Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Mody 1.9 TDI
Pan Koala
post Sun, 14 Jan 2018 - 15:58
Post #1


Rookie
Dołączył: Sun, 14 January 2018





Witam.
Jakiś czas temu postanowiłem zacząć zabawę z modyfikacją TDI. W tym celu kupiłem golfa II 1.8B. Wiadomo, wpadnie TDI. Motor już zakupiłem, teraz czas na mody i tutaj mam kilka pytań ale najpierw przedstawię to co udało mi się jak narazie uzbierać.

1. Motor - AFN z golfa 3 wraz ze skrzynią
2. Sprzęgło - jednomas G60/VR6 + docisk z podwójną sprężyną i tarcza kevlar
3. Pompa wtryskowa - ori 11mm
3. Wtryski - rozpylacze WUZETEM 0.260mm
4. Turbo - kolektor wydechowy AWX + na pierwszy ogień turbo od 2.0 TDI BRD (takie mi się po warsztacie walało biggrin.gif ) jak będzie za mało, wpadnie pewnie GTB2260
5. IC - mam jakieś FMIC od fiata freemonta bodajże
6. Kompletny dolot od ARL/ASZ

Jakiej mocy mogę się spodziewać przy tych podzespołach? Nie znam realnego przebiegu tego silnika, ale 500k ma lekko więc trochę obawiam się o dół. Coś gdzieś mi się w oczy rzuciło, że można pożenić dół z ARL/ASZ z głowicą z vp. Pasuje to p&p? Jeśli tak jest to lepiej mi przeszczepić tłok+korba z wałem do mojego bloku czy montować cały, kompletny dół pod moją głowicę?

Pozdrawiam serdecznie, Mateusz.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 14 Jan 2018 - 15:58
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
damianz
post Sun, 14 Jan 2018 - 16:43
Post #2


Frequent User
Dołączył: Tue, 12 December 2017





Na takim setupie to okolice 200KM, dół ARL/ASZ i głowica VP nie działa (kanały wodne są inne)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pan Koala
post Sun, 14 Jan 2018 - 16:53
Post #3


Rookie
Dołączył: Sun, 14 January 2018





Ok, tak też myślałem że to nie podejdzie ale dalej mnie nurtuje czy do mojego dołu podpasuje cały układ tłokowo-korbowy z 130'tki? Te 200PS, które podałeś to jest wartość "bezpieczna"? Szczerze mówiąc to się nie spodziewałem tak słabego wyniku patrząc też na to, że na 216 i turbo ARL strzelają pod 200.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
damianz
post Sun, 14 Jan 2018 - 17:16
Post #4


Frequent User
Dołączył: Tue, 12 December 2017





na ARL to takie 180-190KM max. Silnik 200KM uciągnie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
addam24
post Sun, 14 Jan 2018 - 17:28
Post #5


Forum Killer
Dołączył: Sat, 12 June 2010





CYTAT(Pan Koala @ Sun, 14 Jan 2018 - 16:53) *
Ok, tak też myślałem że to nie podejdzie ale dalej mnie nurtuje czy do mojego dołu podpasuje cały układ tłokowo-korbowy z 130'tki? Te 200PS, które podałeś to jest wartość "bezpieczna"? Szczerze mówiąc to się nie spodziewałem tak słabego wyniku patrząc też na to, że na 216 i turbo ARL strzelają pod 200.


Na turbo od arl w arl wychodzi najczesciej pod 190 na normalnym programie.To nie wiem skad masz informacje ze pod 200.A na tym brd wychodzi okolo 205.Ktos ci napisal okolo 200.Czy 5 koni w jedna czy druga to nie oznacza okolo 200?Jak chcesz wiecej to zaloz gtb20 albo 22.Dodatkowo jakis normalny intercooler i wydech 2.5".
Go to the top of the page
 
+Quote Post
damianz
post Sun, 14 Jan 2018 - 17:30
Post #6


Frequent User
Dołączył: Tue, 12 December 2017





Wracajac do dołu ARL/ASZ i głowicy VP to można. Mój błąd, ale nie każda głowica VP siądzie na ARL/ASZ

Blok ASZ


Głowica VP


Zła głowica VP pod blok ASZ ARL itp
Go to the top of the page
 
+Quote Post
addam24
post Sun, 14 Jan 2018 - 17:34
Post #7


Forum Killer
Dołączył: Sat, 12 June 2010





Juz widze jakie tu "olbrzymie" moce beda krzesane.Silnik pol miliona nalotu,turbo po garazy sie wala,intercooler od jakiegos przypadkowego silnika.Gdzie seryjny od arl daje rade do 230ps.No Szybki bedzie napewno..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pan Koala
post Sun, 14 Jan 2018 - 18:23
Post #8


Rookie
Dołączył: Sun, 14 January 2018





CYTAT(addam24 @ Sun, 14 Jan 2018 - 17:34) *
Juz widze jakie tu "olbrzymie" moce beda krzesane.Silnik pol miliona nalotu,turbo po garazy sie wala,intercooler od jakiegos przypadkowego silnika.Gdzie seryjny od arl daje rade do 230ps.No Szybki bedzie napewno..


Skąd tyle żaru w Twojej wypowiedzi:D Stanu faktycznego silnika nie mogę być pewien, bo nie znałem poprzedniego właściciela. Poza tym po tylu latach użytkowania na bank się uzbierało trochę przebiegu...
Turbo nie tyle się walało, co po prostu było odłożone na półce po wymianie u klienta, bo olej waliło więc zawiozłem do specjalistów i je zregenerowali. IC jest z demontażu i ciśnienie trzyma a o wiele łatwiej mi je zainstalować niż seryjne FMIC z ARL.
@damianz - dziękuję za info, bardzo cieszy mnie ten fakt. Po zdjęciu mojej czapy się okaże czy się uda :]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GnieznoGniezno
post Sun, 14 Jan 2018 - 22:55
Post #9


User
Dołączył: Fri, 04 September 2015





Jak masz mozliwosc to bierz wieksza sprezarke bo za pol roku stwierdzisz ze mocy za malo wink.gif ja bym szedl w arl/bpx sprawdzic przed zakupem + gtb + widomo dolot ic wydech, cenowo troche drozej ale 230-240 wykrzesasz z tego
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tvn
post Mon, 15 Jan 2018 - 17:03
Post #10


Super User
Dołączył: Thu, 15 April 2010
Skąd: Lublin Czechów





Do kolegi autora postu:
jak działa jednomas w afn-ie ? drgania, dzięk na wolnych, jakieś wady oprócz zalet?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pan Koala
post Mon, 15 Jan 2018 - 20:14
Post #11


Rookie
Dołączył: Sun, 14 January 2018





CYTAT(tvn @ Mon, 15 Jan 2018 - 17:03) *
Do kolegi autora postu:
jak działa jednomas w afn-ie ? drgania, dzięk na wolnych, jakieś wady oprócz zalet?

Silnik leży narazie na warsztacie i czeka na zlożenie, ale podejrzewam że to co u mnie w MK4 AXR trochę drgań ale przynajmniej już pozbyłem się kłopotu wink.gif


CYTAT(GnieznoGniezno @ Sun, 14 Jan 2018 - 22:55) *
Jak masz mozliwosc to bierz wieksza sprezarke bo za pol roku stwierdzisz ze mocy za malo wink.gif ja bym szedl w arl/bpx sprawdzic przed zakupem + gtb + widomo dolot ic wydech, cenowo troche drozej ale 230-240 wykrzesasz z tego


Mówiąc arl/bpx mowa tutaj o dole silnika, tak? GTB2260 z mesia to dobry wybór? Ktoś może coś o niej powiedzieć? Przelot już jest, dolot również czeka
Go to the top of the page
 
+Quote Post
damianz
post Mon, 15 Jan 2018 - 20:22
Post #12


Frequent User
Dołączył: Tue, 12 December 2017





GTB2260VK lub GTB2056VK. Turbiny z serii VKLR czyli np. GTB2260VKLR są trudniej dostepne i montaż trudniejszy, ale to już twój wybór. Jak kto woli.

GTB2260VK do max. 300KM
GTB2056VK do max. 250KM

Najbardziej popularne to turbiny z 3.0TDI i 2.7TDI (GTB17).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pan Koala
post Mon, 15 Jan 2018 - 21:55
Post #13


Rookie
Dołączył: Sun, 14 January 2018





Zakładając, że wybrałem 2260vk i chciałbym to zainstalować pod kolektor z awx potrzebuję flanszy zmieniającej rozstawy na pasujące pod turbo. Ktokolwiek widział ktokolwiek wie skąd takową wykombinować? Próbuję coś znaleźć, ale efekty jak narazie marne
Go to the top of the page
 
+Quote Post
damianz
post Mon, 15 Jan 2018 - 22:14
Post #14


Frequent User
Dołączył: Tue, 12 December 2017





Myślę, że możesz sobie takie coś samemu zrobić lub zrób 'szkic' i niech firma Ci to zrobi.

ADAPTER
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pan Koala
post Mon, 15 Jan 2018 - 22:18
Post #15


Rookie
Dołączył: Sun, 14 January 2018





CYTAT(damianz @ Mon, 15 Jan 2018 - 22:14) *
Myślę, że możesz sobie takie coś samemu zrobić lub zrób 'szkic' i niech firma Ci to zrobi.

ADAPTER


Nie wiem tylko jak się ustosunkować do tego dość ważnego wpisu : "GTB Turbo Flange Adapter for Longitudinally Mounted TDI Engines" Flansza pod GTB do wzdłużnie montowanych TDI? Czyli że nie podejdzie do poprzecznie montowanego w golfach?

#edit: " Please note - this adapter will NOT fit in transverse mounted engine bays, such as the VW Golf and Audi A3"
Dobra, doczytałem że nie pasuje :/ teraz to chyba zostało ino spawaćbiggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
damianz
post Mon, 15 Jan 2018 - 22:27
Post #16


Frequent User
Dołączył: Tue, 12 December 2017





Pasuje, chodzi tylko o to aby kolektor wydechowy byl z AWX, AVF itp.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pan Koala
post Mon, 15 Jan 2018 - 22:36
Post #17


Rookie
Dołączył: Sun, 14 January 2018





Kolektor mam od awx. Leży i czeka na coś do czego to przykręcę. Przy montażu z tą flanszą turbo będzie w takiej pozycji żeby nic mu nie dolegało? Jak wygląda sytuacja ze spływem i zasilaniem oleju? Giętki wąż w stalowym oplocie na zasilanie a spływ zostaje, czy też trzeba będzie coś zamówić? No i jeszcze jedna sprawa - jak z wyjściem spalin? Czy tam jakoś siądzie ori dp czy może jednak trzeba będzie coś dosztukować.Sorry że tak męczę, ale chciałbym się dobrze doinformować zanim odwalę jakąś maniane...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
damianz
post Mon, 15 Jan 2018 - 22:45
Post #18


Frequent User
Dołączył: Tue, 12 December 2017





Zasilanie i odplyw oleju do zmiany, to nie jest problem. Nigdy nie uzywalem takiego adapteru i nie wiem jak z miejscem w komorze silnika.
Zawsze robie kolektor od nowa.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pan Koala
post Mon, 15 Jan 2018 - 22:49
Post #19


Rookie
Dołączył: Sun, 14 January 2018





Ok, rozumiem. Znalazłem jakiegoś "gotowca" i z tego co widzę trochę pomieszali. Sterowanie już na podciśnienie, kolektor przyspawany i wyjście pod innym kątem. Co prawda znów jest niby pod wzdłużne, ale o coś takiego docelowo muszę walczyć tak?
gtb2260
Go to the top of the page
 
+Quote Post
damianz
post Mon, 15 Jan 2018 - 23:11
Post #20


Frequent User
Dołączył: Tue, 12 December 2017





Dokladnie tak. Teraz modne sa turbiny z serii GTD.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 09:12