Shoutbox 0 nowych PW 


8 Stron V  « < 5 6 7 8 >  
Reply to this topicStart new topic
> c350 w203, możliwości
MadeInPoland
post Fri, 15 Oct 2021 - 17:23
Post #121


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Bo ESP tłumi moc silnika i zanim pozwoli na pełną moc to mija zbyt dużo czasu. Jeździłem z ESP oraz ESP wyłączanym guzikiem na desce i czasy notowałem gorsze. W obu trybach działa ABS. Może coś być z tym lewym hamulcem bo faktycznie trochę zaczęła bić tarcza. Nie ma korektora to cywilny samochód. Nie ma gwintu trochę skorygowałem już tylne zawieszenie teraz robię przód. Do zabaw w gwinty mam inne wozy, które nadal w budowie to jeżdżę sobie cywilnymi dla zabawy.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 15 Oct 2021 - 17:23
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
piwo
post Fri, 15 Oct 2021 - 17:40
Post #122


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





No jest race TCS przecież za grosze.


--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Fri, 15 Oct 2021 - 17:52
Post #123


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Ja mam raceTCS w garażu i relatywnie dobre wsparcie producenta więc nie tutaj leży problem. W innych cywilnych mercedesach mam OEM LSD i chyba czas tutaj też wrzucić na początek modyfikacji. W sumie do takiej drogowej fury raceTCS przydatna sprawa. Z drugiej jednak strony przy niskich mocach na ulicy seria ESP ogarnia temat. To cywilny wóz w założeniach nie ma daleko idących modyfikacji. Silnik z wersji SPORT zrobiony na 330-350KM do tego szpera i to chyba wszystko. Silnik szpera wszystko leży i czeka na swój dzień. Nazbierały mi się w sumie 4 fury do montażu szpery i nadejdzie wkrótce ten 'napędowy' dzień, a raczej tydzień. Sam jestem ciekaw ile da seryjna szpera classic LSD od mercedesa jako jedyna modyfikacja porównanie na torach przed i po jak również szpera LSD motorsport od mero 40% spięcia bo też takie planuję montować. Ciekawe byłoby też porównanie otwarty dyfo, torsen, classic LSD oraz motorsport LSD w jednym aucie i może uda się zrobić takie porównanie. Ale wcześniej trzeba się dobrze wjeździć w tor i furą robić powtarzalne czasy +/- 0,1s, żeby nie było sporego błędu pomiaru.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Fri, 15 Oct 2021 - 18:15
Post #124


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





Z drugiej strony szkoda kasy na spłaszczone opony. Jedno hamowanie z piskiem i ta biała chmura i opona ma bicie a często i kord na wierzchu.


--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Fri, 15 Oct 2021 - 18:17
Post #125


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Zgadza się niestety to jest OGROMNY minus jazdy bez ABS. Po prostu trzeba mierzyć czasowo siły na zamiary jeśli chodzi o jazdę cywilami, a jak się przestrzeli zakręt to odpuścić zamiast dusić i próbować kolejne okrążenie.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
done4
post Fri, 15 Oct 2021 - 21:28
Post #126


Forum Killer
Dołączył: Sat, 03 July 2010





W profesjonalnym motosporcie przy dobrych warunkach pogodowych zawodnicy wyłączają abs.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Fri, 15 Oct 2021 - 22:42
Post #127


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





CYTAT(piwo @ Fri, 15 Oct 2021 - 18:15) *
Z drugiej strony szkoda kasy na spłaszczone opony. Jedno hamowanie z piskiem i ta biała chmura i opona ma bicie a często i kord na wierzchu.


Też się tego bałem ale nie jest tak strasznie, przynajmniej nie w lekkim aucie z hamulcami bezpośrednimi bez wspomagania.
Z cywilnym ABS (pewnie są różne bardziej sportowo zaprogramowane i mniej) aucie za to jest ryzyko tego ice mode, raz doświadczyłem hamulec a auto jeeeedzie sobie. Jak jest banda to taki raz wystarczy, droższy niż opona.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Fri, 15 Oct 2021 - 23:09
Post #128


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



Ja też bym ABS-u nie wyłączył. Dopóki panujesz nad hamowaniem - ok . Ale pedał masz jeden a koła 4 i nie ma szansy jedną nogą zawsze nad tym zapanować.


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Sat, 16 Oct 2021 - 10:06
Post #129


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





Ice mode to jest coś czego nikt nie chce doświadczyć. Jeśli ABS ma ta funkcje i ona się uwidacznia to taki ABS bezwzględnie trzeba wymienić na inny model. To oczywiste. ja komputer ABS wymieniłem z sportowej wersji Lotusa i jak w serii ice mode był tak teraz nie ma i z tym nowym komputerem absu bez ice mode zatrzymuje się że 160-0 na semislikach szybciej niż kolega na slikach bez absu o długość auta. Na torze też jest łatwo powtarzalnie i bez przygód. Z stara jednostka centralna absu raz na piasku wpadłem na kraweznik, raz wypadłem na podbiciu w las, raz prawie skasowałem auto jadące przede mną. To jest straszne uczucie kiedy wciskasz w hebel z całych sił a czujesz że komputer odpuścił całkowicie hamowanie na kilka sekund i auto zamiast hamować kołami zwalnia tylko silnikiem. No ale jak mówię to tylko i wyłącznie oprogramowania w sterowniku i trzeba szukać takiego komputera który ice mode nie ma.
Wpływ na ice mode mają też nieseryjne rozmiary kol na poszczególnych osiach.


--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Sat, 16 Oct 2021 - 11:01
Post #130


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Ja nie aspiruje do pozostania mistrzem świata. Po prostu jazda to dla mnie zabawa i też staram się jeździć bez wspomagaczy zważywszy wolnymi pojazdami. Jeśli uda się zbudować mi szybki wóz i dojdę z nim do ściany to pewnie wleci raceTCS. Na obecną chwilę notuję progres przede wszystkim z poprawy moich umiejętności. Tutaj najwięcej można ugrać jak sądzę. Łatwiej i wygodniej jeździ się z ABS to fakt, ale jazda bez ABS też ma swój urok. Trzeba uczyć się hamować.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Sat, 16 Oct 2021 - 11:21
Post #131


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



Już kitu nie wciskaj bo Twoja ambicja by CI na to nie pozwoliła laugh.gif Z jednej stony zbroisz się - silniki opony wyścigowe a z drugiej strony wyłączasz ABS.
mając ABS nie musisz odrazu deptać pedału do oporu i czekać aż ABS wszystko za ciebie załatwi. Szczególnie że umiejętnie hamując przed granicą poślizgu zatrzymasz się szybciej niż na ABS. Natomiast nigdy nie wiesz kiedy CIę poniesie czy to zmieniona nawierzchnia czy ktoś coś nachlapał ktoś żwirku piasku naniósł czy po prostu zdawało Ci się że dasz radę a nie dałeś koła poszły w blok, szykana, płotek coraz bliżej i z ABS auto uratujesz a bez...


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Sat, 16 Oct 2021 - 11:44
Post #132


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Ambicja bardziej odnosi się do doskonalenia umiejętności podróżowania oraz umiejętności wprowadzania efektywnych zmian w samochodzie. ABS TCS leży gdzieś pośrodku i z pewnością można odnieść z tego korzyść. Nie mówię nie. Próbowałem c350 jeździć z fabrycznym ESP oraz ABS i pisałem wyżej nie przynosiło to na torze w Łodzi korzyści. W SLK nie potrafię włączyć trybu serwisowego na torze więc jeżdżę z ESP wyłączanym guzikiem na desce. ABS działa, czasem przeszkadza natomiast ESP wchodzi w tryb elektroszpery i odnoszę wrażenie, że to nawet pomaga. Nie tłumi przy tym mocy silnika z taką zwłoką jak c350. Dziwne trochę bo samochód starszy o generację a jednak można pokusić się o stwierdzenie, że wyłączane guzikiem ESP nadaje się do jazdy po torze i pomaga leszczom. ABS przeszkadza w tym sensie, że musisz całkowicie zdejmować nogę z pedału po odpuszczeniu hamulca. W innym wypadku działa chyba BAS i nawet kiedy nie dociskach pompy nogą to sama aktywacja czujnika pedału sprawia, że mimo zamiaru odpuszczenia hamulca ABS nadal hamuje bardzo mocno. Od kiedy załapałem dlaczego fura mi sama hamuje po odpuszczaniu pedału potrafię z tym żyć. Hamuje lewą nogą i nie mam zwyczaju zdejmować zawsze całkiem nogi z pedału. Silniki opony w tym przypadku nie wpychają tego samochodu na drogę budowy wyścigówki. To nadal cywilna fura bez kątów bez gwintu z pełnym wnętrzem (fotel pasażera ostatnio poszedł OUT i szyber).


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Gusiew
post Wed, 27 Oct 2021 - 14:43
Post #133


Super User
Dołączył: Sat, 29 September 2007
Skąd: Łosice





CYTAT(kontrolm @ Sat, 16 Oct 2021 - 11:21) *
Już kitu nie wciskaj bo Twoja ambicja by CI na to nie pozwoliła laugh.gif Z jednej stony zbroisz się - silniki opony wyścigowe a z drugiej strony wyłączasz ABS.
mając ABS nie musisz odrazu deptać pedału do oporu i czekać aż ABS wszystko za ciebie załatwi. Szczególnie że umiejętnie hamując przed granicą poślizgu zatrzymasz się szybciej niż na ABS. Natomiast nigdy nie wiesz kiedy CIę poniesie czy to zmieniona nawierzchnia czy ktoś coś nachlapał ktoś żwirku piasku naniósł czy po prostu zdawało Ci się że dasz radę a nie dałeś koła poszły w blok, szykana, płotek coraz bliżej i z ABS auto uratujesz a bez...




Wielu osobom proboje to wyjasnic ze mozna Hamowac z wlaczonym Abs nie uzywajac go. W ten sposob nie ma zadnego negatywnego efektu z powyzszych. Niestety ale wydaje Mi sie ze emocje za kolkiem nie pozwalaja(wiekszosci) na takie swiadome dobieranie sily hamowania plus strach przed Ice mode'em. Oprocz tego wiele osob stara sie wlasnie na hamowaniu urwac te setne sekund i uwazaja ze nie moze Sobie pozwolic na cos takiego...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Wed, 27 Oct 2021 - 14:50
Post #134


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





CYTAT(Gusiew @ Wed, 27 Oct 2021 - 14:43) *
Wielu osobom proboje to wyjasnic ze mozna Hamowac z wlaczonym Abs nie uzywajac go. W ten sposob nie ma zadnego negatywnego efektu z powyzszych. Niestety ale wydaje Mi sie ze emocje za kolkiem nie pozwalaja(wiekszosci) na takie swiadome dobieranie sily hamowania plus strach przed Ice mode'em. Oprocz tego wiele osob stara sie wlasnie na hamowaniu urwac te setne sekund i uwazaja ze nie moze Sobie pozwolic na cos takiego...


Ale jak jest ABS to znaczy że jest też wspomaganie hamulców ? (czy może być bez wspomagania ?) to wtedy nie ma takiego czucia pedału jak w aucie bez wspomagania, w tym ostatnim (oczywiscie kwestia doboru pompa/skok pedału) jest większy "zakres" regulacji nacisku stopy na pedał , w przypadku wspomagania w ferworze jazdy łatwiej ciut mocniej tknąć pedał i blokuje/włącza abs. Wiec tak łatwo nie jest z tym doborem i modulacją siły hamowania ze wspomaganiem/więc i z abs.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Wed, 27 Oct 2021 - 15:00
Post #135


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



zależy jakie masz wspomaganie czy takie jak w nowszych autach gdzie dotykasz pedału i robisz paciaka na przednią szybę czy tak jak u mnie gdzie trzeba jednak solidnie depnąć pedał żeby zadziałało.


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Wed, 27 Oct 2021 - 15:14
Post #136


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





CYTAT(kontrolm @ Wed, 27 Oct 2021 - 15:00) *
zależy jakie masz wspomaganie czy takie jak w nowszych autach gdzie dotykasz pedału i robisz paciaka na przednią szybę czy tak jak u mnie gdzie trzeba jednak solidnie depnąć pedał żeby zadziałało.


Pewnie są różne, ja mogę tylko Alfy 156 więc wiekowa porównywać z Westfieldem i w Alfie faktycznie but (bucik w zasadzie) ->abs trrr, trudno zapanować nad taką siłą żeby tuż przed granicą ABS przestac naciskać bo małe różnice nacisku i duży ich efekt. W dodatku to wspomaganie konstruowane do cywilnej czyli kilkaset kilo cięższej jednak .
W każdym razie w westfieldzie mam większą pewność tego co hamulce robią niż w Alfie . Po czesci pewnie dlatego że długo nią nie jeździłem, ale po części jednak myślę przez to wspomaganie i abs.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Gusiew
post Thu, 28 Oct 2021 - 13:23
Post #137


Super User
Dołączył: Sat, 29 September 2007
Skąd: Łosice





Ja uzywajac na codzien 370z i e46 330i w obydwu samochodach moge korzystac z hamowania nie uzywajac Abs'u. Obydwa samochody porownujac do innych na track dayu osiagaly wyniki lepsze. Zrobilem test i wylaczylem Abs bezpiecznikiem czasy bardzo podobne. Tak jak ktos wyzej napisal w krytycznej sytuacji mam system ktory ochroni Mnie i samochod.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Thu, 28 Oct 2021 - 14:36
Post #138


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(Gusiew @ Thu, 28 Oct 2021 - 13:23) *
Ja uzywajac na codzien 370z i e46 330i w obydwu samochodach moge korzystac z hamowania nie uzywajac Abs'u. Obydwa samochody porownujac do innych na track dayu osiagaly wyniki lepsze. Zrobilem test i wylaczylem Abs bezpiecznikiem czasy bardzo podobne. Tak jak ktos wyzej napisal w krytycznej sytuacji mam system ktory ochroni Mnie i samochod.

Na jakim torze testowałeś to z ABS i bez? Kluczowe jest hamowanie w zakręcie.
Zależy też, jak działa hamulec bez ABS - chodzi o rozdział siły hamowania.
Ja w RX8 nigdy nie zbliżyłem się z błędem ABSu do czasów robionych z ABSem.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Thu, 28 Oct 2021 - 18:12
Post #139


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



Jack +1
Na prpstej da się zahamować szybciej bez ABS ale w zakręcie nie ma takiej opcji gdzie każde koło dociążone jest inną siłą a pedał jest tylko jeden.
Stabilność i moc hamowania w zakręcie z ABS jest nie do pobicia.


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Mon, 14 Nov 2022 - 08:28
Post #140


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Po długiej przerwie przewietrzyłem samochód i zmierzyłem:
https://www.youtube.com/watch?v=cXnvAOp5noQ

14.5 powtarzalne 100-200 wg GPS, ale jak widać dyfer nie pomaga w tym zakresie (na filmie 3 i 4)
Na dniach wleci nieco dłuższy dyfer i wówczas 3b będzie do 205 więc liczę na sub14.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post

8 Stron V  « < 5 6 7 8 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 20 April 2024 - 03:11