Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Zakup uszkodzonego silnika od firmy - co dalej ?
marcinm
post Mon, 05 Nov 2018 - 14:22
Post #1


Super User
Dołączył: Tue, 17 July 2007





Jak w temacie: silnik w ogłoszeniu sprawny, mały przebieg, "jeździł do końca", itp, itd.

Sprzedający został poinformowany, że kupujemy ten silnik dla głowic, bo klient postawił z pękniętymi na wymianę. Jest na to FV, więc firma kupiła od firmy.

Głowice po zdjęciu pęknięte. Sprzedający twierdzi, że mieliśmy założyć cały silnik, a nie rozbierać, bo on teraz nie wie czy nie założyliśmy mu jakichś innych głowic - witamy w Polsce.

Mimo, że jest dokumentacja zdjęciowa z rozbiórki silnika to zwrotu nie chce przyjąć.


Prosiłbym bardziej doświadczonych w temacie o podzielenie się swoimi pomysłami na wyjście z sytuacji. Mile widziane jakieś procedury zwrotu, itp - nie ukrywam, że do tej pory nie miałem (ani prywatnie ani zawodowo) takich przejść, a trochę średnio utopić kilka tysięcy w 150kg złomu.

Z góry dziękuję.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 05 Nov 2018 - 14:22
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
maaaad
post Mon, 05 Nov 2018 - 16:28
Post #2


Forum Killer
Dołączył: Wed, 26 November 2008





Rękojmia za wady rzeczy sprzedanej (art. 556 i następne Kodeksu cywilnego).
Stosownie do art. 560 par. 1 przysługuje Ci prawo odstąpienia od umowy, chyba że sprzedawca niezwłocznie i bez nadmiernych niedogodności dla kupującego wymieni rzecz wadliwą na wolną od wad albo wadę usunie.
I od tego bym zaczął - pismo do sprzedającego, że odstępujesz od umowy, podaj przyczyny, podaj przepis, który wkleiłem, poproś o podanie adresu, na który masz dostarczyć silnik, względnie wezwij go do odebrania silnika od Ciebie i zaoferuj niezwłoczny zwrot w dogodnym do pacjenta terminie, a poza tym - i przede wszystkim - wezwij do zapłaty ceny, plus koszty roboty przy silniku (demontaż głowic) w terminie, dajmy na to, 7 dni (podając oczywiście numer konta). Nie zapomnij wspomnieć, że cały proces rozbiórki silnika jest udokumentowany fotograficznie (nawet wysłałbym mu fotki, a co-jak szaleć to szaleć).
Oczywiście trzeba liczyć się z tym, że facet się wypnie, wtedy pozostaje sąd. Ale z tego co piszesz, to masz spore szanse ugrać swoje.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SajneK
post Mon, 05 Nov 2018 - 16:55
Post #3


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 04 February 2005
Skąd: Pruszków





Jak firma od firmy to tylko sąd, nie liczyłbym na nic innego niestety.


--------------------
Lexus IS200t
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcinm
post Mon, 05 Nov 2018 - 17:18
Post #4


Super User
Dołączył: Tue, 17 July 2007





Zobaczymy - przygotowałem i wysłałem pismo.

Liczę na to, że pracuje tam ktoś rozsądny i sprawę da się załatwić polubownie - nie wszystko musi się kończyć w sądzie.

Będę meldował o postępach.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wujek_
post Sat, 10 Nov 2018 - 16:19
Post #5


Frequent User
Dołączył: Wed, 27 May 2009
Skąd: Lublin





Odstąpienie od umowy będzie kłopotliwe bo towar jest na FV firma-firma. Kupujący jako strona zainteresowana prowadzi działalność wiec powinien wyłączone jest odstąpienie od umowy. Bardziej szedłbym po linii niezgodności towaru z opisem. I nie ma znaczenia czy był rozbierany czy nie, itd. Ma przyjąć zwrot albo oddać kasę. Wiem co mówię, sam handluję smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcinm
post Sat, 10 Nov 2018 - 17:07
Post #6


Super User
Dołączył: Tue, 17 July 2007





Niestety, od tygodnia kontakt wygląda średnio. Dzwonię i słyszę, że "przekażę szefowi", i na tym się kończy.

Wątpię, żeby coś z tego było. Nauczka na zaś - wziąć prywatnie przez allegro, wtedy jest się podwójnie chronionym.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wujek_
post Sat, 10 Nov 2018 - 17:20
Post #7


Frequent User
Dołączył: Wed, 27 May 2009
Skąd: Lublin





CYTAT(marcinm @ Sat, 10 Nov 2018 - 17:07) *
Niestety, od tygodnia kontakt wygląda średnio. Dzwonię i słyszę, że "przekażę szefowi", i na tym się kończy.

Wątpię, żeby coś z tego było. Nauczka na zaś - wziąć prywatnie przez allegro, wtedy jest się podwójnie chronionym.


Dołóż 100zł do interesu i niech to napisze ktoś kto ma pojęcie o literze prawa.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Joker
post Sat, 10 Nov 2018 - 19:17
Post #8


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 24 March 2003





Dokładnie. Rura zmięknie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcinm
post Sat, 10 Nov 2018 - 22:38
Post #9


Super User
Dołączył: Tue, 17 July 2007





Przemyślę temat. Stówka to nie pieniądz, tylko czy ktoś za stówę to napisze ? Wątpię. Nawet nie wiem do kogo z tym iść.

Druga sprawa - panowie dostali paragrafy w piśmie, a nie raczyli nawet oddzwonić, więc - jak widać - czują się na tyle bezpieczni, że mogą mieć gdzieś.

Zobaczymy, co będzie dalej.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
PiurielSR
post Sun, 11 Nov 2018 - 23:07
Post #10


Forum Killer
Dołączył: Sat, 17 November 2007
Skąd: Łódź





CYTAT(marcinm @ Sat, 10 Nov 2018 - 22:38) *
Stówka to nie pieniądz, tylko czy ktoś za stówę to napisze ? Wątpię. Nawet nie wiem do kogo z tym iść.


Zobacz tutaj:
http://autoprawo.pl/


--------------------
╭∩╮〔︶︵︶〕╭∩╮
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcinm
post Mon, 12 Nov 2018 - 03:47
Post #11


Super User
Dołączył: Tue, 17 July 2007





Dziękuję, zgłoszone, ciekaw jestem, co odpiszą ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 20 April 2024 - 07:54