Shoutbox 0 nowych PW 


4 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Mocny SUV, następca X5M
Marcin J
post Fri, 03 Mar 2023 - 11:52
Post #1


Forum Killer
Dołączył: Tue, 29 July 2003
Skąd: Niedaleko...całkiem niedaleko





Czwarty rok już jeżdżę X5M F85 więc czas na zmiany.

Budżet to 400 000
Auto na około 3 lata, roczny przebieg 15 000 km. Zależy mi na ładnym bulgocie V8 dobrych osiągach, rozsądnej awaryjności i łatwości późniejszej odsprzedaży.

1/ Porsche Cayenne Turbo / GTS III Generacja
Znalazłem fajny egzemplarz na ceramice 2018 r ale z przebiegiem 140 000 km i teoretycznie roczną gwarancją. Bać się takiego przebiegu, są jakieś słabości?

2/ Maserati Levante GTS / Trofeo
Jest GTS do kupienia z małym przebiegiem, 2019 r., ale z USA po niedużej szkodzie, natomiast wiadomo bez gwarancji. Jest to trochę egzotyk, nie wiem jak z awaryjnością, warto się nad nim pochylić?

3/ Range Rover SVR
Jest jeden w budżecie z przebiegiem 80 000 km ale 2016. Znowu trochę egzotyk, nie mam pojęcia jak z awaryjnością.

4/ Porsche Macan GTS
Mam na oku egzemplarz z 2021r. z gwarancją i minimalnym przebiegiem. Trochę przymały ale do przełknięcia bo zapewne najlepiej się prowadzi. Na minus tylko V6

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 03 Mar 2023 - 11:52
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
ElXen
post Fri, 03 Mar 2023 - 12:59
Post #2


Rookie
Dołączył: Thu, 01 March 2007





Sorry za mały off-top, ale jak z perspektywy 4 lat oceniasz X5M? Jakieś dolegliwe awarie? Pytam głównie w kontekście problemów z silnikiem. w F85 siedzi już chyba trzecia wersja S63 po kolejnych poprawkach, ale fajnie byłoby usłyszeć opinię kogoś, kto użytkował taki samochód. Czy spalanie w trasie przy przepisowej jeździe (120/130 km/h) jest na w miarę rozsądnym poziomie? Przez w miarę rozsądny poziom rozumiem bliżej 15 niż 20 litrów.

Co do dylematu, to RR z 2016 r. to będzie jeszcze przedlift i wg. mnie widać już, że to nie jest nowe auto. Lift zmienił sporo w środku i na zewnątrz i polifty wyglądają dużo bardziej świeżo. Za 3 lata to będzie 10 letnie auto, a jak Land Rover trzyma ceny po 10 latach to możesz sam sprawdzić. Jeżeli możesz zaakceptować odrobinę mniejszą moc, to w tym budżecie dostaniesz polifta z V8 i 525 koni z PL salonu.

Cayenne / Macan będą na pewno lepiej trzymać cenę. Przy 140k przebiegu zweryfikowałbym tylko, czy ktoś trzymał się fabrycznych interwałów wymiany oleju (co 30k km). Silnik w Cayenne to chyba 4.0TT z Audi, które robione jest już od dekady i poza problemami z sitkami oleju od turbo w pierwszych egzemplarzach, to wydaje się być w miarę udaną jednostką.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcin J
post Fri, 03 Mar 2023 - 15:07
Post #3


Forum Killer
Dołączył: Tue, 29 July 2003
Skąd: Niedaleko...całkiem niedaleko





Co do X5M obecnie mam przebieg 89000 km. Ja przejechałem nim 50000 km. Co do awarii jest bardzo dobrze. Wymieniane były tylne miechy w zawieszeniu i zrobione uszczelnienie silnika (lekko pocił) obie rzeczy jeszcze na gwarancji, oraz odmy. Poza tym nic się nie dzieje. Teraz myślę o profilaktycznej wymianie panewek ale jeszcze się zastanawiam bo auto nie dostaje za dużo ognia a olej jest zmieniany często.
Co do spalania to przy 150 km/h pali 14-15 l, przy 120 12-13. Miasto bez korków 18-19.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
prnit
post Fri, 03 Mar 2023 - 16:01
Post #4


Forum Homee
Dołączył: Fri, 18 October 2002
Skąd: Warszawa i okolice





te wszystkie auta ktore wymieniles to chyba krok wstecz oprocz cayenne, moze poszukaj nowszego X5M albo jesli moze byc cos mniejszego to kozak jest X3M z silnikiem 3.0 od M3 i napędem 4x4, mega to wygląda i podobno świetnie jezdzi aczkolwiek dość twardawe. Maserati czy Range to pakowanie się w kłopoty, fajne są jeszcze te merole GLC albo GLE w wersji AMG 4.0TT to też są kozackie fury. Bardziej bym szedł w coś niemieckiego, przejechac sie wszystkim i zdecydować.


--------------------
Męczennik od elektryków :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcin J
post Fri, 03 Mar 2023 - 16:06
Post #5


Forum Killer
Dołączył: Tue, 29 July 2003
Skąd: Niedaleko...całkiem niedaleko





CYTAT(prnit @ Fri, 03 Mar 2023 - 16:01) *
te wszystkie auta ktore wymieniles to chyba krok wstecz oprocz cayenne, moze poszukaj nowszego X5M albo jesli moze byc cos mniejszego to kozak jest X3M z silnikiem 3.0 od M3 i napędem 4x4, mega to wygląda i podobno świetnie jezdzi aczkolwiek dość twardawe. Maserati czy Range to pakowanie się w kłopoty, fajne są jeszcze te merole GLC albo GLE w wersji AMG 4.0TT to też są kozackie fury. Bardziej bym szedł w coś niemieckiego, przejechac sie wszystkim i zdecydować.


Zdaje sobie z tego sprawę. X5M nie bo chcę coś innego jednak. X3M rozważam ale to znowu BMW. GLC też biorę pod uwagę ze względu na świetny, pięknie brzmiący motor tylko to wnetrze mi jakoś nie leży. GLE są jakoś wyjątkowo drogie i nieładne zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomad66
post Fri, 03 Mar 2023 - 16:43
Post #6


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 March 2015





Sporo klientów BMW przesiada się na Porsche: jako auto dające fun jest lepsze od BMW - takie info widzę na grupach BMW. W prestiżu jeżeli to ważne to też Porsche jest wyżej niż reszta.

Jeżeli chodzi o odsprzedaż to każda egzotyka będzie się trudniej sprzedawać: lepiej brać pewniaka nowsze X5M lub Cayenne. Levante o ile fajne auto to z odsprzedażą może być trudniej - każdy włoskiego się boi, Range rover też ma łatkę studni bez dna
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Fri, 03 Mar 2023 - 16:43
Post #7


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Poszedłbym w MB właśnie. wink.gif


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Stander_M
post Fri, 03 Mar 2023 - 17:20
Post #8


Frequent User
Dołączył: Wed, 27 January 2010
Skąd: Częstochowa





Może warto trochę dołożyć i poszukać sq8. RRS to fajne klimatyczne auto ale problemowe serwisowo, jak masz blisko serwis który się specjalizuje i ogarnia to można rozważyć, jest tam sporo patentów i autorskich rozwiązań które pokonują przeciętny serwis a w aso ceny są odjechane nawet jak na ten segment. Modele przed 2017 są archaiczne w środku i czuć wiek. Cayenne z takim przebiegiem to będzie skarbonka, skończyły się czasy bezawaryjnych porsche.


--------------------
RRS SDV6, Tesla M3LR, Tesla S 100D, Lexus GX460 offroad
Go to the top of the page
 
+Quote Post
prnit
post Fri, 03 Mar 2023 - 17:38
Post #9


Forum Homee
Dołączył: Fri, 18 October 2002
Skąd: Warszawa i okolice





sq7 fajne auto, ale chyba wersja rs z benzynowym silnikiem to juz wiecej niz 400tysi, mozna kupic Sq7 z silnkiem 4.0tdi ale pewnie nie o to chodzi...co do porsche to jest jeden problem z tymi autami...koszta serwisu i czesci są masakryczne..wiem bo mam i to starawe porsche a z nowymi to jest jeszcze gorzej...


--------------------
Męczennik od elektryków :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
srbenda
post Fri, 03 Mar 2023 - 18:46
Post #10


Forum Killer
Dołączył: Mon, 05 September 2005
Skąd: Katowice / Banja Luka





Stelvio QV? W tym budżecie dostaniesz nówkę.
Wprawdzie V6 ale na dźwięk nie można narzekać.


--------------------
#włoszczyzna
Go to the top of the page
 
+Quote Post
As_
post Fri, 03 Mar 2023 - 19:20
Post #11


Forum Killer
Dołączył: Sun, 17 February 2008
Skąd: W-wa





Stelvio niby fajne ale jaki jest sens zamieniać x5 na alfę?


--------------------
papierowe konie + oszukane 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
srbenda
post Fri, 03 Mar 2023 - 19:36
Post #12


Forum Killer
Dołączył: Mon, 05 September 2005
Skąd: Katowice / Banja Luka





Skoro w grę wchodzi Macan, to niby czemu nie?


--------------------
#włoszczyzna
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bamboocha
post Fri, 03 Mar 2023 - 21:18
Post #13


User
Dołączył: Wed, 10 February 2010
Skąd: Wałcz





Jeżeli nie musi być premium może przejedź się Grand Cherokee Trackhawkiem? Niby fiat ale 700KM i ponad 800NM


--------------------
Chrysler Aspen 5.7HEMI
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomad66
post Fri, 03 Mar 2023 - 21:52
Post #14


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 March 2015





sq7 z dieslem to skarbonka też, przez chwilę pojeździ a potem się zaczną problemy z wieloma bardzo rozbudowanymi ekosystemami
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kinko
post Fri, 03 Mar 2023 - 22:03
Post #15


Forum Killer
Dołączył: Mon, 18 April 2011
Skąd: Gdańsk





Według mnie X3M rozjeżdża wszystkie te proponowane auta i byłoby najlepszym wyborem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
As_
post Fri, 03 Mar 2023 - 22:09
Post #16


Forum Killer
Dołączył: Sun, 17 February 2008
Skąd: W-wa





CYTAT(kinko @ Fri, 03 Mar 2023 - 22:03) *
Według mnie X3M rozjeżdża wszystkie te proponowane auta i byłoby najlepszym wyborem.


SUV który w serii robi 100-200 poniżej 10s.
swiat się kończy ohmy.gif

do tego nie wywraca się na zakręcie w przeciwieństwie do jeepa wink.gif


--------------------
papierowe konie + oszukane 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KrisC
post Sat, 04 Mar 2023 - 16:06
Post #17


Frequent User
Dołączył: Sat, 14 July 2012
Skąd: Łódź





SVR od razu wykreśl, awaryjny śmietnik, fajny jak działa a co to za sens jechać gdziekolwiek z wieczną perspektywą lawety?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Stander_M
post Sat, 04 Mar 2023 - 18:44
Post #18


Frequent User
Dołączył: Wed, 27 January 2010
Skąd: Częstochowa





CYTAT(KrisC @ Sat, 04 Mar 2023 - 16:06) *
SVR od razu wykreśl, awaryjny śmietnik, fajny jak działa a co to za sens jechać gdziekolwiek z wieczną perspektywą lawety?


Mocne stwierdzenie, co Ci się sypało w SVR ?


--------------------
RRS SDV6, Tesla M3LR, Tesla S 100D, Lexus GX460 offroad
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KrisC
post Sun, 05 Mar 2023 - 06:16
Post #19


Frequent User
Dołączył: Sat, 14 July 2012
Skąd: Łódź





Sam silnik potrafi paść, często ma problemy z elektryką przez co skrzynia szaleje, albo napęd robi się permanentne RWD i bez serwisówki nie chce dołączać przodu, losowe tryby awaryjne bez większego powodu, litania... znam egzemplarze co przy 50-60k juz miały trzeci motor. O tych co robią przebiegi bezawaryjnie czytałem tylko w internecie smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Stander_M
post Sun, 05 Mar 2023 - 06:58
Post #20


Frequent User
Dołączył: Wed, 27 January 2010
Skąd: Częstochowa





CYTAT(KrisC @ Sun, 05 Mar 2023 - 06:16) *
Sam silnik potrafi paść, często ma problemy z elektryką przez co skrzynia szaleje, albo napęd robi się permanentne RWD i bez serwisówki nie chce dołączać przodu, losowe tryby awaryjne bez większego powodu, litania... znam egzemplarze co przy 50-60k juz miały trzeci motor. O tych co robią przebiegi bezawaryjnie czytałem tylko w internecie smile.gif


Ciekawe co piszesz, tam jest stały napęd 4x4 z centralnym dyferencjałem żeby stracić napęd na przód musiałby się urwać wał, mam wrażenie że faktycznie "czytałeś w internecie"


--------------------
RRS SDV6, Tesla M3LR, Tesla S 100D, Lexus GX460 offroad
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Tuesday, 16 April 2024 - 10:16