimo tych wpisów i waszego zdania o elektrykach, byłem oglądać vw buzza i sie przejechać, gosciu mi powiedzial ze auta idą jak swieze bułeczki i on juz nawet nie ma mi co zaproponować jakbym chciał kupić, mimo ze cena to ok 300-350 tysi laugh.gif laugh.gif wszystko sprzedane na pl rynku, zagranicą jest na to szał, wykupoywane są od razu auta z fabryki i trzeba na auta czekać bo popyt jest większy niż podaż, w tesli? w PL szaleństwo, na placu w ząbkach czegos takiego jak teraz to nie widzialem nigdy, setki aut na placu, w salonie ludzie czekają na odbiór, pod salon podjezdzają co i raz lawety z kolejnymi teslami, ludzie mają w du*@* wasze opinie i te auta idą jak swieze bułeczki,


Ktory ze sprzedawanych w pierwszej 10tce aut to elektryk schodzacy jak cieple buleczki?


Ja tam widze silny trend spadkowy wynikakacy z coraz wiekszych nakladanych podatkow na auta spalinowe i przez to windujace ceny aut spalinowych razy dwa. Kiedys dominowal segment kompaktow w cenie 60tys zl. Teraz najtansze zlomy kosztuja pod stowe. Ludzie to widza i coraz czesciej omijaja nowe auta.



--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
prnit
post Sun, 02 Apr 2023 - 22:42
Post #112


Forum Homee
Dołączył: Fri, 18 October 2002
Skąd: Warszawa i okolice





daj elektrykom dwa- trzy lata i wtedy zobaczysz jak ta tabelka sie zmieni, przeciez zmasowane promowane elektryków przez producentów dopiero się zaczęło...


--------------------
Męczennik od elektryków :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Mon, 03 Apr 2023 - 09:14
Post #113


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(prnit @ Sun, 02 Apr 2023 - 22:42) *
daj elektrykom dwa- trzy lata i wtedy zobaczysz jak ta tabelka sie zmieni, przeciez zmasowane promowane elektryków przez producentów dopiero się zaczęło...

To nie kwestia producentów. Bez ustawowych ulg te samochody nie są konkurencyjne cenowo.
Akurat teslą nie jeździłem , ale miałem okazję użytkować 2 tanie elektryki. Jeden 10 lat temu, drugi niedawno. W hondzie dużo sprzeczności. Fajne audio i dotykowy ekran, a wygłuszenie jak w Tico. Brak możliwości deaktywacji esp pomimo tył napędu. Cena oczywiście zabija jak na klasę auta.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Mon, 03 Apr 2023 - 09:31
Post #114


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



CYTAT(jackkpl @ Mon, 03 Apr 2023 - 09:14) *
Akurat teslą nie jeździłem , ale miałem okazję użytkować 2 tanie elektryki. Jeden 10 lat temu, drugi niedawno. W hondzie dużo sprzeczności. Fajne audio i dotykowy ekran, a wygłuszenie jak w Tico.

Czyli definicja typowego japończyka patrz Toyoty.

CYTAT(jackkpl @ Mon, 03 Apr 2023 - 09:14) *
Brak możliwości deaktywacji esp pomimo tył napędu. Cena oczywiście zabija jak na klasę auta.

Brak możliwości wyłączenia ESP w typowym dupowozie to od wielu lat już standard. Albo jest przcisk a przy 50 już się włącza sam w auto.
Dziś nawet cena najtańszej spalinowej Dacii zabija.


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
prnit
post Mon, 03 Apr 2023 - 09:37
Post #115


Forum Homee
Dołączył: Fri, 18 October 2002
Skąd: Warszawa i okolice





CYTAT(jackkpl @ Mon, 03 Apr 2023 - 09:14) *
To nie kwestia producentów. Bez ustawowych ulg te samochody nie są konkurencyjne cenowo.
Akurat teslą nie jeździłem , ale miałem okazję użytkować 2 tanie elektryki. Jeden 10 lat temu, drugi niedawno. W hondzie dużo sprzeczności. Fajne audio i dotykowy ekran, a wygłuszenie jak w Tico. Brak możliwości deaktywacji esp pomimo tył napędu. Cena oczywiście zabija jak na klasę auta.


tesle 3 mozna kupic z dotacją za 180 tysi i to już dzisiaj czyli w cenie passka, co do zejscia do 100 tysi za auto elektryczne to mysle ze musi jeszcze troche minąć czasu ale firmy juz pracują nad takimi autami, tesla ma wypuscic model 2 i będzie kosztować pewno koło 150 tysi, przy dofinansowaniu zrobi sie 120-130 tysi i już granica blisko, vw też już pokazał swojego elektrycznego golfa który ma być mniejszy niż id3 i pewnie też będzie kosztować z dofinansowaniem 120-140 tysi, te auta się zblizają powoli...to nie będzie rok czy dwa ale kilka lat i elektryki będą kosztować tyle co spalinówki


--------------------
Męczennik od elektryków :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Mon, 03 Apr 2023 - 10:48
Post #116


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(kontrolm @ Mon, 03 Apr 2023 - 09:31) *
Czyli definicja typowego japończyka patrz Toyoty.

Nie do końca, bo jest cisza od napędu, a hałas z opon jak w wybebeszonym RX8 na extremie smile.gif.
Może w ten sposób chcą pozostawić doznania z jazdy samochodem spalinowym ? wink.gif


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Mon, 03 Apr 2023 - 11:07
Post #117


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



CYTAT(jackkpl @ Mon, 03 Apr 2023 - 10:48) *
Nie do końca, bo jest cisza od napędu, a hałas z opon jak w wybebeszonym RX8 na extremie smile.gif.
Może w ten sposób chcą pozostawić doznania z jazdy samochodem spalinowym ? wink.gif

zgaś silnik w Corolli jak jedziesz to usłyszysz ten huk - normalnie silnik go zagłusza laugh.gif


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Mon, 03 Apr 2023 - 12:37
Post #118


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





CYTAT(kontrolm @ Mon, 03 Apr 2023 - 09:31) *
...
Dziś nawet cena najtańszej spalinowej Dacii zabija.



W jakiej części jej są kary za emisje? możemy się domyślać.
Jednak użytkowość , funkcjonalnośc itd takiej i tak kilkadziesiąt tysięcy tańszej Sandero / Stepway w porównaniu do tej EV Spring 45 koni/90 km zasięgu/20 do setki za 108tys zł(!) to i tak okazja wink.gif




--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Mon, 03 Apr 2023 - 13:20
Post #119


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





CYTAT(prnit @ Mon, 03 Apr 2023 - 09:37) *
tesle 3 mozna kupic z dotacją za 180 tysi i to już dzisiaj czyli w cenie passka, co do zejscia do 100 tysi za auto elektryczne to mysle ze musi jeszcze troche minąć czasu ale firmy juz pracują nad takimi autami, tesla ma wypuscic model 2 i będzie kosztować pewno koło 150 tysi, przy dofinansowaniu zrobi sie 120-130 tysi i już granica blisko, vw też już pokazał swojego elektrycznego golfa który ma być mniejszy niż id3 i pewnie też będzie kosztować z dofinansowaniem 120-140 tysi, te auta się zblizają powoli...to nie będzie rok czy dwa ale kilka lat i elektryki będą kosztować tyle co spalinówki

pamietaj ze pasek przewiezie 4 dorosle osoby w komforcie czytaj cicho miejsce na glowe dla dwumetrowcow i na nogi dla dwumetrowcow i na lokcie dla dwumetrowcow. do tego bagaznik ponad 600l. czy tesla 3 tez tak potrafi? jesli nie to po co porownywac takie auta? nie mowie ze w tesli jest zle ale to raczej troszke mniej przestrzenia od octawi a nie wielkosc passata.
passata kupuje sie na wyjazdy dlugie gdzie mozna bezproblemowo sie zapakowac.


--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Mon, 03 Apr 2023 - 13:34
Post #120


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



CYTAT(piwo @ Mon, 03 Apr 2023 - 13:20) *
pamietaj ze pasek przewiezie 4 dorosle osoby w komforcie czytaj cicho miejsce na glowe dla dwumetrowcow i na nogi dla dwumetrowcow i na lokcie dla dwumetrowcow. do tego bagaznik ponad 600l. czy tesla 3 tez tak potrafi? jesli nie to po co porownywac takie auta? nie mowie ze w tesli jest zle ale to raczej troszke mniej przestrzenia od octawi a nie wielkosc passata.
passata kupuje sie na wyjazdy dlugie gdzie mozna bezproblemowo sie zapakowac.

akurat tesla bardz dobrze potrafi wykorzystać zalety elektryki robiąc jak na swoją długość sporo miejsca dla pasażerów jak i bagaży bo ma dwa bagażniki gdzie te debile z europy do tej pory nie odgadli że przodu można bagażnik zrobić bp nie ma tam wielkiego silnika z osprzętem.

I czasem duży bagażnik to nie wszystko jak ktoś pamięta pierwszą i trochę drugą Octavię tudzież Golfa 4 gdzie z tyłu miejsca nie było wogóle - za karę się tam siedziało. Ogólnie nowe auta mają zdecydowanie mniej miejsca porównując to ze starszymi autami o porównywalnej długości. Nadmuchane nadkola wielkie koła ścięte dachy przesadnie długie maski żeby się na sportowo kojarzyło a miejsca dla ludzi brak.

W tesli tą chęć do zapewnienia jak największej ilości miejsca z danej długości po prostu widać a passacie od dawna już nie.


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post

8 Stron V  « < 4 5 6 7 8 >
Closed TopicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 26 April 2024 - 16:04