Shoutbox 0 nowych PW 


5 Stron V  < 1 2 3 4 5 >  
Reply to this topicStart new topic
> Akumulator w bagażniku
cowboy
post Mon, 05 Jun 2017 - 11:54
Post #41


Administrator
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: Wawa





CYTAT(pinin @ Mon, 05 Jun 2017 - 09:32) *
Kable kablami, ale co do skrzynki:


Kosztuje 40-60zł, jest z tworzywa (mała waga), przechodzi na wszystkich amatorskich zawodach. Zdecydowanie lepsze rozwiązanie, niż spawanie mega ciężkiej kuwety z kwasiaka smile.gif


daj jakiś link do tego proszę ?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 05 Jun 2017 - 11:54
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
turbofin
post Mon, 05 Jun 2017 - 18:47
Post #42


Super User
Dołączył: Thu, 19 April 2012
Skąd: Zieluń





Mam coś takiego i polecam
http://allegro.pl/pojemnik-na-akumulator-s...ars_rule_id=201
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Porszak
post Mon, 05 Jun 2017 - 20:16
Post #43


Forum Homee
Dołączył: Thu, 22 January 2004
Skąd: bełchatów





jak masz gotowy kabel to w czym problem, wstaw sobie aku do bagaznika i podłaczaj. a jak sie zdarzy, ze nie bedziesz mogl odpalić auta to tez bedziesz krecił 2sek? wszystko wyjdzie w praniu. jaki problem z bezpiecznikiem? kup obudowe, ktroa pozwoli podmienic bezp na większy. zobacz jaki masz rozrusznik, dodaj 10% amperazu z poboru rozrusznika i tyle. poszukaj regulaminów sportowych, albo zapytaj w pzmocie, w lbn masz z pewnoscia. wywietrznik - znajdz sobie gumowa rurke odgieta do tyłu (odwodnienia scian grodziowych w autach oczywiscie).
ja mam 50mm2 i dalej mam problem. aku nie kreci zywo tylko troche wolnij niz normalnie. polaczenia czyste, aku w srednim stanie, wszystko sprawdzone i jest bida. jak na kablach rozruchowych zapinam na ori klemy, ktore zostawiłem pod maska aku z moto 18Ah i chyba 200A, kręci jak zly i odpala tak jak odpalał zanim aku wylądował z tyłu.


--------------------
„Dokładnie wiadomo, kiedy ludzie zaczęli się ścigać: gdy tylko zbudowali drugi samochód.”
-by Richard Petty NASCAR racedriver

corsa c16xe N/A 176KM/187Nm powered by corsasport.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbofin
post Mon, 05 Jun 2017 - 20:25
Post #44


Super User
Dołączył: Thu, 19 April 2012
Skąd: Zieluń





Co do bezpiecznika to może coś takiego
http://www.tme.eu/pl/details/sba-150a/prof...udio/4carmedia/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ap2
post Mon, 05 Jun 2017 - 21:57
Post #45


User
Dołączył: Sat, 03 October 2009
Skąd: Oświęcim





CYTAT(Porszak @ Mon, 05 Jun 2017 - 20:16) *
jak masz gotowy kabel to w czym problem, wstaw sobie aku do bagaznika i podłaczaj. a jak sie zdarzy, ze nie bedziesz mogl odpalić auta to tez bedziesz krecił 2sek? wszystko wyjdzie w praniu. jaki problem z bezpiecznikiem? kup obudowe, ktroa pozwoli podmienic bezp na większy. zobacz jaki masz rozrusznik, dodaj 10% amperazu z poboru rozrusznika i tyle. poszukaj regulaminów sportowych, albo zapytaj w pzmocie, w lbn masz z pewnoscia. wywietrznik - znajdz sobie gumowa rurke odgieta do tyłu (odwodnienia scian grodziowych w autach oczywiscie).
ja mam 50mm2 i dalej mam problem. aku nie kreci zywo tylko troche wolnij niz normalnie. polaczenia czyste, aku w srednim stanie, wszystko sprawdzone i jest bida. jak na kablach rozruchowych zapinam na ori klemy, ktore zostawiłem pod maska aku z moto 18Ah i chyba 200A, kręci jak zly i odpala tak jak odpalał zanim aku wylądował z tyłu.


Ja to bym odpiął "+" z rozrusznika, chwilowo podpiął do miejsca skąd rozrusznik ma "-" - pewnie któraś ze śrub i dobrym miernikiem sprawdził jaka jest rezystancja pomiędzy końcem przewodu w bagażniku a masą/karoserią.

Niestety miernik musi być dobry, bo gdyby ta rezystancja była np. na poziomie 0,01 Ohma (choć taka rezystancja to już abstrakcja - powinna być przynajmniej rząd lub dwa mniejsza), to przy pobieranym prądzie 100A mamy spadek napięcia na przewodzie 1V.
Dodatkowo rezystancja rośnie wraz z temperaturą przewodu, stąd długie 'kręcenie' może prowadzić do większych spadków napięcia.

Drugim sposobem jest mierzenie napięcia na rozruszniku podczas uruchamiania silnika.

Co do bezpieczników to warto wiedzieć, że silnik elektryczny w momencie startu stanowi zwarcie w obwodzie. Stąd rozrusznik może - w pewnych warunkach, pobrać prąd o wartości maksymalnej jaki może podać mu źródło - akumulator, który to ma podawany jako jeden z parametrów maksymalny prąd rozruchowy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GrzesiekK.
post Mon, 05 Jun 2017 - 22:14
Post #46


Forum Homee
Dołączył: Sun, 09 December 2007





CYTAT(turbofin @ Mon, 05 Jun 2017 - 20:25) *
Co do bezpiecznika to może coś takiego
http://www.tme.eu/pl/details/sba-150a/prof...udio/4carmedia/



Nie bawcie się w jakieś wynalazki dziwne tylko po prostu kupcie klemę plusową z IVECO - ma od razu zintegrowaną na sobie miniskrzynkę z bezpiecznikiem głównym i pomocniczymi. Typowo motoryzacyjne rozwiązanie a nie jakieś gówna chińskie do car audio pchać chcecie i inne wynalazki ...



--------------------
Renault Clio Sport 2 - rajdówka w ciągłej budowie ....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aval
post Mon, 05 Jun 2017 - 22:47
Post #47


Forum Killer
Dołączył: Fri, 16 September 2011
Skąd: Warszawa





W Alfach są podobne, więc pewnie Fiatach też - będzie lepiej dostosowane do pojemności aku pod benzynę. Ogólnie popieram, najlepsze rozwiązanie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pinin
post Mon, 05 Jun 2017 - 22:53
Post #48


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 24 November 2004
Skąd: Warszawa - Wawer





CYTAT(cowboy @ Mon, 05 Jun 2017 - 11:54) *
daj jakiś link do tego proszę ?


Tak jak turbofin podał linka, na allegro znajdziesz jako obudowa akumulatora. Warto zrobić otwór w podłodze (gdy mamy to zamocowane do w miarę płaskiej powierzchni) i zastosować taką gumę:

Wiertło 5-6mm i należy wywiercić otwór w dolnej części - to już wystarczy do odpowietrzenia, a zapobiegnie łapaniu syfu.

A do przejścia przez gródź, ja stosuję zazwyczaj takie coś:

Można kupić Moroso, ale drogie w cholerę (okolice 25$), ja kupowałem na aliexpresie, płaciłem okolice 3$ sztuka - występują w kolorze czarnym i czerwonym.

Jak już robicie, to warto jeszcze ze 4-6 zł wydać na mocowania przewodu plusowego do budy co kawałek, żeby mieć pewność, że nie ociera się w żadnym punkcie o budę.


--------------------
| Pinin Racing | Warsaw Speed Team | Prorace | TheTechGuy |
'96 CaliforniaCento

www.facebook.com/dragracingsafety
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Tue, 06 Jun 2017 - 09:23
Post #49


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





W takim razie kupuje gotowa kleme plusowa i nie kombinuje. Ten gumowy wywietrznik gdzie mozna dostac??
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cowboy
post Tue, 06 Jun 2017 - 09:31
Post #50


Administrator
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: Wawa





daj linke do tej przelotki, rozumiem ze zamiast sruby dajesz kabel ?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pinin
post Tue, 06 Jun 2017 - 09:37
Post #51


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 24 November 2004
Skąd: Warszawa - Wawer





Przelotki gumowe:
Guma

Przejściówki przez gródź:
Aku
Tutaj masz przykładowy, cena już nie 25$, a 9$. Jak poszukasz, to możesz poniżej 4$ znaleźć, ale pisząc szczerze, mi się nie chce teraz tego szukać wink.gif
Z jednej i drugiej strony przykręcasz kabel plusowy z zarobionym oczkiem. Warto dać jeszcze na końcówki takie gumowe kapturki zakrywające nakrętkę (coś jak w motorynkach i komarkach było na świecy) smile.gif


--------------------
| Pinin Racing | Warsaw Speed Team | Prorace | TheTechGuy |
'96 CaliforniaCento

www.facebook.com/dragracingsafety
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Porszak
post Tue, 06 Jun 2017 - 18:55
Post #52


Forum Homee
Dołączył: Thu, 22 January 2004
Skąd: bełchatów





CYTAT(MisioLBN @ Tue, 06 Jun 2017 - 09:23) *
Ten gumowy wywietrznik gdzie mozna dostac??

na zlomie na pewno, w sklepie moze tez. ostatio takie widzialem w punto 2.


CYTAT(pinin @ Tue, 06 Jun 2017 - 09:37) *
Przelotki gumowe:
Guma

przelotka albo dławik gumowy-do dostania w kazdym elektrycznym, rozne srednice


--------------------
„Dokładnie wiadomo, kiedy ludzie zaczęli się ścigać: gdy tylko zbudowali drugi samochód.”
-by Richard Petty NASCAR racedriver

corsa c16xe N/A 176KM/187Nm powered by corsasport.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Sun, 18 Jun 2017 - 09:39
Post #53


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





Aku wylądował w bagazniku, samochód odpalił. Niestety dużo nie potestowałem bo przy 3cim odpaleniu padł aku ( tydzień stał samochód a ja sobie grzebałem co jakiś czas włączając zapłon i światełka). Napięcie na aku 12.6v, pod maską 12,6v, przy rozruchu na aku spada do więc nie ma opcji no ale 3x odpaliłem, dziś odpale z kabli i potestuje po trasie do białej.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Sun, 18 Jun 2017 - 21:05
Post #54


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





Plus 25mm^2 minus taki sam ale złapany pod kanapą do śruby. Wszystko pięknie ładnie działa odpala itd. Jedyne co zauważyłem to może ciutek ciężej mu zakręcić no i lampka w podsufitce (ledowa) w końcu jest idealnie zgaszona a nie delikatnie się tliła czyli gdzieś tam napięcie mogło spaść ale skoro wszystko odpala i bangla to będzie dobrze. Ładowanie też bardzo ładnie bo odpaliłem z kabli popracował max 5 min i już palił sam.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Porszak
post Sun, 18 Jun 2017 - 22:25
Post #55


Forum Homee
Dołączył: Thu, 22 January 2004
Skąd: bełchatów





to samo mam, zapala, wszystkie napiecia takie same, ale jak aku ma ciut nizsze napiecie, stoi w zimnie ze 2-3 tyg to juz ledwo kreci, czasem tez nie zapali, czasem potrafi niezakrecic kiedy krece sie po miesci i czesto zapalam, za 3, 4 razem ma klopoty, albo jak radio chwile pogra, tez nie odburzyc potrafi.


--------------------
„Dokładnie wiadomo, kiedy ludzie zaczęli się ścigać: gdy tylko zbudowali drugi samochód.”
-by Richard Petty NASCAR racedriver

corsa c16xe N/A 176KM/187Nm powered by corsasport.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Sun, 18 Jun 2017 - 22:38
Post #56


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





Mi się wydaje że u mnie to akurat też wina aku który ma 4 lata z czego z 3x go rozładowałem do zera... Samochód grzebałem od środy albo wtorku a w sobote wieczorem dopiero odpalałem a w między czasie jak pisałem włączałem różne odbiorniki itd bo kabelki ciągnąłem i takie tam. Odpaliłem 3x a później po 2s kręcenia umarł mając 12,6v z kabli od strzała. Kręci słabiej niż wcześniej moim zdaniem ale jest spoko. Myślę że jak odpręże i zmienie aku to w zimie spoko zapali.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Porszak
post Sun, 18 Jun 2017 - 23:11
Post #57


Forum Homee
Dołączył: Thu, 22 January 2004
Skąd: bełchatów





jak nie bedzie chcial odpalic, to wez go postaw z przodu przy aucie i nawet kablami probuj, da to jakis poglad


--------------------
„Dokładnie wiadomo, kiedy ludzie zaczęli się ścigać: gdy tylko zbudowali drugi samochód.”
-by Richard Petty NASCAR racedriver

corsa c16xe N/A 176KM/187Nm powered by corsasport.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Linarr
post Mon, 19 Jun 2017 - 01:07
Post #58


Forum Killer
Dołączył: Sun, 25 January 2015
Skąd: Żyrardów





ale kable też mają ileś metrów czyli na jedno wyjdzie jak będzie w bagażniku wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Porszak
post Mon, 19 Jun 2017 - 20:00
Post #59


Forum Homee
Dołączył: Thu, 22 January 2004
Skąd: bełchatów





pisalem chyba wczesniej. jak mi nie burzy ten z bgaznika. podstawiam motocyklowy, zapinam pod maska, kreci jak zly.


--------------------
„Dokładnie wiadomo, kiedy ludzie zaczęli się ścigać: gdy tylko zbudowali drugi samochód.”
-by Richard Petty NASCAR racedriver

corsa c16xe N/A 176KM/187Nm powered by corsasport.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Mon, 19 Jun 2017 - 20:34
Post #60


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Przepraszam, że zdubluję trochę bo zakładałem wątek oddzielny, ale tu widzę akurat temat o aku przenoszonym gdzie indziej i więcej - ta skrzynka plastikowa - po co właściwie jest ?

Bo mechaniczne mocowanie to jest przecież oddzielne do podłogi , skrzynka tylko przeszkadza raczej bo jest pomiędzy podstawą akumulatora a podłogą
Hermetyczna nie jest całkiem - w razie turlania się auta i jak się ma coś wylać to się wyleje przecież (choć na pewno mniej)

Przychodzi mi do głowy, że jest jakaś tam izolacją jednak elektryczna - że nic nie spadnie przypadkiem na klemy zwierając je, czy przy jakichś pracach się ich nie zewrze niechcący.

Jakiś inny cel pudełka jeszcze jest ?


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Stron V  < 1 2 3 4 5 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 19 April 2024 - 20:16