Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> CL600 W215, Zakup
bird13
post Thu, 07 Jan 2021 - 13:25
Post #1


User
Dołączył: Sat, 14 June 2014






Chciał bym sobie kupić taki samochód: CL600 5.5 v12 biturbo w215
W życiu miałem dwa mercedesy i to grubo ponad 20 lat temu , 190 2.0d oraz 124 2.0lpg , na tym moje mercedesowanie się kończy.
Plan na CL jest taki: kupić pojeździć i zgwałcić technicznie czyli wykrzesać "dużo" mocy.
Pytania do szanownych kolegów są takie:
Co jest największą bolączką w215?
Jaki rocznik kupić?
Jaka skrzynia ma w nim być?która zniesie więcej i ile?
Kto w Polsce to wystroi?

Koszty paliwa, koszty utrzymania, koszty przeróbek, koszt zakupu pomijamy.

Myślałem żeby s klasę kupić ale m275 jest tylko w longu( chyba że o czymś nie wiem a jest to możliwe) i tak moje myśli skierowały się w stronę coupe.
Kręci mnie ten silnik, v12 biturbo jeszcze nie miałem, wszystkie inne oprócz boxera 6 cylindrowego chyba już tak. Chciał bym zrobić sobie samochód dla czystej przyjemności , wiem że będzie para szła w gwizdek bo to tylko rwd, ale ten gwizdek będzie gwizdał dla przyjemności tylko i wyłącznie.
Wiem że są auta szybsze, lepiej prowadzące się i ekonomiczniejsze, posiadam takie.
Zapraszam do dyskusji.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kompot
post Thu, 07 Jan 2021 - 19:26
Post #2


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 17 February 2005





Był temat o tym aucie zakończyony zakupem i informacjami z napraw/poprawek, CL 55AMG lub 600, nie pamiętam, poszukaj.


--------------------
E90 330d LCI
BTG 9:49 (IS200)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Driftman
post Wed, 27 Jan 2021 - 05:07
Post #3


Forum Homee
Dołączył: Mon, 29 January 2007
Skąd: Z Mercedesów i Hond





1.Największą bolączką jest listwa zapłonowa. Kosztuje 5500zł, niema zamienników i nie opłaca się kupować używanej. Są dwie listwy po 6 cylindrów.
,2.Airmatica ja osobiście się nie boje. Uważam że system ten jest prosty i do opanowania. Regeneruje się w nim np pompę w bardzo przystępny sposób polecam szukać na youtube. Potrafi paść listwa airmatika( dzisiaj już tania). Zawory i miechy taniocha i prostota.
Całe lagi dość drogie, regenerowalne, dostępne używki.
3.trzecią sprawą jest ogólnie elektryka auta. Nie mieliśmy z tym problemu, ale nasrane jest ostro i dużo. Auta są dopasione. Wiadomo

Ogólnie jest na rynku dużo części do tych aut.
Tanie są klocki tarcze czy zawory klimy, nowe.

Rocznik auta nie gra roli.
Skrzynia do M275 jest to 5 biegowy automat. Bardzo mocny, stosowany w S65 Amg, CL65 amg, SL 65 amg , Maybach. Na Twoim miejscu mimo że byłby w pełni sprawny oddał bym go na kompleksowy przegląd i płukanie.
Skrzynia
Spokojnie przyjmie 1200KM po wzmocnieniu koszyka i tarczek, oraz konwertera. Reszta napędu też pancerna. Np most. Auto niema szpery.

Wystroi ECU projekt, VTG i pewnie jeszcze kilka osób.

Tak auto w wersji 600 czyli ze wspaniałym M275 występuje tylko jako long lub CL

Ta wersja bije na głowę zwykłe wersje i wersje 63amg ( nie mają z nim startu)

Na forum niema poważnie zmodyfikowanego M275 a jest to Bardzo dobra platforma na hardcorowe dłubanie.

Do auta polecam kupić sobie Star Diagnosis, świetnie się diagnozuje a samo oprogramowabie prowadzi Cię za rękę.
Mam nadzieję że nie odpuścisz Bird wink.gif

Są rzeczy których nie opłaca się kupować w żamienniku np zwrotnice (tylko oryginał)
A tak to zwykłe auto jak każde inne. Ludzie boją się tych aut dlatego korzystamy na tym MY

Uważa się że Airmatic to zło ale naprawdę kosztowne są auta z ABC.

Wpisuj w wyszukiwarkę: racingforum mercedes w220, w215, amg, 600, CL i temu podobne. Było trochę tematów.


--------------------
SONDA powstania działu Elektryka/Elektronika/Strojenie/Kodowanie/Logowanie/Diagnostyka
(Prosze wklejac link bez pierwszego znaku _)
_http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=155892&hl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
WLD_Wlodi
post Wed, 27 Jan 2021 - 07:24
Post #4


Frequent User
Dołączył: Sat, 26 May 2012





Z tego co pamiętam to CL W215 wychodził wyłącznie z ABC, a W220 airmatic/ABC.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Wed, 27 Jan 2021 - 07:51
Post #5


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





Pozwólcie że wbiję gwoździa ale ja nie bardzo rozumiem jaki jest sens podnoszenia mocy w tym komfortowym klocu huh.gif Mamy do dyspozycji 600koni i coś koło tysiąca niuta. Wóz ma dawać (i producent się w tym wykazał) mega komfort, ciszę i relaks. Po co więcej mocy? Emocje? Jakie?
Miałem dwie limo w V12 ale wolnossące. Bajka. Ale tam emocje znajdowałem pod dystrybutorem co najwyżej. W połowie dni w roku ten kloc połowę seryjnej mocy nie będzie w stanie oddać nawierzchni. Zaraz będą odcinkowe pomiary prędkości na większości fajnych autostrad i tras szybkiego ruchu w kraju, zgodnie z zapowiedziami. Na tor tym nikt się nie wybiera bo to kuriozum. Nie lepiej pieniądze wtopione w tuning przeznaczyć za zakup droższej perełki która zostanie seryjna jak bóg przykazał?
Ktoś mnie naprostuje czy już po emerycku myślę?


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Driftman
post Wed, 27 Jan 2021 - 10:18
Post #6


Forum Homee
Dołączył: Mon, 29 January 2007
Skąd: Z Mercedesów i Hond





600koni i tysiąc niuta ma tylko 65amg
Normalnie w wersji 600jest 517KM-830NM i to owszem jest dużo do pierwszego roku. Potem temu autu 2160kg (stalowo aluminiowa konstrukcja) szuka się odrobiny więcej. Auto jest stabilne i śmiało można trochę dokoksować.

Do 100-140(opony takie sobie) potrafi migać ASR potem trakcja jest na tyle dobra że odczujemy z czasem mały niedosty.
Auto ma to do siebie że zawsze zdąży, budowanie obrotów odbywa się bez żadnego laga. Jednak zadane doładowanie na poziomie 0.8 bara nie robi z tego auta rakiety.

Nie odniosę się do pytania o sens tuningu i gdzie tą moc wykorzystać bo jesteśmy na streetracing .pl
Są takie miejsca i są sytuację że da się i jest potrzeba zaorania innych aut na drodze. To auto to robi.
4.5 do setki mierzalne 4.6
12.6 na ćwiare
Wolnossace V12 nie wgniata w fotel a te V12 ze względu na turbo i 830NM przy 1800obr(450NM na obrotach jałowych) wgniata ale przecież może bardziej, wiec dlaczego nie skoro potencjał jest ogromny.
Najsłabszą częścią układu są intercoolery, które znajdują się po bokach. Są małe i stanowią główną restrykcję, potem turbo i wydech.

Szkoda że na forum nikt nie podłubał tego auta jeszcze więcej niż nasze 660koni i to mnie drochę dziwi. Jest wspaniałe, świetnie wygląda i ma jeden z najlepszych silników na świecie.
Made in Poland planował i chyba ma już taki silnik.
Ja czekam z niecierpliwością !


--------------------
SONDA powstania działu Elektryka/Elektronika/Strojenie/Kodowanie/Logowanie/Diagnostyka
(Prosze wklejac link bez pierwszego znaku _)
_http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=155892&hl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KrisC
post Thu, 28 Jan 2021 - 09:35
Post #7


Frequent User
Dołączył: Sat, 14 July 2012
Skąd: Łódź





Przede wszystkim najczęściej to ten silnik nie działa, fabryczne turbinki są za małe na jakiś sensowny tuning a poziom skomplikowania osprzętu jest taki, że jak mierzyłem trzy sztuki na hamowni to najmocniejsza miała 450 koni i to już po "remoncie", bo tak ludzie ogarniają o co tam chodzi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Thu, 28 Jan 2021 - 20:46
Post #8


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





Poszukaj na forum, jeden user szczegółowo opisywał swoją przygodę po zakupie Cl'a rzekomej perełki z Japonii.
W skrócie sporo się napisał o tym aucie biggrin.gif
Pamiętaj że silnik to tylko część samochodu.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
A d a m
post Thu, 28 Jan 2021 - 21:14
Post #9


Super User
Dołączył: Sat, 26 November 2016
Skąd: Poznan





Jak kasa pozwala to kupuj V12, tego nie da się porównać z niczym innym, nie ma chyba bardziej bezstresowego auta do jeżdżenia. Te silniki łączą zalety mocnych diesli i benzyn, tak jak wspominano wyprzedzanie to czysta przyjemność, tym bardziej że auto idzie do ogranicznika prędkości jak szalone. 600 biturbo to wersja, która bez wątpienia przyćmiewa 6.3 AMG, sam od niedawna zaczynam się interesować czymś podobnym tylko nieco nowszym.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
_adams_
post Thu, 04 Feb 2021 - 18:16
Post #10


Forum Killer
Dołączył: Thu, 17 December 2009
Skąd: Kruszwica





CYTAT(Tommo @ Thu, 28 Jan 2021 - 20:46) *
Poszukaj na forum, jeden user szczegółowo opisywał swoją przygodę po zakupie Cl'a rzekomej perełki z Japonii.
W skrócie sporo się napisał o tym aucie biggrin.gif
Pamiętaj że silnik to tylko część samochodu.


CYTAT(bird13 @ Thu, 07 Jan 2021 - 13:25) *
Koszty paliwa, koszty utrzymania, koszty przeróbek, koszt zakupu pomijamy.


Tommo, tamten user chyba nie miał szczęścia do fachowców wink.gif

bird zapowiada się ciekawie, kibicuję abyś kupił i wykrzesał tą MOC. Bo jak już napisano, czasem trzeba mieć czym depnąć. Dla samej frajdy, skoro można to czemu nie? smile.gif


--------------------
Życie jest rumakiem który nie znosi tchórzliwego jeźdźca.

B6 1.8T@GT28RS>B9 2.0T Allroad
Punto Evo 1.4T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bird13
post Mon, 08 Feb 2021 - 10:43
Post #11


User
Dołączył: Sat, 14 June 2014





CYTAT(_adams_ @ Thu, 04 Feb 2021 - 18:16) *
bird zapowiada się ciekawie, kibicuję abyś kupił i wykrzesał tą MOC. Bo jak już napisano, czasem trzeba mieć czym depnąć. Dla samej frajdy, skoro można to czemu nie? smile.gif



Auto którym się zainteresowałem zniknęło z rynku, mój tłumacz się śmieje że komornik był pierwszy. Ale wizja v12biT zakorzeniła się w mojej głowie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 11:21