Shoutbox 0 nowych PW 


245 Stron V  « < 226 227 228 229 230 > »   
Reply to this topicStart new topic
> EMU, Traction control strona 85
Ziuzio
post Wed, 23 Sep 2020 - 00:15
Post #4541


Forum Killer
Dołączył: Sun, 19 October 2003
Skąd: krakooff





CYTAT(przema72 @ Tue, 22 Sep 2020 - 00:11) *
oczywiście że wymiary zębów maja znaczenie , żeby sterownik prawidłowo odczytał sygnał czujnika położenia wału trzeba w nim wy-indukować napięcie zmienne o jakiejś minimalnej amplitudzie , i tu można by sie zagłębiać w pole powierzchni zęba i wielkości szczeliny powietrznej

ale zawsze wystarczy żeby ząb i szczelina była kwadratowa , czyli jeśli wychodzi nam ząb o szerokosci 5mm , to robimy go głebokiego na 5mm i przerwę miedzy zębami robimy na 5mm

jeśli mamy wieniec na kole pasowym , czyli o średnicy 15-20cm to grubość 1.5mm będzie wystarczająca , jeśli jednak wieniec ma mniejszą średnice to żeby wy-indukował odpowiednie napięcie musi mieć on grubość jak rdzeń w czujniku ( około 3mm w czujnikach z kół pasowych i nawet 10mm w czujnikach z aparatu zapłonowego )


W pierwszej kolejności Rezor musi doprecyzować szerokość zęba(żeby nie mylić z "długością kątową", który widzi czujnik, gdy zęby go mijają). O ile szerokość nie ma znaczenia, jeśli luz na panewkach oporowych jest w normie(poniżej 0,10mm), to długość kątowa wynika tylko ze średnicy na jakiej chce naciąć 60-2. A wtedy musi dobrać czujnik do tej długości.
Tu jest dobrze pokazane w czym rzecz, gdy jest źle dobrany czujnik do długości kątowej zęba(rysunki Matched/Mis-matched sensor/teeth):
http://www.useasydocs.com/theory/pickups.htm

Oczywiście błędy wynikające z tego ,to raczej nie więcej niż 1-1.5 stopnia przy 60-2; jeśli ktoś zastosował czujnik od jakiegoś innego 60-2, a nie od dwuzębnego układu zapłonowego z lat 80-tych jeszcze na kole zamachowym:)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 23 Sep 2020 - 00:15
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
tomeczekcbr
post Wed, 23 Sep 2020 - 13:03
Post #4542


Super User
Dołączył: Sun, 18 November 2018





siema. emu black w połączeniu dual ecu.

współdzielonym czujnikiem jest CLT i primary trigger. Tylko, że w emu one idą do masy sygnałowej, w ori ecu do innej masy sygnałowej, musze je połączyć i jest pętla mas.... co zrobić? Spiąć ze sobą Ecu-Gnd ori boscha z Ecu-Gnd emu gdzieś blisko sterowników? (power gnd osobno są.)


czy ori ecu bosch, (jeśli ma podany sygnał z obrotów wału, rozrusznika, wszystkie masy i plusy oraz CAN; czy może sterować przekaźnikiem głównym oraz pompą paliwa? Bosch trzyma włączone zasilanie trochę dłużej ok 15s po wyłączeniu zapłonu. Chciałbym, żeby seryjny ecu mógł się obudzić i pójść spać kiedy chce, żeby nie było błędów z can. Czy emu będzie przeszkadzało, że zasilanie na vvti, na wtryskach cewkach itp utrzyma się 15 po wyłączeniu ignition?

czy w emu blacku napięcie na liniach switch1,2,3 może być 12v np z (żarówek stopu, kompresora klimy) czy switch do masy tylko może być? chyba czaje.... wewnatrz emu switche sa podlaczone jako jeden analog... przez rezystory.... czyli tylko masa....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
przema72
post Wed, 23 Sep 2020 - 15:15
Post #4543


Forum Killer
Dołączył: Mon, 25 September 2006
Skąd: włoszczowa





połącz masy sygnałowe razem , ja zawsze tak robię i jest ok

jedynie z czym możesz miec problem to z czujnikiem położenia wału jeśli jest to czujnik vr , bo w emu jego jeden pin idzie do masy a w seryjnym ecu może nie być zmasowany
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomeczekcbr
post Wed, 23 Sep 2020 - 15:40
Post #4544


Super User
Dołączył: Sun, 18 November 2018





tak w boschu pewnie jest wzmacnicz różnicowy na wejsciu ale nic z tym nie zrobie. zmasowałem, zobaczę.

+12v z a/c i wylacznika swiateł hebli odwrócę tranzystorem tak, że emu będzie widzieć masę.

a jak jest z zasilaniem? Czy emu będzie przeszkadzało, że zasilanie na vvti, na wtryskach cewkach itp utrzyma się 15s po wyłączeniu ignition?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AT89S52
post Wed, 23 Sep 2020 - 20:18
Post #4545


Super User
Dołączył: Sun, 22 November 2009
Skąd: Warszawa/Mława





CYTAT(tomeczekcbr @ Wed, 23 Sep 2020 - 15:40) *
a jak jest z zasilaniem? Czy emu będzie przeszkadzało, że zasilanie na vvti, na wtryskach cewkach itp utrzyma się 15s po wyłączeniu ignition?


Może być problem, będą otwierać się tranzystory np. w AUX'ach itp.


--------------------
E36 / 400KM @ M50B25 Vanos / T04e @ FejsBook - Turbo Familia
Daily: Volkswagen Golf GTI TCR
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomeczekcbr
post Wed, 30 Sep 2020 - 21:44
Post #4546


Super User
Dołączył: Sun, 18 November 2018





cześć. nie wiecie może dlaczego nie działa staged injection? firmware nowy 2113 czy jakoś tak. Wpisanie w output dwóch wyjść np injector 7 i 8 nie powoduje wpisania tych wyjsc na listę zajętych wyjść. Mogę dalej użyć ich do innych celów i emu nie krzyczy.
tomek
Go to the top of the page
 
+Quote Post
luckash
post Fri, 02 Oct 2020 - 15:14
Post #4547


Frequent User
Dołączył: Sat, 16 July 2011
Skąd: Bartniczka





Jak macie podłączany silniczek od regulacji wolnych obrotów w przepustnicach takich jak vr6 obd2, ady, aeb? Mam teraz pod jedno wyjście i steruję tym z pwm. Czuję, że nie pracuje to zbyt dobrze. W przypadku dbw jest inne podłączenie i tak samo powinno być i w tym przypadku? Silniki w przepustnicach są podobne.


--------------------
Scirocco II
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcoar
post Fri, 09 Oct 2020 - 08:13
Post #4548


User
Dołączył: Sun, 30 November 2008





Co może być nie tak jeżeli w okienku tune display pokazuje prędkość obrotowa a w oscyloskopie nie rysuje przebiegu? Załącz pompę paliwa a nie ma iskry i czas wtrysku 0.00ms. Czujnik VR, wieniec 60-2
Go to the top of the page
 
+Quote Post
moritz86
post Fri, 09 Oct 2020 - 10:14
Post #4549


Forum Killer
Dołączył: Wed, 26 December 2012





Włącz oscyloskop w primary trigger.


--------------------
Był Peugeot 106 S16 Turbo - Tor Poznań 1.53:5
Jest BMW e36 Compact m54b25 + GTX3076 + 8hp50 by TajnyGarazBobra
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AT89S52
post Fri, 09 Oct 2020 - 10:25
Post #4550


Super User
Dołączył: Sun, 22 November 2009
Skąd: Warszawa/Mława





CYTAT(marcoar @ Fri, 09 Oct 2020 - 08:13) *
Co może być nie tak jeżeli w okienku tune display pokazuje prędkość obrotowa a w oscyloskopie nie rysuje przebiegu? Załącz pompę paliwa a nie ma iskry i czas wtrysku 0.00ms. Czujnik VR, wieniec 60-2



CYTAT(moritz86 @ Fri, 09 Oct 2020 - 10:14) *
Włącz oscyloskop w primary trigger.


I pamiętaj że przebieg narysuje się tylko jak w momencie kręcenia naciśniesz strzałkę z napisem "get xxx data".


--------------------
E36 / 400KM @ M50B25 Vanos / T04e @ FejsBook - Turbo Familia
Daily: Volkswagen Golf GTI TCR
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomeczekcbr
post Fri, 09 Oct 2020 - 19:46
Post #4551


Super User
Dołączył: Sun, 18 November 2018





Jednak nie udało sie współdzielić czujnika CLT. Bosch co 1s na 0,1s wyłącza pullup co emu interpretuje jako niska temp i wariuje.

Z jakiegoś powodu termostat jest najlepszym punktem pomiaru. Czy dobrze będzie jak drugi czujnik dam na środku bloku? Czy musi być w głowicy?

(Woda wpływa na blok przy rozrzadzie plynie do konca bloku idzie nad UPG i płynie głowicą do termoastau przy rozrząadzie) Czyli w sumie w bloku jest jeszcze zimna....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
przema72
post Fri, 09 Oct 2020 - 22:15
Post #4552


Forum Killer
Dołączył: Mon, 25 September 2006
Skąd: włoszczowa





to żaden problem , skoro w przebiegu napięcia z CLT masz chwilowe szpilki do masy , wystarczy je odfiltrować dioda prostowniczą i kondensatorem , ewentualnie rezystorem rozładowywującym kondensator

zrób sobie układ jak tu https://pclab.pl/zdjecia/artykuly/uran/Zasi...ocesora/R99.GIF
-dioda D prostownicza 1n4....
-kondensator elektrolitowy przykładowo 470uf/16v
- rezystor Rl 100kOhm

i już na wyjsciu bedziesz miał stałe napięcie w zależnosci od temperatury , pomniejszone o 0.5v przes spadek napiecia na złączu diody , co nie przeszkadza w niczym , ewentualnie można zastosować diode Schottky’ego co zmniejszy spadek do 0.2V

natomiast jak chcesz zrobić drugi czujnik to najlepiej jest zrobić go w głowicy najbliżej wyjscia wody , w bloku temperatura jest mniejsza i rośnie po woli , a jakby nie patrzyć to interesuje cię pomiar temp komory spalania , która jest w głowicy ;D
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pszczelaszkov
post Fri, 09 Oct 2020 - 22:39
Post #4553


Super User
Dołączył: Mon, 08 February 2016
Skąd: Piła





Troche rezystor mniejszy bym dał, na tych wartościach może wyjść duży lag.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
przema72
post Sat, 10 Oct 2020 - 09:39
Post #4554


Forum Killer
Dołączył: Mon, 25 September 2006
Skąd: włoszczowa





albo dać kondensator np 100uF czy nawet 50uF , szczerze mówiąc podałem pierwsze wartości jakie przyszły mi do głowy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mlody1921
post Sat, 10 Oct 2020 - 20:42
Post #4555


Forum Homee
Dołączył: Sun, 03 January 2010





Witam panowie mam problem z krokówka 0280140516 podłączona pod aux jak wyczytałem tu na forum częstotliwość 200hz, ustawione wypełnienie obroty schodzą i falują 700-900 dioda dana, ja już niewiem czy coś źle ustawiam czy jak, czy to że niemam dolotu na przepustnicy i krorkowa nie wpięta w Dolot może mieć coś wspólnego? Jak włączę zmienię z PWM ja on/off to obroty stoją na 1150-1190
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomeczekcbr
post Tue, 13 Oct 2020 - 18:18
Post #4556


Super User
Dołączył: Sun, 18 November 2018





ostatecznie dałem drugi czujnik na drugim końcu głowicy niż termostat i wskazania nie różnią się więcej jak 3 stopnie. Dioda dobry pomysł ale też ma zmienne napięcie przewodzenia w funkcji temperatury więc to różnie mogłoby być. CLT jednak ważna rzecz.

Też walczę z wolnymi obrotami na DBW. Załóżmy wypełniam idle ref table, wyłączam pid, zeruję ignition correction, zeruję ta mapke uchylenia przepustnicy względem odchyłki. I OBROTY FALUJĄ i razem z nimi faluje lambda 0,9...1,1. Czy jest jeszcze jakaś kompensacja wolnych obrotów mieszanką? Jakby wzbogacało kiedy obroty spadają...

W jakiej kolejności mam regulować obroty? najpierw wył wszystkie korekcje i tylko ref table? Wolne obroty robicie na PID czy na tej uproszczonej mapce odchyłki? Jak te wszystkie korekcje powłączam to wolne niby sie trzymają ale sa słabe, popuszczenie sprzęgła bez gazu od razu gaśnie działanie pid i ignition corr prawie nie działa, zapłon z mapy 8stopni, reguluje od tej wartosci +-6st powiedzmy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
przema72
post Wed, 14 Oct 2020 - 13:00
Post #4557


Forum Killer
Dołączył: Mon, 25 September 2006
Skąd: włoszczowa





tak najpierw ustawiasz obroty bez żadnych korekcji , ale musisz też dopracować mapy DBW , bo przepustnica w stanie zerowym zawsze jesyt lekko uchylona , i często blisko tego punktu wypada otwarcie na jałowych , dobrze jest też ustawić żeby przy schodzeniu z obrotów bez gazu przepustnica całkowicie sie nie domykała , wtedy silnik wolniej schodzi z obrotów

ogolnie najlepiej jak zaczniesz sie bawic ustawieniami najpierw bez korekcji zapłonu , ego , bez żadnych pidów , bo to parametry które maja korygować wolne obroty w niedużym stopniu , na pierwszy raz jeszcze z DBW to sporo zabawy cię czeka , choć to tez zależy od silnika i jakiej przepustnicy używamy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcoar
post Wed, 14 Oct 2020 - 19:38
Post #4558


User
Dołączył: Sun, 30 November 2008





CYTAT(AT89S52 @ Fri, 09 Oct 2020 - 10:25) *
I pamiętaj że przebieg narysuje się tylko jak w momencie kręcenia naciśniesz strzałkę z napisem "get xxx data".

Pomogło naciśniecie strzałki wink.gif

Teraz inny problem. Konfiguracja sondy lsu4.9. Podłączyłem ale mam brak wskazań. W oxygen sensor ustawione lsu4.9. Co powinienem zmienić żeby emu czytał z sondy?
W emu classik w zkładce fueling jest mapa AFR/Lambda. Niestety w blacku nie mogę znaleźć. Co się zmieniło i gdzie szukać mapy AFR?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
przema72
post Wed, 14 Oct 2020 - 19:43
Post #4559


Forum Killer
Dołączył: Mon, 25 September 2006
Skąd: włoszczowa





w blacku niema mapy afr ;] , bo większość tunerów korzysta z lambdy , łatwiej i prościej dla bardziej zaawansowanego użytkownika niż posługiwanie sie afr-em

a skoro emu nie czyta lambdy to albo zła sonda albo źle podłączona , tam niema żadnej konfiguracji poza wybraniem typu sondy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomeczekcbr
post Thu, 15 Oct 2020 - 00:31
Post #4560


Super User
Dołączył: Sun, 18 November 2018





OGARNALEM TE WOLNE! na mapie korekcyjnej fuel od rpm dowaliłem bardzo dużo paliwa dla 500 obrotow, dla 900 ustawiajac zero czyli 100% i mi bardzo ładnie wzbogaca jak obroty spadają. zobaczymy co rano na zimnym bedzie....

mapke P dbw to na samym poczatku poprawialem bo miała odchyłki od targetu własnie około 3% otwarcia. Właśnie chciałbym, żeby szybko schodził z obrotów bo mam długie biegi!

A jak stroicie enrichment po dTPS? Żeby nie przelewało ale też wystarczająco dolało? Na jaką lambde? Chwilowo 0,8?
A na jaką lambde stroicie tuż po odpaleniu? (podgrzewanie wbo włącone cały czas i patrzę)

PS: mózg mi wyprało, chcąc dodać posta wcisnąłem F2........
Go to the top of the page
 
+Quote Post

245 Stron V  « < 226 227 228 229 230 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 17:47