Shoutbox 0 nowych PW 


7 Stron V   1 2 3 > »   
Closed TopicStart new topic
> Najtańsze auto elektryczne?, BYD za mniej niż 50 tys. zł
Honada
post Thu, 20 Apr 2023 - 11:59
Post #1


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





BYD zaprezentowało prawie najtańsze auto elektryczne na świecie (są tańsze ale nie z takimi bateriami i zasięgiem) z baterią bezkobaltową. Jest dwa razy tańsze niż najtańsza elektryczna Dacia Spring. Robi się ciekawie.

https://dailydriver.pl/nowosci/premiery/naj...ie-byd-seagull/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 20 Apr 2023 - 11:59
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
zmoświ
post Thu, 20 Apr 2023 - 12:18
Post #2


Super User
Dołączył: Sun, 08 May 2005
Skąd: mam? Nie powiem





Ten pojazd kosztuje 50k pln w chinach, ciekawe czy w EU po wszystkich "opłatach" nie będzie droższy od dacii spring.

BYD ma nawet starszą generację toyoty aygo w ofercie za 7,7k pln, ciekawe co generuje kosmiczne ceny w EU za auta klasy a rolleyes.gif
https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktual...7700-zl/2tmxrcp
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Thu, 20 Apr 2023 - 12:53
Post #3


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(zmoświ @ Thu, 20 Apr 2023 - 12:18) *
Ten pojazd kosztuje 50k pln w chinach, ciekawe czy w EU po wszystkich "opłatach" nie będzie droższy od dacii spring.

BYD ma nawet starszą generację toyoty aygo w ofercie za 7,7k pln, ciekawe co generuje kosmiczne ceny w EU za auta klasy a rolleyes.gif
https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktual...7700-zl/2tmxrcp

Spełnienie norm emisji, posmarowanie tu i tam. Standardowe tematy smile.gif.

Ale mieć F1 w takiej cenie, aż zacznę się rozglądać za tym modelem wink.gif.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Thu, 20 Apr 2023 - 13:17
Post #4


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





Obstawiam, że cenę windują normy bezpieczeństwa. Nie wiem czy ten BYD przejdzie testy EuroNCAP bez zmian w konstrukcji, ale podobno nad projektem pracował też GM.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rezor
post Thu, 20 Apr 2023 - 14:44
Post #5


Forum Killer
Dołączył: Mon, 26 October 2015





Parafrazując wypowiedź na jednym ze spotkań dotyczących homologacji: Koszt wyprodukowania od 0 sprawnego prototypu hipersamochodu przy kosztach homologacji w EU to ledwo 1%


--------------------
Projekt: Mustang SN95 '94 coupe 302W 280KM
Daily: 300C '05 Wagon 5.7 AWD 360KM
Praca: Rimac <TBD>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nanab
post Thu, 20 Apr 2023 - 14:58
Post #6


Frequent User
Dołączył: Tue, 28 December 2021





CYTAT(zmoświ @ Thu, 20 Apr 2023 - 12:18) *
Ten pojazd kosztuje 50k pln w chinach, ciekawe czy w EU po wszystkich "opłatach" nie będzie droższy od dacii spring.

Pewnie będzie jak z tata nano, w EU nie dopuszczony do sprzedaży, no chyba że po przeróbkach podnoszących cenę jakoś 3x żeby gejologację mieć+podatki, akcyze.

OT widać że ukry się już mocno rozgościły u nas, nawet artykuły już redagują biggrin.gif
" kosztuje mniej mniej 50 tys. zł. Ma sporu zasięg, gdyż duża pojemność akumulatora i niewielka moc silnika, idą ze sobą w parze."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
As_
post Thu, 20 Apr 2023 - 20:00
Post #7


Forum Killer
Dołączył: Sun, 17 February 2008
Skąd: W-wa





taki elektryk to jest dużo prostszy konstrukcyjnie od spalinówki.
układ korbowo tłokowy, rozrząd, zawory, wydech, turbina, dolot, filtry, smarowanie, wtryski. Cała skrzynia biegów ... A z drugiej strony prosty silnik elektryczny o konstrukcji cepa i bateria może nie tak tania ale nie wierzę że przebija ona koszty wszystkiego co w spalinówce.
A reszta to cła podatki i inne opłaty.
Nie wiem jak jest teraz ale kiedyś te same samochody w stanach kosztowały 60% tego co w europie.


--------------------
papierowe konie + oszukane 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Fri, 21 Apr 2023 - 05:26
Post #8


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





no w koncu. oby europejczycy tez zaczeli wprowadzac tanie auta elektryczne. cena do 50tys zl za elektryka to by byl przelom i w koncu dobra cena za miejskie auto.


--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zmoświ
post Fri, 21 Apr 2023 - 08:27
Post #9


Super User
Dołączył: Sun, 08 May 2005
Skąd: mam? Nie powiem





CYTAT(Honada @ Thu, 20 Apr 2023 - 13:17) *
Obstawiam, że cenę windują normy bezpieczeństwa. Nie wiem czy ten BYD przejdzie testy EuroNCAP bez zmian w konstrukcji, ale podobno nad projektem pracował też GM.

Przywołana wcześniej dacia spring ma jedną gwiazdkę, a taka renault zoe równe 0, czyli można reasumować, że nie przeszła testu, zatem taki test ncap nie jest chyba podstawą do dopuszczenia do ruchu w EU.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Fri, 21 Apr 2023 - 11:10
Post #10


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(piwo @ Fri, 21 Apr 2023 - 06:26) *
no w koncu. oby europejczycy tez zaczeli wprowadzac tanie auta elektryczne. cena do 50tys zl za elektryka to by byl przelom i w koncu dobra cena za miejskie auto.

nie ma opcji, nikomu się to nie opłaca z wyjątkiem klientów biggrin.gif

Koncernowi motoryzacyjnemu opłaca się drogi samochód, bo na drogim samochodzie zarabia się więcej niż na tanim.

Polityka UE jest taka, żeby ograniczyć ilość samochodów, więc logiczne jest, że im droższe samochody, tym próg wejścia wyższy.

Im droższy samochód, tym łatwiej ukryć w nim podatki, opłaty i daniny. Segment A wyginął, segment B i C na wylocie, bo te auta były tanie i wszelkie podatki wywindowały ich cenę wysoko.

Prędzej, czy później, do elektryków UE zacznie doliczać różne podatki, a łatwiej je ukryć w aucie za 150k niż za 50k.


Z ciekawostek - kiedyś myślałem, że te niskie ceny aut w Chinach wynikają z faktu, że Chińczycy mało zarabiają. A tu zonk - przeciętna pensja w Chinach wynosi tyle, co w Polsce.


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Fri, 21 Apr 2023 - 13:01
Post #11


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(Maciek1234 @ Fri, 21 Apr 2023 - 11:10) *
nie ma opcji, nikomu się to nie opłaca z wyjątkiem klientów biggrin.gif

Koncernowi motoryzacyjnemu opłaca się drogi samochód, bo na drogim samochodzie zarabia się więcej niż na tanim.

Polityka UE jest taka, żeby ograniczyć ilość samochodów, więc logiczne jest, że im droższe samochody, tym próg wejścia wyższy.

Im droższy samochód, tym łatwiej ukryć w nim podatki, opłaty i daniny. Segment A wyginął, segment B i C na wylocie, bo te auta były tanie i wszelkie podatki wywindowały ich cenę wysoko.

Prędzej, czy później, do elektryków UE zacznie doliczać różne podatki, a łatwiej je ukryć w aucie za 150k niż za 50k.


Z ciekawostek - kiedyś myślałem, że te niskie ceny aut w Chinach wynikają z faktu, że Chińczycy mało zarabiają. A tu zonk - przeciętna pensja w Chinach wynosi tyle, co w Polsce.

Już 20 lat temu inspektorzy okrętowi w Chinach zarabiali więcej, niż inspektorzy w Polsce.
To są jakieś urban legend z tymi zarobkami. Może personel nisko wykwalifikowany jest tańszy.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rezor
post Fri, 21 Apr 2023 - 13:12
Post #12


Forum Killer
Dołączył: Mon, 26 October 2015





CYTAT(Maciek1234 @ Fri, 21 Apr 2023 - 11:10) *
nie ma opcji, nikomu się to nie opłaca z wyjątkiem klientów biggrin.gif

Koncernowi motoryzacyjnemu opłaca się drogi samochód, bo na drogim samochodzie zarabia się więcej niż na tanim.

Polityka UE jest taka, żeby ograniczyć ilość samochodów, więc logiczne jest, że im droższe samochody, tym próg wejścia wyższy.

Im droższy samochód, tym łatwiej ukryć w nim podatki, opłaty i daniny. Segment A wyginął, segment B i C na wylocie, bo te auta były tanie i wszelkie podatki wywindowały ich cenę wysoko.

Prędzej, czy później, do elektryków UE zacznie doliczać różne podatki, a łatwiej je ukryć w aucie za 150k niż za 50k.


Z ciekawostek - kiedyś myślałem, że te niskie ceny aut w Chinach wynikają z faktu, że Chińczycy mało zarabiają. A tu zonk - przeciętna pensja w Chinach wynosi tyle, co w Polsce.

Przyjmuje się też, że koszty wrzuca się w pierwsze 10~20% przewidywanego zbytu, reszta to już zysk, to jak rózne normy i homologacje zmieniły rynek widać po modelach aut. Obecnie jeden model typowo segmentu D i niżej tłuczony jest około dekadę. Wszystko to trzeba wrzucić w koszty. Obecna technologia w EV zaczęła się już zwracać, elektryki zaczęły już tanieć bo konkurencja. Ford, Tesla i GM już zaczęły się wyłamywać i lecą z cenami


--------------------
Projekt: Mustang SN95 '94 coupe 302W 280KM
Daily: 300C '05 Wagon 5.7 AWD 360KM
Praca: Rimac <TBD>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nanab
post Fri, 21 Apr 2023 - 14:25
Post #13


Frequent User
Dołączył: Tue, 28 December 2021





CYTAT(zmoświ @ Fri, 21 Apr 2023 - 08:27) *
Przywołana wcześniej dacia spring ma jedną gwiazdkę, a taka renault zoe równe 0, czyli można reasumować, że nie przeszła testu, zatem taki test ncap nie jest chyba podstawą do dopuszczenia do ruchu w EU.

To ciekawe, bo jeszcze pare lat temu:
"W 2013 roku Renault Zoe przeszło testy bezpieczeństwa Euro NCAP. Samochód otrzymał komplet 5 gwiazdek. W styczniu 2014 roku samochód wyróżniony został tytułem Best in Class przyznawanym cyklicznie najbezpieczniejszym pojazdom ubiegłego roku testowanym przez Euro NCAP."
Coś musieli ostro pozmieniać w kryteriach oceny.
Tego modelu jeszcze nie testowali, ale inne modele BYD zgarniają komplet gwiazdek tam gdzie renault ma jedną albo zero.
https://www.euroncap.com/en/results/byd/atto+3/46635
CYTAT(Maciek1234 @ Fri, 21 Apr 2023 - 11:10) *
Koncernowi motoryzacyjnemu opłaca się drogi samochód, bo na drogim samochodzie zarabia się więcej niż na tanim.

Na drogim zarabia się mniej niż na tanim, bo prawie nikt go nie kupi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bio
post Fri, 21 Apr 2023 - 14:47
Post #14


Forum Killer
Dołączył: Wed, 13 August 2008
Skąd: Bratislava





CYTAT(Nanab @ Fri, 21 Apr 2023 - 14:25) *
To ciekawe, bo jeszcze pare lat temu:
"W 2013 roku Renault Zoe przeszło testy bezpieczeństwa Euro NCAP. Samochód otrzymał komplet 5 gwiazdek. W styczniu 2014 roku samochód wyróżniony został tytułem Best in Class przyznawanym cyklicznie najbezpieczniejszym pojazdom ubiegłego roku testowanym przez Euro NCAP."
Coś musieli ostro pozmieniać w kryteriach oceny.
Tego modelu jeszcze nie testowali, ale inne modele BYD zgarniają komplet gwiazdek tam gdzie renault ma jedną albo zero.
https://www.euroncap.com/en/results/byd/atto+3/46635

Na drogim zarabia się mniej niż na tanim, bo prawie nikt go nie kupi.

+ więcej tanich mamy "mnożnik" do zarobków na serwisach.



--------------------
Blog Motoryzacyjny TorquedMad mind - tqmm.pl
FB: @torquedmadmind
Insta: @tqmmpl
Twitter: @tqmmpl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wymiot
post Sat, 22 Apr 2023 - 07:40
Post #15


Frequent User
Dołączył: Sat, 23 March 2013





CYTAT(Nanab @ Thu, 20 Apr 2023 - 14:58) *
OT widać że ukry się już mocno rozgościły u nas, nawet artykuły już redagują biggrin.gif
" kosztuje mniej mniej 50 tys. zł. Ma sporu zasięg, gdyż duża pojemność akumulatora i niewielka moc silnika, idą ze sobą w parze."

ciiiicho, wiekszość artykułów na tej stronce masz tłumaczone przez google wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
prnit
post Sat, 22 Apr 2023 - 22:14
Post #16


Forum Homee
Dołączył: Fri, 18 October 2002
Skąd: Warszawa i okolice





nie wiem jak wy ale ja jeszcze nie widziałem żadnego porządnego chinskiego auta, chyba ze chinskimi autami nazywamy volvo ...ale chodzi o ich rodzime marki, nie wiem jak to mozna kupić i takim gó@8 jezdzić, tam potrzeba jeszcze kilku dobrych lat chociaz niby elektryki zaczynają dobre robić i mega je promują w europie..ja jednak nie mam zaufania do tych ich "produktów", a to ze sie da tanio to wiadomo tylko na co takie elektryczne badziewie komus potrzebne, tak jak są te niby tanie elektryczne dacie, tam 100kmh to jest wyczyn bo to jest takie badziewie, wolalbym 100x kupic jakies benzynowe punto czy forda fieste niz cos takiego.


--------------------
Męczennik od elektryków :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Sat, 22 Apr 2023 - 22:16
Post #17


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





Do jazdy po miescie czyli tam gdzie elektryk sie sprawdza


--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nanab
post Sun, 23 Apr 2023 - 01:35
Post #18


Frequent User
Dołączył: Tue, 28 December 2021





CYTAT(prnit @ Sat, 22 Apr 2023 - 22:14) *
nie wiem jak wy ale ja jeszcze nie widziałem żadnego porządnego chinskiego auta

A dużo ich widziałeś? Ja też nie widziałem żadnego porządnego, ale to pewnie dlatego, że nie widziałem jeszcze żadnego.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
prnit
post Sun, 23 Apr 2023 - 09:20
Post #19


Forum Homee
Dołączył: Fri, 18 October 2002
Skąd: Warszawa i okolice





CYTAT(Nanab @ Sun, 23 Apr 2023 - 01:35) *
A dużo ich widziałeś? Ja też nie widziałem żadnego porządnego, ale to pewnie dlatego, że nie widziałem jeszcze żadnego.

będzie ich coraz więcej i o tym pisałem bo np. marka www.nio.com jest mega promowana, i widziałem ich auto na żywo, robi to wrażenie tyle że tak ja pisałem dla mnie to nadal jest chinskie i nie mam do tego kompletnie zaufania, co do elektryków czy są tylko na miasto, wracają poprzednie dyskusje, jesli elektryk jest taki jak byc powinien to jest nie tylko na miasto, ja juz mam 20 tys km moją teslą i połowa tej odległości to trasy a nie żadne miasto, zresztą wczoraj wróciłem z zakopca, po drodze jedno ładowanie 25 minut i tempomat na 120kmh, takie to wielkie wyrzeczenie, na zrobienie 1000km wydałem 80zł.


--------------------
Męczennik od elektryków :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nanab
post Sun, 23 Apr 2023 - 17:20
Post #20


Frequent User
Dołączył: Tue, 28 December 2021





CYTAT(prnit @ Sun, 23 Apr 2023 - 09:20) *
robi to wrażenie tyle że tak ja pisałem dla mnie to nadal jest chinskie i nie mam do tego kompletnie zaufania

Wszystko z czego na co dzień korzystasz jest chińskie. Albo ma w sobie chińskie moduły, części, surowce.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

7 Stron V   1 2 3 > » 
Closed TopicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Sunday, 28 April 2024 - 12:33