Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Spalanie oleju, naprawa bez honowania cylindrow ma sens ?
japanlife
post Sun, 04 Jun 2017 - 21:27
Post #21


Rookie
Dołączył: Thu, 28 January 2010





Raz zastosowalem plukanke valvoline engine flush profesional series na 25min na obrotach jalowych a przy drugiej wymianie oleju bg109 20min na obrotach 2000 ale niestety nic spalanie oleju nie spadlo. Teraz mam motula sport 5w50 i dalej bierze lekko mniej niz 5w40 valvoline.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 04 Jun 2017 - 21:27
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
marszall
post Sun, 04 Jun 2017 - 22:59
Post #22


Forum Homee
Dołączył: Sun, 08 July 2012





Ale to trzeba tez ustalic czy silnik bierze przez zapieczone pierscienie czy przez inne zuzycie.

Ps ja plukalem 40min na BG
Go to the top of the page
 
+Quote Post
addam24
post Sun, 04 Jun 2017 - 23:12
Post #23


Forum Killer
Dołączył: Sat, 12 June 2010





CYTAT(marszall @ Sun, 04 Jun 2017 - 22:59) *
Ale to trzeba tez ustalic czy silnik bierze przez zapieczone pierscienie czy przez inne zuzycie.

Ps ja plukalem 40min na BG



Jedno jest powiazane z drugim.Zapieczone sa dlatego ze silnik palil oliwe.Jak wlejesz plukanke to moga sie rozruszac.Ale pozniej po jakims czasie znowu sie zapieka.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
addam24
post Sun, 04 Jun 2017 - 23:37
Post #24


Forum Killer
Dołączył: Sat, 12 June 2010





CYTAT(sophisty @ Thu, 01 Jun 2017 - 09:35) *
Próbę olejową można zrobić ale chlanie 250ml na 1000km to nie jest problem z głowicą. Poza tym, mechanik, który proponuje Ci wymianę pierścieni zakładając sporą owalizację nie jest dobrym mechanikiem i wygląda na to, że nie legitymuje się podstawową wiedzą. Tak jak kolega wyżej napisał, ściągasz głowicę i robisz pomiary bloku. Dopiero w zależności od wyników tych pomiarów możesz podjąć decyzję o ewentualnej wymianie pierścieni. Zakładanie ich w ciemno to kompletna loteria. Może się uda a może nie a Ty później będzie prowadził batalię z tym "dobrym mechanikiem".



"Próbę olejową można zrobić ale chlanie 250ml na 1000km to nie jest problem z głowicą" - a co ma wspolnego jedno z drugim?Ze 250 ml na 1000km to juz nie bedzie problem z glowica?Moze palic i litr na 1000 i bedzie problem tylko z glowica.Wystarczy ze ktos kiedys zagotowal silnik.Inna sprawa ze te uszczelniacze zaworowe niszczy rowniez czas. A uszczelniacze sprawdza sie najlatwiej w taki sposob ze jak po calonocnym staniu odpalasz silnik i puszcza odrazu po odpaleniu duzo niebieskiego dymu.To oznacza wlasnie nieszczelne uszczelniacze zaworowe.Bo przez noc oliwa splywa po trzonkach zaworow.Inna spraw jest to ze 250ml to pali wiekszosc uzywanych silnikow.Przykladowo wiekszosc 1.8t vw spala tyle.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sophisty
post Mon, 05 Jun 2017 - 09:22
Post #25


Frequent User
Dołączył: Tue, 25 August 2015
Skąd: 3miasto





Ano ma to wspólnego, że nie wierzę w to (z własnego doświadczenia) by 250ml na 1000km znikało przez nawet kilkunastoletnie uszczelniacze zaworowe. Poza tym tak jak słusznie zauważyłeś, uszczelniacze, które już konkretnie leją rozpoznamy po odpaleniu silnika po całonocnym staniu. O tym autor nie wspomina dlatego tym bardziej wykluczam głowicę. I "większość" używanych silników nie pali 250ml. Jeśli vw tak robi to nie znaczy, że cała reszta ma tak samo.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
japanlife
post Mon, 05 Jun 2017 - 12:30
Post #26


Rookie
Dołączył: Thu, 28 January 2010





Silnik nie daje dymka po nocnym staniu, ehh lubie te auto bo jest praktyczne jak na coupe choc troche przyciezkie, Mam zdjecie glowicy po zdjeciu kolektora wydechowego i swiec. http://imgur.com/a/3H2tS
http://imgur.com/a/O2vbi

Jeszcze jedno pytanie mnie interesuje ile czasu srednio potrzeba na naprawe silnika bo chcialbym jesli trzeba byloby honowac cylindry bo bez honowania 5 dni roboczych z tego co mi gosc mowil a zapomnialem spytac co gdyby.
No i druga sparawa, ze moze sie okazac, ze jest peknieta glowica jeszcze lub blok... wtedy to kaplica juz bedzie niestety chyba. No ale niestety nic na obecna chwile dla siebie nie widze wiecej procz Toyota Celica 2003-2005 1.8 143 i ten Hyundai pod moje wymagania.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marszall
post Mon, 05 Jun 2017 - 15:22
Post #27


Forum Homee
Dołączył: Sun, 08 July 2012





CYTAT(addam24 @ Sun, 04 Jun 2017 - 23:12) *
Jedno jest powiazane z drugim.Zapieczone sa dlatego ze silnik palil oliwe.Jak wlejesz plukanke to moga sie rozruszac.Ale pozniej po jakims czasie znowu sie zapieka.

Absolutnie sie z tym nie zgodze!
Oba silniki jeden 2.0 8V audi drugi 1.3 16V toyoty zaczeły mi gwałtownie brać oliwe, tzn wczesniej nie brały w jakimś zastraszającym tępie a potem widoczne ubytki na bagnecie i dym z wydechu. W takich sytuacjach podejżewam dwie rzeczy albo popękały pierscienie albo staneły. W Audi wyjołem tłoki - pierscienie chodziły ale zapchało kanaliki pod zgarniającymi. W toyocie podejżewałęm że jest podobnie bo zalałem ten sam olej który bardzo dobrze myje. Nie chciało mi sie rozbierać silnika wiec go przepłukałem z pozytywnym skutkiem. I tak jak koledzy piszą olej może brać i górą ale wtedy bedzie głównie nagar na tłoku lub do pierwszego pierscienia - jeżeli zgarniajace działaja to nie powinny stawać w takim przypadku pierscienie. Zresztą białe bąki po zimnym rozruchu które w toyocie znikły. I nie ma co wyrokować że zaraz bedzie brał olej bo to zalezy od wielu czynników
Jaki olej sie leje
czy branie oleju przed płukaniem było spowodowane osadami
czy silnik brał olej "górą" czy moze turbem etc
ja mówie o ruszeniu pierscieni "zaklejonych" bo to najtansza możliwa opcja a nikt mi nie zrobi remontu za 100 pare złotych.

Zdejmij se dekiel i popatrz jak wygląda on pod, jak jest dużo nagaru to też bardzo możliwe ze i na pierscieniach sie obstał.

Każdy inaczej do problemu podchodzi ale ja zawsze zaczynam od najprostszych rzeczy no chyba ze odrazu wiem ze nie pomogą
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RasPL
post Mon, 05 Jun 2017 - 15:37
Post #28


Forum Homee
Dołączył: Sun, 28 October 2012
Skąd: Tychy





CYTAT(sophisty @ Mon, 05 Jun 2017 - 09:22) *
Ano ma to wspólnego, że nie wierzę w to (z własnego doświadczenia) by 250ml na 1000km znikało przez nawet kilkunastoletnie uszczelniacze zaworowe. Poza tym tak jak słusznie zauważyłeś, uszczelniacze, które już konkretnie leją rozpoznamy po odpaleniu silnika po całonocnym staniu. O tym autor nie wspomina dlatego tym bardziej wykluczam głowicę. I "większość" używanych silników nie pali 250ml. Jeśli vw tak robi to nie znaczy, że cała reszta ma tak samo.


Zgodze sie 200 wylewaja uszczelnieniami i 50 spalają. Chyba nie robiles przy samochodach. Nie wliczajac diesli bo te zawsze sa zażygane, to kazda benzyna jaka podjezdza do mnie czy kolegów gdzieś jest mokra od oleju. Moj stary VW 1.8 8V bral 1L na 1000km i po wymianie gumek i wszystkich uszczelnien nic oleju nie ubywalo z bagnetu od wymiany do wymiany.

Co do płukania może zadziała a może nie. Najlepiej silnik na stół i oględziny.


--------------------
Golf II 2.0 16VT BW9180 4Motion DSG on emublack
Go to the top of the page
 
+Quote Post
daroot
post Mon, 05 Jun 2017 - 19:32
Post #29


Super User
Dołączył: Fri, 10 August 2007
Skąd: Iława (warm-mazur)





Ciekawe informacje można wyczytać. Ciśnie się na usta pytanie:
Ile maksymalnie potrafi wziąć silnik oleju przez stojące/zaklejone/przegrzane pierścienie olejowe? Kompresja praktycznie książkowa. Mówię o silniku wysokoprężnym z turbo.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RasPL
post Mon, 05 Jun 2017 - 21:19
Post #30


Forum Homee
Dołączył: Sun, 28 October 2012
Skąd: Tychy





Przez uszkodzone pierscienie olejowe nic nie wezmie tylko szybko dokona zywota. Uszkodzenie zgarniajacych robi kłopot z braniem oleju.


--------------------
Golf II 2.0 16VT BW9180 4Motion DSG on emublack
Go to the top of the page
 
+Quote Post
daroot
post Mon, 05 Jun 2017 - 21:20
Post #31


Super User
Dołączył: Fri, 10 August 2007
Skąd: Iława (warm-mazur)





Masz rację, zgarniające. Więc ile przypuszczalnie może wziąć silnik? W maksymalnej opcji smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RasPL
post Mon, 05 Jun 2017 - 21:24
Post #32


Forum Homee
Dołączył: Sun, 28 October 2012
Skąd: Tychy





Jak nie bedziesz dolewal to pewnie tyle co w silniku jest tongue.gif Po co takie pytania jak to nic nie wnosi. Najpierw uszczelnic wszystkie wycieki. Potem sprawdzić obwód odmy. Jezeli dalej nic rozbiorka silnika i remont.


--------------------
Golf II 2.0 16VT BW9180 4Motion DSG on emublack
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sophisty
post Mon, 05 Jun 2017 - 22:22
Post #33


Frequent User
Dołączył: Tue, 25 August 2015
Skąd: 3miasto





CYTAT(RasPL @ Mon, 05 Jun 2017 - 15:37) *
Zgodze sie 200 wylewaja uszczelnieniami i 50 spalają. Chyba nie robiles przy samochodach. Nie wliczajac diesli bo te zawsze sa zażygane, to kazda benzyna jaka podjezdza do mnie czy kolegów gdzieś jest mokra od oleju. Moj stary VW 1.8 8V bral 1L na 1000km i po wymianie gumek i wszystkich uszczelnien nic oleju nie ubywalo z bagnetu od wymiany do wymiany.

Co do płukania może zadziała a może nie. Najlepiej silnik na stół i oględziny.

Tak nie robiłem i cała swoją wiedzę opieram na forach i wiadomościach takich osób jak Ty. A teraz na poważnie, nie kwestionuję Twojej wiedzy ale mam wrażenie, że wszystkie swoje wypowiedzi opierasz na vw a na tym się swiat motoryzacji nie kończy. Zreszta raz już dałeś popis swojej wiedzy chociażby w moim temacie i bardzo mocno chybiles. Nadal utrzymuje, ze konsumpcja 250ml w tym przypadku nie bedzie moim zdaniem spowodowana górą i przypominam Tobie, kolega nie jeździ vw. Jeśli będę sie mylil przebije Ci piątkę i przyznam się do błędu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
addam24
post Mon, 05 Jun 2017 - 23:25
Post #34


Forum Killer
Dołączył: Sat, 12 June 2010





CYTAT(sophisty @ Mon, 05 Jun 2017 - 22:22) *
Tak nie robiłem i cała swoją wiedzę opieram na forach i wiadomościach takich osób jak Ty. A teraz na poważnie, nie kwestionuję Twojej wiedzy ale mam wrażenie, że wszystkie swoje wypowiedzi opierasz na vw a na tym się swiat motoryzacji nie kończy. Zreszta raz już dałeś popis swojej wiedzy chociażby w moim temacie i bardzo mocno chybiles. Nadal utrzymuje, ze konsumpcja 250ml w tym przypadku nie bedzie moim zdaniem spowodowana górą i przypominam Tobie, kolega nie jeździ vw. Jeśli będę sie mylil przebije Ci piątkę i przyznam się do błędu.



Nie zrozumiales.Chodzi o to ze twierdzisz,ze jak spala 250ml to nie moze byc przez same uszczelniacze.Jest to totalna bzdura.Bo 250 ml czy nawet 1 litr,moze palic tylko przez uszczelniacze.A jak nie wymieniales filra powietrza albo jezdziles na sportowym filtrze.To moze ci ten litr na 1000, palic rowniez przez same pierscienie.Wiec nie generalizuj.Nie wiem czemu sie uczepiles vw.Honda pali jeszcze wiecej i to nawet te modele,ktore maja pokryte cylindry nikasilem.Jakis czas temu wymienialem uszczelniacze zaworowe w oplu 1.6 8v.Palil litr na 1000km po wymianie silnik praktycznie przestal palic olej.Byly to niezauwazalne ilosci na bagnecie.I wiekszosc nowych a nie nawet tylko "uzywanych" jak to piszesz,pali dzisiaj 250ml oleju na 1000km.Kazda mocna nowa honda tyle paliJak jezdzisz nia zgodnie z przeznaczeniem.Peugeot 1.6 thp pali jeszcze wiecej.Rowniez zdarzaja sie silniki ktore po 250kkm nie pala zauwazalnych ilosci oleju.To co w jednym silniku jest norma w innym nie musi byc.Do autora tematu.Spalanie oleju w tym silniku z taki przebiegiem i wiekiem jest norma.Oczywiscie mozna je zmniejszyc.Ja osobiscie na ten moment,zmienilbym olej na 10w60.Obstawiam ze spalanie zmniejszy sie o polowe.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
japanlife
post Tue, 06 Jun 2017 - 00:30
Post #35


Rookie
Dołączył: Thu, 28 January 2010





Motor bedzie robiony, chcialbym wrocic do 5W40 Valvoline SynPower (motul 5w50 jest juz wyczywalnie gestszy). Na forum Hyundaia wyczytalem, ze uszczelniacze zaworowe w tym silniku padaja kolo 180tys.km. wlasnie. Pewnie pierscienie tez sa zapieczone bo pod pokrywa zaworow bylo troche nagaru. lubie to auto i sie do niego przyzwyczailem jesli operacja sie powiedzie dostanie kolektor wydechowy 4-2-1, sport kat. Metalowy 400 CPSI, wywale srodek i tyl tez zaraz padnie wiec pojdzie Ulter pewnie...

Z ciekawostki dodam, ze mam jeszcze drugie auto Mitsubishi Colt 1.6 97r. jezdzone w DE zakupione przy 140tys.km, ujezdzane na 5w40: Shell Ultra Helix, Statoil Lazer Way, BP Visco 7000, Fuchs Race Pro S i obecnie na Valvoline SynPower kazdy z wymiana co 10tys. (po drodze plukanki 4x: xeramic, k2, liqui molly, valvoline). Super oceniam olej Fuchsa, Valvoline i juz nie do dostania Lazerway. Silnik przy 200.000km dostal BRC 24.11 i aktualnie ma nalatane 332.000 i mozecie wierzyc albo nie ale do wymiany spala z 150ml oleju podobno uszczelniacze w nim przy dobrym oleju nie padaja podobno wcale i mimo, ze ma swoje lata trzeba robic podluznice ale i tak auto zostaje w nagrode, ze jest tak bezawaryjne i mozna bylo na nim zawsze polegac. Na analizie spalin pol roku temu wyszedl bardzo ladny wydruk powiedzial diagnosta. Wiec recepta jest jest jedna dobry wytrzymaly i madrze skonstruowany silnik, odpowiednio serwisowany (uwaga na podrabiane oleje) i ujezdzany z glowa nie bedzie nam w zyciu robil problemow. Hmm wiem, ze silnik Hyundaia to nie ta sama klasa co Mitsubishi ale i tak wole go naprawic niz kupic uzywany silnik w niewiadomym stanie. Mozna jeszcze zlac go doktorem i sprzedac ale jakos sumienie nie daloby mi spokoju, ze kogos wbilem na mine. Szkoda, ze nie sprobowalem sposobu z nafta boje sie jedynie, ze trzeba bedzie jednak honowac blok i nie bede mial auta dluzszy czas no ale coz moglem dwa lata temu lepiej kupic :-)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sophisty
post Tue, 06 Jun 2017 - 07:32
Post #36


Frequent User
Dołączył: Tue, 25 August 2015
Skąd: 3miasto





CYTAT(addam24 @ Mon, 05 Jun 2017 - 23:25) *
Nie zrozumiales.Chodzi o to ze twierdzisz,ze jak spala 250ml to nie moze byc przez same uszczelniacze.Jest to totalna bzdura.Bo 250 ml czy nawet 1 litr,moze palic tylko przez uszczelniacze.A jak nie wymieniales filra powietrza albo jezdziles na sportowym filtrze.To moze ci ten litr na 1000, palic rowniez przez same pierscienie.Wiec nie generalizuj.Nie wiem czemu sie uczepiles vw.Honda pali jeszcze wiecej i to nawet te modele,ktore maja pokryte cylindry nikasilem.Jakis czas temu wymienialem uszczelniacze zaworowe w oplu 1.6 8v.Palil litr na 1000km po wymianie silnik praktycznie przestal palic olej.Byly to niezauwazalne ilosci na bagnecie.I wiekszosc nowych a nie nawet tylko "uzywanych" jak to piszesz,pali dzisiaj 250ml oleju na 1000km.Kazda mocna nowa honda tyle paliJak jezdzisz nia zgodnie z przeznaczeniem.Peugeot 1.6 thp pali jeszcze wiecej.Rowniez zdarzaja sie silniki ktore po 250kkm nie pala zauwazalnych ilosci oleju.To co w jednym silniku jest norma w innym nie musi byc.Do autora tematu.Spalanie oleju w tym silniku z taki przebiegiem i wiekiem jest norma.Oczywiscie mozna je zmniejszyc.Ja osobiscie na ten moment,zmienilbym olej na 10w60.Obstawiam ze spalanie zmniejszy sie o polowe.

Ja twierdze, że w tym konkretnym przypadku nie będą to uszczelniacze. Nigdzie nie było mowy o chmurze dymu po dłuższym staniu auta dlatego je wykluczam. Poza tym, gdyby palił tyle tylko przez uszczelniacze kolega po ściągnięciu głowy bez problemu zauważył by to (lub jego mechanik) po trzonkach zaworów chociażby. Ja uczepiłem się vw? smile.gif Chyba odwrotnie, osoby, które się w tym temacie wypowiadają opierają się tylko na vw co właśnie starałem się uświadomić. O zmianie oleju na 10W60 do seryjnego auta, które zapewne jeździ standardowo po mieście już nie będę się nawet wypowiadał. Z pewnością ten olej będzie do tego silnika jeszcze lepszy zimową porą. Czy nie polecasz koledze przypadkiem czasowego pudrowania syfa?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
japanlife
post Tue, 13 Jun 2017 - 12:11
Post #37


Rookie
Dołączył: Thu, 28 January 2010





No wiec po rozmowie z mechanikiem mam mieszane uczucia. Co uslyszalem pytajac o honowanie cylindrow troche mnie zdziwilo, podobno japonskich silnikow sie nie naprawia bo nikt nie ma takiej technologii srutowania jak oni przy procesie produkcji i ze mozna tylko spier... Wymieni mi komplet uszczelnien silnika i tyle podobno zadne auto od niego po naprawie jeszcze nie wrocilo hmmm. Profilaktycznie chcialbym nowe panewki wrzucic. Jak myslicie 2000zl to uczciwa cena w takim miescie jak Zielona Gora ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcinm
post Tue, 13 Jun 2017 - 12:35
Post #38


Super User
Dołączył: Tue, 17 July 2007





Ja bym zmienił mechanika.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tom-Lee
post Tue, 13 Jun 2017 - 14:04
Post #39


Forum Killer
Dołączył: Thu, 04 May 2017
Skąd: Krk





Nie rozumiem co Ty w ogole kombinujesz z tym samochodem. Jezdzi? Jezdzi. Zrobili Ci komplet uszczelnien, cokolwiek miales na mysli. Nawet nie sprawdziles jaki bedzie wynik tej operacji i chcesz wymieniac...panewki. wink.gif


--------------------
IXgen-TypeR K20C
M240iX
Go to the top of the page
 
+Quote Post
japanlife
post Tue, 13 Jun 2017 - 14:26
Post #40


Rookie
Dołączył: Thu, 28 January 2010





Nie za bardzo wiem komu oddac warto auto w tym problem.

Panewki podobno to wada tego silnika zawsze mozna je wymienic przy okazji skoro silnik bedzie rozbierany.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 18 April 2024 - 20:44