Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> muffler delete w autach N/A
Perzon
post Tue, 25 Jun 2019 - 13:21
Post #1


Rookie
Dołączył: Tue, 14 September 2010
Skąd: WWA





Witam wszystkich.

Chciałbym zasięgnąć wiedzy w temacie tzw "muffler delete", czyli usunięcia tłumika w aucie i zastąpienie go kawałkiem prostej rury. Z tego co się orientowałem, w autach doładowanych poluźnienie wydechu przynosi korzyści, nie wiem jak wygląda sprawa w silnikach N/A. Jeśli to ważne, pacjent to Volvo S70 z wolnossącym, pięciocylindrowym 2.4

Układ wydechowy w tym aucie to kolektor, dalej jest katalizator, na końcu wielka pucha tłumika środkowego i zarazem końcowego. Nie ukrywam, zależy mi głównie na walorach akustycznych, ale nie chcę przy okazji autu zaszkodzić.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 25 Jun 2019 - 13:21
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
burski
post Tue, 25 Jun 2019 - 13:41
Post #2


Super User
Dołączył: Thu, 13 September 2007
Skąd: Warszawa





Jeżeli zależy Ci na walorach akustycznych, to zostaw ten tłumik w spokoju.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wujek_
post Tue, 25 Jun 2019 - 13:54
Post #3


Frequent User
Dołączył: Wed, 27 May 2009
Skąd: Lublin





5 garów volvo bez tłumików dudni jak v8 bez wydechu w ogóle.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Perzon
post Tue, 25 Jun 2019 - 14:22
Post #4


Rookie
Dołączył: Tue, 14 September 2010
Skąd: WWA





CYTAT(wujek_ @ Tue, 25 Jun 2019 - 13:54) *
5 garów volvo bez tłumików dudni jak v8 bez wydechu w ogóle.


też tak słyszałem, generalnie planuje pozbycie się tego tłumika, gdyby okazało się zbyt głośno / uciążliwie, to w jego miejsce dałbym jakiś mniejszy, komorowy. Pytanie co na to silnik..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aval
post Tue, 25 Jun 2019 - 14:49
Post #5


Forum Killer
Dołączył: Fri, 16 September 2011
Skąd: Warszawa





Przeczytałeś post wujka ze zrozumieniem, czy tylko tak, jak go chciałeś zrozumieć?

R5 bez tłumika = V8 bez wydechu. Słyszałeś kiedyś silnik bez wydechu?

Będzie zbyt głośno, będzie uciążliwie, a silnikowi nic się nie stanie poza tym że prawdopodobnie straci nieco mocy.

Jak chcesz mieć głośny wydech to załóż tłumik przelotowy, a nie wycinaj wszystko. To nie diesel z turbo.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Perzon
post Wed, 26 Jun 2019 - 07:23
Post #6


Rookie
Dołączył: Tue, 14 September 2010
Skąd: WWA





CYTAT(Aval @ Tue, 25 Jun 2019 - 14:49) *
Przeczytałeś post wujka ze zrozumieniem, czy tylko tak, jak go chciałeś zrozumieć?

R5 bez tłumika = V8 bez wydechu. Słyszałeś kiedyś silnik bez wydechu?

Będzie zbyt głośno, będzie uciążliwie, a silnikowi nic się nie stanie poza tym że prawdopodobnie straci nieco mocy.

Jak chcesz mieć głośny wydech to załóż tłumik przelotowy, a nie wycinaj wszystko. To nie diesel z turbo.


i właśnie o taką odpowiedź mi chodziło cool.gif W takim razie wyrzucam obecny a w jego miejsce dam jakiś luźniejszy, mniejszy tłumik
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lino
post Sat, 29 Jun 2019 - 10:15
Post #7


Frequent User
Dołączył: Fri, 06 March 2009





Praktycznie w każdym N/A jakie miałem założenie "luźniejszego" wydechu powodowało odczuwalną utratę momentu obrotowego w średnim zakresie obrotów, czyli w tym najczęściej używanym. Ostatni przykład to A4 B5 2.8 12V Quattro. Zostały katalizatory z 2.8 a dalej OEM wydech z S4 B5. Środkowy zakres się pogorszył, ale trochę lepiej dokręca się na wysokich obrotach. Przy spokojniej jeździe jest jeszcze w miarę kulturalny w kwestii głośności, ale przy nieco dynamiczniejszej jeździe już go dosyć mocno słychać co prowokuje innych użytkowników drogi. Ogólnie do dupowozu radzę się zastanowić z tego typu modem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Sat, 29 Jun 2019 - 10:37
Post #8


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Odczuwalną czy mierzalną bo to dwie różne sprawy. Jak mierzyłeś to podziel się wynikami każdy sobie zobaczy ile może stracić czy zyskać.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Perzon
post Sat, 29 Jun 2019 - 11:18
Post #9


Rookie
Dołączył: Tue, 14 September 2010
Skąd: WWA





nie ścigam się tym autem bo i nie bardzo jest czym, dlatego zależy mi właśnie na tym, aby nie stracić momentu w środkowym, najczęściej używanym zakresie. Pytanie jeszcze o jakim spadku mówimy, takim który zobaczę na kreskach, czy taki który wyczuje dupohamownia ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Tuesday, 23 April 2024 - 09:51