Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Półosie audi
nomaster
post Tue, 22 Sep 2020 - 12:29
Post #1


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





Kończę projekt i jestem w czarnej. W swojej S8 D2 że skrzynią 8hp mam teraz most od audi A5 o oznaczeniu kcc pasujący pzelozeniami skrzyni ale okazało się że ma szerzej flansze niż oryginalny most. Dokładnie o 1cm na stronę, za cholerę nie pasują mi już org półoski mimo tak niewielkiej różnicy. Mam jedna sztukę od a6c4 i jest krótsza o 3 cm, może ktoś wie co moze z audi podpasowqc? Patrzyl m na szrocie to wszystko jakieś za chude z małymi przegubami. A6 C5 ma tej samej długości co moje org. Spawanie odpada na tyle przy tej mocy to się na pewno urwie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 22 Sep 2020 - 12:29
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
MisioLBN
post Tue, 22 Sep 2020 - 14:32
Post #2


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





Na zamówienie nikt nie dorobi ? W toruniu chyba firma była niepamiętam nazwy ale kojarzy mi się że do 1,5k byś miał 2 półośki.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
volski1
post Tue, 22 Sep 2020 - 16:24
Post #3


Frequent User
Dołączył: Fri, 18 January 2008





Napisz może jaką potrzebujesz długość, będzie łatwiej. Wala się mi trochę tego złomu.
BTW Nie mogę się doczekać aż to zacznie jeździć.wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
olozwirski
post Tue, 22 Sep 2020 - 20:05
Post #4


Forum Homee
Dołączył: Tue, 22 August 2006
Skąd: WKZ





Zrób sobie u tokarza dystans miedzy flanszę a przegub.


--------------------
golf mkI 4x4
golf mkII V8
audi A2 R36
polo 86C XX w budowie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Wed, 23 Sep 2020 - 06:45
Post #5


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





Obszedłem temat trochę z innej strony tzn uciąłem flansze z mostu o 7mm i wygląda ok, jedynie brak jest podebrań pod koszyk przegubu i to trochę ogranicza zakres pracy, nie wiem czy nie jest za mały. Wynosi on około 4mm przy podniesionym kole (jak auto stoi na koziołkach) i zwiększa się do 8-9mm jak koło jest opuszczone. Przy opuszczonym na pewno wystarczy ale czy nie jest za mało w skrajnym położeniu? Kombinować coś z tymi podebraniami? O flanszach też już myślałem, mam tokarkę ale jest z nimi ten sam problem - podebrania na koszyk, do tego super byłaby frezarka ale jeszcze nie mam niestety a tłumaczyć tym wszystkim "fachowcom" to już mi się nie chce...
Idealna długość półosi to razem z przegubem zewnętrznym 645mm wtedy nic nie trzeba by było przerabiać ale nie wiem czy jest możliwość dobrać coś takiego...
Jest jeszcze jedna opcja, flansze ze starego mostu pasuja do tego z a5 pod wszystkie wymiary ale nie mają blokady, też można by tam zrobić coś przykręcanego naprzykład jednak frez na starych flanszach wygląda na jakiś taki zajechany i wolę zostawić te które sa na moście a5 bo swoj most zmieliłem.
1500zł za 2 półośki które nie wiadomo czy wytrzymają jeden start to sporo. Kiedyś dzwoniłem do jednej firmy to od razu krzyczeli, że nie dają mi żadnej gwarancji przy tej mocy (chodziło o przednie).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mlody1921
post Thu, 24 Sep 2020 - 07:02
Post #6


Forum Homee
Dołączył: Sun, 03 January 2010





MOze głupie z mojej strony ale nie niema więcej mięsa na wieloklinach gdzie przeguby ? ciachnac o 5mm na stronę i zrobić wcięcia na seger żeby przeguby siadały po 5mm na strone głębiej ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Fri, 25 Sep 2020 - 06:42
Post #7


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





Zrobiłem ręcznie podebrania na koszyk i mam 8mm luzu przy podniesionym kole. Na pewno wystarczy. Tak przy okazji, żeby nie zakładać tematu. Macie sposoby albo pomysł jak wymyć przegub na wale napędowym który ma fabrycznie zaprasowaną osłonę? Nie chcę tego ściągać a mistrz od demontażu części chyba stosował to jako pal bo piachu w przegubach jest tyle, że raczej tak tego nie złożę. Chodzi o taki wał: https://allegro.pl/oferta/gd-audi-q5-3-0tdi...101b-8513108834 i głównie przegub ktory idzie od skrzyni, ten drugi jakoś raczej poradzę.
Ogólnie to to jest chyba jedyna część która pasuje bez przeróbek w tym aucie...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Misior
post Fri, 25 Sep 2020 - 14:27
Post #8


Forum Homee
Dołączył: Fri, 10 March 2006
Skąd: Małopolska





CYTAT(nomaster @ Tue, 22 Sep 2020 - 12:29) *
Kończę projekt i jestem w czarnej. W swojej S8 D2 że skrzynią 8hp mam teraz most od audi A5 o oznaczeniu kcc pasujący pzelozeniami skrzyni ale okazało się że ma szerzej flansze niż oryginalny most. Dokładnie o 1cm na stronę


CYTAT(olozwirski @ Tue, 22 Sep 2020 - 20:05) *
Zrób sobie u tokarza dystans miedzy flanszę a przegub.


Musiałby zrobić dystans z ujemnym wymiarem wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tom cio
post Fri, 25 Sep 2020 - 20:00
Post #9


Super User
Dołączył: Fri, 20 June 2014
Skąd: Radzyń Chełmiński





Ale pisal tez ze ma od a6 c4 za krotka o 3cm i pod nia moglby byc dystans.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
olozwirski
post Fri, 25 Sep 2020 - 23:12
Post #10


Forum Homee
Dołączył: Tue, 22 August 2006
Skąd: WKZ





tom cio smile.gif

Żeby zdjąć taki przegub trzeba rozgiąć osłonę, wymyć, później zaklepać.


--------------------
golf mkI 4x4
golf mkII V8
audi A2 R36
polo 86C XX w budowie
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Tuesday, 16 April 2024 - 23:52