Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Ilość zarejestrowanych aut na jedną osobę, Czym grozi
Aval
post Wed, 27 Sep 2017 - 11:54
Post #21


Forum Killer
Dołączył: Fri, 16 September 2011
Skąd: Warszawa





CYTAT(bielawa @ Wed, 27 Sep 2017 - 07:43) *
Na przyszłość - nie musisz przerejestrowywać auta na siebie - wielu handlarzy tak robi. I też możesz zaniżyć wartość na umowie dalszej sprzedaży.


No właśnie, popularny proceder - a jak to formalnie wygląda, nie ma takiego obowiązku?
Co z ubezpieczeniem?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 27 Sep 2017 - 11:54
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Blaid
post Wed, 27 Sep 2017 - 12:20
Post #22


Super User
Dołączył: Tue, 08 May 2007
Skąd: Mielec





Formalnie to handlarza nigdy nie było i podpisujesz umowę "z poprzednim właścicielem", przynajmniej ja na taki patent trafiłem, a w przypadku aut z zagranicy to chyba norma
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maaaad
post Wed, 27 Sep 2017 - 19:47
Post #23


Forum Killer
Dołączył: Wed, 26 November 2008





CYTAT(Blaid @ Wed, 27 Sep 2017 - 11:20) *
Formalnie to handlarza nigdy nie było i podpisujesz umowę "z poprzednim właścicielem", przynajmniej ja na taki patent trafiłem, a w przypadku aut z zagranicy to chyba norma

Nie jest to norma, tylko patologia.
Obowiązek przerejestrowania istnieje, nieważne, czy ktoś jest handlarzem, czy nie - przepisy nie wprowadzają tu żadnego rozróżnienia.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mha
post Wed, 27 Sep 2017 - 19:51
Post #24


Super User
Dołączył: Thu, 14 December 2006
Skąd: z kosmosu





CYTAT(maaaad @ Wed, 27 Sep 2017 - 19:47) *
Nie jest to norma, tylko patologia.
Obowiązek przerejestrowania istnieje, nieważne, czy ktoś jest handlarzem, czy nie - przepisy nie wprowadzają tu żadnego rozróżnienia.

+1

Mało tego porady do łamania prawa w tym wątku...
welcome to cebulandia.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Malisz
post Wed, 27 Sep 2017 - 20:41
Post #25


Frequent User
Dołączył: Sun, 03 November 2013
Skąd: Warszawa





Bo o ile jest obowiązek przerejestrowania pojazdu, o tyle nie ma kary za niedopełnienie tego obowiązku smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Damzzii
post Thu, 28 Sep 2017 - 00:50
Post #26


Super User
Dołączył: Thu, 27 February 2014





CYTAT(mha @ Wed, 27 Sep 2017 - 09:29) *
Jak będziesz kupował i sprzedawał wiele samochodów w ciągu roku to nie ma opcji , będziesz je posiadał poniżej 6 miesięcy , a wtedy z samego pitu z automatu wyniknie że prowadzisz działalność gospodarczą kupno i sprzedaż pojazdów.
Oczywiście jedne dwa lub 3 w roku to jeszcze ujdzie szczególnie jak będzie na nich strata. ale 5-10-15 sztuk, niektóre sprzedawane z zyskiem, a niektóre do 6 miesięcy (obowiązek rozliczenia z US), to sam sobie odpowiedz....

Oczywiście jesteś w miarę na bezpiecznej pozycji w tym temacie jak masz inne dochody znacznie przewyższające owe "nie handlowanie autami", ale jak jesteś na bieda-etacie albo bezrobotny , to oczywiście bajki że to hobby możesz opowiadać na forum.

Ale jak wyniknie z pitu że prowadzisz działalność, wyniknie co najwyżej że kupiłeś i sprzedałeś kilka samochodów, co to ma do działalności? Niech ich będzie nawet 100, do póki działalności nie zarejestrowałeś to jej nie prowadzisz. Zarobiłeś na tym? Nie! to o co chodzi?
Z tego co się orientuje w picie nie wyodrębniasz, opel corsa 2300 kupno 2300 sprzedaż, ford fiesta.... wpisujesz ile dostałeś i ile wydałeś, także wklepując 100k mogłeś kupić jedno auto za 100k jak i dziesięć po 10k, sam im takiej informacji nie dostarczysz, chyba że wezwą na kontrolę.

Hmm, ale ja cały czas mam na myśli jak ktoś Ci udowodni że ty handlujesz a nie obracasz autami jak nie masz na tym zysku? Nawet zakładając emeryta, kto temu człowiekowi zabroni kupować i sprzedawać "grube" fury NIE ZARABIAJĄC? Uzbierał to się bawi, ferrari za głośne, lambo ma niewygodne fotele itd.
Boli mnie że takie coś w przepisach istnieje, albo i nie istnieje, ale zawsze znajdą się osoby którym to będzie przeszkadzało.
Nie każdemu przecież pasuje kupić nowe sandero z 3 cylindowym motorem i wożenie się przez 5 lat.

Policja zdaje się też nie wlepia na pałę 500 zł mandatu jak jedziesz autem >300 KM mimo że nic nie zrobiłeś.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blaid
post Thu, 28 Sep 2017 - 07:59
Post #27


Super User
Dołączył: Tue, 08 May 2007
Skąd: Mielec





CYTAT(maaaad @ Wed, 27 Sep 2017 - 19:47) *
Nie jest to norma, tylko patologia.
Obowiązek przerejestrowania istnieje, nieważne, czy ktoś jest handlarzem, czy nie - przepisy nie wprowadzają tu żadnego rozróżnienia.


Norma w rozumieniu powszechności procederu wśród handlarzy, nie namawiam i nie oceniam, pytanie było jak oni to robią
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Techno
post Thu, 28 Sep 2017 - 08:46
Post #28


Frequent User
Dołączył: Fri, 23 April 2010
Skąd: Kraków





Trochę w temacie a trochę off-topic
Zakłądając że mam cztery auta w tym samym czasie, bo daily, żony, funcar i cos do tyrania czyli ciągniecia lawety. To gdzie to wszystko ubezpieczyć, przynajmniej te dwa ostatnie potrzebują tylko OC ale wszędzie ceny kosmiczne, biorąc pod uwagę że auta używane sporadycznie. Jakieś pakiety itp istnieją u brokerów czy ubezpeiczalni ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cowboy
post Thu, 28 Sep 2017 - 08:59
Post #29


Administrator
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: Wawa





w AXA bedzie najtaniej
ja tak mam, miałem w LIberty ale teraz to AXA
niestety ceny za OC wzrosły bardzo mocno w ciągu ostatniego roku ;(
wczoraj kupowałem OC/AC na kolejne auto i dostałem max zniżki, na kolejne auto jest chyba 5%, przy wypełnieniu danych przez internet jest chyba 13 albo 17%


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
WLD_Wlodi
post Thu, 28 Sep 2017 - 11:48
Post #30


Frequent User
Dołączył: Sat, 26 May 2012





CYTAT(Techno @ Thu, 28 Sep 2017 - 08:46) *
Trochę w temacie a trochę off-topic
Zakłądając że mam cztery auta w tym samym czasie, bo daily, żony, funcar i cos do tyrania czyli ciągniecia lawety. To gdzie to wszystko ubezpieczyć, przynajmniej te dwa ostatnie potrzebują tylko OC ale wszędzie ceny kosmiczne, biorąc pod uwagę że auta używane sporadycznie. Jakieś pakiety itp istnieją u brokerów czy ubezpeiczalni ?

Możesz spróbować zrobić flote we Warcie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
grze
post Fri, 29 Sep 2017 - 17:03
Post #31


User
Dołączył: Tue, 15 August 2006





CYTAT(maaaad @ Wed, 27 Sep 2017 - 19:47) *
(...) Obowiązek przerejestrowania istnieje (...)

Nie istnieje. Masz obowiązek powiadomić starostę, który narzuca przerejestrowanie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Malisz
post Fri, 29 Sep 2017 - 17:31
Post #32


Frequent User
Dołączył: Sun, 03 November 2013
Skąd: Warszawa





CYTAT(cowboy @ Thu, 28 Sep 2017 - 08:59) *
w AXA bedzie najtaniej
ja tak mam, miałem w LIberty ale teraz to AXA
niestety ceny za OC wzrosły bardzo mocno w ciągu ostatniego roku ;(
wczoraj kupowałem OC/AC na kolejne auto i dostałem max zniżki, na kolejne auto jest chyba 5%, przy wypełnieniu danych przez internet jest chyba 13 albo 17%


Lepsze są zniżki na kody rabatowe, które można znaleźć po wpisaniu w google smile.gif daje to dodatkowe 20% zamiast 15
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Noname93
post Mon, 02 Oct 2017 - 18:16
Post #33


User
Dołączył: Mon, 05 September 2016





Panowie czyli jeśli auto kupiłem 24 czerwca, pierwsza rejestracja widnieje na 29 czerwca to kiedy najbezpieczniej sprzedawać auto czy czerwiec też mam liczyć czy już od lipca i do grudnia ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mha
post Mon, 02 Oct 2017 - 18:29
Post #34


Super User
Dołączył: Thu, 14 December 2006
Skąd: z kosmosu





dopiero od 1 stycznia sprzedawaj
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Noname93
post Mon, 02 Oct 2017 - 19:54
Post #35


User
Dołączył: Mon, 05 September 2016





CYTAT(mha @ Mon, 02 Oct 2017 - 18:29) *
dopiero od 1 stycznia sprzedawaj


Można wiedzieć czemu?
Czyli liczą się całe miesiące czyt 30/31 dni miesiąca a nie przykładowo kupiłem w czerwcu sprzedaje w grudniu?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bio
post Wed, 04 Oct 2017 - 21:03
Post #36


Forum Killer
Dołączył: Wed, 13 August 2008
Skąd: Bratislava





jeśli kupiłeś jakiegokolwiek czerwca to te "podatkowe" 6 miesięcy jest liczne od lipca - tak jak napisali. Więc "bezpodatkowy raj" zaczyna się od stycznia.


--------------------
Blog Motoryzacyjny TorquedMad mind - tqmm.pl
FB: @torquedmadmind
Insta: @tqmmpl
Twitter: @tqmmpl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CZUCZU
post Thu, 05 Oct 2017 - 06:32
Post #37


Moderator
Dołączył: Thu, 21 August 2003
Skąd: Stalowa Wola





Taki ot, ale ja mam 3auta plus lawete, mieszkanie itp i najtaniej wychodzi...Pzu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
yotomeczek
post Thu, 05 Oct 2017 - 08:50
Post #38


Forum Killer
Dołączył: Fri, 28 November 2008





Tutaj jest dość dokładnie opisane co i jak w handlu autami:
Klik


--------------------
Nie ma takiego okrucieństwa, do którego nie posunie się rząd, kiedy braknie mu pieniędzy
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Wednesday, 24 April 2024 - 08:33