Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V  < 1 2 3  
Reply to this topicStart new topic
> silnik z mocą 1500KM, który silnik podoła zadaniu by nie zdechnąć za chwilę...
[Yossarian]
post Thu, 10 Sep 2020 - 09:34
Post #41


Forum Killer
Dołączył: Wed, 19 August 2009
Skąd: Białystok





Czy to jest FWD? Bo jakoś nie widac w ogłoszeniu, zeby bylo wspomniane coś o quattro?


--------------------
_http://autobezsens.blogspot.com/ <- nudne gadanie o niczym
Drive like lightning, crash like thunder
Civic fk2 R18A2 + Civic EG B16
było: E36 4d M44B19 - "(b)awaria", Astra F GSi 16v - "Disastra"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 10 Sep 2020 - 09:34
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
ju-by
post Thu, 10 Sep 2020 - 12:48
Post #42


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 11 June 2003
Skąd: Warszawa





Dlaczego tego auta nie ma w dziale projekty? Po latach marazmu byłby to game changer tego forum!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
As_
post Thu, 10 Sep 2020 - 13:40
Post #43


Forum Killer
Dołączył: Sun, 17 February 2008
Skąd: W-wa





ja to widzę ryzyko że przy tych przeciążeniach które wygeneruje 1500KM może poodpadać bodykit
A jak nie przeciążenia do opory powietrza przy 200km/h zrobią swoje ...


--------------------
papierowe konie + oszukane 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sarna1
post Thu, 10 Sep 2020 - 13:59
Post #44


Super User
Dołączył: Sat, 23 November 2002
Skąd: Słupsk





Jak już projekt jest tak hardcorowy wizualnie to może pójść w 2 silniki smile.gif


--------------------
S3,
A4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
done4
post Thu, 10 Sep 2020 - 14:07
Post #45


Forum Killer
Dołączył: Sat, 03 July 2010





https://tablica-rejestracyjna.pl/ZKL604KU
rolleyes.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jarosław-LT
post Thu, 10 Sep 2020 - 14:12
Post #46


User
Dołączył: Thu, 12 March 2020





Lubię takich aAS-ów. Przyszło ci do głowy, że jechało to 300 i nic nie odpadło. To nie zrobione na pokaz lecz z głową do użytku.
Sarna - nawet przeszło mi przez myśl czasami ale najpierw muszę wyczerpać wszystkie inne mozliwośći i podejścia, drugi silnik to ostateczność raczej.

Trochę przeglądałem R8 V10 gdzie są silniki FSI zaturbione i zakute pod 2200PS, to podpowiada mi, że mój FSI V8 można by również zakuć i doładować sprężarkami o ile są graty do tego...
Gdyby okazało się , że są możliwości to 1600PS z chęcią bym ogarnął na własnym lub podobnym piecu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AT89S52
post Fri, 11 Sep 2020 - 02:49
Post #47


Super User
Dołączył: Sun, 22 November 2009
Skąd: Warszawa/Mława





CYTAT(As_ @ Thu, 10 Sep 2020 - 13:40) *
ja to widzę ryzyko że przy tych przeciążeniach które wygeneruje 1500KM może poodpadać bodykit
A jak nie przeciążenia do opory powietrza przy 200km/h zrobią swoje ...


E36 już przy niewielkich mocach potrafi gubić kierunkowskazy i wysuwać radio laugh.gif


--------------------
E36 / 400KM @ M50B25 Vanos / T04e @ FejsBook - Turbo Familia
Daily: Volkswagen Golf GTI TCR
Go to the top of the page
 
+Quote Post
_adams_
post Fri, 11 Sep 2020 - 06:12
Post #48


Forum Killer
Dołączył: Thu, 17 December 2009
Skąd: Kruszwica





Ach te stopnie na progach... to jak ta truskawka na torcie tongue.gif Pneumatyka musi widocznie wysooooko unosić tą budę laugh.gif


--------------------
Życie jest rumakiem który nie znosi tchórzliwego jeźdźca.

B6 1.8T@GT28RS>B9 2.0T Allroad
Punto Evo 1.4T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
prnit
post Fri, 11 Sep 2020 - 09:19
Post #49


Forum Homee
Dołączył: Fri, 18 October 2002
Skąd: Warszawa i okolice





to auto jest straszne, jak można tak zgwałcić biedne a6 biggrin.gif biggrin.gif ale prawda może rozrusza forum biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif


--------------------
Męczennik od elektryków :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Driftman
post Fri, 11 Sep 2020 - 09:43
Post #50


Forum Homee
Dołączył: Mon, 29 January 2007
Skąd: Z Mercedesów i Hond





Ekstra wygląda ! Niespodziewałem sie że tak grubo idziesz. Wrzucaj w projekty. Taki projekt musi być tu na forum a to dlatego że jeszcze takiego nie było !

Ostatnio przy gibonach padł pomysł żeby kupić S klase w220 czerwony lakier żółte wnętrze fioletowe felgi i zielone zaciski plus 800koni na kołach z M275. Do tego Twój body kit i będzie miazga

Albert lubi audi także śmiało. Zgwałć te forum biggrin.gif


--------------------
SONDA powstania działu Elektryka/Elektronika/Strojenie/Kodowanie/Logowanie/Diagnostyka
(Prosze wklejac link bez pierwszego znaku _)
_http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=155892&hl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
prnit
post Fri, 11 Sep 2020 - 09:52
Post #51


Forum Homee
Dołączył: Fri, 18 October 2002
Skąd: Warszawa i okolice





Supra TT projekt (kto zna to pamięta) to był przy tym szczyt finezji biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif


--------------------
Męczennik od elektryków :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
srbenda
post Fri, 11 Sep 2020 - 11:48
Post #52


Forum Killer
Dołączył: Mon, 05 September 2005
Skąd: Katowice / Banja Luka





Siara, wróć!


--------------------
#włoszczyzna
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ju-by
post Fri, 11 Sep 2020 - 13:02
Post #53


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 11 June 2003
Skąd: Warszawa





CYTAT(prnit @ Fri, 11 Sep 2020 - 10:52) *
Supra TT projekt (kto zna to pamięta) to był przy tym szczyt finezji biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif


W tym miejscu przypomnę, że gdy na pewnym amerykańskim forum Corvette GS założył temat o Vette C3 4X4 1000+ reakcje były podobne, a skończyło się banem.
Czepianie się stylu jest słabe, każdy ma swój gust. Zresztą nie o to pytał założyciel wątku...

Jeżeli bazą jest Audi to albo V10 FSI albo np. bimoto na bazie zaturbionych R30.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
prnit
post Fri, 11 Sep 2020 - 17:25
Post #54


Forum Homee
Dołączył: Fri, 18 October 2002
Skąd: Warszawa i okolice





ty tak na poważnie biggrin.gif biggrin.gif? z tego co wiem tam już siedzi jakiś mocny silnik w tym cudzie bo to auto jest na różnych forach audi, właściciel je sobie tuninguje ale styl tego tuningu jest dramatyczny, prawdziwa esencja wiejskiego tuningu, jak można porównywać to coś do corvetty GSa który od wielu lat jest najszybszym autem w PL...dodatkowo jeśli nawet właściciel planuje wsadzenie tam 1500KM to trzeba zacząć od zdjęcia tego całego gów*@* bo to auto się od tego plastiku rozleci, miałem RS6 w tej budzie gdzie było jedynie 700KM i wiem jakie były tam przeciążenia już przy tej mocy...1500KM to przebudowa auta z głową a nie zakładanie przodu od c7, spojlery i napisy supercharger, turbo itd....w skrócie cały ten pomysł z takim silnkiem w tym ulepie to jeden wielki żart.


--------------------
Męczennik od elektryków :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jarosław-LT
post Fri, 11 Sep 2020 - 17:49
Post #55


User
Dołączył: Thu, 12 March 2020





Trolu - jeśli nic konkretnego nie wnosisz do tematu -na temat - to dwa kroki w bok, nikt tu z poważnych nie potrzebuje czytać twoich wypocin.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
A d a m
post Fri, 11 Sep 2020 - 18:31
Post #56


Super User
Dołączył: Sat, 26 November 2016
Skąd: Poznan





Oglądałem zdjęcia tego 4.2 FSI i muszę przyznać że blok bardzo dobrze wygląda mamy:
-pancerne mocowanie wału korbowego
-natrysk oleju na denka tłoków
-zamknięty blok silnika
-aluminiowe cylindry

Do tego wszystkiego można zastosować suchą miskę olejową z R8 (jeśli będzie taka konieczność) i mamy dostęp do przyzwoitych napędów quattro. I co ważne silniki idzie znaleźć w przyzwoitych pieniądzach.


Co trzeba by sprawdzić w bloku to:
-szpilki głowicy jak wygląda seria czy jest tyle materiału żeby w razie co zastosować większe średnice
-możliwość montażu piramidek uszczelniających
Najlepszym sposobem na posprawdzanie co i jak to kupno jakiegoś bloku w cenie złomu i ciąć.

Przy planowanych mocach w silnik trzeba będzie trochę dmuchnąć więc blok musi być przygotowany perfekcyjnie. W ramach ciekawostek wklejam link co dzieje się z silnikiem gdy tego nie zrobimy https://www.youtube.com/watch?v=Hz6UlcHk538


Go to the top of the page
 
+Quote Post
ju-by
post Sat, 12 Sep 2020 - 19:55
Post #57


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 11 June 2003
Skąd: Warszawa





CYTAT(prnit @ Fri, 11 Sep 2020 - 18:25) *
ty tak na poważnie biggrin.gif biggrin.gif? z tego co wiem tam już siedzi jakiś mocny silnik w tym cudzie bo to auto jest na różnych forach audi, właściciel je sobie tuninguje ale styl tego tuningu jest dramatyczny, prawdziwa esencja wiejskiego tuningu, jak można porównywać to coś do corvetty GSa który od wielu lat jest najszybszym autem w PL...dodatkowo jeśli nawet właściciel planuje wsadzenie tam 1500KM to trzeba zacząć od zdjęcia tego całego gów*@* bo to auto się od tego plastiku rozleci, miałem RS6 w tej budzie gdzie było jedynie 700KM i wiem jakie były tam przeciążenia już przy tej mocy...1500KM to przebudowa auta z głową a nie zakładanie przodu od c7, spojlery i napisy supercharger, turbo itd....w skrócie cały ten pomysł z takim silnkiem w tym ulepie to jeden wielki żart.


Gdybym nie był poważny polecałbym swap 1,9 TDI PD130 do Maserati Shamal.
Historia z forum Vette ma kilkanaście lat.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V  < 1 2 3
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 09:22