Shoutbox 0 nowych PW 


9 Stron V  « < 6 7 8 9 >  
Reply to this topicStart new topic
> Zdroworozsądkowy wybór, Potrzebuje gaśnicy
Frolik
post Tue, 27 Jun 2017 - 12:51
Post #141


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





Załozyciel tematu chce coś, co by spełniało dzisiaj rolę spokojnego daily-cara , a co z czasem można przerobic na auto do mega wsciekania się.
Nie da sie ukryc, ze do tych kryteriów e36 pasuje chyba najlepiej na całym rynku.
Chyba ani Omega ani Mercedes do tego sie nie nadadzą.

Ewentualnie Audi 80b3/b4 quattro. Kilka lat mozna pojezdzic z 2.0/2.3 pod maską, czy co tam fabryka włozyła... a z czasem... szlaki są przetarte.... 2.2 turbo, albo 4.2, albo 4.2 bi-turbo. Tu tylko wyobraznia, a raczej portfel są granicami.

No i Audi 80b4 ma jedną wieeelką zaletę w porównaniu do e36.... nie bite, na prawde nie rdzewieje.

Dobre sztuki z quattro, nawet z podstawowym motorkiem juz od paru lat drożeją....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 27 Jun 2017 - 12:51
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
latajacy_nielot
post Tue, 27 Jun 2017 - 13:42
Post #142


User
Dołączył: Fri, 24 March 2017





Frolik napisał bardzo trafnie o co mi chodzi.

Mimo kilkukrotnego powtórzenia dalej przewija się ,,piątka"- jeszcze raz przypomnę; 7 tysięcy mogę przeznaczyć na sam zakup samochodu Pomińmy dlaczego na początku pytałem o przedział do 5 tys.

Quattro- myślałem o tym sporo i doszedłem do wniosku że na daily stały napęd na 4 koła może okazać się zbyt drogi w eksploatacji. Pomijając fakt że Torsen jest pancerny.

Co do KJS- może się nieprecyzyjnie wyraziłem; wszelkiej maści supersprinty, rally cupy, kzk, wyścigi, superoesy i inne zwykło się określać mianem KJS czyli konkurs jazdy samochodem czyli rajdy/wyścigi dla amatorów.

Teraz już wiem że nigdy nie będzie mnie stać na pro zabawę, RPP, GSMP itd jak już to tylko i wyłącznie dla przyjemności i funu. W dupie mając generalkę, rundy, wynik etc sam będę decydował gdzie jechać lub nie jechać.

Jeśli zabawa miałaby miejsce tam, gdzie koło urwiesz przy 40 na godzinę, gdzie się leci przez las czy przez teren zamkniętej fabryki to fakt E36, zwłaszcza w kombiaku się nie sprawdzi.

Ale na superoes w Kielcach, nawet Tarnowie, Poznaniu, na placach (a'la gymkhana), Wyrazowie czy na ,,mniej oficjalnym" spocie czemu nie?

Teraz mając SC, nie planując klatki bezpieczeństwa kieruję się tam, gdzie raczej nie mam się o co zabić. KJSy przez las, gdzie z prawej drzewa, z lewej drzewa u mnie odpadają. I tak nic nie osiągnę. Po co tak ryzykować? Podchodzę do tego jak do zabawy, przy okazji wierzę że czegoś się uczę. Z BMW kiedyś będzie to samo- zawias, hample, magiel, może silnik zrobione ale klatka, system gaśniczy i inne tego typu odpadają. Żeby pójść gdzieś wyżej to każda pierdoła musi mieć jakąś homologację. Każdy drobiazg. Tu 500zł, tam 500zł i tak bez końca. W amatorce tego aż tak nie czuć.

Wrócę do sugestii Maćka1234- BMW na pierwszym miejscu, ale namierzyłem Vectre w granicach 7 k i jeśli opis jest w 70% prawdziwy to auto na wypasie. Przyszłej żonce się podoba. Jest to coś do przemyślenia, jednak problem taki że po wyeksploatowaniu Vectry idzie na złom- BMKą można coś jeszcze pobawić.



EDIT: ja już powoli opuszczam tą dyskusję. Wszystko co chciałem wiedzieć wiem.

Będę szukał BMKi. Jednakże jak się znajdzie Pug 406, Vectra z tą vką pod maską czy Primera P11-144 z 2.0, tylko zaznaczam przypadkowo trafi się superhiper okazja, taka okazja że nie kupić to ksiądz nie da rozgrzeszenia, to może wówczas odpuszczę BMW. Ale tylko wtedy gdy poszukiwania bmki zakończą się niepowodzeniem a Vectra sama mi wjedzie do pokoju z kartką ,,jak nowa- 7k". Oczywiście sarkazm, jednak chyba dobrze podkreślający w jakich okolicznościach mógłbym odpuścić target priorytetowy na rzecz tego nooo ewentualnego.

Dziękuję za pomoc i serdecznie pozdrawiam smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bio
post Tue, 27 Jun 2017 - 14:19
Post #143


Forum Killer
Dołączył: Wed, 13 August 2008
Skąd: Bratislava





CYTAT(rwtnt @ Tue, 27 Jun 2017 - 12:08) *
I tak naprawdę dochodzimy do wniosku, że za 5.000zł to można kupić rower a nie samochód i nie będzie on wcale taki rewelacyjny... Mam na myśli rower. Co ma wspólnego 316 z racing forum? Szczerze odradzam zakup takiego padła bo będzie sprawiało ono więcej problemów niż przyjemności. Zaniedbany egzemplarz nie będzie bazą do niczego w przyszłości skończy jak 99% takich aut czyli na złomie.

Za 5.000zł to się nie wybrzydza tylko kupuje się to co "jeździ".

kurde... coś poszło nie tak - za 3k kupiłem Compacta E36 316i z pdc i klimą, które mnie przeprowadziło z Bielska do Bratysławy, wymieniałem tylko eksploatacyjne rzeczy. Po tym jak go sprzedałem dalej z sukcesami jeździł.

Nie generalizujmy... w każdym budżecie da się powybrzydzać, tylko trzeba szukać (chociaż ja podjechałem po najbliższy wóz jaki był oferowany)


--------------------
Blog Motoryzacyjny TorquedMad mind - tqmm.pl
FB: @torquedmadmind
Insta: @tqmmpl
Twitter: @tqmmpl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
latajacy_nielot
post Tue, 27 Jun 2017 - 14:32
Post #144


User
Dołączył: Fri, 24 March 2017





A to jeszcze na koniec walnę

Przyjaciel kupił BMW E30 za 2500zł dwa lata temu.

Chwila na przemielenie w głowie....

E30

Jeszcze raz

E30 za 2500zł. Z bocianem pod maską.

Od początku posiadania jeździ bez awarii. Powoli sobie je robi. Na dzień dzisiejszy ma wszystko w poliuretanie, zawias biedny do sportu ale mega do daily (nie, nie tatechnix) z tyłu tarcze, wgl wszyskie nacinane, nawiercane. W środku bida ale zadbana. Ruda tylko z wierzchu, spód, progi super.

Nie widać żeby była mocno prana w przeszłości. Możliwe że w ogóle nie była prana.

Jeździ na co dzień, zawsze bez stresu o awarię, jak ma ochotę to mokre rondo ogarnie ładnym bokiem. I niech nikt nie pieprzy że na jedno koło ciungnie bo nie ciungnie. Na mokrym idzie równo. Czy to drift? Czy to sport? Czy to poważne? A kogo to obchodzi, fajnie jest, prędkość nie duża może ale przyjemnie.

Wyszła go z 6000zł, z czego poza 1000zł felgi. Obecnie nie ma się w tym aucie do czego przyczepić. Seeeeerio widziałem to auto z każdej strony z pod spodu również. Rozebrane troszkę i rozebrane bardziej.

Udało mu się po chyba 6 miechach szukania.

P.S gdyby sprzedawał to by krzyknął koło 9K. Bardzo prawdopodobne że by mu się udało za tyle sprzedać, mimo że to 1.8.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Tue, 27 Jun 2017 - 16:16
Post #145


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





jeszcze wtrącę jedną myśl. W dzisiejszych czasach można się jeszcze pokusić o auto z kierownicą po prawej stronie. Problemów z rejestracją praktycznie żadnych, a taką Beemkę za 5k dostajesz, ale E46...

Ba, jak trochę dorzucisz, to masz E90
https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-a...a-ID6yUdKL.html

ceny tych aut są naprawdę śmieszne, a roczniki znacznie młodsze niż ich odpowiedniki z kierownicą po normalnej stronie.



--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomad66
post Tue, 27 Jun 2017 - 16:23
Post #146


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 March 2015





zarejestrowanie angola którego kupiło się za 8 tyś na Polskę jest dla mnie szczytem bezmyślności i skąpstwa. Bo zwykle europejskie odpowiedniki są nie wiele droższe, jeżeli podliczyć wszystkie wydatki (e46 kupisz za 7 w stanie nie wiele gorszym od angola) Chcąc wyprzedzić busa z plandeką to chyba tylko poboczem..
W aucie za 5tyś nie pakowałbym się na pewno w nic zgniłego, koszty napraw blacharskich z lakierniczymi są dużo wyższe niż mechaniczne doprowadzenie do ładu. Zwłaszcza, że w zgniluchach zawsze coś mechanicznego też jest do zrobienia.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
latajacy_nielot
post Tue, 27 Jun 2017 - 17:41
Post #147


User
Dołączył: Fri, 24 March 2017





Obaj Panowie macie rację.

Tyle że Vectra C (jak dla mnie zajebiste auto) normalnie kosztuje od 10k. Anglik już od 5k jest dostępny. Tyle tylko, że w serwisie to auto może się okazać zbyt drogie a i sama myśl o kierownicy nie tam gdzie trzeba mnie przeraża.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Chycu
post Tue, 27 Jun 2017 - 21:56
Post #148


Frequent User
Dołączył: Thu, 12 September 2013





tutaj jeszcze na zachętę smile.gif

http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=86&t=48443

link do tematu 318i m40 którym właściciel zaczął jeździć we różnych imprezach, na początku modzone m40, później 2.8, stroker na 3.0 mocno dłubany a skończyło się na s50b32 wink.gif
wiadomo - auto skarbonka, ale nikt nie każe nikomu wkładać 10k w rok, nie będzie miał to będzie jeździć daily, będzie zastrzyk gotówki to coś się dłubnie smile.gif
Ja jako właściciel kompakta 316i za do którego weszła z 5x jego wartość życzę powodzenia

Go to the top of the page
 
+Quote Post
matteusz
post Tue, 27 Jun 2017 - 22:22
Post #149


Forum Homee
Dołączył: Thu, 18 September 2008
Skąd: Tarnobrzeg/Warszawa





CYTAT(Chycu @ Tue, 27 Jun 2017 - 20:56) *
Ja jako właściciel kompakta 316i za do którego weszła z 5x jego wartość życzę powodzenia

Wpakowałeś 15k w compacta 316i (zakładam, że chociaż ze 3k jest wart)??? I nadal jest to 1.6? ohmy.gif


--------------------
'84 Opel Kadett V6 powered by Transplantz Best ET 14.975 VAG Racing 2014 - bo tak
'97 BMW 328i 233KM/282Nm by 109-Performance - na co dzień
'00 Honda Integra Type R W1 PROFI 248KM/215Nm by strojenia.pl - na tor
'05 Renault Megane RS225 274KM/383Nm powered by ECUmajster - na weekend
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Chycu
post Tue, 27 Jun 2017 - 23:12
Post #150


Frequent User
Dołączył: Thu, 12 September 2013





CYTAT(matteusz @ Tue, 27 Jun 2017 - 22:22) *
Wpakowałeś 15k w compacta 316i (zakładam, że chociaż ze 3k jest wart)??? I nadal jest to 1.6? ohmy.gif

Oczywiście że nie xD
po krótce
2.8 m52b28
kolektor m50, reg paliwa 3,5 bar, wałki m54 i s52, odelżony jednomas, tarcza m3, docisk m57, koncowy m3, 4x tarcze, gwint (na ta chwile niestety tylko TaT), pouliretany, nowe sworznie wachaczy, nowe łożyska, camber plates przód, regulacja camber i zbieznosc tylnej belki, stalowy oplot, nowe przewody hamulcowe, popma paliwa walbro, kubełki składane recaro (bo daily), wygłuszone wnętrze matami i pianka (bo daily)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Frolik
post Wed, 28 Jun 2017 - 08:50
Post #151


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





CYTAT(Bio @ Tue, 27 Jun 2017 - 14:19) *
kurde... coś poszło nie tak - za 3k kupiłem Compacta E36 316i z pdc i klimą, które mnie przeprowadziło z Bielska do Bratysławy, wymieniałem tylko eksploatacyjne rzeczy. Po tym jak go sprzedałem dalej z sukcesami jeździł.

Nie generalizujmy... w każdym budżecie da się powybrzydzać, tylko trzeba szukać (chociaż ja podjechałem po najbliższy wóz jaki był oferowany)


Ja w chwili kryzysu finansowego półtorej roku temu za 3500zł kupiłem Peugeota 406 którym 5 razy zrobilem bezawaryjnie trase Warszawa-Bruksela, i niezliczoną ilosc tras po kraju. Przez ten czas auto pochłonęło może maksimum 500zł.

Tylko nie nastawiałem sie na model, kolor, silnik, wypas.... jakbym zazyczył sobie e36 coupe w is, albo vectre v6 albo inne cudo, to przez rok by takiego nie bylo w ogłoszeniach, a jakby sie trafił to za 10 tys zł.

Jak chce sie kupic dobre auto, to ktos znajacy rynek kupi je i da sie nie drogo, ale bez wysrubowanych wymagań.
Moje było od pierwszego wlasciciela, salon PL, 145 tys prawdziwego przebiegu, nigdy mocno nie bite ale troche malowane, niestety podstawowy silnik i bieda-edyszyn. Ale od polskiego emeryta takie auto sie kupuje i takie da sie tanio kupic.
A nie e36 full m-pakiet.

Do tego poobijany i porysowany z kazdej strony. Najbrzydzsze auto na dzielnicy... ale mechanicznie pewne i jak wspomniałem woziło mnie w długie trasy bezawaryjnie i nadal nim smigam.
Da sie kupic dobrze, co nie przeczy temu ze wiekszosc aut za 5 tys zł to zlomy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Frolik
post Wed, 28 Jun 2017 - 09:01
Post #152


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





CYTAT(latajacy_nielot @ Tue, 27 Jun 2017 - 17:41) *
Obaj Panowie macie rację.

Tyle że Vectra C (jak dla mnie zajebiste auto) normalnie kosztuje od 10k. Anglik już od 5k jest dostępny. Tyle tylko, że w serwisie to auto może się okazać zbyt drogie a i sama myśl o kierownicy nie tam gdzie trzeba mnie przeraża.

Co w nich zajebistego? Dla mnie przecietne auto klasy D, ze slabymi awaryjnymi benzyniakami.
Jedyne chyba co tam jest godne polecenia to 1.9 CDTI, ale to już nowsze auta i inne pieniadze....

Jesli Vectra C jest taka super, to przejedz sie np Peugeotem 406 V6. Za 7 koła kupisz zdrowe auto z naszą normalną kierownicą... wyposażone, wygodne, szybkie, bezawaryjne, mile dla oka....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
K@rol
post Wed, 28 Jun 2017 - 09:36
Post #153


Forum Killer
Dołączył: Sat, 03 December 2005





Frolik ma racje, 406 dobra opcja. Liftowy wyglada bardzo przyzwoicie, ladnie sie ten model zestarzal. Wewnatrz 406 jest przyjemniejszy od Vectry C. Mialem krotko 406 1.8 z 2000 roku, golas, ale mial klimatronik,4 szyby w pradzie, jezdzilo sie nim przyjemnie, auto odsprzedalem znajomym w 2009roku z przebiegiem ponad 330kkm, jezdzili ponad rok przy okolo 350.000 urwal sie podobno fabryczny rozrzad i poszedl na zyletki.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Frolik
post Wed, 28 Jun 2017 - 12:14
Post #154


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





Fabryczny rozrząd przy tym przebiegu miał prawo pasc. tongue.gif
Ja 4 sztukami 406 w sumie zrobiłem prawie pół mln km. Nigdy nie wracałem na lawecie ani na sznurku. Dla mnie lepszej rekomendacji nie ma.
Tylko że to auto do normalnej wygodnej jazdy i sportowego wozu nigdy z tego nie będzie.
Choc w wersji v6 ma swój lwi pazur.

No i jesli polecamy Vectre C czy tym bardziej Vectre B, lub Omege, to przy nich 406 na prawde nie ma sie czego wstydzic, a nawet w wielu rzeczach bije je na głowę.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
latajacy_nielot
post Wed, 28 Jun 2017 - 12:57
Post #155


User
Dołączył: Fri, 24 March 2017





Okej, będę również patrzył po 406. Na takiej zasadzie jak na Vectry tongue.gif

A Daewoo Evanda/ Chevrolet Epica? Co to takiego?


Jak dla mnie to ładne auto bardzo smile.gif



Są jeszcze Lacetti i nowsze Nubiry.

Nigdy na te auta nie patrzyłem a jest ich sporo w ogłoszeniach. Często od pierwszego właściciela. Jak dawniej pracowałem przy wymianach płynów, filtrów itd to na kanale miałem właśnie Nubirę wówczas paru letnią i jak pooglądałem pod maską i pod spodem to pomyślałem że to Opel właściwie jest.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roswell89
post Wed, 28 Jun 2017 - 13:55
Post #156


Frequent User
Dołączył: Fri, 12 July 2013





Czytam ten ten i kurde.. to jest jakaś szopka!
Może by zacząć od określenia budżetu, a następnie priorytetów i oczekiwań (realnych!)

Tutaj było 6 tys, potem 5, 8, 15 tys!, potem 7 i 8.
Zaczęło się od Alfy 156 JTD, potem było E36 z najsłabszymi silnikami, Vectra, 406,
A teraz Daewoo Evanda?

Przecież E36 i Peugeota 406 rózni prawie wszystko, nie umniejsząc żadnemu z tych aut
Mam wątpliwości czy ktoś tego tematu dla żartu nie prowadzi, a już na pewno nie powinien on mieć miejsca na racingforum...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Wed, 28 Jun 2017 - 14:05
Post #157


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





cóż można powiedzieć o Lacetti za 5-7 tysiaków biggrin.gif pewnie to samo co o Vectrze, E36, 406, czy Lagunie za 5-7 tysiaków. Jeśli jeździ, odpala, nieprzesadnie pognita, to brać. Te auta, na chwilę obecną, jeżdżą dokładnie tak samo - agonalny stan amortyzatorów i zawieszenia, zwichrowana karoseria o małej sztywności, przetarta i zużyta tapicerka, silnik generujący z 75% mocy nominalnej, sparciałe elementy gumowe itd. To cechy wspólne i niezmienne. Jako nowe, owszem, różnice były bardzo wyczuwalne - w chwili obecnej jedyną różnicą jest znaczek i opinia: "co powiedzą koledzy". Technicznie to zwłoki samochodu smile.gif



--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
latajacy_nielot
post Wed, 28 Jun 2017 - 17:00
Post #158


User
Dołączył: Fri, 24 March 2017





roswell89

W zasadzie dyskusja dla mnie się zakończyła wczoraj o 13:42. Wiem co robić. Będę szukał E36 z więcej niż jednego powodu

Tyle że to będzie bardzo trudne i może się nie udać. Dzięki chłopakom co się aktywnie i rzeczowo udzielali w temacie, dzięki Frolikowi, K@rolowi, nomadowi66, Chycowi, Maćkowi1234, BlackDarowi, matteuszowi oraz innym (tym co pomogli a nie wymieniłem sorry) wziąłem pod uwagę również inne auta.

A bo jak się okaże że E36 się nichuchu nie da nawet w pół roku znaleźć to czymś trzeba jeździć, nawet jak nie będzie mieć przyszłości w sporcie.
Teraz klar? Przeczytaj całość albo nic. Nie ostatnie dwie strony.

Co do zmian w budżecie. Wtedy kiedy brałem AR pod uwagę miałem światło na chajs i węża w kieszeni. Dzięki radom wunsz w kieszeni umar, a że światło na pieniądze dalej było to 15k założyłem jako podstawę do rozmyślania o AR.

Potem to już ŻYCIE. Firemka nie dała co miała dać, nie wyszło z tej i tamtej, doszedł koszt tego i tamtego i dupa.

Następnie zadałem pytanie o beemkę do 5k, by konta na czarną godzinę nie dotykać. Po zapoznaniu się z opiniami doszedłem do wniosku że konto trochę ruszę przy zakupie, żeby już tak bardzo nie ruszać podczas samej eksploatacji.

Bo jak się okazało lepiej jednak na starcie mieć to 7k bo i wybór większy i stan trochę lepszy.

W zasadzie to tyle. Wiem co robić, pytań już nie mam.

Zaznaczam, że jak ktoś coś ciekawego napisze to odpiszę. Choćby z uprzejmości. Fajnie że coś się w tym temacie dzieje. Nie robię sobie jaj.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
K@rol
post Wed, 28 Jun 2017 - 18:12
Post #159


Forum Killer
Dołączył: Sat, 03 December 2005





http://www.maxbimmer.pl/topic/32073-sprzed...8ti-automat-95/

Go to the top of the page
 
+Quote Post
BlackDaro
post Wed, 28 Jun 2017 - 18:35
Post #160


Frequent User
Dołączył: Thu, 19 January 2017
Skąd: CBR





Właściwie jesli chodzi o tylny napęd to nie ma żadnej alternatywy dla Ciebie, bo niczym innym nie przelecisz ronda bokiem wink.gif

To jeszcze taka moja mała sugestia, bo budżet masz bardzo ograniczony i trzeba kombinować wink.gif

Dasz rade żyć bez tylnego napędu?
Potrzebujesz aż tak dużo miejsca w samochodzie?

Gdybyś zszedł z segmentem chociaż oczko w dół twój krąg poszukiwań mógłby sie nieco rozszerzyć, może warto zejść z gabarytów. Rzuciłeś pomysł vectry, a czy tak naprawde potrzebna Ci aż taka landara? smile.gif

W niedziele zrobiłem jakieś 400km vectrą b 2.2 16v benzyną i jak wsiadłem spowrotem do małego puga z avatara to jakoś lepiej mi sie jechało he he (i skuteczniej -> szybciej).

Ale może mnie nie słuchaj, bo ja mam zryty beret i nie lubie dużych przestrzeni biggrin.gif


--------------------
seryjny Peugeot 206 s16 (136KM) LPG
60ft 2,5 ET 16,0 Olsztyn 2017 -->
--> _https://youtu.be/sxLbR_329kw
Go to the top of the page
 
+Quote Post

9 Stron V  « < 6 7 8 9 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 18 April 2024 - 02:46