Shoutbox 0 nowych PW 


4 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Wskaźnik uniwersalny EGT, AFR IN, BOST, Temp Home Made
Marcin_C20NET
post Thu, 21 Jan 2016 - 08:58
Post #1


Frequent User
Dołączył: Fri, 01 January 2010
Skąd: ZDW





Witam
Chciałem się podzielić swoim projektem, który powstał w wyniku złożenia kilku projektów jakie robiłem do automatyki przemysłowej.
Jeżeli ktoś nie lubi obwieszonego auta zegarami może zaoszczędzić miejsca na kokpicie:)
Wskaźnik mierzy podstawowe parametry takie jak EGT, BOOST, Temperaturę oleju i wody oraz ciśnienie oleju i wejście do pomiaru AFR z zewnętrznych kontrolerów sondy szerokopasmowej lub na zasadzie najprostrzej czyli pomiar napięcia sondy 0-1 V i wyświetlaniu wskazań mieszanka bogata, dobra, uboga. Czekam w tym temacie na sugestie co można zmienić itp itd Być może w przyszłości wprowadzę go do produkcji seryjnej jeżeli będzie zainteresowanie

Wskaźnik dokonuje pomiaru parametrów EGT do 1100 Stopni z standardowej termopary typu K, AFR skonfigurowane pod kontroler Auto Gauge , LC-1 INNOVATE, STAG AFR lub sondy wąskopasmowej 0-1 V, Bost w zakresie -0,9 do 3 Bar, ciśnienie oleju od 0,5 do 7,5 bar i temperatury wody i oleju do 160 stopni oraz napięcie zasilania

Dla każdego parametru mamy możliwość ustawienia alarmów a w przypadku braku czujnika lub uszkodzeniu na wyświetlaczu pojawi się nam komunikat ERR. Dla pomiarów temperatur poniżej zakresu pomiarowego wyświetli się nam ----. Gdy przekroczymy zakresy pomiarowe wyświetli się nam HIGH. Odczyt wartości szczytowych z rozróżnieniem normalnego trybu oraz po przekroczeniu Alarmu.

Dla wejść AFR i Boost zrobiłem kalibrację podyktowane to było rozrzutem produkcyjnym podzespołów smile.gif. Jeżeli nie będziemy używać któregoś pomiaru to możemy go wyłączyć oraz ustawić sobie kolejność wyświetlania parametrów

Link do instrukcji: ftp://marcin-mag.ddns.net/
user ftp
haslo ftp

Pozdrawiam









Po wprowadzeniu poprawek w programie i osprzęcie myślę że zostaną ostatecznie następujące zakresy pomiarowe

EGT do 1350 Stopni +/-10 stopni
AFR 0-1v, AutoGauge,LC-1, Stag AFR +/- 0,1
BOOST -0.9 do 3 bar +/- 0,05 bara
Ciśnienie Oleju 0,5 do 7 bar +/- 0,3 bara
Temperatura oleju i wody 20 do 160 stopni +/- 4 stopnie
Wartości szczytowe (PEAK)


--------------------
Kontakt: mps.projekt@o2.pl
Instrukcja Wskaźnika MPS: ftp://marcin-mag.ddns.net/
user: ftp hasło: ftp


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 21 Jan 2016 - 08:58
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
krzysiekml
post Thu, 21 Jan 2016 - 09:02
Post #2


Frequent User
Dołączył: Sat, 20 July 2013
Skąd: Mława





Witka,powiedz jaki koszt tego urządzenia ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcin_C20NET
post Thu, 21 Jan 2016 - 09:04
Post #3


Frequent User
Dołączył: Fri, 01 January 2010
Skąd: ZDW





Co do kosztów to na razie nie podaję smile.gif


--------------------
Kontakt: mps.projekt@o2.pl
Instrukcja Wskaźnika MPS: ftp://marcin-mag.ddns.net/
user: ftp hasło: ftp


Go to the top of the page
 
+Quote Post
krzysiekml
post Thu, 21 Jan 2016 - 09:08
Post #4


Frequent User
Dołączył: Sat, 20 July 2013
Skąd: Mława






ok.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wojti2001
post Thu, 21 Jan 2016 - 11:27
Post #5


User
Dołączył: Tue, 08 February 2005
Skąd: Chorzów





Ja bylbym chetny na 1 sztuke
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcin_C20NET
post Thu, 21 Jan 2016 - 11:36
Post #6


Frequent User
Dołączył: Fri, 01 January 2010
Skąd: ZDW





Spokojnie spokojnie to nie jest oferta sprzedaży. Do tego jeszcze daleka droga


--------------------
Kontakt: mps.projekt@o2.pl
Instrukcja Wskaźnika MPS: ftp://marcin-mag.ddns.net/
user: ftp hasło: ftp


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bugalon
post Thu, 21 Jan 2016 - 11:58
Post #7


Super User
Dołączył: Mon, 29 March 2010





1. Czy jest mozliwosc wyswietalania poziomu AFR z kontrolera np. Innovate? (dla mnie to akurat kluczowe)
2. Czym sie objawia przekroczenie poziomu ustawionego alarmu? Mruga cos? Urządzenie ma wbudowany brzęczyk?
3. Czy mozna konfigurować sposób wyświetlania inaczej niż tylko ilością wyswietlanych parametrów? Mi by bardzo pasowało na przyklad wiswietlać AFR, EGT i Boost ale troche inaczej niż pokazałeś to na jednym ze zdjęć bo wydaje mi sie to trochę nieczytelne - nie wiem może większy rozmiar wyświetlacza załatwi sprawę albo zmniejszenie czcionki ?
4. Czy masz tam funkcję pick recall - taką jak w zegarach, że można sobie odczytać maksymalną osiągniętą wartośc przez dany parametr (to dla mnie wazne, często mi się to przydaje szczególnie przy przejazdach przy których nie patrzę non stop na zegary)

Samo urządzenie mi się bardzo podoba tylko nie wiem jak na zywo by wyglądało korzystanie z niego (o jakośc odczytu chodzi i konfigurację wyświetlania)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcin_C20NET
post Thu, 21 Jan 2016 - 12:13
Post #8


Frequent User
Dołączył: Fri, 01 January 2010
Skąd: ZDW





Ad.1 Jeżeli mi podasz jakie napięcia wyjściowe jakiemu AFR to tworzę mapę i masz odczyt gotowy. Popatrzyłem w manual Innovate ma możliwość konfigurowania wyjścia analogowego więc nie powinno być problemu charakterystykę ma liniową więc ok
http://www.innovatemotorsports.com/product...alog_screen.jpg

Ad.2 Dany parametr zaczyna świecić negatywowo Białe tło i czarne napisy oraz sygnał dźwiękowy
Ad.3 Możesz konfigurować położenie odczytów dowolnie to był tylko przykład Wyświetlacz jest dość czytelny kluczowe jest że ma alarmy. Co do większego wyświetlacza cały czas szukam. Są większe wyświetlacze ale koszt urządzenia poszedłby w góre o jakieś 100 zeta
Ad.4 W przyszłości będę nad tym myślał jak przetestuje w 100% obecną wersję programu

Wielkość cyfr to Wysokość 7mm na 6,5 mm
Zdjęcie z odległości 1 m i pokaz alarmu
W rzeczywistości wygląda lepiej. Podałem wymiar do którego wyskalować obrazek żeby mieć rzeczywistą skalę



Pozdrawiam
Marcin

CYTAT(Bugalon @ Thu, 21 Jan 2016 - 11:58) *
1. Czy jest mozliwosc wyswietalania poziomu AFR z kontrolera np. Innovate? (dla mnie to akurat kluczowe)
2. Czym sie objawia przekroczenie poziomu ustawionego alarmu? Mruga cos? Urządzenie ma wbudowany brzęczyk?
3. Czy mozna konfigurować sposób wyświetlania inaczej niż tylko ilością wyswietlanych parametrów? Mi by bardzo pasowało na przyklad wiswietlać AFR, EGT i Boost ale troche inaczej niż pokazałeś to na jednym ze zdjęć bo wydaje mi sie to trochę nieczytelne - nie wiem może większy rozmiar wyświetlacza załatwi sprawę albo zmniejszenie czcionki ?
4. Czy masz tam funkcję pick recall - taką jak w zegarach, że można sobie odczytać maksymalną osiągniętą wartośc przez dany parametr (to dla mnie wazne, często mi się to przydaje szczególnie przy przejazdach przy których nie patrzę non stop na zegary)

Samo urządzenie mi się bardzo podoba tylko nie wiem jak na zywo by wyglądało korzystanie z niego (o jakośc odczytu chodzi i konfigurację wyświetlania)


--------------------
Kontakt: mps.projekt@o2.pl
Instrukcja Wskaźnika MPS: ftp://marcin-mag.ddns.net/
user: ftp hasło: ftp


Go to the top of the page
 
+Quote Post
afro89
post Thu, 21 Jan 2016 - 13:55
Post #9


User
Dołączył: Sun, 18 January 2015





Nie szło by zwiększyć zakresu ciśnienia doładowania np do 2,5 bara???
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcin_C20NET
post Thu, 21 Jan 2016 - 13:58
Post #10


Frequent User
Dołączył: Fri, 01 January 2010
Skąd: ZDW





Po wypowiedziach widzę że będę musiał smile.gif Szukam map sensora na większy zakres który w miarę bezkolizyjnie wejdzie mi w obudowę wtedy będziemy mieli może nawet do 3 bar


--------------------
Kontakt: mps.projekt@o2.pl
Instrukcja Wskaźnika MPS: ftp://marcin-mag.ddns.net/
user: ftp hasło: ftp


Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Thu, 21 Jan 2016 - 14:30
Post #11


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





To od razu pomysl,czy nie przesunac zakresu pomiary temperatury oleju o 20 stopni w gore. 127 wydaje sie malo.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leo
post Thu, 21 Jan 2016 - 15:22
Post #12


Audi. Turbo. quattro.
Dołączył: Sat, 12 October 2002
Skąd: Opalenica





Mało. Małe zakresy. Pomysł zajefajny, sam chętnie bym jedno zaadaptował do siebie.
doładowanie do 3.5 bar
temperatury do 170 (oprócz wody wink.gif )

Brakuje kilku standardowych konfigurowalnych miejsc pomiarowych, do których możnaby coś tam swojego podłączyć (ciśnienie paliwa, ciśnienie oleju, ciśnienie w ukł chłodzenia, ciśnienie w ukł. hamulcowym wink.gif , temperaturę oleju w 3 miejscach np. tongue.gif )


--------------------
Audi Coupe S2 @ GT3071R
400KM 440Nm and the life goes on...
--Audi way of life--
Suzuki V-Strom DL1000
www.AudiKlub.org
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcin_C20NET
post Thu, 21 Jan 2016 - 15:29
Post #13


Frequent User
Dołączył: Fri, 01 January 2010
Skąd: ZDW





Doładowanie będzie max do 3 bar
Temperatury co najwyżej do 150 stopni
Ciśnienie oleju jest. Ciśnienie paliwa możliwe że będzie. Więcej ciśnień nie przewiduję tongue.gif
Więcej temperatur też nie przewiduję tongue.gif


CYTAT(Leo @ Thu, 21 Jan 2016 - 15:22) *
Mało. Małe zakresy. Pomysł zajefajny, sam chętnie bym jedno zaadaptował do siebie.
doładowanie do 3.5 bar
temperatury do 170 (oprócz wody wink.gif )

Brakuje kilku standardowych konfigurowalnych miejsc pomiarowych, do których możnaby coś tam swojego podłączyć (ciśnienie paliwa, ciśnienie oleju, ciśnienie w ukł chłodzenia, ciśnienie w ukł. hamulcowym wink.gif , temperaturę oleju w 3 miejscach np. tongue.gif )



--------------------
Kontakt: mps.projekt@o2.pl
Instrukcja Wskaźnika MPS: ftp://marcin-mag.ddns.net/
user: ftp hasło: ftp


Go to the top of the page
 
+Quote Post
markzo
post Thu, 21 Jan 2016 - 22:15
Post #14


Super User
Dołączył: Sun, 22 June 2008
Skąd: Rzeszów





Kiedy można by tego waryjata kupić?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mihas66
post Fri, 22 Jan 2016 - 07:55
Post #15


Forum Homee
Dołączył: Sat, 04 July 2009





Kolego na jakim uC to zrobiłeś? Napisz na pw to podeślę Ci opcje ciekawej rozbudowy...


--------------------
Wszystkie moje posty są moja subiektywną opinia proszę ich nie łączyć z żadną firmą i osobami...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
siewcu
post Fri, 22 Jan 2016 - 13:59
Post #16


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 04 December 2007
Skąd: Wrocław





ja w to urządzenie uwierzę dopiero po kilku latach testów w boju, a nie po sprawdzeniu na stole...


--------------------
www.time4rally.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcin_C20NET
post Fri, 22 Jan 2016 - 14:25
Post #17


Frequent User
Dołączył: Fri, 01 January 2010
Skąd: ZDW





Wszystko się zgadza rozwiązania użyte w tym urządzeniu działają już ok 3 lat w maszynach przemysłowych które robiłem a to jest zbiór tych projektów. Dodatkowo jedna sztuka jeździ już u mnie ok 3 miesięcy w aucie i na razie jest Ok. Wychodziły po drodze problemy z zakłóceniami itp z czujnikami ale powoli je eliminowałem smile.gif

Pozdrawiam

CYTAT(siewcu @ Fri, 22 Jan 2016 - 13:59) *
ja w to urządzenie uwierzę dopiero po kilku latach testów w boju, a nie po sprawdzeniu na stole...



--------------------
Kontakt: mps.projekt@o2.pl
Instrukcja Wskaźnika MPS: ftp://marcin-mag.ddns.net/
user: ftp hasło: ftp


Go to the top of the page
 
+Quote Post
marianmk2
post Fri, 22 Jan 2016 - 22:08
Post #18


User
Dołączył: Fri, 21 September 2012
Skąd: Opole/OKR





Na alledrogo jest konkurencja, mianowicie UKP.

Nie wiem na ile wstępnie wyceniasz swoje dzieło, ale jednostkowo chyba tanio nie bedzie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcin_C20NET
post Fri, 22 Jan 2016 - 22:16
Post #19


Frequent User
Dołączył: Fri, 01 January 2010
Skąd: ZDW





UKP nie traktuje jako konkurencji smile.gif Oni mają swoją wizję uniwersalnego komputera a ja swoją uniwersalnego wskaźnika smile.gif

Biorąc UKP i dokładając EGT Czujnik Ciśnienia czujnik boost itp itd to będzie podobna cena jak mojego układu.
A lekką przewagą jest wyświetlacz który u mnie ma ponad dwa razy wyższy od UKP smile.gif

Co do produkcji jeżeli zdecyduję się na produkcję to wycena pierwszych egzemplarzy będzie taka sama jak dla seryjnej produkcji.


--------------------
Kontakt: mps.projekt@o2.pl
Instrukcja Wskaźnika MPS: ftp://marcin-mag.ddns.net/
user: ftp hasło: ftp


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcin_C20NET
post Thu, 28 Jan 2016 - 11:45
Post #20


Frequent User
Dołączył: Fri, 01 January 2010
Skąd: ZDW





Z nowych wieści

Pomiar temperatury poszerzony do 160 stopni dla wody i oleju. Niestety kosztem rozdzielczości która będzie wynosiła 2 stopnie smile.gif Ale myślę że to spokojnie wystarczy.
Prace nad boostem do 3 bar dobiegają ukończeniu smile.gif

Pozdrawiam


--------------------
Kontakt: mps.projekt@o2.pl
Instrukcja Wskaźnika MPS: ftp://marcin-mag.ddns.net/
user: ftp hasło: ftp


Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 15:10