Shoutbox 0 nowych PW 


8 Stron V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Tesla okiem kierowcy wyścigowego, bardzo ciekawy materiał
kontrolm
post Mon, 10 Jan 2022 - 18:13
Post #21


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



CYTAT(Maciek1234 @ Mon, 10 Jan 2022 - 17:59) *
Co do ciszy i smrodu - hmm, w nowych samochodach benzynowych nie słyszysz silnika tylko szum powietrza. Wycieki pojawiają się po kilku-kilkunastu latach eksploatacji

Maciek nie płyń tylko powiedz w których autach nie słychać silnika ? Bo jeszczem takiego nei zarejestrował a mam podobno ciche Xc90 V8 - fakt jest ciche (wiele osób mających dobre furki mówi że ich nie są takie ciche ale nadal je słychać i w środku i na zewnątrz. ZNów te nowe z salonu na zewnątrz na jałowych nie słychać ale w środku burczy i warkoli jak zwykle. Prezesów Merole, kierownika Lexus - przy i3 to kosiarki.

Obsługuję flotę aut firmowych - Mercedesy Suvy prezesów, Toyoty Corolle Avensis, SKody Octawie pocżawszy od pierwszej generacji, Peugeoty Partnery od pierwszej generacji i sorry ale że nie ciekną takiego kitu mi nei wciśniesz. Toyota to number one po 200 tkm utytłana jak świnia w żłobie koszty napraw uszczelnienia silnika są takie że auto sprzedajemy i kupujemy następne. Octawie podobnie - masa awarii olej wszędzie, dolewki po drodze to standard. O Merolach szefów nie ma się co rozpisywać w skrócie olej nie cieknie (ebie się wszystko inne pneumatyczne zawieszenia elektronika).

Elektryk nie będzie ciekł bardziej nż skrzynia w 30-letnim aucie bo ? Nie ma ciśnienia w skrzyni korbowej, nie ma temperatury. Poza tym każdy wie że 30 letni elektryk to oksymoron laugh.gif


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 10 Jan 2022 - 18:13
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Maciek1234
post Mon, 10 Jan 2022 - 18:33
Post #22


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(piwo @ Mon, 10 Jan 2022 - 19:00) *
e nie jest tak tragicznie juz na szczescie. taka kia ev6 228KM 77,4kWh RWD masz za 199 900 zl. spokojnie tym autem zrobisz 300km jezdzac nawet dosc szybko.

żebyś się nie zdziwił. Przy 140kph, elektryk zasysa około 25-35kWh/100km, więc po przejechaniu 200km, już zaczniesz się rozglądać za za superchargerem biggrin.gif

Poza tym, przed czasami z barbarzyńskimi opłatami za emisję, ze 2 paki, to się kupowało Stingera 3,3 V6 370KM... Autem, którym mogłeś gnać autostradą 250kph, zatrzymać się na stacji, uzupełnić płyny w 5 minut (łącznie, z hotdogiem laugh.gif ) i gnać dalej na złamanie karku.

Jak auto ma służyć do pyrkania 120 po autobahnie, to cofamy się ze 30 lat w motoryzacyjnym rozwoju, gdy królował VW Passat B3 1,8/90KM. Albo Vectra A 1,8/90KM biggrin.gif


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mroczylas
post Mon, 10 Jan 2022 - 19:49
Post #23


Rookie
Dołączył: Thu, 06 August 2020
Skąd: warszawa





Jak się ludzie maja przyzwyczajać do elektryków jak do covid to nie jest najlepszy rekomendacja:)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
radzio_gsi
post Mon, 10 Jan 2022 - 20:42
Post #24


Forum Homee
Dołączył: Fri, 17 February 2006
Skąd: warszawa





Zapomniałem napisać, ale mam pewną obserwację. Im elektryk jest cięższy tym widzę w nim mniej sensu. Takie małe popierdółki są naprawdę bardzo fajne. Zresztą nikt, przy zdrowych zmysłach i tak by taką skodą citigo nie jechał całą rodziną na narty.


--------------------
www.youtube.com/radzioFLATOUT
www.youtube.com/motoLAB
www.facebook.com/radzioFLATOUT
www.patronite.pl/radzioFLATOUT
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cowboy
post Mon, 10 Jan 2022 - 20:55
Post #25


Administrator
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: Wawa





pełna zgoda
full elektryk jak drugie auto do miasta jest idealny
gdyby nie kosztował 1,5 x tyle co jego spalinowy odpowiednik, bo ta cena nie wynika z kosztów wytworzenia ...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Gusiew
post Mon, 10 Jan 2022 - 21:32
Post #26


Super User
Dołączył: Sat, 29 September 2007
Skąd: Łosice





CYTAT(Mroczylas @ Mon, 10 Jan 2022 - 19:49) *
Jak się ludzie maja przyzwyczajać do elektryków jak do covid to nie jest najlepszy rekomendacja:)

Zakaz sprzedazy samochodow spalinowych po 2030 roku wszedl
Czy nie?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Mon, 10 Jan 2022 - 21:34
Post #27


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



CYTAT(radzio_gsi @ Mon, 10 Jan 2022 - 20:42) *
Zapomniałem napisać, ale mam pewną obserwację. Im elektryk jest cięższy tym widzę w nim mniej sensu. Takie małe popierdółki są naprawdę bardzo fajne. Zresztą nikt, przy zdrowych zmysłach i tak by taką skodą citigo nie jechał całą rodziną na narty.

o to to. CO ciekawe - to samo tyczy się każdej osobówki.

CYTAT(cowboy @ Mon, 10 Jan 2022 - 20:55) *
pełna zgoda
full elektryk jak drugie auto do miasta jest idealny
gdyby nie kosztował 1,5 x tyle co jego spalinowy odpowiednik, bo ta cena nie wynika z kosztów wytworzenia ...

ta cena wynika z mody. A czy obecne miejskie ciasne słabawe SUViki są warte swoich pieniędzy ? Nie ale jest na nie moda a wiadomo że teraz liczy się tylko le Kowalski jest w stanie wyłożyć za auto w którym widzi siebie jako pogromcę auta sąsiada.


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Mon, 10 Jan 2022 - 21:37
Post #28


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





No tak , ale też jaka jest zaleta małej "popierdółki" wobec powiedzmy kompakta tradycyjnie spalinowego, hatchbacka/kombi?
Mały - miejski nie robi przebiegów potężnych, więc oszczędność na ładowaniu mała. Cena zakupu wyższa. Odsprzedaży niejasna (potrężny postęp, zaraz przestarzałe) .
Przy obecnych i nieubłaganie coraz wyższych ograniczeniach ruchu, prędkości itd osiągi sobie są , ale nieużywane bo po co prawko tracić na jakimś streetracingu ze świateł, a uniwersalność żadna - ot 1 - kilku osób niewygodnie przewiezie.
Kompakt spalinowy większy, lżejszy, zasięg nieograniczony, więc uniwersalność potężnie wzrasta. Nawet jak to ma być drugie auto, to co przepraszam, pierwsze duże rodzinne nie może mieć focha-awarii nigdy ? nawet jeśli to drugie to kompakt, to jako "drugi" to pierwsze duże w razie W zastąpi, no może trochę z dopychaniem bagażnika i z drugim piętrem na dachu. Ale mimo tego piętra i spalania nim powodowanego dojedzie gdzie chce bez obserwowania zasięgu i redukowania V dla redukcji oporu przez owe piętra na dachu.
Ba, racingforum - więc kompakt bez problemu pociągnie lekką lawetkę z lekkim autkiem torowym. Tak samo inne hobby wodne itp wymagajkące ciągnięcia sprzętu. Dla elektryka torowego trzeba spalinówki do holowania.
Z holowaniem to hybrydy sobie tak sobie radzą, co dopiero elektryki.

Bardziej jako 3cie , 4te i taki gadżet-autko. To owszem.

Ja się nad MCX30 zastanawiałem, b. mi się podoba, nie udaje że ma "zasięgi", że jest "sportowa", jest Mazdą, ma elementy "kitcarowatości" (napęd elektryczy wsadzony w budę spalinówki smile.gif ) , nie jest szkopska itd, więc same zalety. Ale mimo paneli, miejsca, gniazdek, kilku aut z zasięgami, - jaki sens przy cenie takiej samej czt czy wyższej niż uniwersalne spalinowe kombi ?

Aha, kabelek co kilka dni jest fajny przez jakiś czas, mam sporo zim za sobą (więcej niż jeżdżą elektryki cywilne po naszych ulicach) z podłączaniem DEFA - ogrzewania postojowego i to tylko zimami. No nie jest to na dłuższą metę takie całkiem fajne. Choć elektrykiem może jednak się nie da ruszyć wyrywając kabel będąc wciąż podpiętym wink.gif
No i elektryk może się zgrzać / schłodzić sam przed wejściem do niego, to fakt, spora zaleta (bez przkąsu to piszę) na krótkie odcinki.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Mon, 10 Jan 2022 - 21:54
Post #29


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



Kompakt spalinowy lżejszy ? Który ? A45 z wagą 1700kg ?
Jeżeli Mazda MX30 ma faktycznie napęd elektryczny włożony w budę spalinówki to już z miejsca wiadomo że to auto ze zmarnowanym potencjałem.
Co do kosztów myśłisz ile pali auto spalinowe na bardzo krótkich dystansach ? Możesz dodać jeszcze do tego zimę. Podpowiem że fabryczna nowa Octawia 1.6 benzyna odpalana jesienią taką cieplejszą pierwszy kilometr średnia 18-20/100, drugi ok 15, trzeci 12-13. Po 5-6 km nie schodzi poniżej 9-10 litrów. DLa przykładu moja żona wozi tak dzieci do szkoły. Auto które w trasie normalnie pali 7 a przy 180 potrafi 10-11 w tych wraunkach pali jej 10. Średnio 20km dziennie robi ze spalaniem 10. I tego nie przeskoczysz bo mają Golfy nowe 1.4 TSI i inne zabawki z salonów i wszyscy posiadacze podają 10/100 w takich warunkach. Jedynie Toyota w Hybrydzie pali 5-6. 20km plus czasem jakiś wypad na zakupy do miasta daje 30 km dziennie *20 dni= 600km to jest 60 litrów paliwa po 5.7 = 342 zł. 342 zł za spokojną jazdę.
A teraz bierzemy i3. Robi 170km zapierdalania i full zabawy na jednym "baku" Albo 250 normalnej jazdy jak człowiek. Możesz cisnąć je zaraz od startu nie martwisz się że nie nagrzany że olej zimny że to że tamto. I jak zap....to ładujesz go za 17zł za 100km. Jak jeżdzisz spokojnie to wychodzi 10 zł. Czyli 600km zapierdalania masz za 102 zł a spokojnej jazdy za 60. A jak masz foto to....sam wiesz.
Nie wspomnę o kosztach wymian olejów hamulców bo w tym aucie te koszty to 1/10 spalinowego.
To gdzie ten plus spalinówki przy jazdach dookoła słupa szczególnie dla kogoś kto ma własne gniazdko ?

I masz rację - chcesz jechać gdzieś dalej ? Masz na podwórku coś czym pojedziesz i z rodziną na wakacje i zaholujesz wyścigówkę na tor. A jak ktoś nie jeździ na tor tylko dwa razy w roku na wakacje a resztę czasu spędza w mieście ? Jak ma głowę na karku to szybko policzy że dużo taniej jest wynając Caravelkę na wakacje niz kupić Caravelkę i robić każdego dnia w portki czy Ci jej już nie ukradli ew odkładać kasę na wymianę wtrysków pompy EGRa i biturbiny. Moi znajomi to przeszli od zakupu, włożenia po pewnym czasie ponad 20 tyś no w typowy normalny remont jak to w dieslu masz pewność że ten czas nadejdzie aż do finalnej kradzieży auta.
Pakiet AC to chyba sami domyślacie się że majątek przy tak fajnym wartościowym dla złodzei autku.


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Paweł#G
post Mon, 10 Jan 2022 - 22:05
Post #30


Frequent User
Dołączył: Sat, 16 October 2010
Skąd: Grudziądz





Nie mój świa, ale patrząc na elektryki i amatorsk, pół profesjonalny sport, czy nawet ostre ganianie ulicami - Jak wygląda sprawa po przygodach blacharskich, jakieś spotkanie z barierą ochronna, czy inne stłuczki.
Takie auta jak trzeba naprawia się jak spalinowe puszki w dwie noce w garażu?
Czy jak w artykule który kiedyś czytałem chyba o Jaguarze I-Pace, gdzie naprawę uszkodzonej podłogi (kilku cm pęknięcie zauważone po czasie) bodaj na podnośniku przy zmianie opon wyceniono na ponad 100 tyś zł i spory czas oczekiwania.....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kris4cars
post Mon, 10 Jan 2022 - 22:07
Post #31


Super User
Dołączył: Sun, 11 January 2015
Skąd: Zbąszyń





kontrolm a elektryki to czym się chłodzą? powietrzem? olejem? azotem?
Też mają układ chłodzenia, tesla może posiadać 3 pompy elektryczne. Wszystko połączone plastikowymi wężami. To przecież nie może się zepsuć laugh.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Mon, 10 Jan 2022 - 22:13
Post #32


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Pali na 100km dużo. Ale robi km mało (spalinowy kompakt) . Więc przy koszcie zakupu różnica w złotówkach nieduża - bo przebiegi nieduże.
Mniejsza niż w cenie zakpu.
Kompakt to kompakt, jakis Focus, Mazda 3 itp. po kiego jakieś A45 bez sensu.
Koszty przglądów - no właśnie, oleju nie ma, a przeglądy są. No sory , po kiego ? Co za różnica czy tracę czas na przegląd z aktualizacją oprogramowania , czy zlaniem i nalaniem oleju -czas tracę ten sam.
Turbiny ,egry itd.. pewnie tak, ale jeszcze wolnossące bez takich rzeczy auta istnieją.

Wynając taniej.. aha, ja się z wynajmowanymi przyczepami, lawetami, autolawetami najeździłem , dziękuję. Taniej to jest na ulotce reklamowej, zawsze coś , a to to uszkodzone, a to zapasówki nie ma, a to gniazdko nie działa... a to nie dojechał poprzedni wynajmujący i masz wyjazd w plecy. No przesadzam, nie ciągle, zdarza się .Ale wyatarczy że się zdarzy raz.

Zresztą - tego roku może ten ktoś jeżdzi 1-2 ray w roku na ten tor/akweny/ wakacje czy nie wiem , lotniska, a za 2 lata robi to co miesiąc, dołączają się dzieci, jedno jedzie ze swoim hobby tam, a tata siam itd. To co sprzeda z potężną stratą elektryka żeby coś dającego radę kupić ? Uniwersalność polega na tym właśnie, że się z części mozliwości nie korzysta, ale one są bo kto wie co sięza rok wymyśli .

Auto kiedyś było synonimem poszerzania możliwości a nie ich ograniczania. Czasy "zapierdalania" po drogach odeszły / odchodzą w niebyt i osiągi elektryków oczywiste i niezaprzeczalnie (nie znoszę skrzyń biegów) super, trochę są spóźnione, czy też w kagańcach zasięgu jak słusznie Maciek zauważa. Ale zalet uniwersalności - poszerzającej możliwości - nie mają. Plus koszt zakupu/utraty wartości/prawdopodobnie corsz droższego ładowania.

No w pewien sposób sztucznie napędzaną jedną drogę poszerzania możliwości mają - tam gdzie to dotyczy - wjazdy do stref / busspasy dla elektryków itp.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Mon, 10 Jan 2022 - 22:14
Post #33


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



CYTAT(kris4cars @ Mon, 10 Jan 2022 - 22:07) *
kontrolm a elektryki to czym się chłodzą? powietrzem? olejem? azotem?
Też mają układ chłodzenia, tesla może posiadać 3 pompy elektryczne. Wszystko połączone plastikowymi wężami. To przecież nie może się zepsuć laugh.gif


zauważ że temperatury tam panujące a co za tym idzie ciśnienia są zgoła odmienne od tych ze spalinówki. Więc jeżeli nei przejmujesz się tonami plastiku połączonych z elektromechaniką w ukłądzie chłodzenia tradycyjnych aut gdzie standardem dzisiaj są elektryczne termostaty, elektryczne pompy wody a wszystko to pracujące przy temoperaturach rzędu nawet 115-117 stopni i ciśnieniach 1.5-2 bara umieszczone na wibrującym rozgrzanym klocu to tym bardziej tu nie musisz.
Ale dobrze ktoś tu wspomniał - koszty napraw a wręcz często możliwość tej naprawy to pięta achillesowa elektryków ponieważ póki co producenci czują się tu całkowicie bezkarni i każdą poważniejszą usterkę kwalifikują jako "nienaprawialną" tak jak ma to miejsce przy uszkodzeniu podłogo-baterii. Napewno potrzeba tu regulacji prawnych i zmuszenia producentów do opracowania sotosownych procedur tak jak to było np. przy zmueszeniu ich do implementacji protokołów OBD w spalinówkach bo inaczej auta te będą zalegać na złomach ku uciesze producentów aut

Na szczęscie już są i działają prężnie ludzie którzy naprawiają to co "nienaprawialne". Życie nie lubi próżni.


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Mon, 10 Jan 2022 - 22:29
Post #34


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



CYTAT(Andrzejsr @ Mon, 10 Jan 2022 - 22:13) *
Pali na 100km dużo. Ale robi km mało (spalinowy kompakt) . Więc przy koszcie zakupu różnica w złotówkach nieduża - bo przebiegi nieduże.
Mniejsza niż w cenie zakpu.
Kompakt to kompakt, jakis Focus, Mazda 3 itp. po kiego jakieś A45 bez sensu.
Koszty przglądów - no właśnie, oleju nie ma, a przeglądy są. No sory , po kiego ? Co za różnica czy tracę czas na przegląd z aktualizacją oprogramowania , czy zlaniem i nalaniem oleju -czas tracę ten sam.
Turbiny ,egry itd.. pewnie tak, ale jeszcze wolnossące bez takich rzeczy auta istnieją.

Wynając taniej.. aha, ja się z wynajmowanymi przyczepami, lawetami, autolawetami najeździłem , dziękuję. Taniej to jest na ulotce reklamowej, zawsze coś , a to to uszkodzone, a to zapasówki nie ma, a to gniazdko nie działa... a to nie dojechał poprzedni wynajmujący i masz wyjazd w plecy. No przesadzam, nie ciągle, zdarza się .Ale wyatarczy że się zdarzy raz.

Zresztą - tego roku może ten ktoś jeżdzi 1-2 ray w roku na ten tor/akweny/ wakacje czy nie wiem , lotniska, a za 2 lata robi to co miesiąc, dołączają się dzieci, jedno jedzie ze swoim hobby tam, a tata siam itd. To co sprzeda z potężną stratą elektryka żeby coś dającego radę kupić ? Uniwersalność polega na tym właśnie, że się z części mozliwości nie korzysta, ale one są bo kto wie co sięza rok wymyśli .

Auto kiedyś było synonimem poszerzania możliwości a nie ich ograniczania. Czasy "zapierdalania" po drogach odeszły / odchodzą w niebyt i osiągi elektryków oczywiste i niezaprzeczalnie (nie znoszę skrzyń biegów) super, trochę są spóźnione, czy też w kagańcach zasięgu jak słusznie Maciek zauważa. Ale zalet uniwersalności - poszerzającej możliwości - nie mają. Plus koszt zakupu/utraty wartości/prawdopodobnie corsz droższego ładowania.

No w pewien sposób sztucznie napędzaną jedną drogę poszerzania możliwości mają - tam gdzie to dotyczy - wjazdy do stref / busspasy dla elektryków itp.

to idź zobacz ile waży Focus w jakimś tam 1.5 ecooboście.
Jest tak jak napisałem - nie każde auto jest dla każdego. Nie każdy da radę żyć z elektrykiem i nie każdy tego chce. Infrastruktura obecna nie nadaje się do dalekich podróży. Polskie miasta nie nadają się do posiadania elektryków. Nie nadają się również do posiadania wielkiego SUVa, Dodge Rama 1500, wielkiego Maybacha chyba że jesteś prezesem wielkiej firmy masz w willi n WIlanowie garaż i w Twoim wieżowcu miejsce special for you może być nawet ze stacją ładowania. Pozostali żyjący na kupie w blokach osiedlach strzeżonych i innych "boxach" posiadając takie auta po prostu męczą siebie i innych.
Ale dla mnie wieśniaka takie autko elektryk to ideał. Naładuję sobie go sam. Pojadę do Wawki do centrum w południe jeżdżąc buspasami i wrócę szybciej niż inni. Nie warkoli jak stoję na światłach nie wkurza mnie start-stop. Nic nie muszę wyłączać. Jakoś dziwnie jest lepiej pomyślany funkcjonalnie niż jego spalinowy odpowiednik. W absolutnej ciszy mogę nim poginać po wiejskich asfaltach i nitk nie słyszy że właśnie łamię przepisy. COś jak elektryczny motorcross którego mozesz upalać pod oknami i nikt nie chce wynieść Cię na widłach.
Co do wynajmowanych aut to chyba trzeba mieć szczęście - ja je mam (Jak ktoś ma pecha to i nowa Toyota mu się zepsuje i nie jest to taki rzadki przypadek). Zjezdziłem Europę wynajmowanymi kamperami, kompaktami, busami. Nigdy nie kupiłem i nigdy nie chciałem kupić takiego auta.
Kupił kampera ojciec, sąsiad jeden i drugi. potem musieli dobudować mu garaż bo szkoda żeby stał pod chmurką a w normalnym się nie mieści. Pojechał raz drugi trzeci za czwartym coś padło w elektryce. Jakiś włoski moduł w niemieckim kamperze. Drogi w uj. Jak to włosi wysyłają cokolwiek dwa razy w roku. Kamper stał 3 miechy w oczekiwaniu na część. Przyszła zamontowali. Jedno zamontowali drugie popsuli - w zimę przestało grzać w środku. Naprawa kolejne 3 miesiace.. A ja ? Jak mi się coś zepsuło to zadzwoniłem i podstawili drugiego kampera.


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Tue, 11 Jan 2022 - 00:00
Post #35


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Ile waży kompakt? Jakieś 1500 z grubsza, focus kombi jak się interesowalem jakoś tak. Focus ST kombi mógł ciągnąć na kat B lawtę DMC 1400 kilo. Większa Mazda 6 kombi waży jeszcze mniej . Bo ja wiem czy to obecnie w dobie kół po 20 - 30 kilo dużo? Zrobi różnice w ruchu wkoło komina ? A da mozliwosci ciut więcej niż malutki elektryk.

Co do szczęścia, ba , wiadomo że najważniejsze to mieć szczęście ,
( i dobre geny ) tylko że tego się nie wybiera i nie ma na to wpływu. A na auto tak.

A film z argumentami przeróżnymi gdzie są m.in. bzdury, wręcz kłamstwo po prostu, o oszczędności czasu - jest niewiarygodny. Nie wierze w te klocki ponad 100 tys . Choć biorąc pod uwagę ciągle wpatrywanie się ciągle w zasięg może i tak.Ale w tej Jastrzebiowej nawet mniejszej Tesli? Ale co to za różnica. Zaciski i tak warto wcześniej przeczyscic , z solą i chemia się nie wygra.

Żeby nie było, wiem że ma elektryk sporo zalet. Ma je i nawet tfu diesel. Ale przedstawianie tylko ich zniechęca i podważa wiarygodność takiego filmu , już nawet nie biorąc pod uwagę wspomnianego wyżej dilowania Teslami.
Czy jako drugie auto. Może 3cie czy więcej ok.

Co do Tesli te wszędobylskie w kazdej recenzji durne radości z pierdzenia na tablecie ? Łał , to już wszystko? Trochę jak nie tak dawno "elastyczność diesli" ..Mnie to odpycha, już o designie nie wspominając.
Ups..wspomniałem wink.gif


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Tue, 11 Jan 2022 - 06:44
Post #36


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



CYTAT(Andrzejsr @ Tue, 11 Jan 2022 - 00:00) *
Co do Tesli te wszędobylskie w kazdej recenzji durne radości z pierdzenia na tablecie ? Łał , to już wszystko? Trochę jak nie tak dawno "elastyczność diesli" ..Mnie to odpycha, już o designie nie wspominając.
Ups..wspomniałem wink.gif

Design to sprawa gustu. Są na rynku brzydsze auta wcale nie elektryczne. Chociażby BMW z paskudnym grillem.
A pierdzenie ? Takie czasy gdzie ważniejsze od fajnego silnka jest możliwość powiedzenie "Hej Mercedes zrób mi loda"


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bio
post Tue, 11 Jan 2022 - 07:42
Post #37


Forum Killer
Dołączył: Wed, 13 August 2008
Skąd: Bratislava





CYTAT(piwo @ Mon, 10 Jan 2022 - 15:08) *
Nie nie musze sie na nic godzic. To ze ktos chce bym sie na cos zgodzil nie znaczy ze sie na to godze. Nie nie godze sie ani na segregacje sanitarna ani na to by rzady decydowaly czym jezdze. Nie godze sie na to i koniec.

Ale już się zgodziłeś przecież biggrin.gif

Jeździsz po drogach tym co dostało homologację, czyli RZĄD ZADECYDOWAŁ CZYM MOŻESZ JEŹDZIĆ.


--------------------
Blog Motoryzacyjny TorquedMad mind - tqmm.pl
FB: @torquedmadmind
Insta: @tqmmpl
Twitter: @tqmmpl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Tue, 11 Jan 2022 - 07:46
Post #38


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



CYTAT(Bio @ Tue, 11 Jan 2022 - 07:42) *
Ale już się zgodziłeś przecież biggrin.gif

Jeździsz po drogach tym co dostało homologację, czyli RZĄD ZADECYDOWAŁ CZYM MOŻESZ JEŹDZIĆ.

ciekawe czy Piwo się nie godzi na mandaty za zbyt szybką jazdę... czy może jednak zwolnił bo zakazali szybko jeździć i poparli to solidnymi argumentami.


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kylo
post Tue, 11 Jan 2022 - 08:25
Post #39


Super User
Dołączył: Tue, 11 June 2013





CYTAT(Andrzejsr @ Tue, 11 Jan 2022 - 00:00) *
...Nie wierze w te klocki ponad 100 tys . Choć biorąc pod uwagę ciągle wpatrywanie się ciągle w zasięg może i tak...

Ja tam robie koło 100 na klockach z przodu w octavii tdi więc wierzę w te klocki.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Tue, 11 Jan 2022 - 08:28
Post #40


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(Andrzejsr @ Tue, 11 Jan 2022 - 01:00) *
Ile waży kompakt? Jakieś 1500 z grubsza, focus kombi jak się interesowalem jakoś tak.

Golf 7 kombi 1,4 waży 1300kg biggrin.gif

Wielkościowo to jest ID4 - z najmniejszymi bateriami: 2000 kg

z bateriami 77kWh - 2200kg... to jest tyle co Touareg 4,0 V8

A najśmieszniej jest z e-dostawczakami. Ducato diesel blaszak kosztuje 90-120k netto, natomiast identyczne e-Ducato kosztuje +250k netto. I jeszcze UE musiała rozszerzyć prawko B na DMC 4,25t, żeby e-dostawczak przewiózł coś więcej oprócz swoich baterii laugh.gif


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

8 Stron V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 17:53