Shoutbox 0 nowych PW 


7 Stron V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Slick / roll bar i Tor Poznań
Kras
post Mon, 28 May 2018 - 18:22
Post #41


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 10 April 2005
Skąd: WWA/Tripolis





Tylko ze robia. OK, moze nie w stosunku do 03g ale prawie nikt nie jezdzi tam na 03g.


--------------------
Kra$
And JDM again... :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 28 May 2018 - 18:22
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
piwo
post Mon, 28 May 2018 - 19:49
Post #42


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





Avon zzr trofeów r 03g. Jest sporo semi dobrych.ktos kto chce być konkurencyjny nie kupuję opon smietnikowych tylko z górnej półki.


--------------------
930kg+320KM+RWD+LSD+RaceTCS+lotus111r abs+semislick
1/4 2013r, 180KM: 13,806s
Tor Poznań 1m48,467s, Łódź 57,517s a052 przod, vr2 r7a(hl) tyl
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pinin
post Mon, 28 May 2018 - 20:16
Post #43


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 24 November 2004
Skąd: Warszawa - Wawer





Ale to jest mega prosty podział, który jak zwykle w Polsce chce się na siłę skomplikować.

Slick to slick. Piszecie o starych używkach (które i tak robią sporą różnicę), a jak weźmiecie nowego, wyścigowego slicka z górnej półki to będzie dużo bardzo duża różnica na Poznaniu nawet do topowego semislicka. Myśmy jak w okolicach 2013 organizowaliśmy na TP Lap Race'y, to już był ten zapis.


--------------------
| Pinin Racing | Warsaw Speed Team | Prorace | TheTechGuy |
'96 CaliforniaCento

www.facebook.com/dragracingsafety
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kras
post Mon, 28 May 2018 - 21:42
Post #44


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 10 April 2005
Skąd: WWA/Tripolis





No to przeciez ja caly czas mowie, ze to dobry zapis smile.gif


--------------------
Kra$
And JDM again... :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Tue, 29 May 2018 - 10:42
Post #45


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Natomiast podział zaproponowany przez piwo do mnie trafia, jako ten bardziej związany ze zdrowym rozsądkiem, i który jakoś można wytłumaczyć ze względu na bezpieczeństwo zawodników. Bo ten podział z oponami jest oderwany od rzeczywistości, jak jackpl pisze extreme są niewiele wolniejsze od slicka, a nawet mam informację, że samochód OPEN N z RSMP na testach robił porównywalne czasy na extremach. Oczywiście mowa o slicku rajdowym.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Tue, 29 May 2018 - 10:51
Post #46


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





No ostatnio na kartodromie evo na slicku avona i michelina bylo minimalnie wolnieksze od mazdy na extremie. Evo sekwa, klatka, 400+ hp smile.gif. Ciekawe ile by mnie klatka spowolnila.
Szybkie oski na bednarach lataja bez klatki na slicku, bo tak jest szybciej.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
feels3
post Tue, 29 May 2018 - 13:02
Post #47


User
Dołączył: Mon, 25 July 2016





CYTAT(piwo @ Fri, 25 May 2018 - 16:26) *
A co do mojej wypowiedzi oto jakoś nie poszło modyfikacja posta. Chodziło mi o czas 1m50 dla aut o współczynniku powyżej 5 kg/km.
Czyli auto o mocy ponizejj 200km przy 1000kg i czasach klepanych poniżej 1m50s czy aucie ponizej 300km przy 1500kg i czasach klepanych poniżej 1m50s.
i do takich aut powinna być klatka. Bo te auta mimo że słabo przyspieszają robią dobre czasy tzn bardzo duże prędkości robią w łukach.


Ma to sens, tylko jak zawsze w takich podziałach znajdą się poszkodowani/lub nie, ci którzy są tuż pod lub nad kreską. Jeden będzie schodził poniżej 1:50, ale życiówki będą w okolicy 1:49, a drugi 1:50.x, i regularnie schodził poniżej 1:51.

Różnice nie wielkie, ale jeden będzie musiał być z klatką, drugi nie. IMHO prosta reguła klatka=slick jest najmniej-nie-sprawiedliwa i czytelna smile.gif

Jakbym używał slicków pewnie bym zmienił zdanie, kto wie, no ale tak to widzę teraz.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Tue, 29 May 2018 - 13:59
Post #48


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





No własnie. Tak jak feels3 napisał Ci ustalający przepisy nie kierują się zdrowym rozsądkiem czy poziomem bezpieczeństwa tylko szukają 'sprawiedliwych' reguł. Stąd ten zapis o slicku i pałąku oderwany od rzeczywistości. Podobnie na BK nieraz widać jak się techniczny czepia, że ktoś ma 'niebezpiecznie' zamontowany lewarek zmiany biegów, ale to, że fotel obok jest przykręcony do gołej podłogi śrubą m6 bez oznaczenia klasy twardości poprzez mocowanie fotela wykonane z dekoracyjnego alu A1 jest OK i pewnie wg nich sprawiedliwe smile.gif


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alex_R53
post Tue, 29 May 2018 - 14:50
Post #49


Frequent User
Dołączył: Fri, 30 March 2012
Skąd: Warszawa





Czy na prawdę ta dyskusja toczy się na poziomie "co jest szybsze? Semi czy Slick?" huh.gif

To ja proponuje, żeby torowe sprzęty pokroju Radicala czy (a zaszalejmy) LMP1 przesiadły się na semi. Ale tylko Direzze, nic innego! laugh.gif
Powiedzcie zespołowi Atlas Ward, żeby się na nalewki przesiadł bo na PSB kupując bodajże na każdą eliminacje nowe full slicki strasznie błądzą laugh.gif


Tutaj nie ma co dywagować... na full slicku jest dużo szybciej, przeciążenia są inne, opona puszcza inaczej itp itd dlatego ten przepis został wprowadzony.

CYTAT
rsr-4s= 03g-2s=zuzyty slick-2s=dobry nowy slick


Imho bzdura i grube "zaokrąglenia"... te "sekundy" odnoszą się do jakiegoś referencyjnego okrążenia w Poznaniu czy tak generalnie jak ktoś na Direzzie robi na Torze Łódź 60sek i założy nowego full'a to zrobi 56? happy.gif


P.S.: Rajdowe slicki to zupełnie co innego i inna dyskusja a rozmawialiśmy o torach (szczególnie o różnicach w Poznaniu).

CYTAT(MadeInPoland @ Tue, 29 May 2018 - 13:59) *
No własnie. Tak jak feels3 napisał Ci ustalający przepisy nie kierują się zdrowym rozsądkiem czy poziomem bezpieczeństwa tylko szukają 'sprawiedliwych' reguł. Stąd ten zapis o slicku i pałąku oderwany od rzeczywistości. Podobnie na BK nieraz widać jak się techniczny czepia, że ktoś ma 'niebezpiecznie' zamontowany lewarek zmiany biegów, ale to, że fotel obok jest przykręcony do gołej podłogi śrubą m6 bez oznaczenia klasy twardości poprzez mocowanie fotela wykonane z dekoracyjnego alu A1 jest OK i pewnie wg nich sprawiedliwe smile.gif


Też się z tym spotkałem. Albo z deską rozdzielczą wykonaną z płatów aluminium (w razie wypadku dekapitacja gwarantowana) ale ważne, żeby klatka była (też wątpliwej jakości) smile.gif


--------------------
KZ Kart Łódź 54.1
MX5 Łódź 58.3 / Poznań 1:47.0 / Silesia 1:54.3
Vette C5 Silesia 1:54
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Wed, 30 May 2018 - 11:55
Post #50


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(Alex_R53 @ Tue, 29 May 2018 - 14:50) *
Czy na prawdę ta dyskusja toczy się na poziomie "co jest szybsze? Semi czy Slick?" huh.gif

To ja proponuje, żeby torowe sprzęty pokroju Radicala czy (a zaszalejmy) LMP1 przesiadły się na semi. Ale tylko Direzze, nic innego! laugh.gif
Powiedzcie zespołowi Atlas Ward, żeby się na nalewki przesiadł bo na PSB kupując bodajże na każdą eliminacje nowe full slicki strasznie błądzą laugh.gif


Tutaj nie ma co dywagować... na full slicku jest dużo szybciej, przeciążenia są inne, opona puszcza inaczej itp itd dlatego ten przepis został wprowadzony.


Na NOWYM slicku gładkim jest dużo szybciej. Tylko NOWY gładki slick jest NOWY na pierwszej imprezie, na kolejnej jest już stary smile.gif. Ten kogo stać używa nowego slicka i ma tę przewagę. Wydaje mi się, ze my dyskutujemy na poziomie "slick od Roberta" vs semi. To jest podobna półka cenowa. Bez sensu porównywać opony , gdzie jedna kosztuje 2-3x tyle, co druga.
Inna kwestia - teraz mamy dość dużo używanych slicków na rynku wtórnym - ciekawe, dlaczego tak do nas idą? Ano dlatego,że jak tniesz się na ułamki, to ten używany slick jest od razu na przegranej pozycji.

Co do przeciążeń - porównaj sobie okrążenie np Jakuba Glasse z moim. Przeciążenia w szybkich zakrętach podobne, w oklicy 1.3-1.4g. Gdzie jest ta wielka różnica? Kilka zakrętów mamy prędkości identyczne (149-150 na prostą startową, czy dęby 140km/h). Jakub jest dużo szybszy i lepiej wykorzystuje sprzęt, ale tam , gdzie mi się udało pojechać blisko 100% to jedziemy z podobną prędkością.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pinin
post Wed, 30 May 2018 - 15:17
Post #51


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 24 November 2004
Skąd: Warszawa - Wawer





CYTAT(jackkpl @ Wed, 30 May 2018 - 11:55) *
Na NOWYM slicku gładkim jest dużo szybciej. Tylko NOWY gładki slick jest NOWY na pierwszej imprezie, na kolejnej jest już stary smile.gif . Ten kogo stać używa nowego slicka i ma tę przewagę. Wydaje mi się, ze my dyskutujemy na poziomie "slick od Roberta" vs semi. To jest podobna półka cenowa. Bez sensu porównywać opony , gdzie jedna kosztuje 2-3x tyle, co druga.
Inna kwestia - teraz mamy dość dużo używanych slicków na rynku wtórnym - ciekawe, dlaczego tak do nas idą? Ano dlatego,że jak tniesz się na ułamki, to ten używany slick jest od razu na przegranej pozycji.

Co do przeciążeń - porównaj sobie okrążenie np Jakuba Glasse z moim. Przeciążenia w szybkich zakrętach podobne, w oklicy 1.3-1.4g. Gdzie jest ta wielka różnica? Kilka zakrętów mamy prędkości identyczne (149-150 na prostą startową, czy dęby 140km/h). Jakub jest dużo szybszy i lepiej wykorzystuje sprzęt, ale tam , gdzie mi się udało pojechać blisko 100% to jedziemy z podobną prędkością.


Czyli czekaj, starasz się udowodnić, że w naszych warunkach semi i pełny slick, o zbliżonych wymiarach to jedno i to samo?Może jeszcze roll bar/klatkę należy mieć przy nowym slicku, a przy starym nie?
Jak zwykle, staramy się komplikować proste rzeczy zupełnie bezsensownie. Teraz jest tak, że sędzia przejdzie się po parku maszyn, lub nawet stoi przy wypuszczaniu aut na tor i widzi slicka, więc bez klatki nie wypuści. Proste, szybkie i pewne.
Swoją drogą, dla własnego bezpieczeństwa klatkę bym wrzucił do auta, które jest szybkie. Czy granica 1:50 jest odpowiednia do tego, ciężko stwierdzić.


--------------------
| Pinin Racing | Warsaw Speed Team | Prorace | TheTechGuy |
'96 CaliforniaCento

www.facebook.com/dragracingsafety
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Wed, 30 May 2018 - 15:32
Post #52


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(pinin @ Wed, 30 May 2018 - 15:17) *
Czyli czekaj, starasz się udowodnić, że w naszych warunkach semi i pełny slick, o zbliżonych wymiarach to jedno i to samo?Może jeszcze roll bar/klatkę należy mieć przy nowym slicku, a przy starym nie?
Jak zwykle, staramy się komplikować proste rzeczy zupełnie bezsensownie. Teraz jest tak, że sędzia przejdzie się po parku maszyn, lub nawet stoi przy wypuszczaniu aut na tor i widzi slicka, więc bez klatki nie wypuści. Proste, szybkie i pewne.
Swoją drogą, dla własnego bezpieczeństwa klatkę bym wrzucił do auta, które jest szybkie. Czy granica 1:50 jest odpowiednia do tego, ciężko stwierdzić.


Nie do końca zrozumiałeś mój przekaz.
Zgadzam się, że na slicku auto musi mieć klatkę i nawet na imprezach, gdzie to nie jest wymagane, ja zawszę jeździłem na semi slicku.
Niemniej jednak na bazie własnych danych i tych z okrążenia np Jakuba Glasse widzę, że jego auto WSMP D4 3500 jedzie niektóre zakręty z identyczną prędkością, jak moje na nalewce.
Klatkę powinienem mieć, ale klatka to nie skarpety - samochód wtedy jest bardzo uciążliwy na dojazdach, ciężko zabrać dodatkowe koła do kabiny. Pisałem to wielokrotnie - jest to przejście na wyższy etap w ściganiu i wymaga większych nakładów finansowych. Dlatego przy obecnych regulaminach staram się tak mieć zbudowany samochód, żeby móc nim jeździć bez klatki. Może mam zbyt mało świadomości, ale na liście zakupów mam najpierw HANSa, a dopiero później klatkę. Klatka bez hansa to proszenie się o uraz kręgosłupa. Seryjny wóz składa się znacznie bardziej i przeciążenia są mniejsze, niż przy takim usztywnionym klatką.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pinin
post Wed, 30 May 2018 - 16:50
Post #53


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 24 November 2004
Skąd: Warszawa - Wawer





CYTAT(jackkpl @ Wed, 30 May 2018 - 15:32) *
Nie do końca zrozumiałeś mój przekaz.
Zgadzam się, że na slicku auto musi mieć klatkę i nawet na imprezach, gdzie to nie jest wymagane, ja zawszę jeździłem na semi slicku.
Niemniej jednak na bazie własnych danych i tych z okrążenia np Jakuba Glasse widzę, że jego auto WSMP D4 3500 jedzie niektóre zakręty z identyczną prędkością, jak moje na nalewce.
Klatkę powinienem mieć, ale klatka to nie skarpety - samochód wtedy jest bardzo uciążliwy na dojazdach, ciężko zabrać dodatkowe koła do kabiny. Pisałem to wielokrotnie - jest to przejście na wyższy etap w ściganiu i wymaga większych nakładów finansowych. Dlatego przy obecnych regulaminach staram się tak mieć zbudowany samochód, żeby móc nim jeździć bez klatki. Może mam zbyt mało świadomości, ale na liście zakupów mam najpierw HANSa, a dopiero później klatkę. Klatka bez hansa to proszenie się o uraz kręgosłupa. Seryjny wóz składa się znacznie bardziej i przeciążenia są mniejsze, niż przy takim usztywnionym klatką.


Heh, ok smile.gifŚwieżo po zawodach jestem, niewyspanie daje się mocno we znaki.
Co do hansa, to unikał bym stosowania go bez klatki. Cały wyposażenie bezpieczeństwa (pasy, kubeł, klatka i hans) gra tylko jako całość, wyjmując jeden z elementów z równania otrzymujesz mieszankę wybuchową - nigdy nie wiesz jak się zachowa Twoje ciało w trakcie wypadku, a może być więcej szkody niż bez wszystkich tych elementów.Przykładowo - kubeł z szelkami bez klatki może się zachować dużo gorzej od normalnego fotela i pasów w przypadku rolki. W normalnych pasach ciało może się "złożyć" w kierunku pasażera unikając złamania kompresyjnego kręgosłupa, w przypadku kubła nie ma takiej szansy. Hans w takim przypadku może tylko pogorszyć sprawę, utrzymując głowę w pozycji pionowej (nie ma jak się "ułożyć" do składającego się dachu).


--------------------
| Pinin Racing | Warsaw Speed Team | Prorace | TheTechGuy |
'96 CaliforniaCento

www.facebook.com/dragracingsafety
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Wed, 30 May 2018 - 20:11
Post #54


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(pinin @ Wed, 30 May 2018 - 16:50) *
Heh, ok smile.gifŚwieżo po zawodach jestem, niewyspanie daje się mocno we znaki.
Co do hansa, to unikał bym stosowania go bez klatki. Cały wyposażenie bezpieczeństwa (pasy, kubeł, klatka i hans) gra tylko jako całość, wyjmując jeden z elementów z równania otrzymujesz mieszankę wybuchową - nigdy nie wiesz jak się zachowa Twoje ciało w trakcie wypadku, a może być więcej szkody niż bez wszystkich tych elementów.Przykładowo - kubeł z szelkami bez klatki może się zachować dużo gorzej od normalnego fotela i pasów w przypadku rolki. W normalnych pasach ciało może się "złożyć" w kierunku pasażera unikając złamania kompresyjnego kręgosłupa, w przypadku kubła nie ma takiej szansy. Hans w takim przypadku może tylko pogorszyć sprawę, utrzymując głowę w pozycji pionowej (nie ma jak się "ułożyć" do składającego się dachu).

Ok, w przypadku rolki jest takie ryzyko. Ale zderzenie boczne czy czolowe z klatka bez hansa to kiepskie doswiadczenie. Glownie mysle o tym - rolke nie wiem gdzie moglbym zrobic wink.gif


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Albert
post Wed, 30 May 2018 - 20:19
Post #55


Administrator
Dołączył: Thu, 10 October 2002
Skąd: Warszawa





Znam przynajmniej jeden przypadek rolki na TPTD


--------------------
Administrator forum - kontakt forum@racingforum.pl

TP: 1:42.147 | 450 km | 1335kg | slick Hankook 260

VERKLINE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alex_R53
post Wed, 30 May 2018 - 20:31
Post #56


Frequent User
Dołączył: Fri, 30 March 2012
Skąd: Warszawa





CYTAT(Albert @ Wed, 30 May 2018 - 20:19) *
Znam przynajmniej jeden przypadek rolki na TPTD


To widziałem na żywo z tarasu pod wieżą... z Focusa Mk1 zrobił się Focus Pickup... nie pamiętam czy był full slick ale rollbar uratował głowę smile.gif


--------------------
KZ Kart Łódź 54.1
MX5 Łódź 58.3 / Poznań 1:47.0 / Silesia 1:54.3
Vette C5 Silesia 1:54
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pinin
post Wed, 30 May 2018 - 21:48
Post #57


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 24 November 2004
Skąd: Warszawa - Wawer





CYTAT(Alex_R53 @ Wed, 30 May 2018 - 20:31) *
To widziałem na żywo z tarasu pod wieżą... z Focusa Mk1 zrobił się Focus Pickup... nie pamiętam czy był full slick ale rollbar uratował głowę smile.gif


Ta, też to widziałem na żywca. Dawne czasy, ale pokazuje, że rolka na TP nie jest wielkim wyczynem i dość łatwo o nią. Jak dla mnie, z hansem bym się wstrzymał do czasu klatki smile.gif


--------------------
| Pinin Racing | Warsaw Speed Team | Prorace | TheTechGuy |
'96 CaliforniaCento

www.facebook.com/dragracingsafety
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Sun, 03 Jun 2018 - 20:31
Post #58


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Ale co ma klatka do HANS'a ? jego sens jest chyba przy pasach szelkowych z kubłem - ciało sztywno ufiksowane + ciężka głowa i łączący je niezbyt silny i na krótkim odcinku kręgosłup.

Jacku - jakieś konkretne modele już przeglądałeś ?

A co do slicka i klatki to może chodzić o to, że ma dużo węższy zakres przyczepności - przy np. zmianie warunków- deszcz, czy gdy niedogrzany tył .Gdy nie pracuje w swoich warunkach, może być groźniej niż cywilnej-drogowej - z natury bardziej uniwersalnej, oponie.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pinin
post Sun, 03 Jun 2018 - 22:50
Post #59


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 24 November 2004
Skąd: Warszawa - Wawer





CYTAT(Andrzejsr @ Sun, 03 Jun 2018 - 20:31) *
Ale co ma klatka do HANS'a ? jego sens jest chyba przy pasach szelkowych z kubłem - ciało sztywno ufiksowane + ciężka głowa i łączący je niezbyt silny i na krótkim odcinku kręgosłup.

W sumie to nic. Jeśli za "nic" uznasz składanie się dachu przy rolce, gdzie drajwer nie ma szans się uchylić w żadną stronę i uzyskujesz zmiażdżenie kręgosłupa, to spoko smile.gif
Jak pisałem wyżej, jak nie masz klatki, to już lepiej bez Hansa latać. Każdy kto ma choć trochę pojęcia o bezpieczeństwie w motosporcie Ci to powie.


--------------------
| Pinin Racing | Warsaw Speed Team | Prorace | TheTechGuy |
'96 CaliforniaCento

www.facebook.com/dragracingsafety
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Mon, 04 Jun 2018 - 09:38
Post #60


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





CYTAT(pinin @ Sun, 03 Jun 2018 - 22:50) *
W sumie to nic. Jeśli za "nic" uznasz składanie się dachu przy rolce, gdzie drajwer nie ma szans się uchylić w żadną stronę i uzyskujesz zmiażdżenie kręgosłupa, to spoko smile.gif
Jak pisałem wyżej, jak nie masz klatki, to już lepiej bez Hansa latać. Każdy kto ma choć trochę pojęcia o bezpieczeństwie w motosporcie Ci to powie.


To już chyba za dużo gdybania - czy i jak kto się będzie uchylał, czy bardziej będzie siła działać na przód/tył (bicz) czy ten dach z góry.
No ja klatkę akurat mam, ale nie o to chodzi. Po prostu myślę,że raczej większe prawdopodobieństwo jest takiego zdarzenia (częściej do takich dochodzi) , gdzie głowa leci do przodu z przytwierdzonymi barkami i plecami do fotela, niż dachowania i w konsekwencji wbicia głowy w kierunku tułowia ze zgniataniem kręgów po drodze i przerywaniem rdzenia.
(typu jak wyżej na filmiku czy obrywając od kogoś na torze czołowo czy w tył itp.). Ale pewnie gdybym nie miał, to pierwsze - klatkę bym robił.




--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post

7 Stron V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 15:18