Shoutbox 0 nowych PW 


245 Stron V  « < 3 4 5 6 7 > »   
Reply to this topicStart new topic
> EMU, Traction control strona 85
Wojtek_GTX
post Thu, 28 Jul 2011 - 20:52
Post #81


Forum Killer
Dołączył: Fri, 26 January 2007
Skąd: Marki - kiedyś W-Wa Wawer





Ja to będę czekał aż wyjdzie z softem który w pełni obsłuży 8 cyl - za pomoca wyjść AUX jak to jadzwin wcześniej opisał .
A czy będzie w przyszłości obsługa trigera starego Audi V8 - jeśli się nie mylę to 136 zębów i jeden pin ??


--------------------
Jak to na forach bywa na początku pomagają a później się wymądrzają ...

Teraz Pług-407SW 2.2HDI Twin-Turbo, Mercedes W201 E230 Youngtimer w poszukiwaniu Supry MK3 7MGTE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 28 Jul 2011 - 20:52
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Jedenasty
post Thu, 28 Jul 2011 - 21:18
Post #82


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 28 April 2008
Skąd: Drag Racing Strip





CYTAT(Jadzwin @ Thu, 28 Jul 2011 - 12:00) *
Tak. To jest wazna czesc calego przedsiewziecia. Na razie mam dostep do nowcyh gniazd motronic55 i subaru, wiec na poczatek beda przejsciowki tego typu.
Szukam tez Mtornic88. Beda tez przejsciowki uniwersalne tj. PCB z wlutownaymi gniazdami z jednej strony np. Motronic55 z drugie gniazda jak w emu + pola lutownicze
ze sobie bedzie mozna samemu polutowac polaczenia (w gotowych przejscowkach beda one oczywiscie jako sciezki).
Dodatkowo do kazdej przejsciowki beda mapy startowe czyli w teori podlaczasz przejsciowke, wgrywasz mapy, przekrecasz kluczyk i jedziesz po bułki smile.gif


mogę udostępnić wtyczki i rozpiski do:
Chevrolet system wtryskowy TPI
Chevrolet system wtryskowy TBI
Chevrolet system wtryskowy silników LS

pzdr


--------------------
American Muscle.

Pontiac Firebird Esprit '77 z LS1
Go to the top of the page
 
+Quote Post
forti
post Thu, 28 Jul 2011 - 21:29
Post #83


Frequent User
Dołączył: Fri, 18 October 2002
Skąd: Wroclaw





Chetnie ustawie sie w kolejce za jedna sztuka do bmw 2,5 turbo. Popieram Polski produkt.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mlody1921
post Fri, 29 Jul 2011 - 00:13
Post #84


Forum Homee
Dołączył: Sun, 03 January 2010





A jakaś przybliżona data wydania smile.gif?

Dobre bo Polskie tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wojtek_GTX
post Fri, 29 Jul 2011 - 01:10
Post #85


Forum Killer
Dołączył: Fri, 26 January 2007
Skąd: Marki - kiedyś W-Wa Wawer





Ja też mogę testować w swoim N/A V8 AEC oraz mogę podać opisy wiązki ECU .

Może jak mój drugi projekt będzie w fazie instalacji elektrycznej silnika to już EMU będzie obsługiwało 8 cyl oraz sterowanie ciśnieniem doładowania dwóch turbin ;-)

Bardzo popieram projekt bo: polski, ma polski suport który jak dla mnie bardzo dobrze działa (doświadczenie z DET2) i chociaż nie znam osobiście ale bardzo lubię twórcę i jego kumpli którzy mu przy tym pomagają .

Powodzenia


--------------------
Jak to na forach bywa na początku pomagają a później się wymądrzają ...

Teraz Pług-407SW 2.2HDI Twin-Turbo, Mercedes W201 E230 Youngtimer w poszukiwaniu Supry MK3 7MGTE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jadzwin
post Fri, 29 Jul 2011 - 10:13
Post #86


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 19 April 2004
Skąd: Krakow





W EMU beda zawsze takie asme gniazda. Natomaist bedzie przejsciowka czyli na plytce PCB wlutowane gniazdo jak w orginalnym komputerze i takie same gniazda jak w EMU. Do tego ladna wiazeczka co by polaczyc przejsciowke z EMU.




CYTAT(mlody1921 @ Thu, 28 Jul 2011 - 21:50) *
A czy będzie opcja wysłania do ciebie starego kompa żebyś do emu wlutował gniazdo ? chodzi o P&P do Mazdy ?


pozdrawiam



--------------------
Knock Knock! Who's there ? DETONATION
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jadzwin
post Fri, 29 Jul 2011 - 10:14
Post #87


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 19 April 2004
Skąd: Krakow





Na pewno bardzo sie przydadza smile.gif
Dzieki

CYTAT(AWSA @ Thu, 28 Jul 2011 - 22:18) *
mogę udostępnić wtyczki i rozpiski do:
Chevrolet system wtryskowy TPI
Chevrolet system wtryskowy TBI
Chevrolet system wtryskowy silników LS

pzdr



--------------------
Knock Knock! Who's there ? DETONATION
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jadzwin
post Fri, 29 Jul 2011 - 10:15
Post #88


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 19 April 2004
Skąd: Krakow





Ogolnie Audi triger mnie przeraza smile.gif Ale na pewno zrobic go bedzie trzeba bo bardzo malo SA go obsluguje (z tego co wiem to tylko VEMS) a bardzo duzo ludzi modyfikuje te auta (szczegolnie 5 cylindrowki)


CYTAT(Wojtek_GTX @ Fri, 29 Jul 2011 - 02:10) *
Ja też mogę testować w swoim N/A V8 AEC oraz mogę podać opisy wiązki ECU .

Może jak mój drugi projekt będzie w fazie instalacji elektrycznej silnika to już EMU będzie obsługiwało 8 cyl oraz sterowanie ciśnieniem doładowania dwóch turbin ;-)

Bardzo popieram projekt bo: polski, ma polski suport który jak dla mnie bardzo dobrze działa (doświadczenie z DET2) i chociaż nie znam osobiście ale bardzo lubię twórcę i jego kumpli którzy mu przy tym pomagają .

Powodzenia



--------------------
Knock Knock! Who's there ? DETONATION
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lodoo
post Fri, 29 Jul 2011 - 11:21
Post #89


Frequent User
Dołączył: Thu, 15 November 2007
Skąd: Wrocław





W końcu :-)
Trzymam kciuki!
Też mam nadzieję, że będzie pełna obsługa starych audi V8 ;-) Coraz bardziej stają się te silniki popularne, a to chyba dopiero początek...


--------------------
www.klubrenault5.pl

Renault 5 2,0 MPI turbo ==> under construction
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Fri, 29 Jul 2011 - 12:43
Post #90


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



czy będziesz implementować obsługę silników typu odd fire ?

i dlaczego praktycznie każdy samochodowy ory ECU potrafi się nauczyć wolnych obrotów a żaden SA nie ? jak mnie to czasem wk....choc w VEMS doszedłem jużk do takiej wprawy że żaden odbiornik mocy nie jest w stanie wytrącić silnika z ustalonych obrotów. Tyle że olałem to co pisali i nauczyłem się po swojemu ;-)

Choć generalnie każdy kto siedzi troche w VEMS zauważył że chłopaki od roku wzięli się ostro do roboty i urządzonko zaczyna być naprawdę znośne a i zaczeli służyć pomocą na forum choć sami nadal nie wiedza jak niektóre funkcje działają ;-)


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ZoLt4R
post Fri, 29 Jul 2011 - 12:46
Post #91


Forum Killer
Dołączył: Wed, 18 January 2006
Skąd: Toruń





CYTAT(kontrolm @ Fri, 29 Jul 2011 - 12:43) *
i dlaczego praktycznie każdy samochodowy ory ECU potrafi się nauczyć wolnych obrotów a żaden SA nie ? jak mnie to czasem wk....choc w VEMS doszedłem jużk do takiej wprawy że żaden odbiornik mocy nie jest w stanie wytrącić silnika z ustalonych obrotów. Tyle że olałem to co pisali i nauczyłem się po swojemu ;-)


Jak to nie wielka tajemnica napisz coś więcej bo mnie też często krew z tym zalewa smile.gif

Co do EMU, zajebiście byłoby mieć po prostu target idle cold/warm i tyle. Wpisać wartości i niech sterownik się martwi o całą resztę. Da rade to tak zrobić?


--------------------
ITAL Performance

www.ital-performance.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jadzwin
post Fri, 29 Jul 2011 - 12:55
Post #92


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 19 April 2004
Skąd: Krakow





Niestety nie da rady sad.gif Kazdy silnik jest inny, dziala na innym podcsnieniu, inaczej reaguje na zmiany dawki paliwa.


CYTAT(ZoLt4R @ Fri, 29 Jul 2011 - 13:46) *
Jak to nie wielka tajemnica napisz coś więcej bo mnie też często krew z tym zalewa smile.gif

Co do EMU, zajebiście byłoby mieć po prostu target idle cold/warm i tyle. Wpisać wartości i niech sterownik się martwi o całą resztę. Da rade to tak zrobić?



--------------------
Knock Knock! Who's there ? DETONATION
Go to the top of the page
 
+Quote Post
P@ffcio
post Fri, 29 Jul 2011 - 12:55
Post #93


Forum Killer
Dołączył: Sat, 08 December 2007
Skąd: Dominican Republic





kontrolm opróżnij skrzynkę


--------------------
BRmotoRS
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jadzwin
post Fri, 29 Jul 2011 - 13:05
Post #94


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 19 April 2004
Skąd: Krakow






Sterowniki sa strojone pod konkretny silnik grupe silnikow, a SA musi byc uniwersalny stad taka mnogosc parametrow.



CYTAT(kontrolm @ Fri, 29 Jul 2011 - 13:43) *
czy będziesz implementować obsługę silników typu odd fire ?

i dlaczego praktycznie każdy samochodowy ory ECU potrafi się nauczyć wolnych obrotów a żaden SA nie ? jak mnie to czasem wk....choc w VEMS doszedłem jużk do takiej wprawy że żaden odbiornik mocy nie jest w stanie wytrącić silnika z ustalonych obrotów. Tyle że olałem to co pisali i nauczyłem się po swojemu ;-)

Choć generalnie każdy kto siedzi troche w VEMS zauważył że chłopaki od roku wzięli się ostro do roboty i urządzonko zaczyna być naprawdę znośne a i zaczeli służyć pomocą na forum choć sami nadal nie wiedza jak niektóre funkcje działają ;-)



--------------------
Knock Knock! Who's there ? DETONATION
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Fri, 29 Jul 2011 - 13:09
Post #95


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



wydaje mi się że procedura adaptacji nie może być aż tak skomplikowana w czasach fuzzy logic.

Co do VEMS oni zalecają żeby ustawić reference position tak żeby obroty były wyższe o 300-400 od docelowych w momencie gdy ignition advance jest wyłączony. Ja ustawiam tak że obroty są wyższe o 500-600 , potem na min PWM Duty daję taki ewartości żeby nadal obroty były 150-200 wieksze niż docelowe i na koniec ustawiam Ignition advance żeby pracował w zakresie opóźniania zapłonu i nim zbijam obroty do zadanej wartości. Jednak regulacja zapłonem jest najszybsza...Choć jednego ostatnio zrobiłem wogóle bez silniczka krokowego na ITB tyle że uchyliłem przepustnice tak że na zimnym przy -15 zapłon pracuje na kasymalnym advance i na korekcji IAT daję zeby na zimnym podlewał bardziej niż potrzeba a na gorącym AFR na jałowych oscyluje na 15,5-16 i ignition advance pracuje na maksymalnym opóźnieniu. Obroty przy odpaleniu i na zimnym 800 i na gorącym 1000 beż zadnych możliwości zgaśnięcia a próbowałem.
Dodatkowo przy takim ustawieniu fajne jest to że normalnie rusza się nim bez gazu nawet z kopnego piachu lub pod górkę bo ma duży zapas regulacji wprzód.

Natomiast nie mogę sobie poradzić do konca z silnikiem z max odelżonym układem korbowym i na 3 pinowym boschu w pewnych sytuacjach takich że hamuję silnikiem podczas gdy wczesniej wcisnałem TPS powyzej progu zadziałania IAC i została zamrożona stosunkowo niska wartość Inetgral, w momencie hamowania gdy bez dodania gazu wysprzęglę go przy obrotach ok 1500-1600 to zanim zapłon i IAC zdąży odpowiednio zareagować to obroty potrafią spaść do 500-600 co w połaczeniu ze skrętem kierownicy w tym momencie skutkuje praktycznie że zgaśnięciem silnika. Mimo ze mam ustawiony IAC follow TPS to on podąża za nim tylko do ustawionego progu potem wartośc jest zamrażana.

Przydałoby się ustawienie wartości refenrecyjnej dla IAC w momencie gdy silnik przechodzi z hamowania silnikiem do normalnej pracy lub opcji ze podłączamy czujnik ciśnienia we wspomaganiu (ma go bardzo wiele samochodów) i włączenia AC do kompa który podwyższa automatycznie Integrala dla PIDa zeby osiagnać obroty powiedzmy 50-100 wyższe (miło by było jakby wartośc dalo się ustawić)

Mam nadzieję że nikogo nie zanudziłem i ze jest to trochę na temat


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jadzwin
post Fri, 29 Jul 2011 - 13:21
Post #96


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 19 April 2004
Skąd: Krakow





Mysle ze na temat smile.gif Z PIDem jest rpoblem ze to jest idelane rozwiazanie gdy wsyztsko jest liniowe... A z tymi wolnymi obrotami na pewno nie jest smile.gif
Na pewno regulacja oborotw zaplonem jest super bo jest bardzo plynna i tak jak pisales bardzo szybka.
W praktyce bedziemy walczyc i ulepszac soft na podstawie opini i doswiadczen uzytkownikow.

Ja jestem bardzo otwarty na pomysly bo to urzadzenie ma sluzyc nie mi tylko odbioraca smile.gif

CYTAT(kontrolm @ Fri, 29 Jul 2011 - 14:09) *
wydaje mi się że procedura adaptacji nie może być aż tak skomplikowana w czasach fuzzy logic.

Co do VEMS oni zalecają żeby ustawić reference position tak żeby obroty były wyższe o 300-400 od docelowych w momencie gdy ignition advance jest wyłączony. Ja ustawiam tak że obroty są wyższe o 500-600 , potem na min PWM Duty daję taki ewartości żeby nadal obroty były 150-200 wieksze niż docelowe i na koniec ustawiam Ignition advance żeby pracował w zakresie opóźniania zapłonu i nim zbijam obroty do zadanej wartości. Jednak regulacja zapłonem jest najszybsza...Choć jednego ostatnio zrobiłem wogóle bez silniczka krokowego na ITB tyle że uchyliłem przepustnice tak że na zimnym przy -15 zapłon pracuje na kasymalnym advance i na korekcji IAT daję zeby na zimnym podlewał bardziej niż potrzeba a na gorącym AFR na jałowych oscyluje na 15,5-16 i ignition advance pracuje na maksymalnym opóźnieniu. Obroty przy odpaleniu i na zimnym 800 i na gorącym 1000 beż zadnych możliwości zgaśnięcia a próbowałem.
Dodatkowo przy takim ustawieniu fajne jest to że normalnie rusza się nim bez gazu nawet z kopnego piachu lub pod górkę bo ma duży zapas regulacji wprzód.

Natomiast nie mogę sobie poradzić do konca z silnikiem z max odelżonym układem korbowym i na 3 pinowym boschu w pewnych sytuacjach takich że hamuję silnikiem podczas gdy wczesniej wcisnałem TPS powyzej progu zadziałania IAC i została zamrożona stosunkowo niska wartość Inetgral, w momencie hamowania gdy bez dodania gazu wysprzęglę go przy obrotach ok 1500-1600 to zanim zapłon i IAC zdąży odpowiednio zareagować to obroty potrafią spaść do 500-600 co w połaczeniu ze skrętem kierownicy w tym momencie skutkuje praktycznie że zgaśnięciem silnika. Mimo ze mam ustawiony IAC follow TPS to on podąża za nim tylko do ustawionego progu potem wartośc jest zamrażana.

Przydałoby się ustawienie wartości refenrecyjnej dla IAC w momencie gdy silnik przechodzi z hamowania silnikiem do normalnej pracy lub opcji ze podłączamy czujnik ciśnienia we wspomaganiu (ma go bardzo wiele samochodów) i włączenia AC do kompa który podwyższa automatycznie Integrala dla PIDa zeby osiagnać obroty powiedzmy 50-100 wyższe (miło by było jakby wartośc dalo się ustawić)

Mam nadzieję że nikogo nie zanudziłem i ze jest to trochę na temat



--------------------
Knock Knock! Who's there ? DETONATION
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Colin
post Fri, 29 Jul 2011 - 13:28
Post #97


Otaku
Dołączył: Mon, 21 October 2002
Skąd: Kraków





CYTAT(ZoLt4R @ Fri, 29 Jul 2011 - 12:46) *
Jak to nie wielka tajemnica napisz coś więcej bo mnie też często krew z tym zalewa smile.gif

Co do EMU, zajebiście byłoby mieć po prostu target idle cold/warm i tyle. Wpisać wartości i niech sterownik się martwi o całą resztę. Da rade to tak zrobić?


A widziales kiedys taki komputer? Jeszcze powinien generowac numery do totka smile.gif


--------------------
Aerospace Electronics :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Fri, 29 Jul 2011 - 13:28
Post #98


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



zastanawiam się czy przypadkiem e-przepustnica nie jest sporo szybszym urządzeniem choć jednocześnie też bardziej prądożernym więc trzeba będzie to dobrze ustawić żeby nie wachlowała motylem który ciągnie do 6A ...

co do Ignition Advance....gdyby nie ta przepiekna opcja to myślę że więszkość silników na SA do dziś miałaby falujące obroty ;-)


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
P@ffcio
post Fri, 29 Jul 2011 - 13:49
Post #99


Forum Killer
Dołączył: Sat, 08 December 2007
Skąd: Dominican Republic





kontrolm skrzynka bo mam sprawę


--------------------
BRmotoRS
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Fri, 29 Jul 2011 - 14:13
Post #100


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



P@ffcio już

a do Jadźwina cały czas pytanko o Oddfire bo napewno bede cos takiego robić (silniki PRV wał oddfire jest wytrzymalszy niż późniejszy evenfire)


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post

245 Stron V  « < 3 4 5 6 7 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 27 April 2024 - 17:10